Search
Close this search box.

تصفیه خانه استخر

تصفیه خانه استخر

ما در این نوشتار مایل هستیم به تصفیه خانه استخر بپردازیم. هم اکنون تنوع و وسعت در میان تفریحات گوناگون برای سلامت و شادی اشخاص رو به افزایش است. از جمله این تفریحات را ما می توانیم در استخر و پارک های آبی خلاصه کنیم که قطعاً برای تضمین سلامت و آسایش، شادی مردم نیازمند وجود کیفیت بالایی است.

به همین دلیل به افرادی که جزئی از دسته صاحبان پارک های آبی و یا استخر عمومی می باشند، توصیه می کنیم تا کیفیت آب خود را بالا ببرند و حتماً یکی از کارهای موجود در این میانه ها تصفیه درست آب استخر خواهد بود.

ولو مقصود ما از تصفیه آب استخر چیست؟ کارکرد تصفیه خانه استخر به چه حالت است؟ موضوعاتی می باشد که ما مایل هستیم در این نوشتار از خود شما را با آن ها آشنا سازیم. لطفاً با ما تا به پایان این مطلب از تاسیسات دات کام همراه باشید.

تصفیه آب استخر به چه معناست؟ آیا تصفیه خانه استخر لازم است؟

هم اکنون با بهره گیری از تکنولوژی پیش رفته و به روز افراد متخصص و متبحر توانسته اند به منظور بالا بردن کیفیت آب دستگاه هایی مخصوص تصفیه آب استخر را طراحی نمایند. بدین شکل شما می توانید بهترین نوع کیفیت از آب مصرفی را در اختیار خود داشته باشید.

تجهیزات مورد استفاده در تصفیه خانه استخر بسیار پیچیده می باشد و غالباً نیاز به نصب درون استخر و یا خارج از آن را دارا است که باید به واسطه ی افراد متبحر در این حیطه صورت پذیرد.

تصفیه خانه استخر

اجزای تشکیل دهنده تصفیه خانه استخر را بشناسید

از جمله چالش های بزرگ چه برای استخرها و چه برای پارک های آبی کوچک در مقیاس خانگی و چه در مقیاس های بسیار گسترده و عمومی، بالا بودن کیفیت آب خواهد بود. تکنولوژی مورد استفاده برای تصفیه آب غالباً با عرضه خدمات نوین و صرف هزینه می باشد ولی ناگفته نماند که بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند با بهره گیری از فناوری به روز مقدار هزینه را تا به جای امکان کاهش دهند.

به گونه ای جامع و کلّی محصولات و خدماتی که در راستای تصفیه آب استخرها و پارک آبی عرضه می شود دربرگیرنده عملیات هایی همانند؛ لخته سازی، فیلتراسیون و گند زدایی خواهد بود. شما در واقع با استناد به تصفیه خانه استخر می توانید به آب با بالاترین مقدار کیفیت دسترسی داشته باشید.

برخی از تکنولوژی هایی که در محصولات و خدمات عرضه شده برای استخر ارائه می شود را می توانیم در تکنولوژی جذب سطحی، بهره گیری از اقسام گوناگون فیلتراسیون چون ؛ مدل غشایی، گند زدایی با بهره گیری از اشعه ماوراء بنفش و کلر زنی، ازن زنی جای دهیم.

تصفیه آب استخر و استفاده از تصفیه خانه استخر چه کاربردی دارد؟

در ذهن خود متصور شوید که روزانه چند هزار نفر از استخر و یا پارک های آبی عمومی بهره می گیرند و هریک از آن افراد به هنگامه ی شنا کردن و یا استحمام ناخواسته آلودگی هایی بسی بسیار از خود به آب منتقل می نمایند.

حال آن که این آلودگی ها می تواند دربرگیرنده مواد گوناگونی چون میکروارگانیسم، مواد آلی که از ترشح بزاق دهان و بینی و گوش به آب انتقال پیدا می کند، ویروس ها، آمونیاک، ذرات موجود برروی پوست خشک و سر، خون ناشی از زخم که برروی پوست وجود دارد، اقسام گوناگون قارچ و باکتری و یا مواد آلی محصولات پوستی همانند کرم ضد آفتاب باشد که با ورود هریک از آن ها به آب می تواند آلودگی های به سزایی را با خود به آب وارد کند. نهایتاً سلامت افراد را به خطر اندازد.

از سویی در بسیاری از مکان ها و استخرهای روباز موارد دیگری همانند؛ گرد و خاک و برگ درختان، فضولات برجای مانده از پرندگان، و… نیز کیفیت آب را کاهش خواهد داد. به همین دلیل برای بالا بردن سطح کیفیت آب و تضمین سلامت افراد نیاز به تصفیه خانه استخر را الزامی تر می کند. به عبارتی تصفیه آب استخر بدین جهت انجام می شود تا غلظت مواد آلاینده در آب کاهش پیدا نماید و آب استخرها رقیق گردد تا بتوان با خیالی راحت به تفریح و خوش گذرانی پرداخت.

دو نمونه از انواع تصفیه آب استخر!

حال که تا به این قسمت از مطلب شما به خوبی با اهمیت تصفیه آب استخر آشنا شدید، ما شما را با دو نمونه از انواع تصفیه آب استخر آشنا خواهیم ساخت.

  • تکنولوژی فیلتراسیون آب استخر به چه شکل است؟

بهره گیری از تکنولوژی فیلتراسیون از جمله حائز اهمیت‌ ترین شیوه ها به منظور تصفیه آب استخر می باشد. به کمک فیلتراسیون تمامی ذرات بسیار ریز جامد، محلول و یا معلق از آب جدا خواهد شد و این کمک می نماید تا آب شفافیت بسیار خوبی به دست بیاورد. مازاد بر این می توان از فیلتراسیون به منظور حذف بسیاری از میکرو اگانیزم ها نیز بهره گیری کرد.

از جمله حائز اهمیت ترین مواردی که در زمان فیلتراسیون باید بدان توجه نمود، در نظر انگاشتن نوع منبع تأمین آب، پوشش سقف استخر، هزینه مربوط به نصب سیستم تصفیه آب و… می باشد. برخی از مهم ترین انواع فیلتراسیون مخصوص تصفیه خانه استخر عبارت می باشد از؛ فیلتر شنی، فیلتر ممبران اسمز معکوس، اولترا فیلتراسیون که بد هم نمی باشد، است.

تصفیه خانه استخر

  • کلر زنی در تصفیه خانه استخر؛

به طور حتم شما با واژه کلر زنی آشنا می باشید. کلر زنی از جمله قدیمی ترین و سنتی ترین شیوه های گند زدایی و ضد عفونی کردن آب خواهد بود. به گونه ای کلّی در این شیوه با بهره گیری از یک واکنش شیمیایی ساده، کلر را به اسید هیپوکلریک و یون های هیپوکلریت تبدیل نموده تا با اکسیداسیون باکتری های موجود در آب خنثی و از میان بروند. البته که ناگفته نماند بهره گیری از شیوه کلر زنی مزایا و معایب خاص خود را دربر می گیرد.

به عنوان نمونه از جمله مزایای شیوه ی کلر زنی برای تصفیه آب استخر نگهداری از آن برای مدّت زمانی طولانی، در دسترس بودن آن به شکل های گوناگون و اثر باقی مانده در واکنش خنثی سازی باکتری ها است و از معایب آن می توانیم به تولید محصولات جانبی همانند؛ کلرامین ها و تری هالومتان ها اشاره داشت. این موارد ممکن است سوزش چشم و پوست را به همراه داشته باشد و برای برخی ها مشکلات تنفسی را به همراه آورد.

  • بهره گیری کلر نمکی در تصفیه خانه استخر!

کلر نمکی حاوی مولدهایی می باشد که طی یک روند شیمایی به اسم الکترولیز، هیپوکلریت اسید تولید می نماید که این ماده در حکم مواد گند زدایی است که حاوی ترکیب نمک و آب است. یکی از مشخصات بارز کلر نمکی توانایی احیای خویش است که آن را از دیگر مواد ضد عفونی کننده متمایز می نماید. این بدان معنا خواهد بود که کلر نمکی بعد از هر بار ضد عفونی نمودن آب دوباره به حالت نک باز می گردد و دوباره روند تصفیه آب را در پیش می گیرد.

جالب است به این نکته توجه داشته باشید که بهره گیری از دستگاه تصفیه آب کلر نمکی برای تصفیه خانه استخر خانگی بسیار محبوب است و مزیت بسیار خوب آن نسبت به کلر معمولی این می باشد که مقدار پی اچ آب را زیاد تغییر نخواهد داد و سوزش کمتری را فرد در قسمت چشم و پوست خود حس خواهد کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا استفاده از تصفیه خانه استخر امری ضروری است؟” answer-0=”اگر که شما مایل هستید از کثیفی و آلودگی در استخر خود در امان مانید، بله، ضروری است. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”دو نمونه از بهترین روش های تصفیه آب استخر کدام است؟ ” answer-1=”ما می توانیم بگوییم که تصفیه کلر زنی و کلر نمکی دو نمونه از بهترین روش ها است. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا امکان تهیه تجهیزات استخر به صورت اینترنتی وجود دارد؟ ” answer-2=”بله، تنها کافی است با ما در تاسیسات دات کام همراه باشید. ” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” count=”32″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *