Search
Close this search box.

بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری

tajhizat-min

بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری مبحثی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم؛ همیشه گفته شده است و می دانید که هر چه از دستگاهی استفاده شود از ارزش آن کم خواهد شد که در اصطلاح به این فرایند استهلاک تجهیزات گفته می شود. برای این که بتوان دستگاه های فرسوده و کار کرده را با دستگاه نو تعویض کرد نیازمند هزینه و سرمایه دارد.

مطلع بودن از عامل استهلاک تجهیزات دستگاه ها و تاسیسات، تعمیرات برای تعویض یا نگه داری دستگاه، تصمیم گیری مدیریت فنی بسیار تاثیر گذار است. عواملی که بر کم شدن ارزش تجهیزات و دستگاه ها بسیار موثر هستند بر سه دسته تقسیم بندی می شوند که در مطالب زیر به این سه دسته اشاره می شود:

 • کم شدن ارزش دستگاه ها به علت کهنه شدن و فرسودگی آن ها: از عوامل مهم فرسوده شدن دستگاه ها قدرت و دقت می باشد که در نتیجه کارایی دستگاه ها به دلیل فرسودگی و زمان طولانی کارکرد آن ها کم می شود و همین موارد موجب می گردد تا از ارزش دستگاه کاسته شود.
 • با پیشرفت تکنولوژی ارزش دستگاه کاهش میابد: امروزه با وجود تکنولوژی شاهد این هستیم که روزانه دستگاه های جدیدی در بازار عرضه می شوند که دارای قابلیت های بیش و تر بهتر از دستگاه های قبل می باشند همین موارد باعث می شود تا مصرف کنندگان به سمت تجهیزات نو با قابلیت های بالا تر بروند که همین روند به تنهایی باعث کم شدن ارزش دستگاه ها خواهد بود.
 • بالا رفتن سطح توقع از تجهیزات و دستگاه علت کاهش لرزش آن ها: در برخی مواقع با بررسی استهلاک تجهیزات شاهد این هستیم که دستگاه ها هنوز فرسوده نشده اند و می توانند مسئولیت هایی که به آن ها سپرده می شوند را به درستی انجام دهند اما با تغییر خواسته مصرف کنندگان مجبور به کنار گذاری آن ها می شوند.

بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری

نحوه گزارش قیمت تجهیزات

در زمان بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری هدف اصلی تهیه گزارشات در رابطه با قیمت تجهیزات است که شامل بررسی استهلاک تجهیزات در موقعیت های مختلف تعمیر و نگه داری می باشد. همچنین برای آینده اطلاعات و تحلیل و تجزیه را نیز جمع آوری می کنند.

سابقه قیمت تعمیرات تجهیزات و نگه داری را با فعالیت اجرایی بر روی دستگاه ها را نباید با هم اشتباه گرفت. نگه داری گزارشات قیمت ها را به راحتی می توان در فایل ها انجام داد و در زمان نیاز برای تحلیل به سراغ آن ها رفت.

موارد موثر در نگه داری و تعمیرات

در مبحث بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری می پردازیم به فاکتور هایی که در زمان اجرای درست تعمیرات و نگه داری به وجود می آیند…

 • پایین آمدن سطح خطر و ریسک ناشی از فعالیت سیستم
 • پایین آمدن هزینه تولیدات
 • به حداقل رساندن ضرر و زیان در زمان فعالیت دستگاه ها
 • جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات و دستگاه ها
 • خروجی حداکثری در زمان تولید

استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری نقش مهمی در پایین آمدن قیمت تمام شده محصول اجرا می کند که تاثیرات این امر بر روی زنجیره تامین، قابلیت اطمینان، کیفیت محصول، زرنگی سازمان و… نیز قابل مشاهده است که نقش مهم و تاثیر گذار روش های گوناگون تعمیرات  نگه داری در کسب و کار بنگاه اقتصادی نیز نمایان می شود.

مزایای تعمیرات و نگه داری دستگاه

با بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری با مزایا و ویژگی هایی در به آن ها اشاره می کنیم آشنا خواهید شد:

 • بالا رفتن کارایی زمانی دستگاه
 • متوقف کردن تعمیرات بی مورد دستگاه و باز و بسته کردن بی دلیل قطعات موجود در آن
 • بالا بردن قابلیت اطمینان و عملکرد دستگاه
 • به کار گیری حداکثر عمر مفید دستگاه
 • بالا بردن ایمنی محیط و کاربر
 • بالا بردن اطلاعات از محصول نهایی از لحاظ کیفی و کمی

بهترین تکنسین هایی که قادر به تعمیرات تجهیزات هستند چه کسانی می باشند؟

تعمیرات تجهیزات تنها به دست افرادی که دارای تخصص و دانش بالایی هستند باید انجام شود تا کار تعمیرات به نحوه احسنت پیش برود. اگر کار تعمیرات و عیب یابی تجهیزات به نحو احسنت انجام نشود ممکن است تمامی مراحل تعمیرات به شکل نادرست انجام شود که در این زمان خسارت های جبران ناپذیری برای تجهیزات به وجود خواهد آمد.

شما می توانید از تاسیسات دات کام برای تعمیر و عیب یابی تجهیزاتتان کمک بگیرید زیرا در این مجموعه تکنسین های ماهری وجود دارد که می توانند امور تعمیرات را به نحوه احسنت و بدون هیچ گونه ایرادی انجام دهند.

بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری

هزینه تعمیرات در تاسیسات دات کام چه قدر است؟

در تاسیسات دات کام سعی می کنند از افرادی که در کارشان ماهر و حرفه ای هستند استفاده کنند و همچنین قطعات با کیفیت و ثابتی در اختیار این افراد قرار داده می شود تا کار تعمیرات تجهیزات به بهترین نوع انجام شود همچنین قیمت استهلاک تجهیزات در این مجموعه به نسبت سایر مکان ها بسیار مناسب تر بوده و همین موضوع باعث شده است تا افراد زیادی به مجموعه تاسیسات دات کام مراجعه کنند و از خدمات متنوع و مقرون به صرفه این فروشگاه بهره ببرند.

برای این که اطلاعات بیش تر و دقیق تری در مورد این مسائل کسب کنید بهترین کار مراجعه به سایت تاسیسات دات کام است که در این مجموعه متخصصان و افراد کار بلد زیادی هستند که رایگان به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ می دهند همچنین دانستن این موضوع مهم است که بعد از تعمییر تجهیزات تمامی قطعات دارای گارانتی به مدت هجده ماه می باشند.

بررسی استهلاک تجهیزات در تعمیرات و نگه داری نیازمند برنامه ریزی از قبل پیش بینی شده است که باید اطلاعات جمع بندی شود که بتواند در هنگام تعمیرات تصمیم گیری درستی انجام دهند برای جمع آوری اطلاعات بهترین کار پر کردن فرم های مشخصی است که با کمک آن اطلاعات در دسترس گروهان قرار می گیرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”هزینه های نگه داری و تعمیرات تجهیزات چه مواردی هستند؟” answer-0=”مهم ترین آن ها قطعات یدکی نیروی انسانی و تعویض تجهیزات هستند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا دستگاه های فرسوده بعد از تعمیر دوباره قابل استفاده هستند؟” answer-1=”بله بعد از عیب یابی و تعمیر به صورت دقیق امکان استفاده دوباره از تجهیزات امکان پذیر است.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”فرم هزینه های مرتبط به تعمیر تجهزات را چه کسی محاسبه می کند؟” answer-2=”محاسبه هزینه و اختلافات آن به دست دفتر برنامه ریزی تکمیل می شود.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” count=”18″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *