Search
Close this search box.

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود به این دلیل است که مانعی در چرخه انتقال آب رادیاتور وجود نداشته باشد. این چنین بازدهی شوفاژ نیز افزایش می یابد. شما باید نسبت به عملکرد صحیح رادیاتور مطمئن باشید.

توجه داشته باشید که در طولانی مدت تنها زمانی می توانید از مشکل و عیب و ایراد رادیاتور جلوگیری کنید که بتوانید نسبت به تعویض آب رادیاتور هرچه سریعتر اقدام نمایید. به همین دلیل شما با تخلیه آب رادیاتور در تابستان می توانید به طول عمر اصلی رادیاتور خود به بهترین شکل ممکن کمک کنید.

آب رادیاتور باید تعویض شود

استفاده از سطل و حوله جهت تعویض آب رادیاتور

زمانی که شما به این نتیجه می رسید که آب رادیاتور باید تعویض شود بهتر است رادیاتور خود را خاموش کرده تا بعد از خنک شدن بتوانید به تخلیه آب درون رادیاتور کمک کنید.

همچنین با قرار دادن سطل و یا ظرفی مخصوص برای جلوگیری از ریختن آب در رادیاتور می‌توانید به کنترل جریان آن با استفاده از یک دستمال و حوله نیز کمک کنید. خاطر نشان می کنم که شما باید تعداد چرخش رادیاتور را نیز یادداشت کرده تا برای بستن شیر رادیاتور دچار مشکل نشوید.

جلوگیری از نشتی رادیاتور

همچنین باید به یاد داشته باشید که برای تعمیر و تعویض رادیاتور و جابجایی آن باید نسبت به رسوب زدایی آن هر چه سریعتر اقدام نمایید؛ چرا که تخلیه آب در این شرایط بهترین راهکار به شمار می آید که البته فصل تابستان بهترین زمان برای تعویض آب رادیاتور به حساب می آید.

حتی برای جلوگیری از مشکلاتی مانند نشتی آب رادیاتور شما باید هرچه سریعتر به این نتیجه برسید که آب رادیاتور باید تعویض شود.  

نحوه تعویض آب رادیاتور

آب رادیاتور باید تعویض شود و برای این کار شما باید مرحله به مرحله اقدام کنید. در ابتدا لوله های رفت و برگشت رادیاتور را بیابید. لوله های رفت و برگشت به دریافت آب گرم کمک می کنند. در قسمت بالای رادیاتور لوله های رفت قرار گرفته اند. دیگر لوله های متصل به شوفاژ به نام لوله های برگشت معروف هستند.

در مرحله دوم باید شیر رفت و برگشت رادیاتور را ببندید. اینگونه رادیاتور از مدار خارج خواهد شد. شیرهای رفت چرخشی را در جهت ساعتگرد تا پایان بچرخانید. به خاطر داشته باشید که تعداد چرخش شیر را بشمارید. حال در مرحله سوم شما می توانید به تخلیه و تعویض آب رادیاتور بیندیشید.

مهره ماسوره را باید در زمان بستن شیر رادیاتور باز کنید. اینگونه تعویض آب رادیاتور امکان پذیر است. آچار باید مهره و ماسوره به خوبی در بر گرفته باشد. در مرحله چهارم نیز باید به شل بودن مهره و ماسوره کاملاً مطمئن باشید.

قبل از انجام باز کردن مهره و ماسوره باید یک عدد ظرف و یا سطل را در قسمت زیر لوله رادیاتور قرار دهید. توصیه ما به شما این است که سعی کنید تا حد امکان از یک فرد متخصص و به قول معروف تعمیر کار برای تعویض آب رادیاتور استفاده کنید.

شما باید در زمان تخلیه کامل آب رادیاتور نسبت به خالی و پر کردن ظرف و یا سطل مورد نظر توجه داشته باشید. اما اگر تعویض آب سرعت کمتری دارد، شما می توانید شیر را با مقدار بیشتر باز کنید که اینچنین سرعت کار شما نیز افزایش پیدا کند.

البته باز کردن شیر هواگیری که در قسمت بالای رادیاتور نصب شده است به تخلیه سریعتر آب کمک می کند؛ چرا که با خروج هوا از رادیاتور، صددرصد تخلیه آب سرعت بیشتری به خود می گیرد.

آب رادیاتور باید تعویض شود

گرش آب در رادیاتور

نحوه گردش آب در رادیاتور شوفاژ به این شکل است که آب گرم از طریق لوله های رفت به سمت رادیاتور در حرکت است. دمای آب در رادیاتور به محیط اطراف رادیاتور منتقل می شود و پس از کاهش دما دوباره به سمت رادیاتور برمی گردد. اینچنین این دما به صورت مجدد افزایش پیدا می کند.

اینگونه است که در برخی از شرایط ممکن است یک مانع بازدارنده این چرخه را با مشکل روبرو کند. شما باید هرچه سریعتر با توجه به اینکه آب رادیاتور باید تعویض شود به بازدهی هرچه بیشتر رادیاتور خود کمک کنید.

توجه داشته باشید که اگر گردش آب به صورت کاملاً منظم انجام پذیرد، صد در صد اختلالی در روند چرخش آب به وجود نخواهد آمد. شما عملکرد گرمایشی و قابل قبولی را می توانید به این شکل انتظار داشته باشید.

همچنین از جمله دلایلی که باعث می شود شما نسبت به تعویض آب رادیاتور هر چه سریعتر اقدام کنید، می تواند سرد بودن قسمت پایینی رادیاتور باشد و یا حتی با وجود نشتی، شما باید به بررسی کامل رادیاتور بابت تخلیه کامل آب بپردازید. تا در صورتی که رسوب جمع شده باشد، هرچه سریع تر از بین رفته و بازدهی رادیاتور نیز افزایش پیدا کند.

خرید رادیاتور از تاسیسات دات کام

برای خرید انواع رادیاتور می توانید از محصولات با کیفیت در برندهای معتبر فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام استفاده کنید. این فروشگاه پرفروش ترین برند ها را با قیمت مناسب معرفی می کند. البته کیفیت ساخت و سابقه برند در اینجا حرف اول را می زند.

خرید آنلاین از روش های جدید خرید در شرایط حاضر است که باعث می شود تا شما بدون کوچکترین دغدغه ای در محل نسبت به برآورد قیمت مطمئن شوید و بتوانید از یک محصول مرغوب و البته درجه یک برای خرید مطمئن باشید.

انواع رادیاتور را با بررسی جزئیات آن از این فروشگاه آنلاین و اینترنتی بخواهید. ارسال سریع به تمام نقاط کشور از جمله مزایای اصلی خرید آنلاین و اینترنتی از این آنلاین شاپ به حساب می آید. به همین دلیل بدون دغدغه بابت تحویل کالا می توانید به خرید از این مجموعه بیندیشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”چه زمانی باید نسبت به تعویض آب رادیاتور اقدام نمود؟” answer-0=”معمولا در فصل تابستان و قبل از روشن کردن رادیاتور آب رادیاتور باید تعویض شود و همچنین در هنگام نشتی رادیاتور و سرد بودن قسمتی از دستگاه، صددرصد تعویض و تخلیه آب مهم ترین کاری است که نباید از آن غفلت ورزید.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”گردش آب رادیاتور چگونه انجام می شود؟” answer-1=”آب گرم در رادیاتور از طریق لوله های رفت به سمت رادیاتور انجام می گردد. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”برای بستن شیر رفت رادیاتور باید چه کرد؟” answer-2=”باید شیر ها را در جهت ساعتگرد تا انتها بچرخانند.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *