بهترین زمان سرویس پکیج

بهترین زمان سرویس پکیج

لطفا امتیاز دهید

بهترین زمان سرویس پکیج از جمله کارهایی است که بایستی به شکل دوره ای مورد توجه قرار بگیرد! سرویس به موقع و دوره ای پکیج های دیواری منجر به افزایش طول عمر و کارایی پکیج دیواری می شود.

در انجام یک سرویس دقیق و مرتب، خرابی ها به سرعت شناسایی خواهد شد و تا قبل از تبدیل شدن به خرابی هایی با شرایط بدتر و هزینه هایی گزاف تر، برطرف می شود. در ادامه این مطلب از خود ما می خواهیم به بهترین مدّت زمان سرویس پکیج و مواردی که در زمان انجام عملیات سرویس باید انجام بشود، مبادرت می ورزیم.

بهترین زمان سرویس پکیج چه زمانی خواهد بود!

سرویس پکیج دیواری بایستی به حالت دوره ای صورت پذیرد. موکول نمودن سرویس پکیج دیواری به زمان وقوع خرابی احتمالی، به هیچ عنوان عاقلانه به نظر نمی رسد و می‌باید به حالت دوره ای این کار انجام بشود. براساس تجربه و تخصص، باید چنین گفت فاصله زمانی میان سرویس های دوره ای پکیج دیواری، به عمر وسیله وابسته است. به گونه ای معمول به شما پیشنهاد می نماییم؛

  • برای پکیج دیواری با عمر کمتر از پنج سال، سرویس دوره ای هر شش ماه یک بار انجام بشود.
  • برای پکیج دیواری با عمر میان پنج الی ده سال، سرویس دوره ای هر چهار ماه یک بار در نظر گرفته شود.
  • برای پکیج های دیواری با عمر بیشتر از ده سال، سرویس دوره ای هر سه ماه یک بار انجام بشود.

در نظر داشته باشید که غالباً به هر مقدار که عمر یک وسیله بالاتر رود، شانس وقوع مشکل در بطن قطعات آن هم بالاتر خواهد رفت. در نتیجه لازم است زمان سرویس پکیج با فواصل زمانی کوتاه تری اتخاذ گردد. بهتر می باشد زمان بندی سرویس پکیج دیواری به حالتی باشد که دوره سرویس براساس فصول سرد سال باشد.

به عنوان نمونه در شرایط انجام سرویس دوره ای شش ماهه، ماه های مهر و فروردین را برای این کار انتخاب بنمایید. به این دلیل این فواصل بهترین زمان سرویس پکیج است که با شروع روزهای سرد سال و روشن شدن شوفاژها همپوشانی خواهد داشت.

بعضی از کارهای مربوط به سرویس پکیج، قبل از روشن نمودن شوفاژها ضروری می باشند‌. البته چنانچه که شرایط جغرافیایی مکان زندگی شما به حالتی باشد که تا شروع زمستان نیازی به روشن کردن شوفاژها نمی باشد، می توانید یک دوره از سرویس پکیج های دیواری را منوط بر ماه اوّل زمستان بنمایید.

بهترین زمان سرویس پکیج

سرویس پکیج دربرگیرنده چه مواردی است؟

حال با در نظر انگاشتن بهترین زمان سرویس پکیج نوبت به این پرسش خواهد رسید که در طول این فرآیند انجام چه اعمالی ضروری می باشد؟ هرچند که امکان دارد بسته به زمان انجام سرویس مجموعه امور گوناگونی در طول این فرآیند به انجام برسد، ولی اغلب به انجام رساندن این امور ریز، قسمی از فرآیند سرویس پکیج دیواری می باشند.

  • رسوب زدایی.
  • موضوع پایش فشار آب.
  • پایش کارکرد سیستم گرمایشی.
  • هواگیری سیستم گردش و حرکت آب.
  • وارسی تنفس پکیج دربرگیرنده دودکش و فن.
  • وارسی دیگر امور جانبی موجود در این راستا.

ما در امتداد این نوشتار از تاسیسات دات کام نگاهی به مراحلی که بایستی برای سرویس پکیج دیواری به انجام رسانید، خواهیم داشت.

چگونگی رسوب زدایی پکیج دیواری!

رسوب زدایی پکیج دیواری از جمله موضوعاتی است که شاید در هر بازه انجام نشود ولی انجام آن، لااقل یک بار در سال از جانب ما توصیه می شود. این مسئله ارتباط مستقیمی با مقدار سختی و کیفیت آب شهری که درون آن زندگی خود را پشت سر می گذارید، دارد‌. به هر مقدار که آب دارای کیفیت کمتری باشد، الزام بیشتری در راستای انجام رسوب زدایی در فواصل زمانی نزدیک به یک‌دیگر وجود دارد.

به وجود آمدن رسوب در لوله ها و سیستم گردش آب، ضمن اختلال در بخش سیستم آبرسانی، می تواند منجر به صدمه جدی به مدارها و قسمت های گوناگون مجموعه پکیج دیواری گردد. به همین دلیل می باشد که تا این مقدار در ارتباط با آن تأکید وجود دارد. این کار به کمک مواد شیمیایی ویژه ای صورت می گیرد و نیازمند کسب مهارت های مربوط بدان از طریق تکنسین های ما صورت می پذیرد.

هواگیری پکیج دیواری به چه حالت است؟

یکی از مواردی که شما باید بعد از توجه به بهترین زمان سرویس پکیج مدّنظر قرار بدهید، هواگیری است. هواگیری در واقع یکی از اعمالی می باشد که حتماً باید قبل از شروع روزهای سرد سال به انجام رسد. مدار گردش آب داغ در قسمت شوفاژها، یک مداری بسته می باشد که آب به گونه ای پی در پی درون آن گردش نموده و گرما را از پکیج دیواری به شوفاژها انتقال می دهد.

بنابر دلایل گوناگونی در زمان غیرفعال بودن این سیستم گردش آب برای مدّت زمانی طولانی، در سیستم هوا تشکیل شده و محبوس می ماند. قبل از روشن نمودن قسمت شوفاژ و گرمایش پکیج، بایستی هوای این قسمت به خوبی تخلیه گردد. این عمل در اصطلاح هواگیری پکیج به خود نام می گیرد. به انجام نرساندن هواگیری پکیج مشکلات متعددی چون؛ بروز سر و صدا در پکیج را با خود به همراه دارد.

بعد از انتخاب بهترین زمان سرویس پکیج باید در ابتدا پکیج خود را در شرایط زمستانی قرار بدهید و دمای قسمت شوفاژ را به حد مطلوب رسانید. بعد از داغ گردیدن نسبی شوفاژها و رسیدنِ دمای پکیج به نقطه مدّنظر، براساس شناخت دقیق و با رعایت جوانب احتیاط به واسطه ی پیچ تنظیم فشار شوفاژها، عملیات هواگیری را به انجام رساند.

اغلب همراه با هوا میزانی کم آب گرم به بیرون پاشیده می شود و در پایان بعد از تخلیه هوا، روند هواگیری به پایان خواهد رسید. در پایان بهتر است بگوییم که لازم است عملیات هواگیری با تجربه کافی همراه شود و انجام آن بدون هیچ گونه دانش پیشنهاد نمی گردد.

بهترین زمان سرویس پکیج

انجام سرویس پکیج به واسطه افراد متخصص

سرویس پکیج کار ساده ای نیست که آن را بر عهده افراد غیر متخصص بسپاریم، اگر حین انجام سرویس و تعمیرات به قطعه ای آسیب رسیده شود و یا نصب قطعات به درستی انجام نشود، یک سری خطا و مشکل حین اجرای عملیات پکیج رخ خواهد دارد که امکان دارد، جبران ناپذیر باشد.

مجموعه تاسیسات دات کام از یک سری متخصص و افراد مجرب برخوردار است که عملیات سرویس پکیج را به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد. در این مجموعه تمامی پکیج ها مورد تعمیرات قرار خواهد گرفت، که به شرح زیر است؛

پکیج ایران رادیاتور، پکیج جی پلاس، پکیج گلدیران، پکیج بوتان، پکیج تک الکتریک ، پکیج وستن ایر، پکیج هیوندای، پکیج هایسنس، پکیج  وست کول، پکیج گودمن و پکیج آریستون به خوبی توسط متخصصیت تاسیسات دات کام مورد تعمیرات قرار خواهند گرفت.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

آیا سرویس دوره ای پکیج امری ضروری است؟

بله، در این هنگام عیوب موجود در پکیج به خوبی شناسایی خواهد شد.

آیا انتخاب بهترین زمان سرویس پکیج امری الزامی است؟

بله، ما این زمان را در قسمت فوقانی متن بیان نمودیم.

سرویس دوره ای پکیج را باید توسط چه کسی انجام شود؟

شما نباید خود، بلکه این کار را به واسطه ی تکنسین های ماهر انجام بدهید.

مطالب مرتبط

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی مشکلات زیادی در کولر گازی رخ می دهد که یکی از آن ها... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلفی موجود است که تفاوت هایی با هم... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور سیستم متنوعی برای تهویه مطبوع استفاده می شوند که از جمله آن می توان به... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *