Search
Close this search box.

سرمایش فضای باز

sarmayeshi1-min

سرمایش فضای باز

فضای بسته نسبت به فضای باز راحت تر خنک شده و وسایل زیادی به این منظور در بازار وجود دارند که می توانید از آن بهره مند شوید. اما دستگاه‌های تهویه سرمایش و کولرهای فضای باز در واقع همانند کولرهای آبی عمل می‌کند که توسط روش تبخیر آب محیط را خنک می کند. انواع سیستم های سرمایشی فضای باز بر حسب نوع کاربرد و قدرت موتوری که دارند برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

سرمایش فضای باز

عملکرد کولر ها در فضای باز

همانطور که می دانید کولر ها معمولاً در فضاهای باز مثل کولرهای ابی عمل می‌کنند که استفاده خواهد شد. عملکرد آن به این صورت است که آبی که به بخار و رطوبت تبدیل شود توسط پمپ مخصوص به سمت نازل ویژه هدایت خواهد شد. آب در زمان خروج از نازل ها تبدیل به قطرات ریز خواهد شد که توسط هوا به محیط پخش می شود.

با برخورد هوای گرم به ذرات بخار دوباره تبخیر ایجاد می شود. با توجه به اینکه تبخیر یک فرایند گرماگیر است گرمای محیط را دریافت کرده و باعث می‌شود تا محیط  خنک شود. استفاده از جریان هوایی برای پخش کردن و هدایت مسیر بخار خنک کننده استفاده می‌شود. می‌تواند جریان هوای طبیعی باشد. البته بهتر است بدانید از پنکه یا هواکش در سایز و قدرت های مختلف می توان استفاده کرد.

انواع سیستم های سرمایشی فضای باز از لحاظ کاربرد

در ادامه مبحث سرمایش فضای باز باید ذکر کرد که انواع سیستم های سرمایشی فضای باز مختلفی وجود دارد که می توانید از آن استفاده نمایید. برخی از این سیستم ها عبارتند از:

سیستم سرمایش فضای باز خانگی

در تابستان که هوا بسیار گرم و سوزان می‌باشد ماندن در محیط منزل بسیار سخت می باشد. به همین خاطر اکثر افراد از حیاط یا محیط باز استفاده می کند. در برخی مناطق که به  خاطر گرمای بیش از حد گیاهان و گل ها پژمرده شده و یا به صورت کامل از بین می رود و می توانید از رطوبت ساز و مه پاش خانگی فضای باز استفاده کنید تا هوای مرطوبی را ایجاد کرده و این مشکلات را نداشته باشد.

بهتر است بدانید رطوبت ساز خانگی از لحاظ قدرت در انواع مختلفی وجود دارد که می توانید از آن بهره مند شوید. این رطوبت ساز ها تقریباً ۱۰ الی ۱۲ درجه دمای محیط را کاهش خواهند داد.

سیستم سرمایش فضای باز تجاری و رستوران

یکی دیگر از کاربردهای سیستم های سرمایشی در فضای باز که می توان استفاده کرد برای مراکز تجاری و رستوران ها می باشد که برای جذب مشتریان بیشتر بسیار مهم است. مراکز تجاری و رستوران‌ها و هر مکانی به هر مساحتی که باشد می تواند از سیستم های خنک کننده استفاده کنند. دمای محیط را کاهش دهند تا رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد.

سیستم سرمایش فضای باز صنعتی

در ادامه مبحث سرمایش فضای باز می توان گفت کارگاه‌ها و سیلوهای بزرگ صنعتی نیز در این موارد از چالش‌های زیادی برخوردار است. گرد و خاک و گرمای زیاد به همین دلیل نیاز اساسی به استفاده از سیستم های سرمایشی فضای باز دارند که باید این سیستم ها در فضاهای آلوده صنعتی استفاده کرد.

با استفاده از این سیستم ها دما را کاهش داده و همچنین گرد و خاک از فضای کارگاه کمتر خواهد شد. در محیط های کارگاهی و صنعتی بزرگ که زیبایی اولویت کمتری دارد می توانید از سیستم خنک کننده استفاده نمایید تا دما را به راحتی کاهش دهید.

سیستم های فضای باز باغ و گلخانه

با توجه به افزایش دما و آفتاب زیاد امکان خسارت باغ ها بسیار افزایش پیدا می‌کند. با توجه به اینکه سیستم های سرمایشی فضای باز با توجه به مکانیسم های خاصی طراحی می شوند می توانید آن ها را در فضاهای مثل باغ و گلخانه استفاده نمایید. با توجه به کاربردهای بسیار ساده ای که این سیستم ها دارند در مقیاس های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

سرمایش فضای باز

دسته بندی سیستم های سرمایش فضای باز از لحاظ قدرت

توجه داشته باشید سیستم های سرمایش فضای باز از لحاظ قدرت به سه دسته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 1. سیستم کم فشار
 2. سیستم فشار متوسط
 3. سیستم فشار قوی

مزایای سیستم های سرمایشی فضای باز

سیستم سرمایشی فضای باز از مزایا و ویژگی‌های بسیاری برخوردار هستند که باعث محبوبیت این سیستم ها شده است. برخی از مزایای این سیستم ها عبارتند از:

 • برخورداری از مصرف انرژی پایین
 • دارای قابلیت کاهش آلودگی محیط زیست
 • همچنین دارای قابلیت افت دما از ۱۰ تا ۱۵ درجه
 • برخورداری از قابلیت از بین بردن حشرات
 • بالا رفتن رطوبت هوا و افزایش رشد گیاهان
 • امکان استفاده تحت شرایط و کاربردهای مختلف
 • تمیز کردن هوا با جذب گرد و خاک
 • و …

توجه داشته باشید شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید سیستم های سرمایش فضای باز را تهیه کرده و از آن ها در فضای مورد نیاز خود بهره مند شوید. گرمای تابستان را به راحتی به هوای خنک تبدیل کرده و نهایت لذت را ببرید. اما در نظر داشته باشید شما با توجه به فضای مورد نظر خود باید سعی کنید محصول مناسبی را انتخاب کرده تا بتوانید بهترین عملکرد را از این سیستم ها داشته باشید.

تنوع این محصولات بسیار بالا می باشد و شما باید حتما سعی کنید با افرادی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند مشورت نمایید تا بتوانید با توجه به نوع کاربری و همچنین متراژ محیط نوع دستگاه مناسب را انتخاب کرده و هوای تابستان را به هوا خنک تبدیل نمایید. بهتر است بدانید شما در هر جای ایران که باشید می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com/ این سیستم‌ها را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید می توانید با کارشناسان تاسیسات دات کام تماس گرفته و اطلاعات و مشاوره های لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمائید. نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که مجموعه تاسیسات دات کام همواره سعی کرده است تا تمامی محصولاتی که عرضه می‌کند با کیفیت بالا می باشد. همچنین از نظر کارایی نیز بالا باشد تا تمامی افراد بتوانند از آن بهره مند شده و در کاربردهای مختلف از آن استفاده نمایند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”دسته بندی سیستم های سرمایشی فضای باز از نظر قدرت کدامند؟” answer-0=”سیستم سرمایشی کم فشار، سیستم سرمایشی فشار متوسط، سیستم سرمایشی فشار قوی” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”توسط دستگاه های سرمایشی فضای باز چند درجه می توان دمای کاهش دمای هوا را کاهش داد؟” answer-1=”توسط دستگاه های سرمایشی فضای باز می توان ۱۰ الی ۱۵ درجه دمای هوا را کاهش داد.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”آیا می توان به صورت اینترنتی نسبت به سفارش دستگاه های سرمایشی فضای باز اقدام کرد؟” answer-2=”بله به صورت اینترنتی از طریق فروشگاه https://tasisat.com/ می توانید نسبت به سفارش دستگاه های سرمایشی فضای باز اقدام نمایید. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *