Search
Close this search box.

نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج

نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج

بهتر است بدانید که پکیج های برودتی یکپارچه هوایی در ظرفیت های ۳۰ الی ۳۳۰ تن تبرید و انواع مدل تولید و روانه بازار می شود. با توجه به مبحث نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج باید ذکر کنیم که در این پکیج ها از کمپرسورهای رفت و برگشتی در تمام مدل ها و کمپرسورهای اسکرال در برخی از مدل‌ها استفاده خواهد شد.

تنوع این محصول بسیار بالا بوده و کاربران با توجه به نیاز خود می توانند عواملی همچون نوع کمپرسور یا حجم هوای مورد نیاز، جنس فیلتر ها و … محصول مورد نظر را به راحتی انتخاب کنند. از جمله روفتاپ پکیج هایی که در بازار ایران موجود می باشند؛ می توان به روفتاپ پکیج گری، روفتاپ پکیج ال جی و … اشاره کرد.

نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج

مشخصات روفتاپ پکیج ها

با توجه به مبحث نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج باید ذکر کنیم که این محصول دارای یک مشخصات خاص خود می باشد که به شرح زیر می باشد.

  1. روفتاپ پکیج معمولاً دارای یک یا دو مدار تبرید جداگانه است. هر مدار با توجه به ظرفیت و نوع کمپرسور درصدی از کل باید دستگاه را تامین کند.
  2. کنترل سیستم توسط plc انجام می‌شود.
  3. بهتر است بدانید که دارای سوئیچ قطعه فشار بالا و فشار پایین برای هر کمپرسور، سنسور فشار مکش و رانش و کمپرسور فشار فن و فیلتر هوا، سنسورهای دمای هوای ورود و خروج با اواپراتور، شیر قطع خط مایع، شیر شارژ مبرد، شیر برقی، شیر اطمینان و … می باشد که به صورت شارژ شده و با مبدل تحویل داده خواهد شد.
  4. اکثر خرابی ها با توجه به آمار خدمات پس از فروش شرکت ها به خاطر عدم تخصص افرادی است که به صورت ناگهانی نسبت به روشن کردن یا نگهداری دستگاه می کند.
  5. این دستگاه به گونه مونتاژ می‌شوند که ارتعاش حذف خواهد شد. جهت نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج بر روی سطح صاف نیاز به لرزه گیر نیست. البته در نظر داشته باشید که در برخی موارد دستگاه بر روی سقف نصب می شود که با توجه به نوع سازه سقف امکان است که از لرزه گیر های پلاستیکی لازم باشد استفاده کنید.

انتقال روفتاپ پکیج

توجه داشته باشید که انتقال دستگاه باید توسط جرثقیل و با توجه به محل مشخص بودن نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج انجام شود. در نظر داشته باشید که حتماً دستگاه را بررسی کرده که زمان حمل و نقل و انتقال آسیبی به آن وارد نشده باشد.

در صورتی که هرگونه آسیب به ان وارد شده باشد؛ سعی کنید همانجا به نماینده حمل و نقل اطلاعات دهید و یادداشت کنید. در نظر داشته باشید زمانی که دستگاه جهت نصب در محل مورد نظر آماده نشده باشد؛ سعی کنید ضربه گیر ها را باز نکنید.

 دستگاه را به گونه‌ای رها نکنید که به شدت به زمین برخورد کند. نکته مهم باید دستگاه در حالت افقی نگهداری شود. جهت جلوگیری از آسیب با قلاب یا کاور دستگاه سعی کنید از میله های پخش بار که در کنار دستگاه قرار می‌گیرد استفاده کنید.

نکته بعدی که برای انتقال روفتاپ پکیج باید مد نظر قرار دهید؛ استفاده از چهارچوب خود دستگاه می باشد که با استفاده از چهارچوب می توانید آن را تراز کنید. جهت بلند کردن یک قسمت از دستگاه یا یک دستگاه کامل باید سعی کنید از قلاب های مناسب استفاده نمایید.

نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج

نکات عمومی در نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج

بهتر است بدانید نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج و همچنین نگهداری و تعمیر دستگاه های تهویه مطبوع به خاطر فشار بالای سیستم برای قطعات الکتریکی پرخطر باید نهایت دقت خود را به کار ببرید. همچنین جهت ساخت شاسی آهنی به صورت تراز اقدام کنید؛ سپس روفتاپ پکیج را بر روی شاسی نصب کنید. محل نصب دستگاه باید به گونه‌ای باشد که برای تعمیرات و تعویض قطعات معیوب و … فضای کافی وجود داشته باشد.

همچنین باید سعی کنید این دستگاه را در فضای آزاد و بدون سقف و سایبان با فاصله مناسب از دیوار برای تامین هوای کندانسور نصب و تعبیه کنید. نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که محل نصب باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوان به تابلو برق دسترسی داشته باشید.

سعی کنید تعمیر و نصب این دستگاه را به افراد آموزش دیده و مجرب بسپارید. زمان کار با سیستم به تابلوهای گذاشته شده برای دستگاه توجه داشته باشید. زمانی که جهت تعمیر سیستم اقدام کنید؛ حتما از قطع بودن برق سیستم اطمینان داشته باشید. نکته بسیار مهم در زمان نصب و راه اندازی این مدل پکیج به این صورت است که در اطراف دستگاه باید حداقل فضای ۶ فوت یا ۱.۸ متر را رعایت کنید.

در بالای دستگاه در قسمت فن های کندانسور نباید به هیچ عنوان مسدود باشدو سعی کنید دستگاه در فضای نزدیک به هوای آلوده نصب نکنید. همچنین در نظر داشته باشید که این دستگاه ها جهت نصب روی کفی صاف یا سقف سیمانی در بیرون از ساختمان برای فضای آزاد طراحی شده است.

بهتر است بدانید هر برند تولید کننده روفتاپ پکیج بدون ‌شک گارانتی و خدمات پس از فروش را برای دستگاه‌های خود در نظر می گیرد. شما عزیزان باید حتماً نصب و راه اندازی این دستگاه ها را به نمایندگان هر تولیدکننده بسپارید. در غیر این صورت گارانتی و خدمات پس از فروش ابطال شده و نمی توانید از آن بهره مند شوید.

از هر برندی که خریداری می کنید حتما سعی کنید تا نصب و راه اندازی را نیز به افراد نمایندگان آن برند بسپارید. در این صورت از نصب اصولی و استاندارد دستگاه اطمینان خواهید داشت و عملکرد و بازدهی فوق العاده دستگاه را نیز تجربه خواهید کرد.

نصب و راه اندازی روفتاپ پکیج

آشنایی با فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

دستگاه روفتاپ پکیج از جمله سیستم های تهویه مطبوع می باشد که شما عزیزان باید حتما سعی کنید از طریق فروشگاه های معتبر و شناخته شده برای تهیه و خرید آن اقدام نمایید. فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله روفتاپ پکیج، کولرگازی و … می باشد که شما عزیزان می توانید دستگاه مورد نظر خود را از طریق وبسایت https://tasisat.com/ تهیه و خریداری نمایید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید نیز کافیست از طریق شماره های ذکر شده در وبسایت با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید و به صورت کامل رایگان مشاوره های لازم را دریافت کنید.

در این صورت بدون شک می توانید انتخاب بهتر و مناسبی را تجربه نمایید. بهتر است بدانید تمامی سیستم هایی که توسط این مجموعه عرضه گردد توسط برترین تولید کنندگان تولید و ساخته شدند که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از نظر اقتصادی نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. پس با اطمینان خاطر جهت سفارش این دستگاه ها اقدام نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”در اطراف دستگاه روفتاپ پکیج حداقل فضای مورد نیاز برای رعایت نصب چند متر است؟” answer-0=”در اطراف دستگاه روفتاپ پکیج حداقل فضای ۱.۸ متر را رعایت کنید.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”دستگاه روفتاپ پکیج برای نصب بر روی چه محلی طراحی شده است؟” answer-1=”این دستگاه برای نصب روی کف و سقف سیمانی در بیرون از ساختمان برای فضای آزاد طراحی شده است.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”دستگاه روفتاپ پکیج در چه ظرفیت هایی تولید می شود؟” answer-2=”این دستگاه ها در ظرفیت های نامی ۳۰ الی ۳۳۰ تن تبرید تولید می شود.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” count=”8″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *