Search
Close this search box.

خرید، فروش و قیمت چیلر در مازندران

فروش چیلر در هرمزگان

قیمت چیلر در مازندران

چیلر نوعی ماشین می باشد که توسط یک سیکل تبرید تراکمی یا سیکل تبرید جذبی گرما را از مایع می گیرد. توسط برج خنک کننده و کندانسور این گرما را معمولاً از سیکل خارج خواهد کرد. توسط همین مایع خنک شده دمای محیط که دستگاه چیلر در آن قرار دارد مطبوع خواهد شد.

بهتر است بدانید به دستگاه چیلر معمولاً آب سردکن نیز گفته می شود. به طور کلی می‌توان گفت به دستگاهی که آب یا محلول های مشابه غیر خورنده را خنک کند چیلر گفته می شود. برودت مرکزی این دستگاه تولیدکننده سرما است که این سرما توسط سیال واسط یعنی آب انتقال پیدا خواهد کرد.

خرید چیلر در مازندران

اجزای تشکیل دهنده چیلر

دستگاه چیلر از اجزای مختلفی تشکیل می شود که عبارتند از:

اواپراتور

یکی از اجزای مهم چیلر اواپراتور می‌باشد که سرد کردن آب برای ایجاد سرمایش بر عهده اواپراتور می باشد.

ماده جاذب

از ماده جاذب برای حفظ فشار اواپراتور در حالت خلا توسط جذب بخار موجود استفاده خواهد شد.

ژنراتور

از اجزاء ژنراتور برای برگرداندن در غلظت لیتیوم بروماید به غلظت اولیه استفاده می‌شود که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کندانسور

بهتر است بدانید در کندانسور آب که از محلول اب و … استفاده می شود پس از خنک شدن به آب تبدیل می شود.

برج خنک کننده

همانطور که از نام این برج پیداست برای خنک کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد.

اساس کار چیلر جذبی

توجه داشته باشید از ماده جاذبی مثل لیتیوم بروماید در این چیلرها استفاده می شود. ابتدا محلول لیتیوم بروماید و آب از جاذبه ژنراتور وارد می‌شود که درون ژنراتور توسط منبع حرارتی داغ خواهد شد. آب محلول تبخیر شده و باعث می‌شود تا غلظت محلول لیتیوم بروماید افزایش پیدا کند. بخار آب به سمت کندانسور حرکت کرده و محلول لیتیوم بروماید به سمت ژنراتور می رود.

بر اثر سنگینی که از غلظت در ژنراتور ایجاد می شود به سمت پایین کشیده و بر روی محلول جاذبه اسپری خواهد شد. بخار آب وارد شده به کندانسور با کویل های خنک کننده برخورد کرده که داخل آن آب سرد خواهد شد و توسط برج خنک کننده عبور می‌کند تا به مایع تبدیل شود.

سیال مایع شده که همان آب است به اواپراتور خواهد رفت و در آنجا سرمایش خود را به آب گرم برگشتی از منبع تغذیه یا فن کویل و هواساز تبخیر خواهد شد. بخار آب وارد جاذب شده و با لیتیوم بروماید ترکیب خواهد شد.

اساس کار چیلر تراکمی

چیلر تراکمی نیز از  ۴ قسمت کمپرسور، کندانسور و اواپراتور و شیر انبساط تشکیل می شود. اصول کار این دستگاه بر اساس سیکل تبرید می باشد که در این سیکل از یک ماده مبرد استفاده می‌کنند. این ماده مبرد برای ایجاد برودت استفاده خواهد بود. مایع مبرد با جذب حرارت از آب در اواپراتور باعث می شود تا خنک شود.

برای ادامه سیکل مبرد با ماده جاذب آب افزایش دما پیدا می‌کند که سپس به کمپرسور وارد شده و باعث می‌شود تا فشار و دمای آن نیز افزایش پیدا کند. در ادامه مبرد در فاز گاز می باشد و به کندانسور وارد شده و گرمای خود را از دست می دهد که باعث می شود تا کاهش دما پیدا کرده و سپس به شیر انبساط وارد می شود.

توجه داشته باشید فشار و دمای مبرد پس از اینکه از شیر منبسط عبور کند کاهش پیدا خواهد کرد. مبرد در حالت مخلوط مایع و گاز یعنی دو فازی به اواپراتور وارد خواهد شد. در آنجا مبرد حرارت را از آب خنک شده جذب کرده و این سیکل تا پایان به همین صورت ادامه پیدا می‌کند.

مقایسه چیلر تراکمی و چیلر جذبی

در این قسمت قصد داریم دو چیلر تراکمی و جذبی را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم؛

  1. بهتر است بدانید چیلر تراکمی معمولاً مصرف برق بالاتری نسبت به چیلرهای جذبی دارد و اما چیلر جذبی مصرف انرژی حرارتی یعنی گاز بیشتری دارد.
  2. چیلرهای تراکمی از راندمان بالاتری نسبت به چیلر جذبی برخوردار است.
  3. چیلر تراکمی تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به چیلرهای جذبی دارند.
  4. توجه داشته باشید چیلرجذبی معمولا دارای برج خنک کننده است که مصرف آب بالا می باشد.
  5. توجه داشته باشید چیلرهای جذبی با توجه به ابعاد بالایی که دارند نیاز به فضای زیادی در موتورخانه ساختمان دارد. اما چیلر تراکمی در فضاهای آزاد حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین در صورت نیاز به نصب بخشی از فضای مفید ساختمان جهت نصب در نظر گرفته می شود.
  6. توجه داشته باشید منبع انرژی معمولاً حرارتی یا گاز می باشد که از راندمان پایین‌تری برخوردار است. تنها در صورتی که منبع انرژی حرارتی مانند توربین گازی یا نیروها در اطراف و در دسترس باشد باعث می‌شود انرژی قابل بازیافت از جذب می توانید استفاده نمایید.

قیمت چیلر در مازندران

فروش چیلر در مازندران

با توجه به استفاده همه گیری از دستگاه چیلر افراد بسیاری نسبت به فروش این دستگاه ها اقدام کرده اند. سعی کنید از فروشگاه معتبر و مجازی جهت تهیه این سیستم ها اقدام نمایید.

با توجه به تنوع بالای این محصولات پیشنهاد می‌کنیم حتما با افراد ماهر و با تجربه مشورت نمایید تا بتوانید با توجه به کاربرد و نوع کاربری مدنظر خود دستگاهی با عملکرد و ویژگی های مناسبی تهیه نمایید.

 مجموعه تاسیسات دات کام از جمله فروشگاه های آنلاین می باشد که جهت عرضه و ارائه انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله چیلر اقدام کرده است. جهت تهیه چیلر می توانید به وب سایت https://tasisat.com/ مراجعه نمایید.

قیمت چیلر در مازندران

قیمت چیلر در مازندران یکی از فاکتورها و عوامل مهمی می باشد که در هنگام خرید این دستگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد. فاکتور و عواملی مثل ظرفیت هوادهی، عملکرد و راندمان دستگاه، نوع کمپرسور و نوع کندانسور، نوسانات ارز و دلار و … بر قیمت چیلر تاثیرگذار می باشد.

مجموعه تاسیسات دات کام همواره در تلاش است این دستگاه ها را با کیفیت بالا و همچنین قیمت مناسب ارائه دهد. با اطمینان خاطر می توانید جهت تهیه دستگاه‌ها اقدام نمایید. جهت استعلام قیمت چیلر به وب سایت https://tasisat.com/ مراجعه نمایید.

خرید چیلر در مازندران

چیلر امروزه از محبوب ترین و پر طرفدار ترین سیستم های تهویه مطبوع می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد. سعی کنید این دستگاه را با کیفیت بالا تهیه نمایید تا از عملکرد بهتر آن بهره مند شوید. دستگاه های چیلر در تنوع بالا در بازار موجود می باشد.

با توجه به کاربرد و نوع کاربری مورد نظر خود می توانید نوع مناسب دستگاه را تهیه نمائید. برخی از نکاتی که باید در هنگام خرید دستگاه چیلر مد نظر قرار هید مثل ظرفیت، نوع دستگاه و همچنین در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و محل زندگی و … می باشد.

توجه داشته باشید جهت خرید انواع چیلر ها می توانید از طریق فروشگاه‌های آنلاین https://tasisat.com/ اقدام نمایید. این محصول را با کارایی و کیفیت بالا تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید می توانید به صورت کاملآ رایگان از مشاوره و راهنمایی های لازم کارشناسان تاسیسات دات کام بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”در مناطقی که دارای رطوبت می باشند از چه نوع چیلر می توان استفاده کرد؟” answer-0=”در مناطقی که دارای رطوبت می باشند می‌توانید چیلرهای جذبی هوا خنک استفاده کرد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”چیلر تراکمی بر چه اساسی کار می کند؟” answer-1=”چیلر تراکمی معمولاً بر اساس سیکل تبرید کار می کند.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”چیلر جذبی در چند نوع وجود دارند؟” answer-2=”چیلر جذبی تک اثره بخار، جذبی دو اثره بخار” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *