Search
Close this search box.

راهنمایی نگهداری استخر

راهنمایی نگهداری استخر

یکی از اصلی ترین مواردی که شما بایست بعد از ساخت استخر به فکر آن باشید کار های مربوط به نگهداری استخر می باشد. در واقع راهنمایی نگهداری استخر که در اختیار شما قرار می گیرد موجب می گردد بهترین محیط و فضا را در اختیار داشته باشید. این نکته را برایتان مطرح کنیم همواره اشخاص پیش از مراجعه و حضور در یک استخر در رابطه با بهداشت و ایمنی که آنها دارد تحقیق می نمایند.

سپس بعد از اینکه نسبت به این قضیه مطمئن شدند به آنجا مراجعه می کنند. ولیکن استخر تنها موقوف به محیط های سر پوشیده و یا به عبارتی اماکن تفریحی نمی گردد. که افراد به جهت تفریح و یا درمان در برخی از روز های ماه به آنجا مراجعه می نمایند. برخی از خانه های افراد و یا خانه باغ ها مجهز به استخر می باشند.

اما آنچه در این خصوص اهمیت می یابد این است که برای نگهداری از استخر بایست یکسری از راهنمایی نگهداری استخر را دانست و بر طبق آن قوانین پیش رفت. در این صورت از فرسایش و آسیب های که ممکن است به وجود آید جلوگیری نموده و در یک محیط تمیز و به دور از آلودگی به تفریح خواهید پرداخت.

تعویض آب در فواصل کوتاه، بکارگیری از مواد شیمیایی و.‌.. تنها برخی از راهنمایی نگهداری استخر می باشد. علاوه بر این موارد دمای آب یکی دیگر از مواردی است که جزء کار های مربوطه نگهداری استخر می باشد. دمای آب در بیشتر استخر های عمومی ایران در حدود بیست و نه و تا سی درجه سانتی گراد می باشد.

راهنمایی نگهداری استخر

مهم ترین موارد در راهنمایی نگهداری استخر

*** یکی از کار های که در راهنمایی نگهداری استخر انجام می گردد بکارگیری سولفات همچون سولفات آلومینیوم سولفات مس در کنار کلر به منظور تمیز نمودن و همچنین از بین بردن میکروب می باشد؛ کهبه آب استخر اضافه می گردد. زمانی که آب استخر تخلیه شد به منظور گذر آب استخر از فیلتر ها پمپ های گرمایشی و تصفیه را بیست و چهار ساعت روشن می نمایند.

از مهم ترین نکاتی که در خصوص استخر بایست بدان دقت کنید طراحی و ساخت استخر می باشد. چرا که اگر کوچک ترین کوتاهی در رابطه با عدم رعایت اصول و معیار صورت گیرد سبب خواهد شد که با مسائلی روبرو شوید.

برای نمونه چنانچه که راهنمایی نگهداری استخر به درستی پیش رود موجب خواهد شد تمامی آب استخر چهار بار از فیلتر عبور نموده و این کار سبب خواهد شد هر گونه آلودگی از سطح فیلتر پاک گردد.

نگهداری استخر باغ

بسیاری از خانه های ویلای مجهز به امکاناتی همچون استخر می باشند ولیکن در بیشتر موارد راهنمایی نگهداری استخر در خصوص استخر های ویلای که وجود دارد بسیار سخت خواهد بود. برای مثال بیشتر استخر ها در محیط بیرون اجرا و یا نصب می گردند در فصل های مختلف سال مشکلات بسیاری را مشاهده می کنند.

برای مثال اگر درخت های در فضای بیرونی ویلا دارید که نزدیک به استخر های شما می باشد نکاتی در رابطه با تمیز نمودن و تعویض آن را رعایت نمایید. در فصل پاییز که برگ درختان خشک می گردد با وزش باد برگ های خشک بر روی آب می ریزند‌ با این کار خاک و آلودگی های موجود بر روی برگ به آب استخر منتقل می گردند.

یا احتمال دارد که سرمای زمستان به جان بدنه استخر رخنه کند و همین موضوع موجب ایجاد ترک خواهد شد که نیاز است شما هر سال کار های مربوط به تعمیر و بازسازی را انجام دهید. برای ممانعت از این هزینه ها نیاز است که شما راهبرد های را عملی سازید. در نتیجه برای مدت ها با انجام راهنمایی نگهداری استخر تا مدت ها از شر کار های بازسازی رها خواهید شد.

چنانچه که مشکلی برای پمپ و یا فیلتر ایجاد گردد آب استخر بدون حرکت خواهد ماند.

سیستم تصفیه

این ابزار با حذف گرد و غبار و خاک تعبیه شده است و از بخش های متعددی به وجود آمده است. اصلی ترین بخش سامانه تصفیه که در نگهداری استخر نقش کلیدی بر عهده دارد می توان به فیلترشنی اشاره نمود.

PH تعادل

این مورد میزان اسیدی و بازی بودن را نشان می دهد که در حیطه راهنمایی نگهداری استخر بسیار اهمیت دارد. به نحوی که شما بایست هر هفته این میزان را وارسی کنید چرا که که اسیدیته شدن آب منجر می گردد خوردگی در سطوح و تجهیزات ایجاد گردد. در مقابل صورت قلیایی بودن شاهد رسوب و کدری در آب خواهیم بود.

همه ای ما می دانیم که مقدار PH در بازده میان صفر تا چهارده نشان داده می شود. اگر بعد از سنجش PH عدد نشان داده شده میان صفر تا هفت باشد به معنای اسیدیته شدن محیط می باشد. در مقابل اگر عدد نشان داده شده بین هفت تا چهارده باشد به معنای بازی بودن می باشد.

از دیگر مواردی که شما موظف هستید انجام دهید این است که شما قبل از اینکه ماده ای را در درون استخر بریزید اطلاعات درج شده را مطالعه نمایید. بکارگیری محصولات بی کیفیت در راهنمایی نگهداری استخر به هیچ عنوان توصیه نمی گردد چرا که مشکلات بسیاری را برای شما به وجود خواهد آورد. چنانچه نتوانستید اطلاعات کاربردی از روی کاتالوگ محصول به دست آورید با کارشناس مربوطه تماس بگیرید.

کلر

یکی از مواردی که شما بایست در راهنمایی نگهداری استخر مد نظر قرار دهید بکارگیری کلر با هدف گند زدایی می باشد. برای این کار از انواعی از دستگاه های کلر زن خطی بهره گرفته می شود. این مزیت را در رابطه با کلر برای شما مطرح نماییم که به علت خاصیتی که دارد در آب می ماند. در نتیجه موجب حذف آلودگی های ثانویه خواهد شد. در رابطه با کلر رعایت یکسری از نکات الزامی می باشد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

در رابطه با کلر بایست بدانید که PH را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه اگر به صورت همزمان تعدادی نفر وارد استخر می گردد بایست PH را تنظیم نماید. برای مثال اگر بر روی بدن ژل مو و یا حتی اگر عرق دارید PH را درگیر نموده و به سوی بازی سوق می دهد. در استخر های عمومی PH در حدود ۲.۷ الی ۴.۷  می باشد. همچنین بر اساس استاندارد های تعیین شده تزریق کلر بایست انجام گیرد.

راهنمایی نگهداری استخر

نگهداری استخر های روباز

همه ای مواردی که در رابطه با نگهداری استخر مطرح نمودیم را بایست در خصوص استخر های روباز تیز رعایت نمایید. تنها در برخی نکات متفاوت خواهد بود که در ادامه برایتان بازگو خواهیم نمود.

سختی کلسیم

از مهم ترین نکات راهنمایی نگهداری استخر می توان به سختی کلسیم آب اشاره نمود. اگر این میران بیشتر باشد آسیب های جدی به استخر وارد خواهد نمود. برای برطرف نمودن این مشکل می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

فلزات محلول

وجود یون فلزات سبب می گردد رنگ آب تغییر یابد در نتیجه این امر نشان از این دارد که در صورت وجود فلزی در استخر آن را باید حذف نمایید. این کار موجب نگهداری بهتر استخر خواهد شد.

کلام پایانی

کلر آمین یکی دیگر از مواردی است که در استخر ها مصرف می گردند  که نوعی ضد عفونی به حساب می آید و تاثیر زیادی را به همراه دارد. به صورت خلاصه می توان بیان کرد که راهنمایی نگهداری استخر شامل آماده سازی و حفاظت، وارسی سطوح و تجهیزات و…. می گردد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *