خرید مینی چیلر در مازندران

خرید، فروش و قیمت مینی چیلر در مازندران

لطفا امتیاز دهید

مینی چیلر در مازندران

مینی چیلر دستگاهی می باشد که توسط سیکل تبرید تراکمی تبخیری یا جذبی گرما را از سیال واسط که در اکثر مواقع آب می باشد دریافت کرده و به تجهیزات تهویه مطبوع و دستگاه ها و قالب های صنعتی ارسال می‌کند که باعث تولید برودت و سرمایش خواهد شد. از دستگاه مینی چیلر معمولا در آپارتمان های مسکونی همچنین در کاربرد صنعتی و فرایندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار مینی چیلر

اکثر دستگاه های مینی چیلر که در بازار ایران موجود هستند از نوع تراکمی تبخیری می باشند. تنها تعداد کمی از شرکت‌های خارجی نوع مینی چیلر جذبی را تولید و روانه بازار می‌کنند.

معمولاً دستگاه مینی چیلر از قسمت های اصلی مثل کمپرسور، کندانسور و اواپراتور و شیر منبسط تشکیل می‌شود. البته در نظر داشته باشید در ساخت این دستگاه‌ها علاوه بر قطعات اصلی از قطعات و تجهیزات دیگری نیز استفاده خواهد شد.

قطعات اصلی مینی چیلر

کمپرسور

استفاده از کمپرسور در ساخت مینی چیلر ها بسیار مهم می باشد. استفاده از نوع مناسب آن باعث می شود صدا و لرزش تولیدی توسط دستگاه کم، عملکرد بالا بوده و همچنین مصرف برق پایین باشد. در ظرفیت های پایین برودتی دستگاه مینی چیلر با برق تک فاز کار خواهد کرد.

 برای رعایت این موارد معمولاً از کمپرسورهای اسکرو یا روتاری در دستگاه مینی چیلر استفاده می‌کند. باعث می‌شود تا دستگاه در حین کار صدا و لرزش کمی داشته باشد و همچنین تا توان ۴.۵ ‏ph  در مورد نیاز در بازار موجود است.

اواپراتور

بهترین نوع اواپراتور برای دستگاه مینی چیلر در واقع اواپراتور صفحه ای می باشد. چرا که دارای راندمان بالا بوده و همچنین در اندازه کوچک می باشند. اواپراتور صفحه ای راندمان های با ظرفیت ۱۰ تن تبرید مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مینی چیلر هایی که دارای بیش از ۱۰ تن تبرید می باشند از اواپراتور نوع پوسته و لوله استفاده می شود.

قطعات اصلی مینی چیلر

کندانسور

یکی دیگر از قطعات تشکیل دهنده مینی چیلر کندانسور می باشد. نوع کندانسوری که در این دستگاه ها استفاده می شود از نوع هوا خنک یا آب خنک است. اما برای کوچک کردن و یکپارچه کردن این دستگاه بیشتر از کندانسور هوایی در ساخت آن استفاده خواهد شد.

شیر انبساط

شیر انبساط معمولاً در انواع ترموستات یا الکترونیکی موجود می باشد. با توجه به ظرفیت و شرایط پروژه می‌تواند یکی از این شیر انبساط در آن استفاده کرد.

مزایای مینی چیلر

  • مینی چیلر ها با توجه به طراحی مناسبی که دارند نیاز به فضای کمی برای نصب دارند. این مزایا باعث شده است تا فضایی مناسب برای اضافه کردن تجهیزات دیگر در اختیار مصرف کننده قرار داده شود.
  • مقدر مبرد که در دستگاه استفاده می‌شود در مقایسه با سایر سیستم های تبرید مستقیم بسیار اندک می‌باشد.
  • در واقع دستگاه مینی چیلر نسبت به سیستم های سرمایشی انبساط مستقیم بیشتر دوست دار محیط زیست می باشند.
  • در دستگاه مینی چیلر برج خنک کننده استفاده نمی شود که باعث می شود تا حجم دستگاه کمتر شود.
  • به عنوان سیال خنک کننده در این دستگاه از آب استفاده می شو.د بارگذاری بسیار خوب با حداقل پیچیدگی
  • امکان داشتن مسافت طولانی لوله کشی
  • مستقل بودن سیستم تهویه و تبرید

محل نصب مینی چیلر

توجه داشته باشید می توانید این دستگاه را در تراس یا پشت بام نصب و راه اندازی نمایید. هنگام نصب و راه اندازی دستگاه باید به صدا و لرزش آن و همچنین امکان دسترسی برای سرویس و تعمیرات در نظر بگیرید.

 باید این دستگاه را در محل نصب کنید که گردش هوا بر روی کویل کندانسور به آسانی انجام شود. وجود کفشوی در اطراف مینی چیلر برای تخلیه آب اواپراتور در فصل سرما بسیار مهم است. سعی ‌کنید مینی چیلر را در محلی نصب کنید که در معرض مستقیم تابش اشعه آفتاب نباشد.

نحوه عملکرد مینی چیلر

مینی چیلر ها نیز دارای عملکردی مشابه چیلر می باشند.این دستگاه معمولاً بر اساس سیکل تبرید تراکمی بخار کار می کنند. به این صورت که بخار و مبرد توسط کمپرسور متراکم خواهد شد که باعث می‌شود تا فشار و دمای آن افزایش پیدا کند. سپس گرمای مبرد توسط کندانسور به هوای محیط دفع خواهد شد که به مایع تبدیل می شود.

مایع از کندانسور خارج شده و از شیر انبساط نیز عبور می‌کند باعث می‌شود تا افت فشار زیادی پیدا نماید. مقداری از مایع مبرد تبخیر شده که باعث کاهش بیشتر دمای مبرد می‌شود. مبرد باعث می شود تا جریان آب عبوری از آن خنک شود. پس از تبخیر دوباره به کمپرسور باز می‌گردد. این فرآیند به این صورت ادامه پیدا می‌کند.

کاربرد مینی چیلر

بهتر است بدانید از دستگاه مینی چیلر در مصرف های تهویه مطبوع در پروژه های ساختمانی اداری، تجاری، مسکونی و … استفاده می شود. همچنین از این دستگاه جهت در صنایع مختلف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر جا نیاز به خنک کننده جهت خط تولید و … باشد ردپایی از دستگاه مینی چیلر را مشاهده خواهید کرد. به گونه ای که امروزه در تمامی صنایع حتماً دستگاه مینی چیلر را پیدا خواهید کرد چرا که دارای کاربردهای فراوانی می باشد.

فروش مینی چیلر در مازندران

همانطور که ذکر شد مینی چیلر از جمله دستگاه هایی می باشد که در صنایع مختلف و همچنین تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد که باعث شده است تا با استفاده از آن گسترش پیدا کند. به همین خاطر فروشگاه های بسیاری هستند که جهت فروش و عرضه این سیستم ها اقدام کرده اند.

فروش مینی چیلر در مازندران

 یکی از فروشگاه های معتبر که شما می توانید با اطمینان خاطر دستگاه مورد نظر را تهیه کنید فروشگاه تاسیسات دات کام می باشد. به صورت حضوری و همچنین آنلاین از طریق سایت https://tasisat.com/ می‌توانید جهت تهیه و سفارش این محصول اقدام نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی نیز با کارشناسان تاسیسات دات‌کام در تماس باشید.

قیمت مینی چیلر در مازندران

قیمت یکی از شاخص های بسیار مهم و حیاتی می باشد که همه خریداران در هنگام تهیه و خرید این دستگاه را مورد بررسی قرار خواهند داد. به همین خاطر مجموعه تاسیسات دات کام در وب سایت https://tasisat.com/ قیمت به روز دستگاه ها را درج کرده  است.

 شما با اطمینان خاطر می توانید جهت تهیه و خرید این دستگاه‌های اقدام نمایید. توجه داشته باشید عواملی مثل برند سازنده، کیفیت ساخت و راندمان عملکرد، ظرفیت سرمایشی، نوسانات ارز و دلار و … از جمله عواملی می باشند که بر قیمت مینی چیلر تأثیرگذار است.

خرید مینی چیلر در مازندران

فروشگاه تاسیسات دات کام از جمله فروشگاه های آنلاین معتبر می باشد که جهت عرضه و ارائه انواع سیستم های تهویه مطبوع ازجمله مینی چیلر اقدام کرده است. با مراجعه به وب سایت https://tasisat.com/ می‌توانید دستگاه ها را با کیفیت بالا و همچنین از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

در هر مرحله از خرید می توانید از راهنمایی ها و مشاوره‌های کارشناسان بهره مند شده تا انتخابی مناسب داشته باشید. از عملکرد بهتر دستگاه با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی محل زندگی خود بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

ایا دستگاه مینی چیلر حتما به برق سه فاز نیاز دارد؟

خیر دستگاه های مینی چیلر تا ظرفیت ۴ تن تبرید نامی به صورت تک فاز تولید و طراحی می شوند.

کمترین ظرفیت مینی چیلر چند تن است؟

کمترین ظرفیت مینی چیلر دو تن تبرید می باشد.

مینی چیلر ایرانی بهتر است یا خارجی؟

توجه داشته باشید به خاطر در دسترس بودن قطعات یدکی و همچنین از قیمت آن و خدمات پس از فروش دستگاه های مینی چیلر ایرانی بهتر و به صرفه تر می باشد.

مطالب مرتبط

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی مشکلات زیادی در کولر گازی رخ می دهد که یکی از آن ها... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلفی موجود است که تفاوت هایی با هم... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور سیستم متنوعی برای تهویه مطبوع استفاده می شوند که از جمله آن می توان به... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی فن کویل وسیله ای سرمایشی و گرمایشی است که در برندهای مختلفی تولید و... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *