Search
Close this search box.

علت سوختن کمپرسور چیلر

علت سوختن کمپرسور چیلر

در این مبحث قصد داریم به بررسی علت سوختن کمپرسور چیلر بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بررسی سیکل تبرید چیلر تراکمی

برای اینکه علت سوختن کمپرسور چیلر مشخص شود؛ باید تعمیر کار ابتدا از سیکل تبرید چیلر تراکمی را به ‌خوبی تجزیه و تحلیل نماید. در نظر داشته باشید که در سیکل تبرید معمولاً در خروجی کمپرسور گاز به کندانسور وارد خواهد شد که درون کندانسور گاز فاز خود را تغییر داده و از حالت گاز به مایع تبدیل می شود. در پایان نیز کار با دمای حدود چهار درجه سانتیگراد سابکول خواهد شد.

در نظر داشته باشید که این گرمای درون مبرد توسط کندانسور به وسیله آب و هوا سرد خواهد شد. سپس مبرد به صورت مایع به اکسپنشن ولو وارد می شود و با کاهش فشار به اواپراتور وارد خواهد شد. سپس با جذب گرما تبخیر خواهد شد که در حالت سوپرهیت به کمپرسور وارد می شود. همواره در سیکل تبرید چیلر مانع ورود مایع مبرد به کمپرسور خواهد شد.

این سیکل در حال تکرار خواهد بود. برای کارکرد صحیح چیلر تراکمی گرمای جسم را دریافت کرده و به جسم سرد انتقام خواهد داد. همچنین در نظر داشته باشید که باید شارژ روغن ثابت از کمپرسور خارج شده و دوباره به کمپرسور باز می گردد. زمانی که تمامی این موارد بدون آلودگی و در کنار یکدیگر کار می‌کنند؛ دستگاه بدون مشکل کار خواهد کرد.

علت سوختن کمپرسور چیلر

عیب یابی دقیق سیکل تبرید تراکمی

توسط عیب یابی سیکل تبرید علت سوختن کمپرسور چیلر را پیش‌بینی کرده و مشکل آن را برطرف نمایید. به عنوان مثال اگر در کمپرسور چیلر تراکمی مشکل برقی وجود داشته باشد؛ باید علت آن را جویا شوید. مشکل برقی در بیشتر مواقع از مشکلات دیگر نشات خواهد گرفت. وقتی در کمپرسور چیلر پیچی سوخته است؛ پس از بررسی دلیل سوختگی افتادگی روتر می باشد.

پس از بررسی آن علت در آسیب به میل لنگ و بوش، یاتاقان ثابت می باشد. دلیل این کار روغن کاری صحیح آن می باشد. از دلایل آن می‌توان به برگشت مایع در زمان خاموش بودن سیکل تبرید چیلر و ترکیب مبرد و روغن در زمان استارت مجدد و همچنین عدم تنظیم صحیح شیر انبساط اشاره کرد.

مشکلات و ایرادات رایج در سیکل تبرید

در ادامه مبحث علت سوختن کمپرسور چیلر باید ذکر کنیم در کمپرسور های تبرید که بر مبنای تراکم بخار طراحی شده اند؛

در برخی مواقع کمپرسور تحت تراکم مبرد مایع قرار می گیرد، در صورتی که به این خاطر طراحی و ساخته نشده است. برگشت مایع امکان دارد علت سوختن کمپرسور چیلر باشد. بهتر است بدانید که سیکل تبرید چیلر تراکمی باید مبرد به صورت بخار به کمپرسور وارد شود.

اما در صورت بروز مشکلاتی در سیکل تبرید معمولاً این برگشت مایع به صورت ضربه ای به کمپرسور وارد خواهد شد. در صورتی که مبرد به صورت ضربه ای به کمپرسور وارد شود؛ فشار هیدرولیک حدود ۱۰۰۰۰ پاسگاه بالا رفته و باعث می شود تا به سوپاپ ها، میل لنگ و شاتون آسیب وارد کند.

در نتیجه باعث داغ شدن و جوش زدن یاتاقان ثابت کمپرسور می شود. توجه داشته باشید که برگشت مایع باعث آسیب و خرابی کمپرسور می گردد. اما ایراد از دیگر قسمت سیکل تبرید چیلر می باشد که در این مرحله باید کمپرسور را باز نمایید.

با باز کردن کمپرسور علت برگشت مایع را بررسی کرده و خطای آن را رفع نمایید. از جمله مهم‌ترین دلایل برگشت مایع به کمپرسور کوچک کردن سایز اکسپنشن و سالم نبودن آن خواهد بود. از دیگر علائم برگشت ضربه‌ای مایع به کمپرسور چیلر تراکمی شارژ گاز بیش از اندازه خواهد بود.

طبق مقدار ظرفیت چیلر در کاتالوگ دستگاه باید شارژ گاز درج شود. همچنین در صورتی که خط ساکشن کمپرسور از مایع به سرعت دفع می کند؛ امکان دارد در حالت خاموشی دستگاه مبرد دوباره تقطیر شده و پس از استارت مجدد پدیده برگشت مایع ضربه ای انجام خواهد شد.

مبرد و روغن در سیکل تبرید چیلر

در سیکل تبرید چیلر تراکمی روغن و مبرد با یکدیگر سازگار می باشند که قابلیت ترکیب شدن با یکدیگر دارند. به همین خاطر همیشه روغن و مبرد از قابلیت امتزاج با یکدیگر برخوردار هستند. بهتر است بدانید روغن در کارتر کمپرسور باید مناسب و بدون تحت تاثیر قرار گرفتن، کمپرسور وارد شود.

زمانی که کمپرسور خاموش شود؛ بخارات مبرد در اواپراتور از محیط گرم به محیط سرد انتقال داده خواهد شد. اما اگر دمای کمپرسور به اندازه کافی خنک تر باشد؛ بخارات مبرد معمولاً در کارتر کمپرسور دچار تقطیر شده و با روغن ترکیب می شود.

بهتر است بدانید مبرد زمانی که با روغن ترکیب شود؛ باعث می‌شود تا سطح روغن افزایش پیدا کند. در کمپرسور چیلرهای تراکمی همیشه مقداری مبرد با روغن وجود دارد. در نظر داشته باشید که مبرد نسبت به روغن سنگین تر بوده و در کارتر کمپرسور زیر روغن در نزدیکی ورودی اویل پمپ قرار خواهد گرفت که باعث می‌شود تا در زمان استارت به کمپرسور آسیب وارد شود.

زمانی که کمپرسور استخر کار می کند؛ ترکیب شدن مبرد خاصیت روغن کاری کمپرسور را کاهش خواهد داد و به این صورت یاتاقان های آن دچار آسیب می شود که می توان از جمله علت سوختن کمپرسور چیلر دانست.

علت سوختن کمپرسور چیلر

آشنایی با فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد. برخی از این سیستم ها می توان به چیلر، فن کویل؛ پکیج و … اشاره کرد. از نکات بسیار مهم که شما باید در نظر بگیرید تا کمپرسور چیلر دچار سوختگی نشود؛ این است که سیستم های مرغوب و اورجینال تهیه کنید.

به همین خاطر پیشنهاد می کنیم حتما به فروشگاه های معتبر و شناخته شده همچون فروشگاه تاسیسات دات کام مراجعه نمایید. شما مخاطبان گرامی می توانید برای تهیه انواع سیستم های تهویه مطبوع از طریق وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید کافیست از طریق شماره های ذکر شده با کارشناسان فروش مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید و به صورت کاملا رایگان مشاوره های لازم را دریافت نمائید. در این صورت انتخاب بهتر و مناسبی را تجربه خواهید کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *