Search
Close this search box.

پکیج باید روی چند بار باشد 

پکیج باید روی چند بار باشد

پکیج باید روی چند بار باشد

منظور از فشار در پکیج میزان آبی است که در مدار بسته آن در جریان است. در صورتی که آب در فضایی محبوس بماند درست مانند هوا فشار ایجاد می کند. این که پکیج باید روی چند بار باشد و بر چه عددی تنظیم شود، بر عملکرد آن تاثیر مستقیم می گذارد. فشار پکیج حتی در طول عمر این دستگاه نیز موثر است.

فشار مناسب برای هر پکیج بین ۰.۷ تا ۱.۵ تنظیم می شود. به همین خاطر نیز در حین تنظیم باید به این بازه توجه داشته باشید. این عدد گاها پس از تنظیم نیز کم و زیاد می شود. به همین خاطر باید به صورت مرتب بار پکیج را اندازه گیری کنید.

برای این منظور هر هفته یک بار فشار را چک کنید و از نرمال بودن وضعیت آن مطمئن شوید. در صورتی که با زیاد یا کم بودن فشار رو به رو شدید، باید از شیر های پکیج  استفاده کنید. اگر فشار کم بود، از شیر پر کن استفاده می کنیم و اگر فشار خیلی زیاد بود باید از شیر تخلیه پکیج استفاده کنیم.

شیر پرکن در دستگاه پکیج به عنوان یک رابط برای شوفاژ و آب مصرفی عمل می کند و اهمیت بسیاری در بین اجزای به کار رفته در پکیج دارد. برای کار کردن با شیر های پکیج باید دستگاه را به کلی خاموش کنید. به این ترتیب فرایند تنظیم فشار در امنیت کامل انجام می شود

در زمانی که قصد تنظیم دستگاه را داریم، می توانیم شیر پر کن را برای مدتی باز کنیم! این مسئله که فشار پکیج باید چند باشد،  همیشه از اساسی ترین مشکلات مصرف کنندگان بوده است. تیم های تخصصی و حرفه ای از تکنیسین ها در زمینه تعمیرات پکیج خدماتی ارائه می دهند و برای تنظیم پکیج راهکار های مختلفی دارند.

برای این که بدانید فشار پکیج باید چند بار باشد، باید به آرم و برند پکیج خود نیز توجه داشته باشید. هر برند از پکیج مشخصات ویژه ای دارد و باید بر اساس آن ها تنظیم شود. بر روی بسیاری از دستگاه های پکیج دگمه های فشار سنج تعبیه شده اند که با استفاده از آن ها می توانید، فشار را کم یا زیاد کنید.

پکیج باید روی چند بار باشد 

همچنین برخی از دستگاه ها قابلیت خودکار و اتوماتیک تنظیم فشار را دارند. میزان بار دستگاه بر روی درجه فشار آن نیز مشاهده می شود. اگر سیستم پکیج به صورت آنالوگ تنظیم شده باشد، این میزان بار به صورت درجه بندی شده نمایش داده می شود؛ همچنین پکیج هایی با سیستم دیجیتالی، این میزان را به صورت عددی نمایش می دهند.

همچنین در صورتی که به منبع انبساط دستگاه آسیبی برسد، افت فشار پکیج اتفاق می افتد. یکی از دلایل مهم در افت فشار پکیج، هواگیری هر یک از رادیاتور ها است. بالا رفتن فشار برخی از پکیج ها به دلیل خرابی منبع انبساط دستگاه اتفاق می افتد. در صورتی که شیر بای پس دستگاه آسیب ببینید، این تنظیمات در پکیج به هم می خورد و فشار افزایش می یابد.

در نظر داشته باشید که در صورت مشاهده اختلال در فشار یک دستگاه پکیج، باید به برد کنترل موجود در آن نیز توجه داشته باشید. در این خصوص شیر پر کن و شیر اطمینان آن را نیز بررسی کنید و از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید.

چگونه فشار پکیج را کاهش یا افزایش دهیم

بار پکیج باید روی چند باشه؟ فشار پکیج باید چند بار باشد؟ و… این ها از مهم ترین پرسش های مصرف کنندگان پکیج هستند. این مسائل در رابطه با انواع پکیج، باید روشن شوند تا پکیج در طولانی مدت سالم بماند. همچنین پاسخ به این سوال که بار پکیج باید روی چند باشه بسیار اهمیت دارد که در عنوان پیشین کمی در این رابطه صحبت کردیم. پس از این که متوجه میزان بار مناسب و فشار مطلوب در دستگاه پکیج شدید، باید از روش های درست و استاندارد برای تنظیم فشار و بار پکیج اقدام کنید.

 برای تنظیم فشار، باید ببینیم می خواهیم بار را افزایش دهیم و یا آن را کم تر تنظیم کنیم! به این ترتیب بر اساس دستور العمل ها و روش های حرفه ای می توان فشار را تنظیم کرد. برای کاهش فشار، باید ابتدا ورودی آب دستگاه را ببندیم. در ادامه باید شیر پر کن دستگاه را باز کنیم.

این قطعه ممکن است شیر تنظیم فشار پکیج یا شیر فشار نیز معرفی شود. در ادامه باید پایین ترین شیر آب موجود در منزل را باز کنید تا فشار کم تر شود. در این زمینه شیر دستشویی مناسب تر است. همچنین در مواقعی که با افت فشار در دستگاه رو به رو شدید و قصد افزایش فشار را داشتید، باید ابتدا به سراغ سیستم گرمایش دستگاه بروید.

این سیستم را خاموش کنید تا دستگاه کمی خنک شود. در ادامه باید درجه واقعی فشار را بیابید. می توانید این مقدار را بر روی درجه فشار پکیج مشاهده کنید. سپس باید شیر پر کن را که در زیر دستگاه نصب شده است، باز کنید. این شیر در کنار شیر رفت تعبیه شده است. سپس به خوبی به عقربه های موجود در مانومتر دقت کنید. پس از این که فشار بار به ۱ و نیم درجه رسید، شیر را ببندید.

در این رابطه ممکن است با استثنائاتی رو به رو شوید. به طور مثال ممکن است شیر های موجود در دستگاه هرز شده باشند و در دستگاه نچرخد؛ همچنین در مواقعی ممکن است این شیر ها شکسته باشند. به این ترتیب تنظیم فشار هم به خوبی انجام نمی شود. همچنین در صورتی که فشار آب در ساختمان شما پایین باشد، تنظیم فشار دستگاه نیز با مشکل رو به رو می شود.

در صورتی که ورودی سیم مانومتر دستگاه رسوب گرفته باشد، فشار به خوبی تنظیم نمی شود و افزایش نمی یابد. پس به سلامت این قطعات در دستگاه پکیج خود توجه داشته باشید.

چگونه فشار پکیج را کاهش یا افزایش دهیم

سخن پایانی

استفاده از انواع پکیج در منازل مسکونی و ساختمان های اداری بسیار متداول شده است‌. اما برای استفاده از این لوازم گرمایشی و حرارتی باید به تنظیمات آن ها اهمیت ویژه ای بدهیم. در صورتی که پکیج به درستی تنظیم نشده باشد در طولانی مدت ماندگار نخواهد بود و به سرعت آسیب می‌ بیند. علاوه بر تنظیمات صحیح این دستگاه باید در حین خرید هر یک از آن ها به ظرفیت پکیج دقت کنید و ظرفیت آن را با متراژ فضا تطابق دهید.

به این ترتیب انتخاب مناسب تری خواهید داشت. فشار و بار پکیج تاثیر به سزایی بر عملکرد این دستگاه در ایجاد گرمایش مورد نیاز در محیط به همراه دارد. در حین نصب و راه اندازی پکیج حتماً به مشخصات دستگاه در دفترچه راهنمای آن دقت داشته باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”امروزه از چه وسایلی برای ایجاد گرما و حرارت در محیط استفاده می شود؟” answer-0=” انواع پکیج در این زمینه به کار می روند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”برای تنظیم پکیج از چه قطعاتی استفاده می شود؟” answer-1=”از شیر های موجود در پکیج برای تنظیم آن استفاده می شود.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”فشار بار پکیج به چه روش هایی نمایش داده می شود؟” answer-2=”بعضی از مدل های پکیج به صورت عقربه ای فشار را نشان می دهند و در برخی مدل ها فشار به صورت دیجیتالی نمایش داده می شود‌.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *