فروش آنلاین پنل داخلی کولر اسپلیت

فروش آنلاین پنل داخلی کولر اسپلیت

لطفا امتیاز دهید

فروش آنلاین پنل داخلی کولر اسپلیت

پنل داخلی کولر اسپلیت از بخش های مهم و حائز اهمیت این مدل سیستم تهویه (Air Conditioner) به شمار می رود. در یک نگاه کلی، ساختار کولرهای گازی اسپلیت از دو پنل کاملا مستقل با نام های پنل خارجی یا کندانسور و یونیت داخلی یا اواپراتور تشکیل گردیده است.

پنل داخلی کولر گازی در فضای داخلی ساختمان نصب و به بهره برداری می رسد. هوای فشرده شده توسط کمپرسور با عبور از بخش کندانسور، توسط لوله های مسی به پنل داخلی یا اواپراتور کولر گازی انتقال پیدا می کند. در این بخش با انجام فرآیندهایی حرارت و گرمای مبرد گرفته شده و سپس از طریق بلوور فن دستگاه در محیط داخلی جریان پیدا می کند.

پنل داخلی کولر اسپلیت

اجزای پنل داخلی کولر اسپلیت

1- بلوور فن

فن دمنده یا بلوور فن یکی از اجزای مهم پنل داخلی کولر اسپلیت به شمار می رود. وظیفه توزیع جریان هوا، اعم از سرد و گرم، از جمله وظایف بلوور فن کولر گازی محسوب می شود. به طور معمول، در ساختار پنل داخلی کولر گازی از فن های باکیفیت و بادوام و قوی استفاده می گردد.

بلوور فن دستگاه با نهایت سرعت و قدرت هوای مطبوع را در محیط داخلی و به صورت یکپارچه و یکنواخت توزیع می کند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که امکان تنظیم سرعت فن کولر در حالت های مختلف کند، متوسط و زیاد و اتوماتیک وجود دارد.

2- الکتروموتور فن

الکتروموتور فن، از دیگر قطعات حائز اهمیت موجود در پنل داخلی کولر اسپلیت تلقی می گردد. کارکرد و گردش پروانه فن در گرو عملکرد موتور فن می باشد. بر این اساس، کارکرد موتور موجب گردش و چرخش شفت بلوور فن و متعاقب آن، توزیع هوا در محیط می شود.

ضمنا، موتور فن برای عملکرد مطلوب و بهینه، نیاز به انرژی الکتریکی مورد نیاز دارد. ظرفیت الکتروموتور متناسب با توان و قدرت کولر گازی مشخص می گردد.

3- اواپراتور

از دیگر بخش های یونیت داخلی کولر گازی می توان به بخش اواپراتور ، اشاره نمود. اواپراتور کولرهای گازی از لوله های مسی باکیفیت ساخته شده است. به منظور حفاظت از اواپراتور دستگاه در برابر عوامل محیطی، سطح این قطعه با آلیاژ آلومینیوم پوشش داده می شود.

ماده مبرد با ورود به بخش اواپراتور گرما و حرارت خود را از دست داده و پس از کاهش دما، به صورت هوای خنک در محیط داخلی انتشار پیدا می کند.

4- دریچه مخصوص توزیع هوا

هوای خنک یا گرم از طریق دریچه های توزیع کننده در فضای اتاق انتقال پیدا می کند. دریچه های در نظر گرفته شده برای کولر گازی در دو نوع افقی و عمودی می باشند.

دریچه های عمودی به علت برخورداری از مکانیزم تنظیم دستی، متناسب با شرایط محیط تغییر می کنند. دریچه های افقی غالب به یک موتور مخصوص اتصال یافته و تنظیم آنها از طریق ریموت صورت می گیرد.

فیلترهای هوا

5- فیلترهای هوا

فیلترهای تصفیه هوا یکی دیگر از بخش های پنل داخلی کولر اسپلیت به حساب می آیند. این بخش با انجام فرآیند فیلتراسیون ضمن جلوگیری از ورود ذرات گردوغبار به محیط داخلی، در افزایش سطح کیفی هوا تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

فیلترهای کولر گازی پس از مدتی کارکرد نیاز به تمیز شدن و شستشو دارند. عدم توجه به این موضوع، کاهش توان خنک کنندگی سیستم را به دنبال دارد. همچنین، در صورت استهلاک و فرسوده شدن، تعویض فیلتر کولر گازی از بهترین اقدامات به شمار می رود.

6- لوله تخلیه درین

لوله تخلیه درین را می توان از دیگر قطعات تعبیه شده در ساختمان پنل داخلی کولر اسپلیت برشمرد. در اثر کندانس دستگاه و وجود رطوبت در هوا، قطرات آب به صورت شبنم بر روی سطح کویل ایجاد می شود. این قطرات آب در قسمت سینی درین کولر جمع شده و از آنجا توسط لوله درین به محیط بیرون انتقال داده می شوند.

این امر مانع از جمع شدن و سر ریز شدن قطرات آب و متعاقب آن، آسیب دیدن محل نصب کولر گازی اسپلیت می‌شود. بنابراین، لوله تخلیه کولر گازی وظیفه تخلیه آب حاصل شده از کندانس دستگاه را بر عهده دارد.

7- سینی درین

قطرات آب ناشی از فرآیند سرمایش کولر گازی در قسمت سینی درین دستگاه جمع آوری شده و سپس با کمک پمپ درین به لوله تخلیه انتقال پیدا می کنند. سینی درین غالبا در زیر یونیت داخلی اسپلیت قرار گرفته است.

سینی درین دستگاه از ورق های باکیفیت گالوانیزه ساخته می شود. بر این اساس، در برابر عوامل محیطی، نوسانات جوی و دمایی و رطوبت و آب، از دوام و مقاومت بالایی بهره می برد.

بسته شدن مسیر خروجی، از شایع ترین مشکلات سینی درین کولر گازی محسوب می شود. تجمع گردوغبار و پرز از دلایل اصلی گرفتگی خروجی سینی و چکه کردن آب از پنل دستگاه می باشد.

در ضمن، در هنگام خرید پنل داخلی کولر گازی می بایست به ظرفیت سرمایش و گرمایش دستگاه توجه ویژه‌ای مبذول داشت. یونیت های داخلی کولر گازی متناسب با محدوده ظرفیت سیستم تولید و به بازار عرضه می شوند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی از سیستم های تهویه مطبوع است که در... ادامه مطلب

مزایا و معایب نصب کولر گازی در محل کار

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی ها در برندهای مختلفی در بازار مشاهده... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها تجهیزات و لوازمی برقی به دلایل مختلفی اعم از عدم... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *