Search
Close this search box.

حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت

حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت

داکت اسپلیت از جمله سیستم های تهویه مطبوع می باشد که امروزه از اهمیت بالایی برخوردار شده است. اما در نظر داشته باشید که از مباحث بسیار مهم برای این سیستم ها لوله کشی می باشد. سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید؛ حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت می باشد. در این مطلب قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

معرفی داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یکی از سیستم های تهویه مطبوع می باشد که در فصل تابستان و زمستان هوای خنکی را در اختیار ساکنین قرار می دهد. این دستگاه از ۲ یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده است. به گونه ای که یونیت خارجی آن در خارج از ساختمان و یونیت داخلی آن درون ساختمان نصب و تعبیه می‌شود.

در اینجا بحث حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت پیش می آید؛ زمانی که لوله کشی انجام می دهید باید به اندازه آن ها توجه داشته باشید. معمولا برای ارتباط و اتصال دادن این دو یونیت از لوله‌های مسی استفاده می شود. این لوله های مسی شامل یک لوله رفت و یک لوله برگشت می باشد. به گونه ای که شما اگر نحوه صحیح نصب داکت اسپلیت دقت کنید حدود ۴ الی ۵ متر لوله مسی لازم است.

حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت

استاندارد لوله کشی داکت اسپلیت

با توجه به مبحث حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت باید بدانید که حداقل ۵ متر و حداکثر ۷۰ متر استاندارد لوله کشی می باشد. اصول صحیح این دستگاه به گونه ای است که کندانسور یا یونیت خارجی در پشت دیوار و در قسمت پایین تری از سطح قرار خواهد گرفت. یونیت داخلی آن نیز در فضای داخلی در بالا نصب و تعبیه می‌شود.

اصولاً حداقل ۴ متر لوله مس رفت و برگشت و حداکثر ۷۰ نیاز می باشد که این مقدار را شرکت های سازنده در نظر می‌گیرند. در برخی از برندها این لوله ها را درون جعبه دستگاه قرار می دهند و در برخی از برندها باید مصرف کننده به صورت جداگانه تهیه و خریداری کنند. در نظر داشته باشید که باید حتما از لوله های مسی استفاده کنید؛ چرا که لوله های مسی حرارت را به خوبی و سریعتر انتقال می دهند.

نکات نصب و راه اندازی داکت اسپلیت

همانطور که ذکر شد داکت اسپلیت از جمله محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع می باشد که معمولاً در کاربری‌های مختلف مسکونی، تجاری، اداری و … مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این سیستم نیازمند اجرای زیرساخت های مناسب و همچنین طراحی و نصب اصولی است.

به‌ این صورت بالاترین راندمان را به همراه داشته و سرمایش و گرمایش محیط را به صورت مطلوب انجام می دهد. در نظر داشته باشید که این سیستم ها مراحل مختلفی دارد که می توان به کانال کشی، لوله کشی، جانمایی و … اشاره کرد.

طول مجاز لوله کشی داکت اسپلیت

بهتر است بدانید در این سیستم ها معمولاً گاز مبرد از طریق لوله مسی بین دو یونیت دستگاه انتقال پیدا می کند. این لوله کشی ها به صورت عمودی و افقی انجام شده که دارای محدودیت می باشد. در زمان اجرا حتماً باید به حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت توجه داشته باشید.

در نظر داشته باشید که لوله کشی برای برندهای مختلف و همچنین ظرفیت های متنوع سیستم ها متفاوت می باشد که معمولا در دستگاه در کاتالوگ دستگاه ذکر می کنند. به طور معمول می توان ذکر کرد که حداکثر ارتفاع مجاز لوله کشی بین ۳۰ تا ۴۵ متر و حداکثر طول مجاز لوله کشی افقی و عمودی بین ۵۰ تا ۷۰ متر است که توجه به این مقادیر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

سایز لوله مسی

با توجه به مرحله حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت باید ذکر کنیم یکی از نکات بسیار مهم که در زمان اجرای لوله مسی باید به آن توجه کنید؛ سایز لوله مخصوص دستگاه می باشد. در کاتالوگ دستگاه سایز لوله را برای رفت و برگشت مشخص می‌کنند که با واحد اینچ بیان خواهند کرد. با توجه به ظرفیت و برند دستگاه سایز لوله ها مشخص خواهد شد.

دقت کنید در صورتی که از سایزهای بزرگتر یا کوچکتر از مقدار مشخص شده در کاتالوگ استفاده کنید؛ باعث می شود تا به کمپرسور فشار زیادی وارد شده و راندمان دستگاه کاهش پیدا کرده همچنین امکان دارد در مدت زمان بیشتر کمپرسور دستگاه دچار سوختگی شود.

در زمان اجرای لوله کشی مسی داکت اسپلیت باید کمترین مقدار طول لوله کشی که توسط تولیدکننده منتشر می کنند؛ را در نظر بگیرید که در این نوع سیستم ۵ متر می باشد. این اندازه لوله مسی به میزان ظرفیت دستگاه و همچنین عمودی و افقی بودن آن بستگی دارد که شما باید نصب آن را به افراد مجرب و ماهر بسپارید.

بسیاری از تولیدکنندگان تنها نصب دستگاه های خود را به نمایندگان مجاز خود می سپارند؛ در غیر این صورت اگر افراد نابلد دستگاه را نصب کنند؛ امکان دارد از رده گارانتی خارج شده و محصول فاقد گارانتی خواهد بود.

حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت

ضخامت لوله و عایق

بهتر است بدانید که یکی از نکات بسیار مهم در اجرای زیرساخت نصب دستگاه داکت اسپلیت؛ توجه به ضخامت عایق و لوله می باشد. باید بدانید که استاندارد ضخامت لوله برای دستگاه های معمولی ۰.۸ میلیمتر و باید دستگاه‌های اینورتر یک میلیمتر است.

در نظر داشته باشید که ضخامت استاندارد لوله رفت و برگشت دستگاه معمولی را معمولاً حدود ۹ و ۱۳ میلیمتر در نظر می‌گیرند و برای دستگاه اینورتر نیز حدود ۹ و ۱۹ میلیمتر در نظر خواهند گرفت. در صورتی که از ضخامت مناسب برای لوله ها و عایق استفاده نکنید؛

با توجه به افزایش انتقال حرارت بین لوله ها و هوای محیط باعث می شود بر روی سطوح لوله تعریق ایجاد شود. این قطرات ایجاد شده از سقف کاذب به درون فضای تهویه چکه کند. کاری کاملا اشتباه بوده و امکان دارد خطراتی را به همراه داشته باشد.

معرفی فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

حال که با مبحث حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت آشنا شدید؛ لازم است بدانید که شما عزیزان باید این سیستم ها را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده تهیه کنید. به شما مخاطبین گرامی پیشنهاد می‌کنیم که از طریق وبسایت https://tasisat.com/ جهت سفارش و خرید سیستم های تهویه مطبوع از جمله داکت اسپلیت اقدام نمایید.

در صورتی که آشنایی لازم و اطلاعات کافی از این محصولات نداشته باشید؛ کافیست از طریق شماره های ذکر شده با کارشناسان در تماس باشید و علاوه بر دریافت اطلاعات بیشتر و استانداردهای لازم را برای نصب نیز می توانید جویا شوید. بهتر است بدانید شما عزیزان از سراسر ایران می توانید جهت سفارش محصولات اقدام کرده و دغدغه ای بابت کیفیت و اورجینال بودن محصولات نخواهید داشت.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”حداکثر طول مجاز لوله کشی افقی و عمودی داکت اسپلیت چند متر است ؟” answer-0=”حداکثر طول مجاز لوله کشی افقی و عمودی بین ۵۰ تا ۷۰ متر است.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”حداکثر ارتفاع مجاز لوله کشی داکت اسپلیت چند متر است؟” answer-1=”حداکثر ارتفاع مجاز لوله کشی بین ۳۰ تا ۴۰ متر است.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت به چه مواردی بستگی دارد؟” answer-2=”حداکثر طول لوله کشی داکت اسپلیت برای برندهای مختلف و ظرفیت های مختلف سیستم ها متفاوت می باشد که به این عوامل بستگی دارد.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” count=”12″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *