Search
Close this search box.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

lg3-min

ریموت کولر گازی ال جی

شما زمانی که کولر گازی ال جی را خریداری می کنید باید به خوبی در مورد کلید ها و دکمه هایی که روی ریموت کولر گازی ال جی وجود دارد اطلاعات بیشتری به دست آورید. به طور معمول زمانی که کولر گازی خریداری می‌ شود هر یک از افراد بعد از نصب کولر گازی مایل هستند که کارکردهای کلید های متنوع روی ریموت کنترل را امتحان کنند.

اینکه شما بدانید هر یک از کلید ها چه کاربردی دارند بسیار اهمیت دارد چرا که در این صورت قادر خواهید بود با زدن هر یک از آن کلیدها تنظیمات دمای کولر گازی را به درستی تنظیم نمایید و هوای ساختمان را مطبوع نمایید. بنابراین اگر در مورد کلید‌ها آگاهی کاملی نداشته باشید نمی توانید دمای کولر گازی را بر اساس استانداردهای مشخص شده تنظیم نمایید.

برای اینکه شما اطلاعات بیشتری در مورد ریموت کنترل کولر گازی ال جی داشته باشید در ادامه هر یک از دکمه های روی این ریموت را برای شما معرفی کرده و کارکردشان را هم توضیح می دهیم.

معرفی دکمه های ریموت کولر گازی ال جی

معرفی دکمه های ریموت کولر گازی ال جی

برخی از کاربردی ترین دکمه هایی که روی ریموت کولر گازی ال جی وجود دارد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :

 1. کلید پاور :

دکمه پاور و یا همان کلید روشن و خاموش کردن کولر گازی یکی از مهمترین دکمه های روی ریموت می باشد که شما با زدن روی این دکمه می توانید کولر گازی را روشن و یا خاموش کنید.

 1. کلید مود :

برای انتخاب کردن حالت سرمایش و یا گرمایش دستگاه خود می توانید دکمه مود را بزنید. این دکمه برای انتخاب کردن حالت کارکرد اسپلیت می باشد. دکمه موجود در برخی از مدل‌ ها دارای ۵ حالت است و در برخی از دیگر مدل ها چهار حالت دارد. در آن دست مدل هایی که کلید مود چهار حالت دارد حالت فن به صورت مجزا روی کلید جداگانه ای طراحی شده است.

 1. علامت خورشید :

با انتخاب کردن گزینه و علامت خورشید از طریق کلید مود می توانید حالت گرما دهی دستگاه را فعال کنید و کولر گازی را وارد مرحله گرمایشی نمایید. برای انتخاب کردن این گزینه نیاز است که دستگاه حالت مجهز به سیستم گرمایشی نیز داشته باشد.

 1. دکمه پلاسما :

برخی از ذرات آلوده درون کولر گازی وجود دارد که شما با زدن دکمه پلاسما می توانید ذرات را به طور کلی از بین ببرید. با حذف کردن ذرات آلوده که درون دستگاه وجود دارد می توانید تصفیه سازی دستگاه را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

 1. دکمه اسلیپ :

این دکمه یکی از دیگر دکمه های کاربردی ریموت کنترل کولر گازی اسپلیت ال جی می باشد که شما با زدن آن می توانید حالت خواب دستگاه را تنظیم نمایید. شما با زدن این دکمه دستگاه را تنظیم می کنید که در چه زمانی خاموش شود و در چه ساعتی روشن شود. بسیاری از افراد از این دکمه کولر گازی استفاده زیادی می کنند.

 1. دکمه بالا و پایین :

دکمه های بالا و پایین برای تنظیم کردن دما می باشند. شما با زدن دکمه پایین می توانید دما را کاهش دهید و با زدن دکمه بالا می توانید دما را افزایش دهید.

 1. دکمه فن :

سرعت فن و یا پنکه را با زدن این دکمه می توانید تنظیم نمایید. این دکمه یکی از اصلی ترین دکمه های روی ریموت می باشد که شما باید به خوبی با کارکرد آن آشنایی داشته باشید.

 1. دکمه ریست :

با زدن این دکمه هر یک از اطلاعات و تنظیماتی که روی دستگاه تنظیم کرده اید از بین می رود. در واقع شما اگر تنظیمات را به درستی روی دستگاه قرار نداده باشید می توانید با زدن این دکمه تنظیمات را تغییر دهید و به طور کلی از اول راه اندازی کولر گازی را انجام دهید.دکمه شروع و یا لغو

 1. دکمه شروع و یا لغو :

با زدن این دکمه شما می توانید هر یک از عملیات هایی را که انتخاب کرده اید را آغاز نمایید و یا اینکه آنها را لغو کنید.

 1. دکمه کنترل و عملکرد :

با زدن این دکمه روی ریموت اسپلیت ال جی می توانید زمان و عملکردهای خاص را به بهترین نحو ممکن تنظیم کنید. نظافت خودکار دستگاه، عملیات خنک کنندگی دستگاه به صورت به صرفه، تنظیم کردن روشنایی پنل داخلی و …. با زدن این دکمه انجام خواهد شد.

 1. دکمه تایمر :

زمان کنونی و زمان شروع با استفاده از این دکمه تنظیم می شود. شما می توانید تایمر دستگاه را بر اساس نیاز خودتان تنظیم کنید تا دستگاه راه اندازی شود.

 1. دکمه نمایش دما :

این دکمه دمای اتاق را نمایش می دهد. شما هر زمان که تمایل به مشاهده کردن دمای اتاق داشتید می توانید با زدن این دکمه دمای دستگاه و اتاق را با یکدیگر تخمین بزنید.

 1. دکمه جریان هوا :

شما با زدن این دکمه می توانید جریان هوا را به صورت عمدی و یا افقی تنظیم کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *