Search
Close this search box.

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده قرار گرفته و بدون آن نمی توان زندگی کرد. آب ها به بخش های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از آن ها آب معدنی می باشد که ویژگی هایی دارد. شما همراهان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مبحث مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب می توانید ما را همراهی کنید.

آشنایی با آب معدنی

در ابتدای مبحث مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب بهتر است اول بدانید آب معدنی چیست. هر گونه آب طبیعی که دارای حداقل ۲۵۰ واحد در میلیون کل ماده جامد محصول باشد؛ آب معدنی می باشد‌. آب معدنی خواص زیادی چون سم زدایی، خواص درمانی و کلسیم بالا دارد. استفاده این آب بسیار برای بدن مفید بوده و ناخالصی هایی که در آب معمولی وجود دارد؛ از این آب حذف شده است.

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

آشنایی با دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب وسیله ای است که آلاینده ها، مواد آلی، ترکیبات شیمیایی و نامطلوب آب را حذف می کند‌. هدف اصلی استفاده از این دستگاه تامین آب سالم و تمیز برای آشامیدن می باشد. این دستگاه برای بدن فواید زیادی دارد و توصیه می شود؛ حتما از آن استفاده کنید. استفاده از این دستگاه مزیت های بسیاری دارد که از جمله این مزایا می توان به از بین بردن آلودگی های آب و بالا بردن کیفیت آن اشاره کرد.

این دستگاه کلر آب را از بین برده و باعث حذف باکتری ها، میکروب ها و گل و لای آب می شود‌. همچنین سختی آب را کم کرده و بو و طعم نامطبوع آن را از بین می برد. در مناطقی که آب آن ها شور است؛ این وسیله به عنوان شیرین کننده آب نیز استفاده می شود. در صورت استفاده از این دستگاه آب شما انرژی بیشتری را به شما داده و برای شادابی پوست و تقویت سیستم گوارشی موثر می باشد.

مراحل تصفیه آب خانگی

در ادامه مبحث مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب بهتر است با مراحل تصفیه آب خانگی نیز آشنا شوید. تصفیه آب ۵ الی ۸ مرحله دارد که بهترین دستگاه ها دارای ۶ فیلتر و ۶ مرحله می باشند. در زیر به مراحل تصفیه آب در یک دستگاه ۶ مرحله ای می پردازیم:

مرحله اول: در مرحله اول فیلتر پلی اورتان قرار داشته و الیاف فشرده داشته و دارای میلیون ها منفذ که قطر آن ۵ میکرون است؛ می باشد. ذرات معلق آب مثل شن و ماسه، گل و لای که از ۵ میکرون بزرگتر هستند؛ با عبور از این فیلتر حذف می شوند.

مرحله دوم: در این مرحله فیلتر کربن بو، طعم نامطبوع، آفت کش ها و کلر موجود در آب را حذف و از بین می برد.

مرحله سوم: مرحله بعدی تصفیه آب فیلتر الیافی است که عملکرد آن مانند فیلتر پروپیلن بوده ولی ذرات تا ۱ میکرون را حذف می کند‌. دقت این فیلتر بیشتر بوده و موادی که از مرحله اول عبور کرده اند؛ توسط این فیلتر حذف می شوند.

مرحله چهارم: با توجه به مبحث مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب لازم بع ذکر است که مرحله چهار مربوط به فیلتر اسمز معکوس است. این فیلتر دارای دقت ۰۰۰۱.۰ میکرون بوده و تمام مواد مضر و املاح مثل سرب، جیوه، فلزات سنگین و نیترات را از بین می برد.

مرحله پنجم: فیلتر کربن خطی و یا پست کربن در مرحله پنجم فیلتراسیون قرار داشته و مواد و مزه مواد شیمیایی که در آب باقی مانده را حذف می کند.

مرحله ششم: مرحله بعدی فیلتر مینرال است که موادی چون پتاسیم، آهن، کلسیم و … را که برای بدن مفید هستند به آب اضافه می کند‌.

دستگاه هایی که دارای ۷ یا ۸ مرحله تصفیه هستند؛ فیلترهای قلیایی و فرابنفش نیز دارند. فیلتر قلیایی آب را قلیایی یا یونیزه کرده و برای کاهش بیماری های چربی خون و دیابت مفید می باشد. فیلتر فرابنفش نیز ۹۹.۹۹ درصد از ویروس ها و میکروب های موجود در آب را از بین برده و بسیار مفید است.

مقایسه آب معدنی و دستگاه تصفیه آب

در ادامه مبحث مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب لازم به ذکر است که آب معدنی و آب حاصله از دستگاه تصفیه آب تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در زیر این تفاوت ها را شرح می دهیم:

مقایسه از نظر سلامت آب: آب زیرزمینی و لوله کشی حاوی مواد شیمیایی است که با دستگاه تصفیه آب خانگی از بین می رود‌. این دستگاه تمام ناخالصی ها و آلودگی ها آب را گرفته و آن را پاکسازی می کند‌. استفاده از این دستگاه برای بدن و سلامت بسیار مفید است‌. در آب های معدنی مواد ضروری و مفید به مقدار کمی کاهش می یابد؛ اما امکان آلودگی میکروپلاستیک وجود دارد.

تفاوت از نظر طعم و مزه: آب های لوله کشی دارای کلر هستند که به همین دلیل مزه و طعم نامطبوعی دارند. برای حذف این موارد و داشتن آبی با مزه و طعم عالی بهتر است؛ از تصفیه آب استفاده کنید. مزه آب معدنی تفاوت چندانی با آب تصفیه شده ندارد بلکه منبعی که بطری ها از آن پر می شوند؛ باعث تغییر طعم و مزه آن می شود.

تفاوت از نظر هزینه و راحتی: با توجه به مبحث مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب لازم به ذکر است تفاوت بعدی این دو در هزینه و راحتی آن است. با خرید یک دستگاه تصفیه آب یک بار هزینه کرده و به مدت سال ها همیشه آب سال و تمیز در اختیار شما قرار دارد. اما در صورت استفاده از آب معدنی بایستی هر بار برای آن هزینه بالایی کرد‌. ضمن آن که می توانید از آلودگی محیط زیست جلوگیری کنید.

تفاوت از نظر اثرات زیست محیط: تصفیه آب با استفاده از مواد شیمیایی انجام می شود که بر محیط زیست اثرگذار است. اما در مقایسه با بطری های آب معدنی تاثیر آن بسیار کمتر است.

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب

امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب بسیار گسترش پیدا کرده است. به همین دلیل باید سعی کنید دستگاه مناسبی را تهیه کنید. کارشناسان فروش مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام شما عزیزان را راهنمایی خواهند کرد. شما عزیزان جهت خرید دستگاه تصفیه آب می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”خواص آب معدنی را بیان کنید؟” answer-0=” کلسیم بالا، خواص درمانی و سم زدایی” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”مراحل دستگاه تصفیه آب و فیلترهای آن را نام ببرید؟ ” answer-1=”فیلتر پروپیلن، کربن، الیافی،‌ اسمز معکوس، کربن خطی، مینرال، قلیایی و فرابنفش” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”تفاوت آب معدنی و دستگاه تصفیه آب در چیست؟ ” answer-2=”تفاوت از لحاظ سلامت آب، طعم و مزه، هزینه و راحتی، اثرات زیست محیطی” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *