محل نصب چیلر هوا خنک

لطفا امتیاز دهید

محل نصب چیلر هوا خنک

چیلر یکی از تجهیزات تهویه مطبوع است که به طور کلی به دو دسته جذبی و تراکمی تقسیم می شود. نوع تراکمی این سیستم ها خود به انواع گوناگونی تقسیم می شود که شامل ظرفیت های متنوع می باشد. شما مخاطب عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محل نصب چیلر هوا خنک می توانید تا انتها ما را همراهی کنید.

آشنایی با چیلر هوا خنک

سیستم های تهویه مطبوع تنوع بالایی دارند و در عملکرد و ویژگی ها با هم متفاوت هستند‌. یکی از رایج ترین این سیستم ها چیلر است که در چند نوع مختلف و با ظرفیت های گوناگون تولید و روانه بازار می شود‌. چیلر هوا خنک یکی از پرکاربردترین این سیستم ها محسوب می شود که در ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری قابلیت استفاده را دارد. محل نصب چیلر هوا خنک از نکات مهمی است که در زمان استفاده از این دستگاه باید به آن توجه شود.

این سیستم شامل یک بخش است که در فضای بیرون قرار گرفته و آب سرد مورد نیاز برای فن کویل وهواساز را تامین می کند. این دستگاه با هوا خنک سازی محیط را انجام داده و در مناطقی که با کمبود آب مواجهه هستند؛ استفاده از این سیستم بسیار توصیه می شود‌. چیلر هایسنس، چیلر هوا خنک موراکو و … از جمله انواع چیلر های با کیفیت می باشند.

محل نصب چیلر هوا خنک

نکات مهم در محل نصب چیلر هوا خنک

اولین نکته در انتخاب محل نصب چیلر هوا خنک توجه به فضا و انتخاب مکان مناسب است. فضایی را انتخاب کنید که رفت و آمد آن کمک بوده و مزاحمتی برای همسایگان نداشته باشد‌. محل نصب باید مساحت مناسبی داشته باشد؛ زیرا در عملکرد آن موثر بوده و کوچک بودن فضا باعث عملکرد نادرست دستگاه می شود. از موارد دیگر در انتخاب محل نصب چیلر هوا خنک داشتن تهویه مناسب است.

هواکش باید توان و قدرتی متناسب با توان دستگاه داشته باشد تا عملکرد چیلر نیز به خوبی انجام شود. همچنین باید زیرسازی مناسب برای دستگاه انجام داد تا از آسیب دیدن دستگاه جلوگیری شود. دستگاه را باید صاف و تراز نصب کرد تا ثبات داشته باشد و بتواند عملکرد خوبی را ارائه دهد.‌ برای عملکرد بهینه سیستم دسترسی به تابلوی برق مهم است و باید این نکته را نیز فراموش نکرد‌. همچنین محل نصب این دستگاه باید عاری از هر ریز مخروبه ساختمانی باشد و حداقل ۱‌.۵ متر از دیوارهای اطراف فاصله داشته باشد.

روش نصب چیلر هوا خنک

پس از انتخاب محل نصب چیلر هوا خنک باید زیر سازی مناسبی برای آن انجام داد. این بستر باید توان تحمل وزن دستگاه را داشته باشد و به صورت همسطح و تراز قرار گیرد تا عملکرد دستگاه مختل نشود‌. پس از آن باید آب بدون رسوب و ناخالصی را برای دستگاه فراهم کرد که برای این کار بهتر است از یک دستگاه سختی گیر و یا تصفیه کننده استفاده کنید.‌

در گام بعدی باید لوله کشی را انجام داد که باید این کار تمیز و منظم انجام شود‌. پس از انجام لوله کشی باید دماسنج مناسبی تهیه شده و در ارتفاع مناسبی نصب شود تا آب ورودی و خروجی اواپراتور و کندانسور را بررسی کند. پس از آن چیلر را بر روی فونداسیون قرار داده و محکم کنید تا در صورت ضربات احتمالی آسیب نبیند.

حمل چیلر هوا خنک

جمل و جا به جایی چیلر هوا خنک اهمیت زیادی دارد و شرکت های سازنده وظیفه حمل این دستگاه را برعهده دارند. برای جا به جایی این دستگاه از دو روش لیفتراک و جرثقیل استفاده می شود که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

حمل به کمک لیفتراک: در زمان حمل چیلر هوا خنک با لیفتراک باید توجه شود که تابلو برق باید در مقابل لیفتراک قرار گیرد تا آسیب نبیند. دقت کنید که حمل با رعایت اصول انجام شده و لوله های سیستم آسیب نبینند.

حمل به کمک جرثقیل: در این روش به کمک یک تیرآهن یا ناودانی که به قلاب های دستگاه وصل شده آن را جا به جا می کنند‌.

نکات مهم در لوله کشی چیلر هوا خنک

یکی از مراحل نصب چیلر هوا خنک انجام لوله کشی آن است که باید دقت لازم به کار گرفته شود. توجه کنید که ذرات آلوده و جامد وارد اواپراتور نشود؛ زیرا باعث مسدود شدن آن می شود. هرگز آب گرم از پکیج و یا بویلر وارد سیستم نشود. جنس توری داخلی صافی آب حتما از جنس استیل ضد زنگ باشد. نکته مهم درباره تامین ایمنی دستگاه اتصال بدنه ارت دستگاه است که باید از برقراری آن مطمئن شوید. از دیگر نکات مهم این است که به آب هیچ مواد شیمیایی اضافه نکنید.

فیوز و کابل بایستی استاندارد باشند در غیر این صورت احتمال خوادث غیر مترقبه وجود دارد‌. دستگاه لرزه گیر در محل اتصال لوله های آب سرد به دستگاه نصب شود تا جلوی لرزش آن گرفته شود. شیر تخلیه را در قسمت پایینی دستگاه نصب کنید تا در زمستان آب ها تخلیه شوند.

محل نصب چیلر هوا خنک

آشنایی با تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد. شما مخاطبین برای خرید انواع این سیستم ها از سراسر ایران می تواند به صورت اینترنتی و آنلاین اقدام کنید. کارشناسان فروش اطلاعات و مشاوره های لازم را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

نکات مهم در محل نصب چیلر هوا خنک را بیان کنید؟

انتخاب محل مناسب، مساحت مناسب، داشتن تهویه مناسب، نصب سیستم به صورت تراز، دسترسی به تابلو برق

روش حمل چیلر هوا خنک به چه صورت است؟

حمل این سیستم به کمک جرثقیل و لیفتراک انجام می شود.

نکات مهم در لوله کشی چیلر هوا خنک را بیان کنید؟

عدوم ورود ذرات آلوده به اواپراتور، عدم ورود آب گرم به سیستم، توری ضد زنگ استیل، فیوز و کابل استاندارد،‌ نصب شیر تخلیه در پایین دستگاه

مطالب مرتبط

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت مینی چیلر و داکت اسپلیت از سیستم های رایجی هستند که در کاربری... ادامه مطلب

محل نصب چیلر هوا خنک

محل نصب چیلر هوا خنک چیلر یکی از تجهیزات تهویه مطبوع است که به طور کلی به دو دسته جذبی... ادامه مطلب

کولر صنعتی چیست ؟

کولر صنعتی چیست ؟

کولر صنعتی چیست ؟ بهتر است بدانید که کولر انواع مختلفی دارد؛ که هر یک در کاربردهای خاصی مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

فن کویل سقفی توکار از نظر صدا

فن کویل سقفی توکار از نظر صدا فن کویل سقفی توکار یکی از انواع فن کویل های سقفی است که... ادامه مطلب

عوارض دستگاه تصفیه هوا غیر استاندارد

عوارض دستگاه تصفیه هوا غیر استاندارد امروز با توجه به آلودگی هوا و ایجاد مشکلات و بیماری های مختلف توصیه... ادامه مطلب

طرز کار چیلر هوا خنک

طرز کار چیلر هوا خنک چیلرها از جمله سیستم های سرمایشی هستند که در ظرفیت ها و مدل های مختلفی... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *