Search
Close this search box.

اصول سرویس و نگهداری مشعل ها

اصول سرویس و نگهداری مشعل ها

مشعل از جمله تجهیزات بسیار مهم در سیستم گرمایشی می باشد. سرویس و نگهداری صحیح آن در کارکرد بهتر دستگاه نقش تعیین کننده و مهمی دارد. در این مطلب قصد داریم به بررسی اصول سرویس و نگهداری مشعل ها بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مطلب همراه ما باشید.

نگهداری و سرویس مشعل گازی

در اصول سرویس و نگهداری مشعل ها باید یک سری نکات ویژه را مد نظر قرار دهید و قسمت های مختلف مشعل را به خوبی شناخته و در صورت مشکل آن را سریعتر برطرف نمایید. در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

  • تمیز کردن بادزن مشعل گازی

جهت تمیز کردن بادزن باید یک سری از کارها را باید انجام دهید. اولین کار آن این است که اتصالات سیم های برق موتور را باز کنید. سپس فلنج ها باز شده و موتور و بادزن از بدنه ی مشعل به صورت کامل جدا شود. باز کردن فلنج ها را باید از پیچ پایینی شروع کنید. سپس بادزن را تمیز کرده و مجموعه موتور و بادزن بازبینی شود؛ تا به این صورت از درستی کار آن اطمینان پیدا کنید.

  • رگلاتور گاز و شیرها

در ادامه مبحث اصول سرویس و نگهداری مشعل ها باید ذکر کنیم که شیر گاز معمولا نیازی به نگهداری خاصی ندارند و بر روی آن ها نباید هیچ گونه تعمیراتی انجام شود. در صورتی که دارای مشکلی باشند؛ باید توسط شخص متخصصی تعویض شود و از نظر نشتی نیز مورد آزمایش قرار بگیرد. سپس کارکرد شیرها و احتراق را بررسی کنید.

  • بررسی اتصالات

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در اصول سرویس و نگهداری مشعل ها این است که تمام اتصالات الکتریکی موتور و شیر برقی از نظر صحت و ایمنی به صورت کامل بازبینی و بررسی شود.

نکات مهم در اصول سرویس و نگهداری مشعل گازی

زمانی که جهت نگهداری و سرویس مشعل گازی اقدام می کنید؛ باید پس از هر عملیاتی پارامترهای احتراق تحت شرایط واقعی کار به خوبی بررسی شود. سپس نتیجه آن را در برگه بازرسی ثبت کنید.

عیب یابی و رفع عیب مشعل گازی

در ادامه مبحث اصول سرویس و نگهداری مشعل ها باید ذکر کنیم در صورتی که مشکلی در کار مشعل ایجاد شد؛ باید موارد زیر را بررسی کنید. ابتدا به سراغ بررسی برق مشعل بروید تا مشکلی نداشته باشد. سپس مسیر سوخت یعنی شیر مغناطیسی گاز، رگلاتور گاز و کلید فشار هوا را نیز بررسی کنید. در مرحله بعد باید به سراغ بررسی وضعیت کلید های روی پانل کنترل بروید.

اصول سرویس و نگهداری مشعل ها

نگهداری و سرویس مشعل گازوئیلی

در ادامه مبحث اصول سرویس و نگهداری مشعل ها باید ذکر کنیم که سعی کنید حداقل هر سالی یک بار جهت سرویس این نوع مشعل ها اقدام نمائید. نکاتی همچون موارد زیر را برای سرویس مشعل های گازوئیلی در نظر داشته باشید.

مرحله اول آن این است که ابتدا کلید برق را در وضعیت خاموش قرار دهید. سپس فتوسل را از دستگاه خارج کرده و توسط یک پارچه خشک آن را کامل تمیز نمایید. سپس به سراغ باز کردن اتصال کابل های ولتاژ قوی مناسب بروید و پس از آن اتصال لوله های سوخت را از پمپ باز نمایید. به سراغ شعله پخش کن بروید که آن را باز کرده و تمیز نمایید.

پس از آن نازل و اجزای داخلی آن را نیز باید به خوبی تمیز نمایید. الکترود ها را درآورده و با دقت تمیز نمایید و دوباره در جای خود قرار دهید. باید تنظیمات مورد نیاز آن به صورت دوباره انجام شود. فیلتر ها و لوله های باز شده را به صورت صحیح دوباره اتصال دهید.

عیب یابی و رفع عیب مشعل گازوئیلی

در ادامه مبحث اصول سرویس و نگهداری مشعل ها باید ذکر کنیم در صورتی که هر مشکلی در مشعل ایجاد شد؛ باید موارد زیر را بررسی کنید.

  1. شرایط کار مشعل را به خوبی بررسی کنید.
  2. سپس اطمینان پیدا کنید که برق مشعل متصل می باشد.
  3. در مرحله سوم باید اطمینان داشته باشید که جریان سوخت مشعل به صورت صحیح برقرار می باشد.
  4. اجزای قابل تنظیم شدنی مشعل را در وضع مطلوب قرار دهید.
  5. مشعل را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

بهتر است بدانید اصول سرویس و نگهداری مشعل ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که باید حتما آن را مد نظر قرار دهید. یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به هیچ عنوان سرویس و نگهداری این مشعل ها را به افراد نابلد و کم تجربه نسپارید. چراکه امکان دارد نه تنها مشکل را برطرف نکرده بلکه مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد.

اصول سرویس و نگهداری مشعل ها

آشنایی با فروشگاه تاسیسات دات کام

یکی از محصولاتی که توسط مجموعه تاسیسات دات کام ارائه می گردد؛ می توان به انواع مشعل اشاره کرد. همچنین بهتر است بدانید که انواع سیستم های تهویه مطبوع نیز توسط این مجموعه ارائه می گردد که شما عزیزان با اطمینان خاطر می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/ جهت سفارش آن اقدام نمایید.

در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید؛ کافیست از طریق شماره های ذکر شده با کارشناسان فروش مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید و با دریافت مشاوره های رایگان می توانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. بهتر است بدانید تمامی سیستم هایی که توسط این مجموعه عرضه می‌شود توسط برترین تولید کنندگان تولید و ساخته شده است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”سرویس و نگهداری مشعل ها را باید به چه افرادی بسپاریم؟” answer-0=”سرویس و نگهداری مشعل ها باید توسط افراد متخصص و آشنا با این تجهیزات انجام شود. در غیر این صورت امکان دارد مشکلاتی را به همراه داشته باشد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”هر چند سال باید جهت سرویس و نگهداری مشعل ها اقدام کرد؟” answer-1=”باید هر یک سال جهت سرویس و نگهداری مشعل ها اقدام کنید.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”به چه صورت می توان جهت خرید مشعل اقدام کرد؟” answer-2=”جهت خرید مشعل می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *