Search
Close this search box.

پکیج برای گرمایش از کف

پکیج برای گرمایش از کف

پکیج برای گرمایش از کف

برای گرم کردن محیط خانه پکیج های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ ها پکیج گرمایش از کف است. شما با استفاده از پکیج سیستم گرمایش از کف می توانید محیط خانه خود را گرم کنید و در مقایسه با دیگر سیستم های گرمایشی مزایای بسیار زیادی برای کاربران دارد.

پکیج برای گرمایش از کف در خانه های استفاده می شود که متراژ بزرگی دارند و خانه آن ها با سیستم های گرمایشی دیگر مانند شومینه یا بخاری گرم نمی شود و این اشخاص باید از پکیج گرمایشی برای گرم کردن خانه استفاده نمایند تا محیط گرم و عالی برای خود و خانواده ایجاد کنند. پکیج برای گرمایش از کف در قسمت زیرین کف خانه نصب می‌ شود و می‌ تواند با تولید حرارت در کف خانه ها گرمای مطلوبی را به محیط خانه وارد کند.

پکیج برای گرمایش از کف در دو مدل آبی و برقی وجود دارد که هر کدام میزان مصرف انرژی متفاوتی دارند. همانطور که گفته شد پکیج زمینی فقط برای ساختمان هایی که متراژ بالایی دارند مناسب است و این پکیج می تواند به طور کامل کف خانه را گرم کند و حرارت را از کف خانه به محیط و فضای خانه انتقال دهد تا در زمستان دیگر مشکل سرما کف خانه و سرما محیط خانه را نداشته باشید.  در اینجا به بررسی ویژگی های پکیج ها برای گرماش از کف می پردازیم:

  • راندمان پکیج

همانطور که گفتیم پکیج های گرمایش از کف خانه در دو نوع آبی و برقی موجود هستند که شما می توانید مطابق با نیاز خود یکی از این دو مدل را خریداری کنید. برای نصب سیستم گرمایش از کف از لوله متراژ بالا استفاده می‌ شود که می تواند تولید حرارت زیادی داشته باشد، اما اگر ظرفیت پکیج پایین باشد نمی تواند موجب گرم شدن آب گرم شود به همین جهت موجب گرم شدن محیط نمی‌ شود.

پکیج برای گرمایش از کف

  • اندازه پکیج

اندازه پکیج رابطه مستقیمی با توان تولید حرارت پکیج دارد و باید سایز پکیج متناسب با توان تولیدی پکیج باشد بنابراین اگر متراژ ساختمان شما بزرگ است باید از پکیج هایی با سایز بزرگتر استفاده کنید تا توان تولیدی آن بیشتر باشد و بتواند محیط خانه را گرم نماید.

  • قابلیت نصب ترموستات بر روی پکیج برای گرمایش کف

بعد از سایز و اندازه و راندمان پکیج باید به قابلیت نصب ترموستات بر روی پکیج یا سیستم گرمایشی  دقت ویژه‌ ای داشته باشید، زیرا ترموستات می‌ تواند دمای سیستم گرمایش از کف را کنترل کند و اگر ترموستات نباشد سیستم گرمایش کف خانه  حرارت بیشتری تولید می‌ کند و نیاید حرارت آن از یک حد مشخصی فراتر برود زیرا اگر حرارت تولید شده از پکیج زیادتر باشد موجب تغییر رنگ کفپوش ساختمان و ترک خوردن مصالح ساختمانی و حتی سوختن کف پا می شود.

روش راه اندازی پکیج گرمایش از کف

بعد از خرید یک پکیج مناسب با ابعاد و اندازه خانه خود باید به فکر راه اندازی و نصب پکیج گرمایش از کف باشید. شما برای نصب پکیج گرمایش از کف باید مراحل مختلفی را طی کنید تا بتوانید پکیج را به صورت درست و استاندارد راه اندازی نمایید.

  • پکیج را تنظیم نمایید

در ابتدا شما برای راه اندازی پکیج باید پکیج را از حالت تابستانه به حالت زمستانه تنظیم کنید برای این کار بر روی دسته‌ ای که بر روی رادیاتور وجود دارد و بر روی آن علامتی به عنوان حالت زمستانه وجود دارد استفاده کنید.

  • ترموستات را تنظیم کنید

در مرحله بعد باید به سراغ ترموستات اتاقی بروید و ترموستات را بر روی دمای مورد نظر تنظیم کنید توصیه می‌ شود دمای مورد نظر بین ۳۵ تا ۵۰ درجه سانتی گراد باشد تا دمای اتاق بیش از حد گرم یا سرد نشود. در مرحله بعد باید دمای آبی مصرفی را  تنظیم کنید.

روش راه اندازی پکیج گرمایش از کف

  • تنظیم دمای آب و دما

به این نکته توجه کنید که در فصل زمستان دمای پکیج باید ۷۵ درجه سانتیگراد باشد و دمای آب مصرفی باید ۶۰ درجه سانتیگراد باشد.

با تنظیم کردن دمای محیط و دمای آب مصرفی و تنظیم ترموستات، مشعل درون پکیج یا سیستم گرمایش روشن می شود و به روند کاری خود ادامه می دهد تا بتواند کف ساختمان را گرم نماید.

توجه کنید با تنظیم کردن دمای ترموستات دیگر کف زمین داغ نمی شود و سیستم در دمای تنظیم شده تولید حرارت می کند. به این نکته دقت کنید که مشعل پکیج تا زمانی که دما به دمای تنظیم شده برسد  روشن است و اما اگر دمای تولید شده به دمای تنظیم شده رسید مشعل پکیج خاموش می شود. مشعل پکیج خاموش می شود تا سیستم گرمایشی داغ نشود. سیستم گرمایشی دما را به صورت یکسان به تمام محیط کف خانه انتقال می دهد.

سخن پایانی

سیستم گرمایش از کف بهترین گزینه برای افرادی است که خانه آن ها سرامیک شده است و در زمستان کف خانه گرم نمی شود به همین دلیل این اشخاص باید به جای خرید پکیج های دیواری و ایستاده از پکیج های گرمایش از کف یا پکیج های زمینی استفاده کنند تا در طول زمستان کف خانه های آن ها گرم بماند.

همانطور که گفته شد برای تنظیم پکیج شما باید ترموستات را تنظیم کنید اما اگر در این کار تخصص ندارید پیشنهاد می شود از یک متخصص و تکنسین که در این کار مهارت کافی و دانش کافی دارد استفاده کنید تا به پکیج و سیستم گرمایشی آسیبی وارد نکنید، زیرا اگر شما دمای ترموستات را زیادتر از حد تنظیم نمایید موجب آسیب دیدن به خانه و اطرافیانتان می‌ شود به همین دلیل باید از یک شخصی که در این کار تبحر دارد کمک بگیرید. برای مشاوره و گرفتن اطلاعات بیشتر به سایت tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”برای تنظیم سیستم گرمایش از کف چه کاری باید انجام دهیم؟ ” answer-0=”برای تنظیم پکیج گرمایشی از کف زمین شما باید ترموستات را تنظیم کنید اگر در این کار مهارت ندارید همان طور که گفته شد از تکنسین کمک بگیرید. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا پکیج های گرمایشی از کف قابل تنظیم برای ساعات مشخصی از شبانه روز هستند؟” answer-1=”بله پکیج های گرمایشی اگر ترموستات داشته باشند قابل تنظیم هستند . ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”سیستم گرمایش از کف آبی مصرف انرژی بالایی دارد ؟” answer-2=”سیستم گرمایش کف آبی استفاده می شود مسلماً هزینه مصرف انرژی کمتری دارد و نسبت به سیستم گرمایش برقی به صرفه تر است. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *