Search
Close this search box.

کپسول پودری بالن داخل

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول پودری بالن داخل

در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم کپسول پودری بالن داخل را مورد بررسی قرار دهیم. جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با ما همراه باشید.  

کپسول پودری بالن داخل یکی از انواع دستگاه ها برای خاموش کردن آتش می باشد. بهتر است بدانید که این دستگاه خاموش کننده های قابل حمل می باشد که با توجه به انواع آتش ترکیبات مختلفی مثل آب، پودر و گاز، گاز دی اکسید کربن را با فشار بر روی آتش می افکند. کپسول آتش نشانی استوانه های فلزی محکم می باشند که با آب و یک نوع ماده خفه کننده کننده مثل دی اکسید کربن پر شده است.

زمانی که اهرمی را که بالایی استوانه قرار دارد را فشار دهید ماده با فشار زیاد از کپسول خارج خواهد شد. در این کپسول های آتش نشانی یک لوله مخزن تحت فشار را به قسمت بالای کپسول اتصال داده و شیر فنری نیز ارتباط میان لوله را با دهانه خروجی مسدود خواهد کرد.

در بالای سیلندر، سیلندر کوچک دیگری وجود دارد که با گاز فشرده ای مثل اکسید کربن پر شده است و یک چیزی جلوی انتشار دی اکسید کربن را می گیرد.

اگر شما قصد دارید از کپسول پودری بالن داخل استفاده کنید باید ضامن کپسول را بکشید و اهرم و آن را فشار دهید. این اهرم باعث می شود تا یک میله را فشار داده و شیر فنری را به پایین فشار دهد.

مسیر خروجی در این صورت باز خواهد شد. گاز فشرده شده راه خروج باز خواهد شد و با نیروی قابل ملاحظه‌ای از آن خروجی انتقال داده شده و خارج می شود.

باید کپسول را به صورت مستقیم بر روی تمامی سوخت به صورت یکنواخت پخش نمایید. شما می توانید این کپسول را در اندازه های مختلف و گازهای مختلف در بازار پیدا کرده و از آن بهره مند شوید. هر یک از این نوع کپسول ها در کاربرد های ویژه مورد استفاده قرار می گیرد.

کپسول پودری بالن داخل

 کپسول آتش نشانی پودر و گاز بالن بغل

بهتر است بدانید که در کپسول پودری بالن داخل گاز به داخل بدنه خاموش کننده داخل لوله کشیده شده است که گاز را به نزدیک انتهای بدنه هدایت خواهد کرد.

وجود لوله در روی گاز باعث خواهد شد که انتهای بدنه از داخل پودر عبور کرده و در صورتی که پودر سفت باشد آن را به هم زده و نرم خواهد کرد. توجه داشته باشید که با از بین پودر به فضای خالی بالای سر پوش می رسد.

به طور کلی قابل کنترل بوده و پودر و واضح این کنترل توسط سرلوله پوش انجام می شود. این لوله ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که از نفوذ آب و رطوبت به داخل بدنه جلوگیری خواهد کرد. گاز در داخل گره‌های که مخصوص نگهداری آن تعبیه شده است توسط پیچ به بدنه آن اتصال داده خواهد شد. بهتر است بدانید که با گردش فلکه ای راه خروجی گاز باز خواهد شد.

برای جلوگیری از باز شدن اتفاقی در این فشنگ ها به جای ضامن معمولاً از پلمپ استفاده می‌کند. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دارد این است که خاموش کننده های پودر و گاز دارای سوپاپی است که بر روی درپوش تعبیه می شود. این سوپاپ در صورتی که فشار داخل بدنه زیاد باشد به هر علت فشار اضافی را تخلیه خواهد کرد.  

بهتر است بدانید که کپسول پودری بالن داخل به دو گروه تقسیم می شود. کارتریج داخل و کارتریج بیرون

کارتریج داخل: عامل فشار در خاموش کننده ها گاز co۲ است که درون یک سیلندر قرار دارد. این سیلندر زیر درپوش و در داخل سیلندر خاموش کننده تعبیه شده است. در موقع استفاده زمانی که اهرم را فشار دهید راه خروج گاز از داخل کارتریج با گاز تقویت درون سیلندر را تحت فشار قرار خواهد داد که به بیرون ارسال می‌کند.

کارتریج بیرون: در این نوع کارتریج موتور گاز  CO2 خارج از استوانه قرار می گیرد. خروجی گاز کارتریج معمولاً به بدنه خاموش کننده اتصال داده می شود. عملکرد آن نیز به صورت ضربه ای، فلکه و اهرمی می باشد. گاز در خارج از بدنه قرار می گیرند کارایی سوپاپ عملکرد می باشد و گاز کپسول در صورت لزوم تخلیه خواهد شد.

بهتر است بدانید در خاموش کننده های پودری کارتریج چنانچه گاز وارد شده، کمی از پودر آن مصرف می‌شود که نمی‌توانید برای استفاده بعدی به آن اطمینان کنید که باید جهت شارژ آن اقدام کنید.

بعد این گاز را تخلیه کرده سپس درپوش را باز کنید و کارتریج را تعویض نمایید. برای تخلیه گاز کافیست خاموش کننده را صادر کرده و اهرم را فشار دهید به این صورت گاز آن خارج خواهد شد.

کپسول پودری بالن داخل

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

در ادامه مبحث کپسول پودری بالن داخل باید بیان کنیم که یکی از انواع خاموش کننده ها نوع پودری ان می باشد. این مواد اطفایی پس از خارج شدن از کپسول آتش نشانی باعث حذف یکی از زنجیره‌های ایجاد حریق مثل حرارت اکسیژن و تغییر و تحولات شیمیایی خواهد شد. استفاده از این دستگاه به این صورت است که شما باید ضامن را آزاد نمائید و سپس بر روی اهرم فشار وارد کنید.

 پودر به محل مورد نظر به صورت جارویی هدایت خواهد شد. توجه داشته باشید که در این محصول به خاطر تحت فشار بودن احتمال سفت شدن وجود دارد. به همین خاطر بهتر است که پس از اینکه خاموش کننده از محل بردارید حداقل آن را باید یک بار سر و ته کنید. در این صورت پودر آن در زیر کپسول جمع نمی شود.

شما می توانید از نوع مناسب کپسول پودری بالن داخل استفاده کنید که قابل حمل می باشد. توجه داشته باشید که شما باید به سمت ریشه شعله هدف گیری شود. کپسول آتش نشانی در وزن های متفاوتی موجود می باشند که از یک کیلوگرم تا ۵۰ کیلوگرم تولید و روانه بازار می‌شود. کپسول آتش نشانی بالاتر از ۱۲ کیلوگرم به صورت چرخ دار برای حمل و نقل می باشد.  

بهتر است بدانید که شما بازدید کنندگان گرامی می توانید کرد کپسول اتش نشانی پودری بالن داخل را از طریق وب سایت فروشگاه اینترنتی https://new.tasisat.com تهیه نمایید.

محصولاتی که توسط این مجموعه می گردد از جمله کپسول آتش نشانی، سیستم های تهویه مطبوع مثل کولر گازی، پکیج ، فن کویل و … با کیفیت بالا بوده که توسط برخی تولیدکنندگان تولید و ساخته شده است؛ می توانید از آن بهره مند شده و استفاده نمایید. در صورتی که نیاز به راهنمایی داشته باشید می توانید با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *