فروش بررسی مصرف برق کولر گازی

بررسی مصرف برق کولر گازی + راهکارهای کاهش مصرف برق کولر گازی

لطفا امتیاز دهید

بررسی مصرف برق کولر گازی

میزان مصرف برق کولر گازی از مولفه های مهم و حائز اهمیت در هنگام خرید این مدل از سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود. به عبارت دیگر، میزان مصرف انرژی و برق، از شاخصه های مهم برای انتخاب کولر گازی مناسب و خوب محسوب می شود.

به طور معمول راه اندازی و کارکرد کولرهای گازی با جریان برق و نیروی الکتریسیته صورت می گیرد. کمپرسور، فن و الکتروموتور دستگاه، از مهم ترین بخش های مصرف کننده انرژی الکتریکی تلقی می گردند. کارکرد مطلوب و بهینه کمپرسور کولر گازی مستلزم تامین جریان برق مورد نیاز این قطعه می باشد.

تامین جریان برق موجب کارکرد واحد تراکم یا کمپرسور و فشرده سازی و کمپرس کردن گاز مبرد می شود. در نتیجه این فرآیند، بستر مناسب برای تولید و توزیع هوای خنک و مطبوع در فضای داخلی فراهم می گردد. علاوه بر این، موتور فن کولر گازی با تامین برق مورد نیاز، فرآیند توزیع هوای خنک را با حداکثر قدرت و توان در محیط امکان پذیر می سازد.

گفتنی است دستگاه های کولر گازی در تیپ های مختلف نظیر T1 و T3 طراحی و تولید می شوند. تیپ های نوع t1 برای استفاده در اقلیم ها و شرایط آب و هوایی معتدل مناسب و مفید می باشند. این در حالی است که تیپ های t3 از گزینه های کاربردی و کارآمد برای استفاده در مناطق گرمسیری و حاره ای به شمار می روند.

مصرف برق کولر گازی

میزان مصرف برق کولر گازی

میزان مصرف برق کولر گازی متناسب با نوع و مدل و ظرفیت سرمایشی دستگاه متفاوت می باشد. به طور معمول کولرهای گازی در ظرفیت های مختلف 12000 تا 30000 بی تی یو بر ساعت طراحی و تولید می شوند. بر این اساس، آمپر مصرفی دستگاه های با ظرفیت 12000 در حدود 5 آمپر برآورد شده است.

همچنین، میزان آمپر مصرفی کولرهای گازی با ظرفیت 18000 و 24000 btu به ترتیب 7 و 8 آمپر عنوان گردیده است. مضاف بر این، کولر گازی دارای ظرفیت 30000، از آمپر مصرفی در حدود 10 آمپر برخوردار می باشد.

توان و قدرت کولر گازی نیز در میزان مصرف برق دستگاه بسیار تاثیرگذار و موثر است.

به طور معمول، توان کولرهای گازی در دفترچه راهنما و کاتالوگ آن بر حسب کیلو وات مشخص شده است. علاوه بر این، نوع کمپرسور به کار رفته در ساختار دستگاه نیز می تواند در افزایش یا کاهش برق آن، تاثیرگذار باشد.

غالبا کولرهای گازی دارای ظرفیت سرمایشی بالاتر از کمپرسورهای قوی و قدرتمندتری بهره می برند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که یکی از مهم ترین فاکتورها برای محاسبه مصرف برق کولر گازی، توجه به ظرفیت سرمایشی و برودتی دستگاه می باشد.

ظرفیت کولرهای گازی غالبا در کاتالوگ دستگاه با واحد btu/hr تعیین شده است. با استخراج توان و ظرفیت دستگاه به راحتی می توان میزان برق مصرفی را محاسبه نمود. از آنجایی که کولرهای گازی با ظرفیت های متنوعی تولید می شوند، با استفاده از یک فرمول خاص، می توان متناسب با ظرفیت، مصرف برق دستگاه را محاسبه کرد.

برای به دست آوردن هزینه برق مصرفی کولر گازی فرمول توان مصرفی کولر گازی (بر حسب kw) به ترتیب در 30 روز ماه، میزان کارکرد دستگاه در روز و تعرفه برق ضرب می گردد. بنابراین، میزان مصرف برق کولر گازی از فرمول توان مصرفی × 30 روز × ساعت کارکرد × تعرفه برق به دست می آید.

راهکارهای کاهش مصرف برق کولر گازی

1- انتخاب کولر گازی کم مصرف

انتخاب کولرهای گازی اینورتر یا کم مصرف، از راهکارهای کاربردی برای کاهش چشمگیر میزان مصرف برق کولر گازی به شمار می رود. دستگاه مجهز به فناوری inverter علاوه بر بازدهی و کارایی بسیار بالا، صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی را به بهترین نحو رقم می زند.

انتخاب کولرهای گازی مجهز به فناوری اینورتر، علاوه بر کاهش مصرف انرژی، هزینه های اقتصادی و مصرفی کاربر را نیز به حداقل می رسانند.

فروش بررسی مصرف برق کولر گازی

2- توجه به گرید انرژی دستگاه

یکی از موارد حائز اهمیت در هنگام خرید کولر گازی، توجه ویژه به گرید و رتبه انرژی دستگاه می باشد. کولرهای گازی، بسته به نوع و مدل در گریدهای انرژی A و B موجود می باشند. دستگاه برخوردار از سطح مصرف A، کمترین و پایین ترین میزان انرژی و برق را مصرف می نماید.

3- ابعاد و اندازه فضا

از دیگر روش های موثر برای کاهش میزان برق مصرفی دستگاه های کولر گازی، توجه به ابعاد و اندازه فضای مورد استفاده می باشد. تناسب داشتن ظرفیت و متراژ فضا، ضمن کاهش چشمگیر مصرف برق، مانع از اتلاف و هدر رفت انرژی سرمایشی و برودتی می شود.

4- شرایط آب و هوایی منطقه

توجه به شرایط آب و هوایی منطقه را می توان از دیگر راهکارهای موثر برای کاهش مصرف برق سیستم های تهویه از نوع کولر گازی برشمرد. به طور معمول، کولرهای گازی در سه کلاس آب و هوایی گرمسیری، خنک و معتدل، طبقه بندی می شوند. رنج دمایی کارکرد این سیستم ها غالبا بر روی رتبه انرژی یا کاتالوگ محصول درج شده است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت مینی چیلر و داکت اسپلیت از سیستم های رایجی هستند که در کاربری... ادامه مطلب

محل نصب چیلر هوا خنک

محل نصب چیلر هوا خنک چیلر یکی از تجهیزات تهویه مطبوع است که به طور کلی به دو دسته جذبی... ادامه مطلب

کولر صنعتی چیست ؟

کولر صنعتی چیست ؟

کولر صنعتی چیست ؟ بهتر است بدانید که کولر انواع مختلفی دارد؛ که هر یک در کاربردهای خاصی مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

فن کویل سقفی توکار از نظر صدا

فن کویل سقفی توکار از نظر صدا فن کویل سقفی توکار یکی از انواع فن کویل های سقفی است که... ادامه مطلب

عوارض دستگاه تصفیه هوا غیر استاندارد

عوارض دستگاه تصفیه هوا غیر استاندارد امروز با توجه به آلودگی هوا و ایجاد مشکلات و بیماری های مختلف توصیه... ادامه مطلب

طرز کار چیلر هوا خنک

طرز کار چیلر هوا خنک چیلرها از جمله سیستم های سرمایشی هستند که در ظرفیت ها و مدل های مختلفی... ادامه مطلب

طبقه بندی سیستم تاسیسات تهویه مطبوع

طبقه بندی سیستم تاسیسات تهویه مطبوع

طبقه بندی سیستم تاسیسات تهویه مطبوع در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *