گرمایش استخر در زمستان

گرمایش استخر در زمستان

لطفا امتیاز دهید

گرمایش استخر در زمستان

استفاده از استخر در فصل زمستان بسیار سخت و غیر ممکن می باشد. چرا که هوا سرد بوده و مشکلاتی را به همراه دارد. برای اینکه بتوانید در فصل زمستان از استخر استفاده کنید باید از روش های مختلفی جهت گرم کردن استخر اقدام نمایید. در ادامه این مطلب قصد داریم گرمایش استخر در زمستان را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

همانطور که ذکر شد دستگاه ها و روش های مختلفی وجود دارد که امروزه جهت گرمایش استخر در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد. شما باید بتوانید دستگاه مناسب و روش مناسبی را انتخاب کرده تا بتوانید از عملکرد بهتر ان بهره مند شوید. در ادامه این قسمت برخی از تجهیزات گرمایش استخر زمستان را ذکر می کنیم.

گرمایش استخر در زمستان

هیتر گازی

یکی از تجهیزاتی که جهت گرمایش استخر در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد؛ هیتر گازی می باشد. این گرمایش های الکتریکی استخرها را توسط گاز طبیعی یا پروپان گرم خواهد کرد. این دستگاه ها می توانند استخر های شنا را بدون در نظر گرفتن دمای هوا گرم کنند. چرا که گرمای خود را به جای هوای خورشید از گاز دریافت خواهند کرد.

به همین خاطر در مناطق مختلف استفاده از این سیستم گسترده تر می باشد. این دستگاه ها می توانند استخر ها را دما های پایین با راندمان کاری اب استخر را گرم کنند. همچنین یکی از مزیت های هیتر گازی گرم کردن از زمان کوتاه تر از پمپ گرمایشی را ارائه خواهد داد.

پمپ حرارتی با منبع هوا

یکی دیگر از تجهیزاتی که جهت گرمایش استخر در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد؛ پمپ حرارتی با منبع هوا می باشد. با توجه به اینکه این محصول دارای گرمایشی با انرژی کارآمد و مقرون به صرفه می باشد از محبوبیت بالایی برخوردار شده است.

معمولاً سیستم گرمایش با منبع هوا؛ حرارت را از هوا دریافت کرده و به استخر انتقال می‌دهد که دارای میزان راندمان ۵ و ۶ هستند. یعنی تولید 5 یا 6 بار از انرژی برای هر واحد انرژی که مصرف می‌کنند است.

بهتر است بدانید هزینه عملکرد آن پایین بوده و همچنین اثرات زیست محیطی نیز کمتر می باشد. پمپ های گرم در زمانی که درجه حرارت بیرونی پایین‌تر از ۵۵ درجه باشد معمولاً خاموش خواهند شد. پس از آن به کار خود ادامه می‌دهد تا به ۴۰ درجه برسد دستگاه ها نیز در دماهای پایین گرم می کنند معمولاً در تنوع بالایی تولید و روانه بازار می شود.

پمپ حرارتی با منبع آب

پمپ های حرارتی با منبع آب سیستم های گرمایشی موجود می باشند که از جدیدترین تکنولوژی در ساخت محصولات استفاده شده است. این سیستم گرما را از منابع آب مانند دریاچه، چاه و .. دریافت خواهد کرد و دمای ان را درجه سانتیگراد کاهش خواهند داد.

نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که نصب پمپ های حرارتی منبع نیاز به چاه ‌های بزرگ و خطوط طولانی آب دارند همچنین هزینه بالایی دارد و زمان‌بر نیز می‌باشد.

روکش های خورشیدی

روکش های خورشیدی از جمله بهترین و پرکاربردترین سیستم ها جهت گرمایش استخر در زمستان می باشد. چرا که این سیستم هزینه گرمایش استخر را کاهش خواهد داد و همچنین از طرف دیگر دما در استخرها به صورت یکنواخت می باشد.

این روکش ها خورشیدی تلفات حرارتی از تبرید با ایجاد یک عایق بین استخر شنا و هوا کاهش خواهد داد. بهتر است بدانید روکش خورشیدی در طول شب و روز زمانی که طرف شدن آب بیشتر باشد معمولاً تاثیرگذاری بسیار بیشتری را به همراه دارد.

دیگ های بخار استخری

همانطور که می دانید در ایران های انرژی های تجدید ناپذیر و فسیلی مثل نفت گاز و گازوئیل بسیار زیاد است. در صورت مصرف بهینه می‌توان برای گرم‌کردن آب سرد استفاده کرد. همان‌طور که می‌دانید دیگ بخار از قدیم در مورد خانه ها و گرم کردن آب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید با داشتن یک موتورخانه و دیگ بخار از آن جهت گرم کردن آب استخر شنا بهره مند شوید. نسبت به دستگاه های دیگر هزینه نگهداری و خرابی دیگه بخار و تجهیزات موتورخانه بسیار کمتر از دستگاه‌های دیگر است.

گرمایش استخر در زمستان

پکیج گرمایشی

یکی دیگر از روش های گرمایش استخر در زمستان استفاده از پکیج می باشد که در فصل سرد سال آب استخر را گرم خواهد کرد. بهتر است بدانید این پکیج ها معمولا به صورت زمینی می باشند که هم برای استخر های خانگی و همچنین برای استخرهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه استخر آب سیستم گرمایشی قوی نیاز دارند که آب استخر را در مدت زمان کوتاه گرم کند بهترین گزینه پکیج های زمینی می باشد.

مهم ترین کاربرد این پکیج ها گرم کردن آب سرد استخر می باشد. همچنین گرم کردن محیط در فصل سرد سال، تامین آب گرم برای جذب دما استاندارد و … می باشد. بهتر است بدانید پکیج های زمینی نسبت به موتورخانه ها فضای کمتری را اشغال خواهند کرد. همچنین میزان مصرف سوخت آن نیز کمتر بوده و از  راندمان بالاتری برخوردار است.

آبگرمکن صنعتی

آبگرمکن های صنعتی معمولاً در مدل های مختلفی در بازار وجود دارد که شامل عدسی ها، مشعل ها، کوره و دودکش است. بهتر است بدانید گرم کردن آب در هر یک از دستگاه های آبگرمکن صنعتی متفاوت می باشد. معمولا این محصول به صورت ایستاده و خوابیده تولید و روانه بازار خواهد شد.

در مکان هایی که نیاز به آب گرم زیادی باشد معمولاً از آبگرمکن های با فضای ذخیره سازی آب به میزان زیاد استفاده خواهد شد. مانند صنایع تولید و … که نیاز به آبگرم بالایی دارد. بهتر است بدانید آبگرمکن های صنعتی معمولا مشابه آبگرمکن‌های خانگی می باشند. چرا که هر دوی این آبگرمکن ها به صورت مستقیم با شعله در تماس می باشند.

در این مقاله برخی از روش های گرمایش استخر در زمستان را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کردیم. شما در صورت نیاز به تجهیزات و سیستم های گرمایشی برای سخت در فصل زمستان می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/  اقدام کرده و سیستم مورد نیاز را تهیه نمایید و از آن بهره مند شوید.

توجه داشته باشید در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید می توانید با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس بوده و به صورت کاملاً رایگان اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

راه های گرمایش استخر در زمستان کدامند؟

استفاده از آبگرمکن صنعتی، پکیج، گرمایشی، دیگ های بخار استخری، روکش های خورشیدی، پمپ حرارتی با منبع آب، پمپ حرارتی با منبع هوا، هیتر گازی و ...

آیا می توان در فصل زمستان از استخرهای شنا بهره مند شده و استفاده کرد؟

بله امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از روش های مختلفی جهت گرمایش استخر آب استفاده می شود که می توانید در فصل سرد سال نیز از آن ها بهره مند شوید.

چگونه می توان تجهیزات مورد نیاز برای گرمایش استخر را تهیه و خریداری کرد؟

از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com/ می توانید انواع تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز برای گرمایش استخر را تهیه و خریداری نمایید.

مطالب مرتبط

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *