Search
Close this search box.

روش عایق کاری لوله و کانال

روش عایق کاری لوله و کانال

روش عایق کاری لوله و کانال موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم؛ عایق کاری لوله و کانال یک اقدام بسیار مفید و مؤثر در خصوص جلوگیری از اتلاف انرژی و انتشار سروصدای اضافی می باشد که از انواع، روش ها و شرایط خاصی نیز برخوردار است.

اگر شما هم سوالاتی درباره این مسئله، مزایا، نکات، هزینه و… دارید، حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین قصد داریم در انتها یک مجموعه بسیار حرفه ای در همین زمینه و سایر خدمات ساختمانی را هم به شما عزیزان معرفی کنیم.

آشنایی با روش عایق کاری لوله و کانال

برای آشنایی با روش عایق کاری لوله و کانال اولین مطلبی که باید بدانید، علت انجام این کار است؛ در واقع مهم ترین علت عایق کاری را افزایش بازدهی و صرفه جویی در مصرف انرژی می دانند.

این کار تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از نفوذ رطوبت دارد و موجب افزایش طول عمر لوله ها نیز خواهد شد. عایق کاری لوله و کانال یک روش عالی برای کاهش مخارج ساختمان می باشد که در طولانی مدت بسیاری از هزینه های غیر ضروری را از بین می برد.

روش عایق کاری لوله و کانال

مزایای روش عایق کاری لوله و کانال

در ادامه مقاله روش عایق کاری لوله و کانال قصد داریم مزایای این کار را برای شما شرح دهیم؛ به طور کلی موارد زیر را می توان مزیت های عایق کاری لوله و کانال دانست:

 • کاهش هزینه های احتمالی
 • حفاظت از انرژی تولید شده
 • کمک به حفظ و انتقال حرارت
 • جلوگیری از آسیب های فیزیکی
 • پیشگیری از خطر آتش سوزی
 • کاهش و رفع سروصدا
 • افزایش زیبایی ظاهری

توضیحات تکمیلی مزایای روش عایق کاری

تعدادی از مزایای عایق کاری لوله و کانال را ذکر کردیم؛ در این قسمت به ارائه توضیحات بیشتری درباره هر یک از موارد آن می پردازیم تا به طور کامل با مزیت های این روش آشنا شوید :

کاهش هزینه:

یکی از مهم ترین دلایل عایق کاری از بین بردن یا به حداقل رساندن هزینه های احتمالیِ آینده است؛ با این کار یک قدم بسیار بزرگ در جهت پیشگیری از آسیب ها و خرابی های لوله ها یا کانال برداشته می شود و حجم زیادی از مخارج اضافی ساختمان ها کم می شود.

حفاظت از انرژی تولید شده:

یکی دیگر از مزایای عایق کاری لوله و کانال کمک به حفظ و تثبیت انرژی تولید شده می باشد؛ بهترین راه جهت کمک به حفظ انرژی های گرمایی یا سرمایی تولید شده، عایق کاری لوله و کانال است که این روش حتی به صرفه جویی اقتصادی و بالا رفتن کیفیت تولیدات نیز منجر می شود.

کمک به حفظ و انتقال حرارت:

وقتی از روش عایق کاری لوله و کانال با در نظر گرفتن ضخامت متناسب برای آن استفاده شود، این کار با تاثیری که در جلوگیری از هدر رفتن انرژی دارد، از انتقال حرارت تولید شده نیز جلوگیری می کند.

جلوگیری از آسیب های فیزیکی:

از تاثیرگذار ترین مزیت های استفاده از روش عایق کاری لوله و کانال کمک به تامین و حفظ ایمنی افراد در برابر آسیب های فیزیکی مخصوصا سوختگی می باشد. با این روش بخش زیادی از انرژی گرمایی لوله ها و کانال ها توسط عایق گرفته می شود و از بروز خطرات جدی پیشگیری خواهد کرد.

پیشگیری از خطر آتش سوزی:

استفاده از یک عایق مناسب و با کیفیت نقش بسیار بزرگی در پیشگیری از خطر آتش سوزی دارد؛ با انجام این کار از ایجاد و انتشار آتش جلوگیری می شود و از بروز آتش، دود، گاز های بسیار سمی و… در لوله ها و کانال ها ممانعت خواهد شد.

کاهش و رفع سروصدا:

به طور کلی یکی از مزیت های عایق کاری کمک به پایین آمدن سروصدای لوله ها و تاسیسات می باشد؛ زمانیکه یک لایه عایق اطراف لوله ها یا کانال ها را در بر می گیرد، باعث کاهش صدای آن ها در هنگام فعالیت می شود و این عامل مخصوصا در عایق های ضد صدا بسیار موثرتر و بیشتر است.

افزایش زیبایی ظاهری:

آخرین مزیت استفاده از عایق کاری لوله ها و کانال ها افزایش زیبایی ظاهری آن ها مخصوصا در مواردی که روی کار و قابل مشاهده هستند، می باشد؛ حتی در برخی موارد برای زیباتر شدن روکش عایق ها می توان آن ها را رنگ کرد.

نکات روش عایق کاری لوله و کانال

در ادامه مبحث روش عایق کاری لوله و کانال قصد داریم درباره نکاتی که در حین یا پیش از انجام این کار باید به آن ها توجه شود را ذکر کنیم؛ به طور کلی برای عایق کاری باید نکاتی را که در زیر به آن ها اشاره می کنیم، در نظر گرفته شوند:

 1. توجه به جنس عایق و کیفیت آن و استفاده از بهترین نوع آن ها
 2. انتخاب عایق ضد حریق در مکان های مورد نیاز
 3. انتخاب عایق ضد رطوبت در مکان های مورد نیاز
 4. توجه به نحوه قرارگیری و نصب عایق و انجام آن توسط افراد متخصص
 5. عدم استفاده از عایق به صورت بسیار فشرده یا بسیار با فاصله و خالی
 6. توجه به نوع عایق برای رنگ آمیزی و استفاده از رنگ های مناسب
 7. برخورداری از لوازم و لباس های ایمنی در هنگام نصب عایق
 8. عدم استفاده از عایق در اطراف برق و لوازم مربوط به آن
 9. استفاده از لوازم غیرفلزی جهت عدم انتقال انرژی در هنگام نصب عایق ها
 10. عدم نصب عایق در شعاع کمتر از ۲.۵ سانتی متر لامپ یا سرپیچ ها

روش عایق کاری لوله و کانال

هزینه روش عایق کاری لوله و کانال

به طور کلی برای فهمیدن قیمت روش عایق کاری لوله و کانال باید به عوامل مختلفی توجه کرد؛ مثلا نوع عایق، کیفیت آن، برند تولیدکننده، شرکت ارائه کننده خدمات آن، مساحت و اندازه لوله ها و کانال ها و… روی قیمت این کار تاثیرگذار است.

فروشگاه تاسیسات دات کام یک فروشگاه تخصصی در زمینه ارائه کلیه امورات ساختمانی و تاسیساتی از جمله عایق کاری لوله و کانال می باشد که امکان برخورداری از بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت را برای مشتریان خود فراهم کرده است و شما می توانید برای اطلاع از نحوه، هزینه و سایر موارد مرتبط با عایق کاری ساختمان ها با واحد مشاوره این مجموعه تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را از آن ها دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله درباره روش عایق کاری لوله و کانال صحبت کردیم و تعدادی از مزیت ها و نکات انجام این کار را نیز برای شما عزیزان شرح دادیم. شما می توانید برای استفاده از این خدمات و انجام عایق کاری ساختمان های خود با مجموعه تاسیسات دات کام تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی و خدمات متعهدانه آن ها بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”فایده روش عایق کاری لوله و کانال چیست؟” answer-0=” مزیت های این کار شامل: جلوگیری از هدر رفتن انرژی های، کاهش هزینه ها و… می باشد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”معتبرترین فروشگاه در زمینه ارائه خدمات عایق کاری لوله و کانال کدام است؟” answer-1=”فروشگاه تاسیسات دات کام یکی از معتبرترین و با کیفیت ترین مجموعه ها در این زمینه می باشد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”هزینه روش عایق کاری لوله و کانال چقدر است؟” answer-2=”هزینه این کار بسیار متغیر است و به عوامل متعددی مانند: نوع، کیفیت، برند آن و… بستگی دارد.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” count=”28″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *