Search
Close this search box.

ارورهای کولر گازی جی پلاس و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی جی پلاس و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی جی پلاس و نحوه برطرف کردن آن ها

کولر گازی از سیستم های پرکاربردی است که یکی از برندهای مطرح آن جی پلاس می باشد. این سیستم وقتی دچار ایراد شود؛ به صورت کد خطا در صفحه نمایش آن نشان داده می شود. در این مبحث قصد داریم به بررسی ارورهای کولر گازی جی پلاس و نحوه برطرف کردن آن ها بپردازیم. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

آشنایی با کولر گازی جی پلاس

کولر گازی سیستمی است که دارای دو عملکرد سرمایشی و گرمایشی بوده و در انواع مختلفی تولید می شود. شرکت های زیادی در زمینه تولید این سیستم تهویه مطبوع فعالیت دارند؛ که یکی از آن ها برند جی پلاس است. محصولات این مجموعه بسیار پر فروش بوده و توانسته اند در بازار ایران سر و صدای زیادی به پا کنند.

این محصول دارای کمپرسور روتاری بوده و بدین صورت در مصرف برق و هزینه های بالا صرفه جویی می کند. بازدهی این کولرها بالا بوده و هوای اتاق را به صورت یکنواخت سرد یا گرم می کنند.

ارورهای کولر گازی جی پلاس و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با ارورهای کولر گازی جی پلاس

در کولر گازی جی پلاس انواع کدهای خطا، علت و راه حل آن به شرح زیر است:

کد CL: این کد به معنی رسیدن زمان سرویس دوره ای است. بعد از هر ۵۰۰ ساعت فعالیت کولر گازی جی پلاس این علامت بر روی صفحه ظاهر شده و به جهت رسیدگی و سرویس هشدار می دهد. در این صورت باید بعد از سرویس دستگاه یک بار برق را قطع کنید؛ تا این کد برطرف شود. لازم به ذکر است که این کد خطا به حساب نمی آید.

ارور E0: در ارورهای کولر گازی جی پلاس علامت E0 به دلیل این است که ارتباط یونیت داخلی و خارجی دچار مشکل شده و یا برق منبع تغذیه دارای ولتاژ غیرعادی است. در این هنگام باید دستگاه را از برق کشیده و بعد از ده دقیقه دوباره آن را به برق بزنید. در صورت برطرف نشدن این کد با تعمیرکار تماس بگیرید.

ارور E1: علت ظاهر شدن این ارور مشکل در سنسور دمای هوا می باشد. راه حل این مشکل کشیدن دستگاه از برق و وصل مجدد آن پس از ۱۰ دقیقه است.

ارور E2: این کد خطا به مفهوم ایراد در سنسور دمای لوله می باشد. برای رفع این خطا باید برق دستگاه قطع شده و بعد از ۱۰ دقیقه دوباره وصل شود. در صورت برطرف نشدن با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

ارور E3: از دیگر ارورهای کولر گازی جی پلاس کد E3 است که به دلیل مشکل در عملکرد سنسور دمای لوله کندانسور دستگاه ایجاد می شود. برای حل این خطا می بایست ۱۰ دقیقه برق دستگاه قطع شده و دوباره وصل شود. اگر مشکل حل نشد؛ باید سنسور دمای لوله کندانسور عوض یا تعمیر گردد.

ارور E4: کد خطای E4 به دلیل کمبود مبرد و نشت آن ظاهر شده و برای رفع آن باید ۱۰ دقیقه برق دستگاه را قطع و دوباره وصل کرد. در صورت رفع نشدن باید برای نشتی و شارژ مبرد اقدام کرد.

ارورهای کولر گازی جی پلاس و نحوه برطرف کردن آن ها

ارور E5: دلیل نشان دادن این کد ناهماهنگی یونیت بیرونی و داخلی بوده و برای حل آن باید با تکنسین متخصص تماس گرفت.

ارور E6: در کولر گازی کد E6 به مفهوم خراب شدن موتور فن دستگاه است. نحوه بر طرف کردن این ارور کولر گازی جی پلاس ریست کردن سیستم، قطع برق آن و وصل دوباره پس از ۱۰ دقیقه می باشد.

ارور E7: دلیل نشان دادن این کد خطا بر روی صفحه نمایش دستگاه مشکل در سنسور دمای یونیت خارجی می باشد. در این صورت برق دستگاه را ۱۰ دقیقه قطع کرده و دوباره وصل کنید.

ارور E8: علت ظهور این ارور خراب شدن سنسور دمای کمپرسور است. نحوه برطرف کردن این مشکل بدین صورت است که برق دستگاه ۱۰ دقیقه قطع و مجدد وصل شود. اگر هنوز هم این کد خطا مشاهده می شود؛ بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

ارور E9: از دیگر ارورهای کولر گازی جی پلاس کد خطای E9 می باشد که به دلیل عوامل مختلفی اتفاق می افتد. از جمله این عوامل می توان به خرابی کمپرسور، غیر عادی بودن جریان برق و مشکل در برد اصلی و داغ کردن آن اشاره کرد. برای برطرف کردن این خطا باید ۱۰ دقیقه برق دستگاه قطع و مجدد وصل شود.

ارور EA: در صورتی که این کد خطا بر روی صفحه نشان داد؛ یعنی سنسور جریان دچار مشکل شده و جریان برق زیادتر از حد است. برای حل این مشکل باید با تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس گرفت.

ارور EC: علت ظاهر شدن این ارور این است که برد واحد بیرونی دچار خطای ارتباطی شده است. برای حل این ارور کولر گازی جی پلاس باید ده دقیقه برق دستگاه قطع و دوباره وصل شود. در بعضی مواقع با این کار ارور رفع نشده و باید برای تعمیر برد واحد بیرونی اقدام کرد.

ارور EE: کد EE به معنی خراب شدن برد آپشن است. در این صورت باید ۱۰ دقیقه برق دستگاه قطع و دوباره وصل شود.

ارور EF: این کد به دلیل ایراد در موتور فن یونیت بیرونی نشان داده شده و برای حل آن بایستی به مدت ۱۰ دقیقه برق دستگاه را قطع و مجدد وصل کرد.

ارور EP: در صورت ظاهر شدن این کد بر روی نمایشگر بدانید که مشکل در سنسور خروجی کمپرسور است. در این موقع باید برای رفع آن از تعمیرکار کمک بگیرید.

ارور EU: نمایش این کد خطا نشان دهنده نوسان داشتن ولتاژ دستگاه بوده و بایستی با تکنسین حرفه ای تماس بگیرد تا آن را برطرف کند.

ارور P0: علت ظهور این ارور ایراد در کنترل سخت افزاری در عملکرد محافظت از دستگاه می باشد. راه حل این مشکل قطع و وصل برق دستگاه می باشد.

ارور P1: از دیگر ارورهای کولر گازی جی پلاس کد خطای P1 می باشد. این کد به مفهوم فعال شدن عملکرد حفاظت از سیستم بوده و اغلب به دلیل پایین بودن ولتاژ اتفاق می افتد. به جهت حل این ارور بایستی برق دستگاه یک بار قطع و دوباره وصل شود. در صورت رفع نشدن تعمیرکار باید عامل نوسان ولتاژ برق را رفع کند.

ارور P2: کد P2 به دلیل زیاد بودن جریان برق نشان داده شده و در این حالت سیستم وارد وضعیت محافظت از خود می شود. در این زمان برق دستگاه را قطع و وصل کنید.

ارور P4: وقتی در نمایشگر کولرگازی کد P4 نشان داده می شود؛ به دلیل حفاظت از خروجی کندانسور در برابر دمای بالا ظاهر می شود. برای رفع این ارور می بایست یک بار برق دستگاه قطع و دوباره وصل شود.

ارورهای کولر گازی جی پلاس و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با تاسیسات دات کام

کولر گازی جی پلاس از جمله انواع کولر گازی ها می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه این سیستم باید به فاکتورهایی همچون موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و … توجه داشته باشید. با در نظر گرفتن این موارد می توانید جهت سفارش این سیستم ها از طریق وبسایت https://tasisat.com اقدام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”ویژگی کولر گازی جی پلاس را ذکر کنید؟ ” answer-0=”دارا بودن کمپرسور روتاری، صرفه جویی در مصرف برق و انرژی، یکنواخت کردن هوای اتاق” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”ارور E0 به چه دلیلی نشان داده می شود؟ ” answer-1=”به دلیل مشکل در ارتباط یونیت داخلی و خارجی این کد ظاهر می شود.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”علت ظهور و راه حل برطرف کردن کد EU را بیان‌ کنید؟” answer-2=” این ارور به دلیل نوسان داشتن ولتاژ دستگاه بوده و برای رفع آن باید با تکنسین تماس بگیرید.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *