معرفی 5 روش برای کاهش مصرف برق کولر گازی

معرفی 5 روش برای کاهش مصرف برق کولر گازی

لطفا امتیاز دهید

معرفی 5 روش برای کاهش مصرف برق کولر گازی

به دلیل بالا بودن مصرف برق کولر گازی بسیاری از افراد هستند که از خرید کولر گازی منصرف می شوند. اما شما باید بدانید که روش‌ های بسیار زیادی جهت کاهش مصرف برق کولر گازی وجود دارد. جهت کاهش دادن مصرف برق کولر گازی باید به خوبی در مورد روش هایی که مربوط به کاهش دادن مصرف برق در انواع کولر گازی ها می باشد اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 به طور کلی شما باید به خوبی بدانید آن دسته از کولر گازی هایی که این اینورتر هستند هزینه زیادی برای مصرف برق به خود اختصاص نمی دهند. با این وجود برخی از افراد به دلیل هزینه ‌های بالای برق کولر گازی امکان دارد که از خرید کولر گازی منصرف شوند و یا از کولر گازی خود استفاده نکنند. بر همین اساس برخی از مهم ترین و اصلی ترین روش هایی که مربوط به کاهش مصرف برق کولر گازی را در ادامه معرفی می کنیم که شما اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

روش های کاهش مصرف برق کولر گازی

روش های کاهش مصرف برق کولر گازی

برخی از مهمترین روش هایی که شما باید برای می توانید برای کاهش مصرف برق کولر گازی به کار بگیرید عبارت هستند از :

  1. نصب کولر گازی در جای مناسب :

انتخاب کردن محل نصب مناسب برای کولر گازی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر کولر گازی شما به صورت اصولی در مکانی مناسب نصب نشود ممکن است که میزان مصرف برق شما را افزایش دهد. بنابراین یکی از مهمترین نکاتی که شما باید به آن دقت داشته باشید این است که پنل داخلی کولر گازی را دقیقا روبروی جایی که می خواهید بنشینید قرار دهید.

به دلیل انباشت هوای گرم در زیر سقف ساختمان بهتر است که از پنل داخلی در قسمت پایین تر از سقف استفاده نمایید. همچنین نصب کردن پنل بیرونی باید به گونه‌ ای باشد که هوای آزاد به راحتی پشت آن جریان پیدا کند. نکته‌ای که مربوط به نصب کولرگازی ها است و اهمیت زیادی دارد طول پرتاب هوای کولر گازی می باشد.

  1. به برچسب انرژی کولر گازی دقت کنید :

اگر شما می خواهید به خوبی بدانید که چگونه مصرف برق کولر گازی را کاهش دهید توصیه می‌ کنیم که از کولر گازی های اینورتر استفاده نمایید. دقت کردن به برچسب انرژی کولر گازی روی کاهش مصرف برق کولر گازی تاثیر بسیار زیادی دارد.

توجه داشته باشید که مشخصات فنی دستگاه را به خوبی مورد مطالعه قرار دهید و سپس آن را خریداری کنید. توجه کردن به راندمان سرمایشی و گرمایشی از طریق مشخصات فنی دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر در این مورد اطلاعات زیادی در اختیار ندارید بهتر است که با کارشناسان فروش مشورت کنید.

  1. تنظیم کردن دمای مناسب برای کولر گازی :

یکی از دیگر از روش هایی که مربوط به کاهش پیدا کردن مصرف برق درون کولر گازی است تنظیم کردن مناسب دمای کولر گازی می باشد. اگر دستگاه شما بیشتر از حد کار کند ممکن است که به دستگاه آسیب وارد شود و سیستم به زودی خراب شود. به طور کلی شما باید بدانید که برای کمتر کردن هزینه مصرف برق نیاز است دمای کولر گازی را بر اساس دمای معتدل قرار دهید و درجه آن را زیاد بالا نبرید. چرا که در این صورت مصرف برق شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می‌ کند.

انتخاب مناسب ظرفیت کولر گازی

  1. انتخاب مناسب ظرفیت کولر گازی :

اینکه شما ظرفیت کولر گازی خود را بر اساس متراژ ساختمان خود خریداری کنید اهمیت بسیار زیادی دارد. در این صورت می‌ دانید که ظرفیت کولر گازی بر اساس استانداردهای مشخص شده است و شما می توانید درجه آن را بر اساس متراژ ساختمان تنظیم کنید. بسیاری از کولر گازی هایی که ظرفیت زیادی دارند و در ساختمان های کوچک نصب می شوند ممکن است تنها با درجه بسیار پایین کار کنند که این مسئله شاید هزینه برق شما را افزایش دهد.

برخی از افراد امکان دارد که کولر گازی هایی با ظرفیت کم را برای ساختمان هایی که متراژ بزرگی دارند خریداری کنند. شما باید به خوبی بدانید که با خرید کولر گازی ظرفیت کم جهت سرمایش ساختمان های بزرگ باید درجه کولر گازی را افزایش دهید همین مسئله موجب می‌ شود که مصرف برق شما تا حد زیادی افزایش پیدا کند. بنابراین ظرفیت کولر گازی را مناسب ساختمان خود انتخاب نمایید.

  1. استفاده از لامپ های کم مصرف :

یکی از دیگر روش هایی که شما برای کاهش مصرف برق کولر گازی می ‌توانید مورد استفاده قرار دهید این است که از لامپ‌ های کم مصرف استفاده کنید. در صورتی که لامپ‌ های کم مصرف را استفاده نمایید دمای ساختمان کاهش پیدا می ‌کند. به همین دلیل نیازی نیست که دمای کولر گازی را افزایش دهید. با افزایش دادن دمای کولر گازی مصرف برق شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می‌ کند به همین دلیل حتما از لامپ ‌های کم‌ مصرف به جای لامپ های دیگر استفاده نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که در مدل ها و انواع مختلفی در بازار موجود است. برای... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

پکیج از جمله دستگاه های پرکاربردی است که در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار دیده می شود.... ادامه مطلب

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

بهترین برندهای ایرانی پکیج گازی و برقی

پکیج از سیستم هایی است که در مدل های مختلفی موجود بوده و هر کدام ویژگی های خاصی دارند.... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *