Search
Close this search box.

خرید، فروش و قیمت چیلر در لرستان

فروش چیلر در لرستان

قیمت چیلر در لرستان

چیلر یکی از سیستم های تهویه مطبوع می باشد که با توجه به مزایا و ویژگی های بسیاری که دارد از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. در این مطلب از سایت تاسیسات دات کام قصد داریم خرید، فروش و قیمت چیلر در لرستان را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

چیلر یک نوع مولد برودت می باشد که بر اساس قوانین و اصول ترمودینامیکی جهت تولید برودت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه می‌توان گفت در هر سیکل تبریدی مهمترین فرایند در اثر کاهش فشار در اواپراتور انجام خواهد شد. کاهش فشار در اواپراتور باعث می شود تا مایع مبرد در دمای پایین تر از زمان جوش شروع به جوشیدن کند.

برای به جوش آمدن نیاز به انرژی دارد که باعث می‌شود تا گرمایش سیال انتقال حرارت را به خود جذب نماید و به این صورت به چرخه خود ادامه خواهد داد. توجه داشته باشید سیال انتقال حرارت از دستگاه خارج خواهد شد و به فضاهای تهویه شده منتقل خواهد شد.

انتقال توسط لوله ها و پمپ های آب سیرکولاتور انجام شده و در آنجا وارد دستگاه‌های توزیع برودت فن کویل می‌شود. سیستم های کنترلی و ترموستات فن کویل باعث می‌شود تا دمای داخل را به راحتی کنترل نماید.

 

قیمت چیلر در لرستان

کاربرد چیلر

توجه داشته باشید از دستگاه چیلر در کاربردهای فراوانی می توان استفاده کرد. به عنوان مثال می توان در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان، سرمایش مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی، تفریحی و … استفاده کرد.

همچنین از این دستگاه در خطوط تولید صنایع مختلف داروسازی، صنایع غذایی و … همچنین در تهویه هوای مطبوع بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه برای رساندن دمای محیط کنترل شده به شرایط دلخواه معمولاً از تجهیزات مختلف و پیچیده‌ای پیشرفته برای تولید برودت در فصل‌های مختلف سال می‌توان استفاده کرد.

انواع چیلر

  1. چیلر تراکمی
  2. چیلر جذبی
  3. چیلر سانتریفیوژ

چیلر تراکمی

همانطور که از نام این دستگاه پیداست در طی یک عملیات مکانیکی و توسط نوری نیروی برق و جهت تولید برودت استفاده خواهد شد. معمولاً در این سیستم ها وظیفه اصلی بر عهده کمپرسور می باشد. بهتر است بدانید کمپرسور ها در انواع مختلف اسکرال، روتاری و پیستونی وجود دارد.

در دستگاه های چیلر بیشتر از کمپرسور اسکرو استفاده می شود که مبرد چرخه متراکم کرده و به حرکت در می آورد. توجه داشته باشید این دستگاه‌ها در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از انتخاب چیلر تراکمی باید زیرساخت‌ها و انرژی های مورد نیاز دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

انواع چیلر تراکمی

چیلر تراکمی آب خنک

در این سیستم آب خنک معمولاً مبرد توسط آب در کندانسور و خنک کننده تغییر فاز خواهد داد که آماده چرخش می باشد. بهتر است بدانید از سالیان گذشته به طور گسترده از چیلر تراکمی آب خنک در ایران استفاده می شود. کمپرسور اسکرو از جمله برگشتی می باشد که در این سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

سعی کنید در هنگام انتخاب این دستگاه توجه داشته باشید که فرایند سختی گیری آب مدار برج خنک کننده به خوبی صورت بگیرد. دستگاهی را انتخاب نمایید که کندانسور آن از نوع پوسته و لوله ای باشد و اواپراتور مستقل سرمایش داشته باشد. برای تعمیر و نگهداری دستگاه نیاز به رده خارج کردن کل سیستم نیست و می توانید به راحتی تعمیرات را انجام دهید.

چیلر تراکمی هوا خنک

معمولاً کندانسورهای چیلر هوا خنک که در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند مجهز به فن های مکنده هوا می باشد. هوا را از روی بدنه ی فین دار کندانسور عبور خواهد داد که باعث می‌شود دما کاهش پیدا کرده و مبرد نیز تغییر دهد. بهتر است بدانید این دستگاه‌ها معمولاً در انواع و سایزهای مختلفی در بازار وجود دارد.

از چیلر های خانگی در مجتمع‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مناطقی که رطوبت آن بالا می باشد نمی توانید از سیستم‌های تراکمی استفاده نمایید. در این مناطق که رطوبت بالاست سیستم های تراکمی هوا خنک بهترین گزینه می باشد. این دستگاه مثل دستگاه آب خنک از دو یا چند مدار و مستقل سرمایشی استفاده خواهد شد.

توجه داشته باشید این سیستم ها معمولاً در سطوح مختلف صدا قابل سفارش می باشد. هرچه صدای دستگاه کاهش پیدا کند باعث می‌شود تا طول آن افزایش پیدا کرده و ابعاد آن نیز بزرگتر شود. همچنین راندمان آن کاهش پیدا می‌کند.

چیلر جذبی

چیلر جذبی از گاز طبیعی استفاده کرده و در طی فرایند شیمیایی به تولید برودت اقدام می‌کند. نیاز به نگهدارنده پیچیده و افراد متخصص دارد. معمولاً چیلرهای جذبی بر اساس نوع ژنراتور به کار رفته در  ان تقسیم‌بندی می‌شود.

در پروژه های بیمارستانی و محیط هایی که دارای متراژ بیشتر می باشند از نوع چیلر جذبی دو اثره بخار استفاده می‌شود. سعی کنید از سیستم های آب گرم تک اثره بخار استفاده نکنید چرا که راندمان آن پایین می باشد.

انواع چیلر جذبی

  1. چیلر تک اثره آب گرم
  2. چیلر دو اثره آب گرم

چیلر سانتریفیوژ

چیلر سانتریفیوژ معمولاً در ظرفیت های تبرید بالا تولید می‌شوند که در کاربردهای بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد اصلی این دستگاه‌ها معمولاً در بار های جزئی می باشد.

بهتر است بدانید این دستگاه از روی کمپرسور مورد استفاده در آن نامگذاری می‌شوند. نوع سانتریفیوژ مصرف برق و آب کمتری نسبت به مدل های دیگر دارد به همین خاطر از آن در متراژ بالا استفاده می‌شود.

خرید چیلر در لرستان

راهنمایی خرید چیلر در لرستان

پیشنهاد می کنیم از افراد با تجربه مشاوره بگیرید و مواردی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید در طی سالیان بسیاری از دستگاه مورد نظر خود بهره مند شوید. برخی از شرکت‌ها بدون این که زیرساخت یا سابقه کاری مرتبطی داشته باشند سعی می‌کنند تا این دستگاه‌ها را به فروش بگذارند.

شما باید سابقه شرکت‌ها را بررسی نمایید و لیست محصولات شرکت ها را به طور کامل بررسی کنید تا دیگر از نظر کیفیت و اصالت کالای مورد نظر خود دغدغه نداشته باشید.

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در هنگام خرید چیلر مدنظر قرار دهید ظرفیت دستگاه و همچنین نوع مناسب آن می باشد. شما با انتخاب ظرفیت در سطح دستگاه به راحتی می توانید از عملکرد بهتر و مناسب چیره برخوردار شوید.

جهت خرید چیلر در لرستان و دیگر نقاط ایران از طریق وب‌سایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید. توجه داشته باشید کارشناسان تاسیسات دات کام آماده ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی ها به صورت کاملاً رایگان می‌باشد.

عوامل موثر بر قیمت چیلر در ایران

قیمت چیلر در لرستان با توجه به ظرفیت هوادهی، نوع دستگاه و همچنین نوسانات ارز و دلار و … دچار نوسان می باشد. البته عوامل دیگری مثل نوع کمپرسور و نوع کندانسور و امکانات دستگاه و غ… نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

شما در هنگام تهیه و سفارش این دستگاه ها باید این موارد را مورد بررسی قرار دهید. جهت استعلام قیمت چیلر در لرستان یا دیگر استان‌ها از طریق راه‌های ارتباطی زیاد شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

فروش چیلر در لرستان

گروه صنعتی تاسیسات دات کام وعرضه کننده و ارائه دهنده انواع دستگاه چیلر می باشد. شما این دستگاه ها را با کیفیت بالا و در قیمت های مناسب می توانید تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. جهت تهیه و سفارش سیستم های تهویه مطبوع از جمله چیلر به وب سایت https://tasisat.com/ مراجعه نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”چیلر چیست؟” answer-0=”چیلر از جمله سیستم های تهویه مطبوع می باشد که به نوعی مولد برودتی است و در انواع تراکمی و جذبی وجود دارد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”انواع چیلر کدامند؟” answer-1=”چیلر تراکمی و جذبی، چیلر سانتریفیوژ” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”نحوه خرید اینترنتی چیلر به چه صورت است؟” answer-2=”با مراجعه به وبسایت https://tasisat.com/ می‌توانید انواع چیلر را مشاهده کرده و خریداری نمایید.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *