Search
Close this search box.

ارورهای کولر گازی پرتابل و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی پرتابل و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی پرتابل و نحوه برطرف کردن آن ها

کولر گازی پرتابل با سایز کوچک خود برای استفاده در دفتر کار ، اتاق و فضاهای مختلفی کاملاً مناسب می باشد. هنگام فعالیت این دستگاه با یک سری کد و علائم خاص مواجه هستیم ، که خبر از ارورهای کولر گازی پرتابل می‌ هد. اگر سلامت دستگاه برایتان اهمیت دارد، توصیه شده تا حتماً به این خطاها توجه کنید و با بهره مندی از روش های اصولی و دقیق خطاهای ایجاد شده را برطرف کنید. در ادامه این مطلب چند نمونه از خطاهای موجود درون کولر گازی پرتابل را برایتان توضیح خواهیم داد .

چرا با ارورهای کولر گازی پرتابل مواجه می شویم ؟

سیستم های سرمایشی و گرمایشی با وجود این که با بهره‌ مندی از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا تولید می‌شوند ، اما یک ربات تمام عیار و همه چیز تمام نیستند ، مشکلاتی برای آن ها ایجاد خواهد شد. پس کاملا آن طبیعی بوده که با ارور و خطاهای آنها مواجه شویم. کولر گازی پرتابل نیز از جمله محصولات با کیفیت موجود در بازار بوده که در اثر شرایط خاصی یکسری کد مخصوص را نمایش می دهد، این کدها در حقیقت ارورهای کولر گازی پرتابل هستند.

در صورتی که کد ها را به اختصار بشناسید به خوبی قادر به برطرف کردن مشکل ایجاد شده در دستگاه خواهید بود، البته تمامی ارورهای کولر گازی پرتابل به صورت کد نمایش داده نمی شوند و در برخی موارد بایستی با روش دیگری درون دستگاه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید .

ارورهای کولر گازی پرتابل و نحوه برطرف کردن آن ها

کد های نشان دهنده ارورهای کولر گازی پرتابل

همان گونه که ذکر شد، هنگامی که با ارور خطای کولر گازی مواجه هستیم یکسری کد و حروف انگلیسی بر روی پنل دیجیتالی کولر گازی نمایش داده می شود ، که به شرح زیر می باشند ؛

  • AS
  • CS
  • ES
  • L3
  • E4
  • P1

کدهایی که در بالا ذکر شده اند ، در بسیاری موارد توسط کولر گازی نشان داده خواهند شد .

برطرف کردن ارورهای کولر گازی پرتابل

  1. کدهای AS ، CS و ES بیان کننده خراب شدن سنسور دمای موجود در کولر گازی خواهند . در چنین شرایطی بایستی سریعا دستگاه را خاموش کنید و با یک تعمیرکار مجرب و متخصص تماس برقرار نمایید .
  2. کندانسور یکی از قطعات اصلی و مهم کولر گازی به شمار آمده که دارای فن جهت خنک کنندگی می باشد ، زمانی که با مشکل مواجه شده و قادر به کاهش دما کندانسور نمی باشد ، علامت L3 بر روی پنل دیجیتالی نمایش داده خواهد شد. با توجه به مشکل پیش آمد شده امکان برطرف کردن این خطا به صورت دستی وجود ندارد ‌. پس بایستی با سریعاً برای برطرف کردن مشکل ایجاد شده با تعمیرکار تماس بگیرید.
  3. یکی دیگر از رایج ترین ارورهای کولر گازی پرتایل کد E4 بوده که کولر گازی را با مشکل مواجه می‌ . زمانی که بین نمایشگر و کنترل اصلی PCB اتصالات خوبی برقرار نمی‌شود و دستگاه به این دلیل قادر به انجام فعالیت‌های خود نخواهد بود این کد بر روی پنل نمایش داده شده که بایستی برای برطرف کردن آن حتماً از افراد متخصص استفاده کنید .
  4. یکی از ارورهای کولر گازی پرتابل که برطرف کردن آن کار چندان سختی نیست کد P1 می باشد این کد بیانگر پر شدن سینی تخلیه موجود در کولر گازی بوده که به راحتی با انجام چند کار ساده می توان آن را برطرف نمود . ابتدا بایستی به آرامی بدون آنکه به دیگر قطعات موجود درون کولر گازی آسیب برسانید، سینی را از دستگاه خارج کرده و آب جمع شده در آن را تخلیه کنید. توجه کنید که آب نباید به سایر قطعات دستگاه کولر گازی سرایت کند . پس از آن سینی را پاک کرده و مانند روز اول درون دستگاه قرار دهید. به همین سادگی قادر به برطرف کردن خطا و ارور موجود در اسپیلت خواهید بود .

ارورهای کولر گازی پرتابل و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی پرتابل که مخفی هستند ؟

در بسیاری از موارد کولر گازی قادر به انجام فعالیت نخواهد بود. اما هیچ گونه کدی بر روی صفحه نمایش داده نمی شود ، در این صورت شاهد ایجاد اخلال در قطعات مختلف کولر گازی مخصوصاً پنل دیجیتالی هستیم . ابتدا بایستی مشکل موجود درون این پنل را برطرف کنیم و سپس از سایر خطاها و ارورهای کولر گازی پرتابل مطلع شویم . این خطا را به اصطلاح با کد AEG معرفی می کند .

برای این امر بایستی تا اتصالات برق و فیوز برق را چک کنید ، معمولاً به صورت دستی دمای کولر گازی تعیین خواهد شد. در صورتی که دمای بیشتر از دمای اتاق باشد و به عبارتی حالت HEAT ایجاد گردد ، به خوبی عمل نمی کند. علاوه بر آن در صورتی که دمای اتاق از ۱۶ درجه سانتیگراد کمتر باشد، دستگاه قادر به فعالیت نبوده و بایستی با مثبت دمای ۱۶ درجه مواجه باشیم . در چنین شرایطی cool به خوبی عمل نمی کند ، علاوه بر آن پنل ارور موجود را نیز نمایش نخواهد داد. در چنین شرایطی بایستی به خوبی حالت cool و HEAT را برای دستگاه اعمال کنید .

زمانی که هوای تولید شده توسط کولر گازی پرتابل از دمای تعیین شده بیشتر می باشد و شاهد تولید هوای گرم توسط دستگاه هستیم. در این حالت در دمای اتاق از ۱۶ درجه سانتیگراد کمتر بوده و یا درجه دستگاه بر روی دمای بالا تنظیم شده است . همچنین امکان دارد در اثر تغییر حالت مداوم کولر گازی از cool به HEAT به کمپرسور آسیب وارد شده باشد و عملاً کمپرسور غیر فعال گردد.

برای این امر بهتر بوده تا حدود ۴ دقیقه دستگاه را خاموش کنید و سپس حالت سرمایش را برای آن در نظر بگیرید. اگر صدای متعارف دستگاه که نشان دهنده فعالیت کمپرسور می‌باشد . را شنیدید دستگاه به حالت طبیعی خود بازگشته است .

زمانی که به صورت خودکار کولر گازی پرتابل خاموش و روشن می شود، با یکی از ارورهای کولر گازی پرتابل مواجه هستیم . برای این هم بهتر بوده تا فیلترها را بررسی کنید . در صورت امکان آن ها را تمیز کرده و بشویید . سپس پس از نصب فیلتر سرعت کمپرسور را به ماکسیمم تغییر دهید، پس از چند دقیقه فعالیت سرعت را به حالت استاندارد طبیعی برگردانید . در بیشتر موارد این خطا با عملکردهای مذکور برطرف می‌شود ، در صورتی که مجدد دستگاه خاموش و روشن شد با تعمیرکار تماس برقرار کنید .

کلام آخر

ارورهای کولر گازی پرتابل نشان دهنده مشکلات درون دستگاه خواهند بود ، اگر به آن ها توجه شود از بروز مشکلات بزرگتر و تحمل هزینه هنگفت تعمیرات کولر گازی جلوگیری خواهد شد . همچنین با شناسایی مشکلات موجود از پیشرفت آن جلوگیری می گردد ، به همین دلیل توجه به ارور ها و خطاهای موجود در کولر گازی اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *