Search
Close this search box.

درجه پکیج باید روی چند باشه

درجه پکیج باید روی چند باشه

درجه پکیج باید روی چند باشه

بسیاری از کسانی که در خانه پکیج دارند، سوال می  کنند که درجه پکیج باید روی چند باشه ؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که درجه پکیج بسته به فصل و دمای محیط متغیر است. به همین علت درجه پکیج در فصل ها و ماه های سال باید متفاوت باشد و این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد.

این پرسش که درجه پکیج باید روی چند باشه پرسشی است که در هر فصل سال پرسیده می شود. زیرا اگر درجه کولر گازی مناسب با فصل سال نباشد، می  تواند باعث عملکرد نادرست پکیج شود. به همین علت برای افزایش طول عمر پکیج خود و برای جلوگیری از خرابی آن همواره باید به درجه پکیج خود توجه کنید .

اهمیت این سوال بسیار بالا است. زیرا درجه پکیج می تواند باعث تامین آب گرم برای ساکنین ساختمان و درنتیجه آسایش ساکنین ساختمان می شود. علاوه بر این باعث مصرف انرژی می  شود و می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی دوام و ماندگاری پکیج شما بگذارد.

نکته قابل بیان است این است که درجه پکیج در فصل  های مختلف سال باید تغییر کند. مثلا درجه پکیج در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان باید با فصول گرم سال مانند بهار و تابستان متغیر باشد.

ا دمای پکیج باید روی چند باشد

از آنجایی که ما در کشوری زندگی می کنیم که دارای چهار فصل است و در هر فصل در دمای محیط کاملا متغیر است، شما باید توجه کنید که حتماً با تغییر شرایط آب و هوایی دمای پکیج خود را تغییر دهید. می توانید با استفاده از سیستم کنترل دمای پکیج میزان درجه دمای پکیج خود را به راحتی تغییر دهید.

مثلاً در فصول گرم سال به خصوص در فصل تابستان که هوا به شدت گرم است، باید درجه حرارت پکیج را کاهش دهید. زیرا در این صورت می توانید از آسیب رسیدن به بخش  های مختلف پکیج جلوگیری کنید. علاوه بر این در فصول سرد سال باید دقیقاً بر عکس این موضوع عمل کنید . یعنی در این فصول باید دما را افزایش دهید تا پکیج شما سالم بماند و خراب نشود.

در این صورت آب در پکیج شما گرم می ماند و در هر زمانی می توانید به راحتی از آب گرم استفاده کنید. همانطور که می دانید استفاده از آب گرم در فصول سرد سال بسیار ضروری است و به همین علت همواره سعی کنید تا میزان دما را به گونه ای تنظیم کنید تا همیشه آب گرم در دسترس داشته باشید و به پکیج شما آسیبی وارد نشود.

علاوه بر آن باید توجه کنید که میزان دمای آب را در فصول گرم سال تا حد زیادی کم کنید. زیرا اگر دما در این فصول زیاد باشد می تواند باعث شود تا فشار زیادی بر لوله پکیج شما وارد شود و در نتیجه باعث زنگ زدگی قسمت های مختلف پکیج شود.

اما یکی دیگر از سوالاتی که بسیاری از افراد می پرسند این است که دمای پکیج باید روی چند باشد. در پاسخ باید بیان کنیم که اگر در فصول سرد سال هستید، باید میزان دما را بین ۸۷ تا ۹۴ درجه تنظیم کنید.

البته اشاره به این نکته ضروری است که شما باید در فصول سرد سال میزان دمای پکیج را افزایش دهید. زیرا در غیر این صورت خسارت های زیادی برای پکیج شما پیش می آید. مثلا ممکن است باعث زنگ زدگی اجزای درونی و لوله  های پکیج شوید و در نتیجه لوله های درونی پکیج بترکد.

البته باید بیان کنیم که شما می  توانید به روش میزان دمای پکیج خود را تغییر دهید. همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم روش اول استفاده از سیستم کنترل مرکزی است. با استفاده از این مطالب به راحتی می توانید اطلاعاتی در مورد تغییر دمای پکیج کسب کنید.

تبدیل حالت تابستانه پکیج به حالت زمستانه

دمای پکیج در فصول تابستان و زمستان باید با یکدیگر متفاوت باشد. به همین علت اگر شما در فصل تابستان هستید و دارید به فصل پاییز و زمستان نزدیک می شوید، بهتر است دمای پکیج خود را بر اساس میزان دمای هوا تنظیم کنید. در این صورت دیگر به پکیج شما آسیب نمی رسد.

تبدیل حالت تابستانه پکیج به حالت زمستانه

آیا شما می دانید درجه پکیج باید روی چند باشه ؟ در ادامه در مورد پارامتر هایی که بر روی تغییر دمای پکیج تاثیر گذار است مطالبی را ارائه می  دهیم.

  • توجه به میزان دمای اتاق خواب و میزان دمای محیط اطراف

همانطور که قبلاً بیان کردیم شما باید با توجه به میزان دمای محیط زندگی خود دمای پکیج را تغییر دهید و همواره به تنظیم کردن دمای پکیج توجه زیادی داشته باشید.

  • توجه به سن و سال ساکنین خانه و میزان توانایی آنها

پارامتر دیگری که بر روی تغییر دمای پکیج تاثیر گذار است، توجه به میزان سن و سال ساکنین خانه است. در این صورت می  توانید یک بازه دمایی مناسب برای پکیج تان انتخاب کنید و پکیج خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

  • تغییر دمای پکیج برای آسایش افراد ساکن در ساختمان به منظور عملکرد بهتر پکیج

همانطور که می دانید برای این که پکیج شما بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد باید دمای آن را با توجه به شرایط آب و هوایی محل زندگی و حتی محل کار خود تغییر بدید البته باید توجه داشته باشید که باعث ایجاد و اذیت ساکنین مکان موردنظر نشود.

سخن پایانی

سوالی که بسیاری از افراد می پرسند این است که درجه پکیج باید رو چند باشه و یا دمای پکیج باید روی چند باشد. همانطور که می دانید دمای پکیج بستگی به شرایط آب و هوایی دارد. به همین علت در فصول گرم باید دمای را پکیج تا حدود زیادی کاهش دهید و در فصول سرد دما را افزایش دهید. در غیر این صورت باعث آسیب به پکیج تان می شود. برای اطلاعات بیشتر به  http://tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”در فصول سرد سوال دمای پکیج باید دقیقا روی چند باشد؟ ” answer-0=”دمای پکیج باید بین ۸۷ تا ۹۴ درجه باشد. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”اگر در فصول سرد سال دمای پکیج افزایش داده نشود چه مشکلی پیش می آید؟ ” answer-1=”باعث یخ زدن لوله ها و در نتیجه ترکیدن آن ها می شود. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”در فصول گرم سال درجه پکیج باید رو چند باشه ؟ ” answer-2=”باید در پایین ترین حد باشد تا باعث فشار به پکیج نشود. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *