در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
فروش آنلاین پنل داخلی کولر اسپلیت

فروش آنلاین پنل داخلی کولر اسپلیت

لطفا امتیاز دهید

فروش آنلاین پنل داخلی کولر اسپلیت

پنل داخلی کولر اسپلیت از بخش های مهم و حائز اهمیت این مدل سیستم تهویه (Air Conditioner) به شمار می رود. در یک نگاه کلی، ساختار کولرهای گازی اسپلیت از دو پنل کاملا مستقل با نام های پنل خارجی یا کندانسور و یونیت داخلی یا اواپراتور تشکیل گردیده است.

پنل داخلی کولر گازی در فضای داخلی ساختمان نصب و به بهره برداری می رسد. هوای فشرده شده توسط کمپرسور با عبور از بخش کندانسور، توسط لوله های مسی به پنل داخلی یا اواپراتور کولر گازی انتقال پیدا می کند. در این بخش با انجام فرآیندهایی حرارت و گرمای مبرد گرفته شده و سپس از طریق بلوور فن دستگاه در محیط داخلی جریان پیدا می کند.

پنل داخلی کولر اسپلیت

اجزای پنل داخلی کولر اسپلیت

۱- بلوور فن

فن دمنده یا بلوور فن یکی از اجزای مهم پنل داخلی کولر اسپلیت به شمار می رود. وظیفه توزیع جریان هوا، اعم از سرد و گرم، از جمله وظایف بلوور فن کولر گازی محسوب می شود. به طور معمول، در ساختار پنل داخلی کولر گازی از فن های باکیفیت و بادوام و قوی استفاده می گردد.

بلوور فن دستگاه با نهایت سرعت و قدرت هوای مطبوع را در محیط داخلی و به صورت یکپارچه و یکنواخت توزیع می کند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که امکان تنظیم سرعت فن کولر در حالت های مختلف کند، متوسط و زیاد و اتوماتیک وجود دارد.

۲- الکتروموتور فن

الکتروموتور فن، از دیگر قطعات حائز اهمیت موجود در پنل داخلی کولر اسپلیت تلقی می گردد. کارکرد و گردش پروانه فن در گرو عملکرد موتور فن می باشد. بر این اساس، کارکرد موتور موجب گردش و چرخش شفت بلوور فن و متعاقب آن، توزیع هوا در محیط می شود.

ضمنا، موتور فن برای عملکرد مطلوب و بهینه، نیاز به انرژی الکتریکی مورد نیاز دارد. ظرفیت الکتروموتور متناسب با توان و قدرت کولر گازی مشخص می گردد.

۳- اواپراتور

از دیگر بخش های یونیت داخلی کولر گازی می توان به بخش اواپراتور ، اشاره نمود. اواپراتور کولرهای گازی از لوله های مسی باکیفیت ساخته شده است. به منظور حفاظت از اواپراتور دستگاه در برابر عوامل محیطی، سطح این قطعه با آلیاژ آلومینیوم پوشش داده می شود.

ماده مبرد با ورود به بخش اواپراتور گرما و حرارت خود را از دست داده و پس از کاهش دما، به صورت هوای خنک در محیط داخلی انتشار پیدا می کند.

۴- دریچه مخصوص توزیع هوا

هوای خنک یا گرم از طریق دریچه های توزیع کننده در فضای اتاق انتقال پیدا می کند. دریچه های در نظر گرفته شده برای کولر گازی در دو نوع افقی و عمودی می باشند.

دریچه های عمودی به علت برخورداری از مکانیزم تنظیم دستی، متناسب با شرایط محیط تغییر می کنند. دریچه های افقی غالب به یک موتور مخصوص اتصال یافته و تنظیم آنها از طریق ریموت صورت می گیرد.

فیلترهای هوا

۵- فیلترهای هوا

فیلترهای تصفیه هوا یکی دیگر از بخش های پنل داخلی کولر اسپلیت به حساب می آیند. این بخش با انجام فرآیند فیلتراسیون ضمن جلوگیری از ورود ذرات گردوغبار به محیط داخلی، در افزایش سطح کیفی هوا تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

فیلترهای کولر گازی پس از مدتی کارکرد نیاز به تمیز شدن و شستشو دارند. عدم توجه به این موضوع، کاهش توان خنک کنندگی سیستم را به دنبال دارد. همچنین، در صورت استهلاک و فرسوده شدن، تعویض فیلتر کولر گازی از بهترین اقدامات به شمار می رود.

۶- لوله تخلیه درین

لوله تخلیه درین را می توان از دیگر قطعات تعبیه شده در ساختمان پنل داخلی کولر اسپلیت برشمرد. در اثر کندانس دستگاه و وجود رطوبت در هوا، قطرات آب به صورت شبنم بر روی سطح کویل ایجاد می شود. این قطرات آب در قسمت سینی درین کولر جمع شده و از آنجا توسط لوله درین به محیط بیرون انتقال داده می شوند.

این امر مانع از جمع شدن و سر ریز شدن قطرات آب و متعاقب آن، آسیب دیدن محل نصب کولر گازی اسپلیت می‌شود. بنابراین، لوله تخلیه کولر گازی وظیفه تخلیه آب حاصل شده از کندانس دستگاه را بر عهده دارد.

۷- سینی درین

قطرات آب ناشی از فرآیند سرمایش کولر گازی در قسمت سینی درین دستگاه جمع آوری شده و سپس با کمک پمپ درین به لوله تخلیه انتقال پیدا می کنند. سینی درین غالبا در زیر یونیت داخلی اسپلیت قرار گرفته است.

سینی درین دستگاه از ورق های باکیفیت گالوانیزه ساخته می شود. بر این اساس، در برابر عوامل محیطی، نوسانات جوی و دمایی و رطوبت و آب، از دوام و مقاومت بالایی بهره می برد.

بسته شدن مسیر خروجی، از شایع ترین مشکلات سینی درین کولر گازی محسوب می شود. تجمع گردوغبار و پرز از دلایل اصلی گرفتگی خروجی سینی و چکه کردن آب از پنل دستگاه می باشد.

در ضمن، در هنگام خرید پنل داخلی کولر گازی می بایست به ظرفیت سرمایش و گرمایش دستگاه توجه ویژه‌ای مبذول داشت. یونیت های داخلی کولر گازی متناسب با محدوده ظرفیت سیستم تولید و به بازار عرضه می شوند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی بهتر است بدانید که تست هیدرولیک روشی است برای تست استحکام و نشتی مخازن... ادامه مطلب

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی همانطور که می دانید مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات آتش نشانی و راه مقابله... ادامه مطلب

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی برای ایمن کردن محل کار و زندگی صددرصد سفارش و خرید تجهیزات آتش نشانی می تواند از... ادامه مطلب

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان پمپ آب برای ساختمان یکی از ملزومات می باشد که برای افزایش فشار آب خانه، ساختمان،... ادامه مطلب

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟ در هنگام خرید کپسول آتش نشانی، سؤالی که ممکن است کاربر را در هنگام... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی کپسول آتش نشانی انواع بسیار گوناگونی دارد که شما مرغوب ترین و با کیفیت ترین آن... ادامه مطلب

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

انواع مختلف خاموش کننده آتش

انواع مختلف خاموش کننده آتش در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم انواع مختلف خاموش کننده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 19 =