Search
Close this search box.

کولر گازی مدیا ساخت کجاست ؟ + همراه با نکات طلایی

Wall-split-air-conditioner

کولر گازی مدیا ساخت کجاست ؟

کولر گازی مدیا ساخت کدام کشور است؟ برای خرید یک محصول مطمئن و دارای طول عمر مفید باید به یک سری از نکات توجه کنیم، از جمله آن نکات باید بدانیم آن محصول ساخت کجاست؟بین برندهای دیگر چه رتبه و جایگاهی دارد؟چند دهه دارد فعالیت می کند؟ کیفیت متریال آن چقدر است؟ اجزای به کار رفته در سیستم داخلی محصول چی هست و چقدر کیفیت دارد؟ خدمات پس از فروش دارد یا خیر؟

اگر خدمات پس از فروش دارد شامل چه مواردی می شود و به چه مدت این خدمات پس از خرید ادامه دارد؟ ویژگی محصولشان چیست؟ ویژگی های آن محصول که آن را از مشابه خود در برند دیگر متمایز می کند چیست؟ انواع مدل های آن محصول چیست؟ طول عمر مفیدی که آن محصول دارد چیست؟امروزه برند های کولر گازی موجود در بازار بسیار زیاد هستند، و انواع مدل ها با ویژگی های متفاوت وجود دارد، و برای اینکه بتوانید یکی از بهترین برند را خریداری کنید، می خواهیم راجب پرفروش ترین و بهترین کولر گازی مدیا صحبت کنیم.

اولین کولر گازی ساخت کدام کشور است ؟

پس از انقلاب صنعتی در قرن هجدهم و به وجود آمدن صنایع و تجهیزات زیاد برخی از دستگاه های صنایع مانند دستگاه چاپ و نساجی نیاز به خنک کردن دستگاه بود و اولین قدمی بود که انسان ها به فکر ساخت و اختراع یک سیستم خنک کننده صنعتی افتادند. در اوایل قرن نوزدهم شخصی به نام ویلیس کریر سیستم خنک کننده را اختراع کرد. اولین سیستم خنک کننده مربوط به اختراع ویلیس کریر در سال ۱۹۰۲ می باشد. که این شخص آمریکایی است.

این سیستم خنک کننده در ابعاد بسیار بزرگ برای خنک کردن دستگاه صنایع مانند دستگاه های چاپ و…..تولید شد، مخزن بزرگی پر از آب داشت و فقط با تنظیم کردن رطوبت محیط باعث عملکرد بهتر دستگاه های صنعتی می شد. با این اختراع در کمپانی بوفالو استخدام شد و بعد از اینکه آقای کریر دیدند این سیستم طرفدار زیادی دارد از این کمپانی جدا شد و به صورت جداگانه یا چند نفر که ایده پرداز بودند شرکتی را تاسیس کردند.

سپس مخترعین به دنبال اختراع یک سیستم خنک کننده جمع و جورتر و قابل حمل برای منازل مسکونی و محل های تجاری و … بودند. در سال ۱۹۴۵ شخصی به نام روبرت شرمن کولر گازی قابل حمل را اختراع کرد. در اینجا می خواهیم راجب محصولی که روزانه میلیون ها عدد از آن روانه بازار می شود صحبت کنیم. محصولی که جزء وسایل ضروری خانه ها، اداره ها و بیمارستان ها و…. می باشد.

امروز کولر یکی از وسایل مورد نیاز هر خانه و یا هر جای سرپوشیده به حساب می آید. انواع برندهای مختلف از اسپلیت و کولر گازی را می توانیم در بازار مشاهده کنیم، و این انتخاب را برای ما سخت می کند. در اینجا می خواهیم راجب یکی از بهترین برندها صحبت کنیم.برند مدیا یکی از برندهای معروف و پرفروش در بازار می باشد و البته محبوب است.

خرید انواع اسپلیت و کولر گازی

تولیدات برند مدیا شامل لوازم خانگی، الکترونیکی و نیز کولر گازی مدیا می باشد. کولر گازی مدیا محصول کشور چین است. در بین برندهای دیگر جزء ۵ برند برتر است و فروش بسیاری دارد. جالب است بدانید جزء برندهای با سابقه است و بیش از ۴ دهه است که دارد فعالیت می کند، تولید محصولات آن از سال ۱۹۶۸ است ولی شرکت مدیا از سال ۱۹۸۵ شروع به تولید کولر گازی مدیا کرده است.

دو دهه است که در بازار داخلی کشورمان وجود دارد. دلیل محبوبیت آن بین خریداران و جایگاه خوب آن در بازار جهانی به دلیل کیفیت خوب محصول آن و البته استفاده از متریال عالی است. و حتی برای افزایش کیفیت کولر گازی خود با شرکت توشیبا نیز همکاری می کند. در ایران نمایندگی کولر گازی مدیا وجود دارد و خدمات پس از فروش را ارائه می دهند.

ویژگی های منحصر به فرد کولر گازی مدیا (midea)

قابلیت

مدل میشن از منفی هفت درجه تا مثبت ۴۳ درجه را دارا است.

تکنولوژی اینورتر

استفاده از سیستم اینورتر  باعث صرفه جویی در برق شده است، و صدای تولیدی کولر را به کمترین حد ممکن می رساند.

کاهش استهلاک

اکثر ما می دانیم که خاموش و روشن کردن مکرر کولر های اسپلیت باعث استهلاک کولر و کاهش طول عمر کولر می شود.  با ایجاد این قابلیت باعث می شود که نیاز به خاموش کردن کولر نشود. به این صورت که با فعال کردن این حالت پس از رسیدن دمای محیط به دمای مطلوب ما دیگر نیازی نیست که کولر را خاموش کنیم بلکه کولر دمای خود را با دمای محیط تنظیم می کند.

نمایشگر مخفی led

بر روی بدنه کولر اسپلیت نمایشگر وجود دارد که هم باعث زیبایی دستگاه  می شود و هم دما را بر روی آن نشان می دهد.

فین های طلایی

باعث می شود دستگاه در شرایط مختلف جوی اعضای آن در امان باشد و مواد خورنده و ذرات آلودگی بر آن اثر نگذارد و باعث افزایش طول عمر کولر شود.

سنسور هوشمند

قابلیتی بسیار جالب و پیشرفته است. که تشخیص می دهد کسی در محیط حضور دارد یا خیر و در صورتی که کسی وجود ندارد خاموش می شود.

تایمر

با تنظیم این حالت کولر در زمان خاصی خاموش یا روشن می شود.

صفحه نمایش

این قابلیت در کولر گازی مدیا وجود دارد تا روند فعالیت کولر گازی را نشان دهد.

حالت mode

با این حالت عملکرد کولر را مشخص می کنیم. با  انتخاب هر یک از حالت های مد در واقع عملکرد کولر را تنظیم می کنیم. بسیار مهم است و باید بدانیم که کدام حالت مربوط به کدام شرایط جوی و نحوه عملکرد آن می باشد.

خشک

با فعال کردن این قابلیت در باعث کاهش رطوبت محیط می باشد و عمل آنتی باکتریال آن فعال می شود.

فن

می توانیم سرعت عملکرد فن کولر  را تغییر دهیم .

قفل کودک

برای جلوگیری از اینکه بچه ها به با تنظیمات کولر گازی بازی کنند و یا ما به طور ناخواسته دستمان به یکی از دکمه ها بخورد و تنظیمات کولر را تغییر بدهد با فعال کردن این حالت از این پیش آمد می توانیم جلوگیری کنیم.

حالت خواب

با فعال کردن این حالت در زمانی که محیط به دمای دلخواهمان رسید و یا در حالت استراحت هستیم از افزایش مرتب دمای محیط جلوگیری می کنیم.

حالت حداکثری

در این زمان کولر گازی مدیا (میدیا) با بالاترین قدرت خود شروع به کار می کند.

حالت تمیز کننده

در این حالت کولر به طور خودکار شروع به تمیز کردن فیلترهای خود می کند.

روشن کردن نمایشگر

در این حالت نمایشگر بر روی بدنه از حالت مخفی در می آید و برروی بدنه دیده می شود.

تغییر جریان هوا

جریان هوای کولر  را در سه جهت قرار دهیم.

دمپر یا هدایت باد کولر

با فعال کردن این حالت جهت وزش باد کولر گازی میدیا را تغییر می دهیم. این عملکرد توسط پره های داخل کولر گازی انجام می شود.

گرم

این حالت برای عملکرد کولر به صورت بخاری و تولید هوای گرم می شود که مختص فصل زمستان می باشد. برای تولید هوای مطبوع و خنک در فصل تابستان می باشد.

کولر گازی مدیا ساخت کجاست ؟

انواع مدل های گازی مدیا (midea)

کولر گازی اسپلیت دیواری

اسپلیت یکی از انواع مدل ها  اسپلیت میدیا است. به دلیل ظرفیت متفاوت آن در محیط های با وسعت مختلف مورد استفاده است. ظرفیت آن از ۹۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ btu می باشد. اسپلیت با نام تجاری در بازار معروف است، نام تجاری این نوع از کولر گازی مدیا میشن و ایزی است. به صورت دو منظوره استفاده می شود یعنی هم توانایی خنک کردن و هم هوادهی گرم را دارا است. در مدل اسپلیت کیت اینورتر استفاده شده است، که باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.

در این نوع مدل از کولر گازی مدیا کمپرسور استفاده شده از نوع پیستونی و روتاری است. کولر گازی مدیا مدل اسپلیت به لایه اوزون و محیط زیست به دلیل استفاده از گاز های مبرد R410 و R22 آسیب نمی رساند. طراحی به گونه ای است که هوای هم دما در اتاق ایجاد شود. طراحی زیبا و شیکی دارد و به نمای محیط جلوه خاصی می دهد. صدای تولید شده آن بسیار پایین است.

کولر گازی اسپلیت دیواری

کولر گازی اسپلیت ایستاده

مدل اسپلیت ایستاده یکی از مدل های جدید و به روز است. برای محیط هایی با مساحت متوسط و بزرگ مانند سینما،سالن های شرکت ها و ….. مناسب است. ظرفیت هوادهی آن بالا با قدرت بالا خنک کنندگی است. ظرفیت هوادهی آن ۳۶۰۰۰ ، ۴۸۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ btu می باشد. در این نوع مدل از کولر گازی مدیا از کمپرسور پیستونی و اسکرال است که قدرت خنک کنندگی و هوادهی بالایی دارد. گاز مبرد در مدل اسپلیت ایستاده R22 است که به محیط زیست آسیبی نمی رساند.

برق مصرفی آن از نوع تک فاز و سه فاز است. میزان مصرف برق آن بسیار پایین است که آن هم به دلیل استفاده از کیت اینورتر هست. دمای اتاق را در مدت زمان کوتاهی به درجه دلخواه می رساند. این نوع مدل با نام های تجاری اورست و الیمپوس در بازار شناخته شده هستند.

اسپلیت ایستاده دارای فیلتر چند لایه است که موجب آن از ورود گرد و غبار و آلودگی جلوگیری می کند. قابلیت استفاده دو منظوره دارد که هم در تابستان و هم در زمستان قابل استفاده است.

کولر گازی اسپلیت ایستاده

کولر گازی اسپلیت پرتابل مدیا

این نوع کولر گازی مدیا (میدیا) برای محیط های کوچک و دارای فضای کم مناسب است و فضای زیادی را اشغال نمی کند. کولر گازی مدیا مدل پرتابل به دلیل کوچک و جمع و جور بودن دستگاه آن قابلیت جابه جایی و حمل آسان را دارد. ظرفیت هوادهی این مدل ۱۲۰۰۰ btu است. کمپرسور این کولر گازی مدیا ،روتاری است.

گاز مبرد کولر گازی مدیا مدل پرتابل R410 می باشد که آسیبی به محیط زیست نمی رساند. طراحی ظاهری ان به گونه ای است که در هر محیطی قرار گیرد زیبایی آن محیط را بیشتر می کند. اورا نام تجاری این نوع مدل کولر گازی مدیا است. استفاده دو منظوره دارد و در تابستان و زمستان به محیط هوای مطبوع با دمای دلخواه را می دهد.

خرید انواع کولر گازی مدیا

کولر گازی اسپلیت حاره ای مدیا

کولر گازی مدیا برای پاسخگویی به نیاز مشتریان خود در محیط های مختلف که شرایط مختلف دارند انواع مختلف مدل ها را ساخته است که یکی از این نوع مدل ها حاره ای می باشد. این نوع مدل کولر گازی مدیا را از سایر برندهای دیگر متمایز کرده است. در مناطق گرمسیری این نوع مدل از کولر گازی مدیا بهترین عملکرد و باز دهی را دارد، که مناسب استان های جنوبی کشورمان نیز است.

برای محیط های کوچک و بزرگ مناسب است و ظرفیت تولید هوادهی آن از ۱۲۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ btu است. نصب آن دیواری است.قدرت خنک کنندگی آن بسیار بالا و در مدت زمان کم است. این نوع مدل کولر گازی مدیا با نام تجاری میشن، ایزی و ویژن در بازار معروف هستند. کمپرسور کولر گازی مدیا مدل اسپلیت حاره ای پیستونی و روتاری است. گاز مبرد استفاده شده در این مدل کولر R22 است که همانند موارد بالا برای محیط زیست مشکلی به وجود نمی آورد.

در مناطق گرمسیری بالاترین کارایی و بهترین انتخاب جهت خنک کنندگی محیط است ولی میزان مصرف انرژی آن کم است و ۶۰ درصد باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود. این کولر گازی مدیا بسیار پرفروش است که به دلیل داشتن فیلتر چند لایه و قدرت بالا پرتاب باد آن است. کیفیت متریال استفاده شده در این بدنه به دلیل قرار گرفتن در شرایط جوی گرمسیری بسیار عالی انتخاب شده است و عمر مفید کولر گازی مدیا مدل اسپلیت حاره ای را بالا می برد.

خدمات پس از فروش کولر گازی مدیا

گارانتی آن شامل؛ ۵ سال ضمانت کمپرسور ، دو سال قطعات کولر گازی، ۵ متر لوله و نصب رایگان می باشد.

کولر گازی اسپلیت حاره ای مدیا

معرفی برخی از  کولرهای گازی مدیا همراه با مشخصات اصلی:

کولر گازی ایستاده مدیا ۳۶۰۰۰ مدل OLYMPUS-36C3

 • دارای ظاهر زیبا و شیک
 • دارای عملکرد سرد
 • دارای ریموت کنترل از راه دور
 • بهره مندی از گاز مبرد R22
 • مناسب محیط با متراژ ۷۰ تا ۱۵۰ متر مربع
 • حداکثر فاصله افقی یوینت داخلی و خارجی ۲۰ متر
 • دارای سیستم توربو و حالت خواب عمیق
 • کندانسور قدرتمند و کمپرسور پیستونی
 • ارسال فوری درب منزل مصرف کننده

کولر گازی ایستاده مدیا ۶۰۰۰۰ اورست ۶۰H3

 • دارای ظاهر زیبا و شیک
 • دارای عملکرد سرد و گرم
 • دارای ریموت کنترل از راه دور
 • بهره مندی از گاز مبرد R22
 • مناسب محیط با متراژ ۷۰ تا ۱۵۰ متر مربع
 • حداکثر فاصله افقی یوینت داخلی و خارجی ۲۰ متر
 • دارای سیستم توربو و حالت خواب عمیق
 • کندانسور قدرتمند و کمپرسور اسکورال
 • ارسال فوری درب منزل مصرف کننده

کولر گازی ایستاده مدیا ۴۸۰۰۰ اورست ۴۸H3

 • دارای ظاهر زیبا و شیک
 • دارای عملکرد سرد و گرم
 • دارای ریموت کنترل از راه دور
 • بهره مندی از گاز مبرد R22
 • مناسب محیط با متراژ ۷۰ تا ۱۵۰ متر مربع
 • حداکثر فاصله افقی یوینت داخلی و خارجی ۲۰ متر
 • دارای سیستم توربو و حالت خواب عمیق
 • کندانسور قدرتمند و کمپرسور اسکورال
 • ارسال فوری درب منزل مصرف کننده

کولر گازی ایستاده مدیا ۳۶۰۰۰ اورست ۳۶H3

 • دارای ظاهر زیبا و شیک
 • دارای عملکرد سرد و گرم
 • دارای ریموت کنترل از راه دور
 • بهره مندی از گاز مبرد R22
 • مناسب محیط با متراژ ۷۰ تا ۱۵۰ متر مربع
 • حداکثر فاصله افقی یوینت داخلی و خارجی ۲۰ متر
 • دارای سیستم توربو و حالت خواب عمیق
 • کندانسور قدرتمند و کمپرسور اسکورال
 • ارسال فوری درب منزل مصرف کننده

کولر گازی پنجره ای میدیا ۲۵۰۰۰ مدل WIN-25P

 • گرید B مصرف برق
 • دارای بدنه با رنگ پوششی زیبا
 • دارای remote control از راه دور
 • دارای عملکرد TURBO با چند دور فن
 • قابلیت کارکرد تا دمای ۵۳ درجه
 • قابلیت کارکرد در مناطق معتدل و حاره ای
 • بهره مندی از گاز مبرد R22
 • دارای کمپرسور پیستونی معتبر
 • دارای دو دسته دمپر افقی و عمودی
 • دارای فیلتراسیون قوی
 • ارسال فوری درب منزل مصرف کننده

کولر گازی پنجره ای میدیا ۲۴۰۰۰ مدل WIN-24P

 • گرید B مصرف برق
 • دارای بدنه با رنگ پوششی زیبا
 • دارای remote control از راه دور
 • دارای عملکرد TURBO با چند دور فن
 • قابلیت کارکرد تا دمای ۵۳ درجه
 • قابلیت کارکرد در مناطق معتدل و حاره ای
 • بهره مندی از گاز مبرد R22
 • دارای کمپرسور پیستونی معتبر
 • دارای دو دسته دمپر افقی و عمودی
 • دارای فیلتراسیون قوی
 • ارسال فوری درب منزل مصرف کننده

کولر گازی پنجره ای مدیا ۱۹۰۰۰ مدل WIN-19P

 • گرید B مصرف برق
 • دارای بدنه با رنگ پوششی زیبا
 • دارای remote control از راه دور
 • دارای عملکرد TURBO با چند دور فن
 • قابلیت کارکرد تا دمای ۵۳ درجه
 • قابلیت کارکرد در مناطق معتدل و حاره ای
 • بهره مندی از گاز مبرد R22
 • دارای کمپرسور پیستونی معتبر
 • دارای دو دسته دمپر افقی و عمودی
 • دارای فیلتراسیون قوی
 • ارسال فوری درب منزل مصرف کننده

جهت خرید و آشنایی بیشتر با انواع کولرهای گازی میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

خرید کولر گازی میدیا

قیمت کولر گازی میدیا

شما مخاطبین گرامی جهت مشاهده قیمت کولر گازی میدیا می توانید به وبسایت تخصصی https://tasisat.com/ مراجعه نمایید. بهتر است بدانید به طور کلی پارامتر هایی همچون ظرفیت دستگاه، نوسانات ارز و دلار، کیفیت ساخت، مدل دستگاه، راندمان و بازدهی دستگاه و … از نظر اقتصادی بر این دستگاه ها موثر می باشند که باید به بررسی آن بپردازید.

به طور کلی باید ذکر کنیم که مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام همواره در تلاش است تا سیستم هایی را عرضه کند که علاوه بر راندمان و عملکرد بالا از نظر اقتصادی نیز به صرفه و مناسب باشد.

خرید کولر گازی میدیا

اگر به بازار سیستم های تهویه مطبوع مراجعه کنید؛ در آنجا با تنوع بالای این سیستم ها مواجه خواهید شد و به راحتی نمی توانید دستگاه مناسبی را انتخاب کنید. توصیه می کنیم با افرادی که اطلاعات کامل درباره این دستگاه ها دارند؛ مشورت کنید. کارشناسان خبره تاسیسات دات کام آماده ارائه خدمات مشاوره و اطلاعات لازم به شما مخاطبین عزیز می باشد که می توانید از مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

در زمان انتخاب این دستگاه‌ها باید حتما سعی کنید به موارد و موقعیت های مختلفی توجه کنید. متراژ و زیربنای ساختمان، موقعیت جغرافیایی منطقه، شرایط آب و هوایی و … برخی از موارد قابل توجه می باشند. با در نظر گرفتن این موارد بدون شک می توانید ظرفیت مناسب دستگاه را انتخاب کرده و از عملکرد فوق العاده آن بهره مند شوید.

در صورتی که ظرفیت مناسبی انتخاب نکنید؛ امکان دارد بازدهی مناسبی به همراه نداشته باشد. نهایت دقت خود را به کار ببرید. شما مخاطبین گرامی جهت خرید کولر گازی میدیا و دیگر سیستم های تهویه مطبوع می توانید به صورت آنلاین و اینترنتی از طریق فروشگاه وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.

خرید کولر گازی میدیا

قیمت کولر گازی میدیا

شما مخاطبین گرامی جهت مشاهده قیمت کولر گازی میدیا می توانید به وبسایت تخصصی https://tasisat.com/ مراجعه نمایید. بهتر است بدانید به طور کلی پارامتر هایی همچون ظرفیت دستگاه، نوسانات ارز و دلار، کیفیت ساخت، مدل دستگاه، راندمان و بازدهی دستگاه و … از نظر اقتصادی بر این دستگاه ها موثر می باشند که باید به بررسی آن بپردازید.

به طور کلی باید ذکر کنیم که مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام همواره در تلاش است تا سیستم هایی را عرضه کند که علاوه بر راندمان و عملکرد بالا از نظر اقتصادی نیز به صرفه و مناسب باشد.

خرید کولر گازی میدیا

اگر به بازار سیستم های تهویه مطبوع مراجعه کنید؛ در آنجا با تنوع بالای این سیستم ها مواجه خواهید شد و به راحتی نمی توانید دستگاه مناسبی را انتخاب کنید. توصیه می کنیم با افرادی که اطلاعات کامل درباره این دستگاه ها دارند؛ مشورت کنید. کارشناسان خبره تاسیسات دات کام آماده ارائه خدمات مشاوره و اطلاعات لازم به شما مخاطبین عزیز می باشد که می توانید از مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

در زمان انتخاب این دستگاه‌ها باید حتما سعی کنید به موارد و موقعیت های مختلفی توجه کنید. متراژ و زیربنای ساختمان، موقعیت جغرافیایی منطقه، شرایط آب و هوایی و … برخی از موارد قابل توجه می باشند. با در نظر گرفتن این موارد بدون شک می توانید ظرفیت مناسب دستگاه را انتخاب کرده و از عملکرد فوق العاده آن بهره مند شوید. در صورتی که ظرفیت مناسبی انتخاب نکنید؛ امکان دارد بازدهی مناسبی به همراه نداشته باشد.

نهایت دقت خود را به کار ببرید. شما مخاطبین گرامی جهت خرید کولر گازی میدیا و دیگر سیستم های تهویه مطبوع می توانید به صورت آنلاین و اینترنتی از طریق فروشگاه وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا کولر گازی مدیا دارای گارانتی است؟” answer-0=”این محصول دارای گارانتی شرکت سازنده است. برای راهنمایی بیشتر از کاتالوگ محصول استفاده کنید.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”نصب این نوع کولر گازی مدیا چقدر طول می کشد ؟” answer-1=”بستگی به مهارت نصاب دارد ولی در هر صورت برای هر کولر گازی ۴ تا ۶ ساعت ممکن است نصب طول بکشد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا هنگامی که کولر گازی نصب می شود باید دمای هوا مورد بررسی قرار بگیرد؟” answer-2=”نه تنها برای این نوع کولر گازی بلکه برای هر نوع از برندها باید دما زیر ۱۰ درجه نباشد.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *