کولر گازی سام ساخت کجاست ؟ + همراه با نکات کاربردی

لطفا امتیاز دهید

کولر گازی سام SAM ساخت کدام کشور است ؟

کولر گازی سام ساخت کجاست ؟  کمپانی سام به منظور طراحی و ساخت انواع کولرهای گازی فعالیت بسیار بالایی دارد. که برگرفته از تکنولوژی روز دنیا و محصولات مدرن و کاربردی است. کولرهای گازی سام به دلیل تهویه مناسب و مرغوبیتی که دارند بسیار مورد توجه هستند و همچنین می توانند هر دو هوای گرم و سرد را برای شما تامین کنند در واقع این کمپانی مطابق با جدید ترین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا با کیفیت ترین محصولات را تولید می کند.

کولر گازی SAM محصول کشور چین است و این کولرها توان ها و ظرفیت های متنوعی دارند. در زمینه تولید کولرهای گازی بسیاری از کمپانی ها با این کمپانی در رقابت هستند.

امروزه به دلیل  تکنولوژی روز دنیا و برند های متنوع از کولرگازی شاهد بهترین ها در این زمینه هستیم در واقع کولر گازی سام به دلیل کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب و داشتن کنترل دیجیتال در جهت تنظیم هوای مناسب چه در فصول سرد سال و چه در تابستان بسیار مورد استفاده است .

کولر گازی  SAM به دلیل کیفیت بسیار و زیبایی خیره کننده در زمینه تولیدات انواع کولرهای گازی بسیار موفق بوده است . این کولر گازی مانند سایر کولرها به گونه ای ساخته شده که هر کدام از اجزاء وظیفه خاص خود را برعهده دارند. در واقع کولر های گازی هوای گرم محیط را می گیرند و آن را به هوای سرد تبدیل می کنند.

که هر کدام از این کارها بر عهده یک قطعه از کولر است که در ادامه در مورد آنها بحث می کنیم. در هنگام خرید کولرهای گازی باید به چند نکته توجه داشتیم تا بتوانیم خرید خوب و مطمئن داشته باشیم. در واقع کولرهای گازی وظیفه سرمایش و یا گرمایش محیط را برعهده دارند. کولرهای گازی دارای اجزاء متفاوتی هستند. در هنگام خرید کولر گازی SAM باید نکات گفته شده را به یاد داشته باشیم.

این اطلاعات می تواند شامل پنل های داخلی و خارجی کولرهای اسپلیت این برند باشد که بسیار مرغوب و با کیفیت تولید شده اند، توان گرمایشی و سرمایشی کمپرسور این نوع کولر بسیار بالا بوده و با استفاده درست می توانید به طور دائم از آن استفاده کنید، کولرهای گازی برند سام مصرف برق آنها بشدت پایین است و می توانید بعد از خرید قبض برق خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید، رده انرژی این نوع از کولر ها A بوده و جزء کم صدا ترین کولرهای روز دنیا هستند.

کولر گازی سام چگونه کار می کند؟

کولر گازی سام در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد، اما همه آنها بر اساس یک فرض اولیه کار می کنند. این نوع دستگاه تهویه مطبوع با حذف گرما و رطوبت هوای داخل خانه، هوای سرد را در داخل خانه یا فضای بسته شما فراهم می کند. هوای خنک شده را به فضای داخلی باز می گرداند و گرما و رطوبت ناخواسته را به بیرون منتقل می کند.

یک تهویه مطبوع یا سیستم خنک کننده استاندارد از یک ماده شیمیایی تخصصی به نام مبرد استفاده می کند و دارای سه جزء مکانیکی اصلی است: کمپرسور، کویل کندانسور و کویل اوپراتور. این اجزا با هم کار می کنند تا به سرعت مبرد را از گاز به مایع تبدیل کرده و دوباره برگردانند.

کمپرسور فشار و دمای گاز مبرد را افزایش می دهد و آن را به سیم پیچ کندانسور می فرستد و در آنجا به مایع تبدیل می شود. سپس مبرد به داخل خانه باز می گردد و وارد کویل اوپراتور می شود. در اینجا مبرد مایع تبخیر می شود و سیم پیچ داخلی را خنک می کند. یک فن هوای داخل خانه را در سراسر کویل اواپراتور سرد می دمد که در آن گرمای داخل خانه به مبرد جذب می شود.

سپس هوای خنک شده در سراسر خانه به گردش در می آید در حالی که گاز تبخیر شده گرم شده به بیرون به کمپرسور فرستاده می شود. سپس با بازگشت مبرد به حالت مایع، گرما در هوای بیرون آزاد می شود. این چرخه تا زمانی ادامه می یابد که خانه شما به دمای مطلوب برسد.

فرآیند تهویه مطبوع کولر گاز سام:

بسیاری از خانه ها در ایران  به سیستم های تهویه مطبوع تقسیم می شوند که اغلب به عنوان هوای مرکزی شناخته می شوند. سیستم های تهویه مطبوع شامل تعدادی اجزا هستند و کاری بیش از خنک کردن هوای داخل ندارند. آنها همچنین می توانند رطوبت، کیفیت هوا و جریان هوا را در خانه شما کنترل کنند.

بنابراین قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم که کولرهای گازی چگونه کار می کنند، دانستن اینکه چه چیزی یک سیستم معمولی را تشکیل می دهد مفید خواهد بود.تهویه مطبوع کولر گازی سام نیز مانند همه نوع کولر گازی دیگر عمل می کند.

کولرهای گازی بسته به نوع آب و هوا در سه دسته کلی قرار می گیرند

  • گرمسیری
  • معتدل
  • سرد سیری

کسانی که تمام دقت لازم را در هنگام خرید کولر گازی دارند می توانند برق مصرفی خود را تا ده درصد کاهش دهند. در واقع امروزه به دلیل تولید کولر گازی SAM شاهد تنوع بسیار بالای همراه با کیفیت و قیمت مناسب این برند هستیم.

 کولر گازی سام ساخت کجاست ؟

همانطور که گفتیم کولرها از چند جزء تشکیل شده اند که هر جزء وظیفه ای را بر عهده دارد. این اجزا در کولر گازی برند سام SAM شامل: کمپرسور،  کندانسور، اواپراتور و لوله انبساط است. در واقع این اجزا در پنل خارجی کولر قرار میگیرند. و در پنل داخلی کولر گازی اجزاء ای مانند فن خنک کننده، دریچه،  فیلتر هوا و ….. نصب شده اند. در کولرها گازی ماده ای به نام مبرد وجود دارد که در مورد آن نیز بحث می کنیم.

مبرد کولر گازی  SAMچیست؟

مبرد کولر گازی برند SAM چیست؟ مبرد به معنی سرمازا است که در بیشتر وسایل سرمایشی مورد استفاده قرار گرفته و از از مهمترین بخش های کولر است و تا زمانی که فاسد نشده باشد کولر به خوبی کار می کند.

کمپرسور کولر گازی SAM چه وظیفه ای دارد؟

کمپرسور این دستگاه چه وظیفه ای دارد؟

کمپرسور ها انواع مختلفی دارند مانند : کمپرسورهای پیستونی ، کمپرسورهای  اسکرال و کمپرسورهای  روتاری. که هر کدام از این کمپرسورهای ظرفیت های متفاوتی دارند.

مثلا کمپرسورهای پیستونی توان بسیار بالایی دارند و برای مناطق گرمسیری مناسب هستند. کمپرسورهای اسکرال به دلیل مصرف برق کمتر و بازدهی به نسبت پایین تر و صدای کمتر مورد توجه هستند.

کمپرسورهای روتاری مناسب مناطق سردسیر هستند. همانطور که گفتیم مهم ترین جزء کولر گازی کمپرسور آن است که اگر به خوبی کار نکند ما نمی توانیم نتیجه دلخواه را بگیریم.

که در هنگام خرید اسپلیت و کولرگازی نکته حائز اهمیت در مورد قیمت آن بستگی به  توان و ظرفیت کولر دارد. کمپرسور همان موتور و قلب کولر گازی است.

بعضی از کمپرسورها با ظرفیت های بالا به قدری قوی هستند که می توانند در کوتاه ترین زمانها هوای گرم محیط را به هوای خنک تبدیل کنند. اگر کمپرسور کولر به درستی کار نکند کولر خراب می شود که می تواند به دلیل تمیز نبودن کندانسور ، نامرغوب بودن ، تمام شدن گاز و …… باشد.

خرید انواع کولر گازی

کندانسور کولر گازی SAM چه وظیفه ای را برعهده دارد؟

کندانسور کولر گازی SAM چه وظیفه ای را برعهده دارد؟ کندانسور این دستگاه وظیفه خنک کردن کمپرسور را برعهده دارد.

در حقیقت کندانسورها به وسیله ورق های آلومینیومی پوشانده شده اند تا گرما را با سرعت بیشتری به بیرون بفرستند . به طور خلاصه تر کندانسور تبدیل مایع به گاز و برعکس را انجام می دهد و با این کار به خنک شدن کمپرسور کمک می کند. در گذشته مردم از کولرهای آبی استفاده می کردند و چون کار کرد این کولر ها با آب بود به آنها کولر های آبی می گفتند اما امروزه به دلیل پیشرفت علم در کشور چین شاهد تولید کولر گازی SAM هستیم که محیطی با دمای مناسب را در اختیار شما قرار می دهد.

برای اینکه کولر کارایی خود را به درستی انجام بدهد سعی کنید برای کولرهای گازی خود سایه بان قرار دهید با این کار هم برق کمتری مصرف می شود و هم موتور کولر زودتر خنک می شود و طول عمر کولر گازی افزایش می یابد. در واقع یک اشتباه بسیار رایج که وجود دارد این است که ما تمامی وسایل برقی منزل که باعث تولید گرما می شوند را با هم استفاده می کنیم مانند جاروبرقی، اجاق و ….  به همین دلیل است که نتیجه مطلوب را از دستگاهمان نمی گیریم.کسانی که در مناطق گرمسیر و دارای رطوبت بالا زندگی می کنند بهتر است در کنار کولرهای گازی خود درخت بکارند تا در مصرف برق صرفه جویی شود.

کندانسور کولر گازی SAM

فن خنک کننده کولر گازی SAM چه وظیفه ای را برعهده دارد؟

فن خنک کننده دستگاه چه وظیفه ای را برعهده دارد؟ فن های خنک کننده کولر های گازی به یک موتور وصل هستند که با دست می توان سرعت آن ها را کنترل کرد در واقع هنگامی که با ریموت دمای کولر گازی تنظیم می کنید این سرعتی که تغییر می کند سرعت فن است.

این محصول که هر دو حالت سرد و گرم را دارد هنگامی که کولر گازی را در حالت خودکار بگذارید، کولر گازی به صورت اتوماتیک و خودکار یکی از حالت های سرد و یا گرم را انتخاب می کند . این دستگاه در صدر برترین کولرهای گازی است و به دلیل داشتن رده انرژی A جزء کم مصرف ترین کولرهای گازی است . در شرایط گرمسیری دارای مقاومت بسیار بالایی است و با توجه به تنوع محصولات این کمپانی در زمینه کولرهای گازی می توانید آنها را با ظرفیت دلخواه خریداری کنید.

اگر می خواهید کولر گازی را که خریده اید به طور دائم برای شما کار کند باید دارای برند معتبر و قطعات مرغوب باشد . باید کولر گازی را هر چند وقت یکبار و به طور مرتب سرویس کنید . اگر کولر گازی SAM را خریداری کرده باشید برق این کولر بدون نوسانات است و قطعات مرغوب در ان به کار رفته است  به همین دلیل طول عمر تضمین شده ای دارد هم از نظر قطعات و هم از نظر موتور.

سیستم توربو کولر گازی SAM به چه صورت است ؟

سیستم توربو کولر گازی SAM به چه صورت است ؟ کولرهای گازی مدل پنجره ای برخی از برند ها به گونه ای ساخته شده اند که سیستم توربو ندارند . اما کولرهای گازی برند سام تمامی مجهز به سیستم توربو هستند. در واقع این قابلیت کولرهای گازی کمپانی سام برای ایجاد سرعت در خنک کردن و گرم کردن محیط است. و بیشترین پرتاب باد در این حالت به وسیله فن کولر است. در واقع کولر گازی می تواند هوای داخل خانه  را از نظر رطوبت تغییر دهد.

این محصول هوای گرم داخل خانه را با هوای خنک و مطبوع جایگزین می کند. هر کدام ازانواع  کولرهای گازی دارای ظرفیت و برق مصرفی متفاوتی هستند. که در ادامه به ویژگی های هرکدام می پردازیم.

انواع مدل های کولر گازی SAM

کولر گازی SAM مدل پنجره ای

کولر گازی مدل پنجره ای در پشت پنجره های ساختمان قرار می گیرند که در واقع باید دارای نصب استاندارد باشند. کولرهای پنجره ای در دسته یک تکه ها هستند . این کولرها می توانند محیط های کوچک را به خوبی خنک کنند  و دارای نصب آسان هستند. کولرهای گازی پنچره ای از کمپانی سام هم به صورت دستی و هم ریموتی و لمسی قابلیت تنظیم شوندگی دارند.

کولر گازی SAM مدل اسپلیت

کولرهای گازی اسپلیت همانطور که همه ما می دانیم به صورت دو تکه هستند که یک پنل داخلی و یک پنل خارجی دارند. این نوع از کولرهای گازی به نسبت سایر کولرها قیمت نسبتا بالاتری دارد اما هنگامی که قبض های برق را بررسی کنید متوجه می شوید که هزینه ای که کرده اید قابل جبران بوده است. به دلیل ترموستاتی که در این نوع از کولرها به کار رفته به طور اتوماتیک روی درجه دلخواه تنظیم می شوند و دارای سیستم اینورتر هستند.

خرید انواع کولر گازی سام

یکی از مزایای کولرهای گازی اسپلیت این است که این کولرها بعد از اینکه هوا به درجه ای که تنظیم شده رسید دور موتور کم می شود و دوباره شروع به کار می کند. کولر گازی اسپلیت هم در تابستان و هم در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد و گزینه مناسبی برای کسانی است که تمایل به خرید کولر با ظرفیت نسبتا  بالا دارند.

کولر گازی SAM مدل سقفی و زمینی

این نوع کولر ظاهر بسیارعالی  وشیک دارد که می تواند با قرار گرفتن در محیط مناسب یک مکان دنج و زیبا را برای شما فراهم کند. این دستگاه دارای فیلتر تهویه هوا بوده که بسیار با کیفیت است و از بوی نامطبوع به محیط جلوگیری می کند. در واقع این نوع کولر گازی به گونه ای است که شما در هر نوع محیط می توانید از آن استفاده کنید. این کولر ها در واقع بر روی زمین یا در بالای سقف ها قابل نصب هستند.

کولر گازی SAM مدل سقفی و زمینی

کولر گازی SAM مدل داکت اسپلیت

در واقع این کولرها دارای صفحات دیجیتالی هستند که به راحتی می توان با ریموت آنها را در حالت خودکار قرار داد، دارای تایمر اتوماتیک در جهت روشن و خاموش هستند و …… این کولر ها با کولرهای مدل اسپلیت اشتباه گرفته می شوند در صورتی که اینگونه نیست. برای نصب این کولرها ساختمان حتما باید کانال کشی شده باشد.

کولر گازی SAM مدل پرتابل

کولرهای گازی مدل پرتابل در مکانهایی که که امکان نصب کولر وجود ندارد بسیار مناسب هستند. این کولر گازی مزیت های شگفت انگیزی دارد از جمله ای مزیت ها : کنترل از راه دور ، نمایشگر ال سی دی ، فیلتر قابل شستشو ، صدای پایین و تنظیم دور موتور به صورت دلخواه. کولرهای گازی پرتابل مانند کولرهای گازی پنجره ای در دسته کولرهای یک تکه قرار می گیرند. مزیت کولر گازی مدل پرتابل این است که این کولر قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی داشته و مکان کمتری اشغال میکند.

کولر گازی SAM مدل پرتابل

کولر گازی SAM مدل ایستاده

همانطور که از اسم این کولر ها مشخص است در حالت ایستاده قرار می گیرند و نمی توان آنها را روی سقف و یا زمین نصب کرد. موتور کولر های گازی ایستاده سام از نوع روتاری و اسکرال است. و در همه نوع آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد  و گاز آن از نوع مرغوب است.

این نوع کولر گازی برق بسیار کمی مصرف می کند در واقع توان مصرفی پایینی دارد و این خود در کاهش هزینه ها بسیار موثر است. تکنولوژی که کمپانی سام در این کولرها به کار برده باعث بالا رفتن ظرفیت آنها شده است به همین دلیل است که در مکان ها و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید و آشنایی با  انواع اسپلیت و کولر گازی میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

اسپلیت و کولر گازی

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

هوای مرکزی چیست؟

یا خرید عمده برای پروژه ها و همکاران مقدور است ؟

بله فروش عمده به همکاران و مناقصات و انبوه سازان و پروژه های مختلف همراه با ضمانت و پشتیبانی و نصب انجام میشود و علیرغم تخفیف های موجود در جشنواره فصلی , تخفیف ویژه خرید عمده هم به خریدار تعلق میگیرد

هزینه برق ماهیانه برای یک کولر گازی چقدر است؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است و تعرفه هر کیلووات برق در بعضی شهرها فرق دارد و مشتری باید به قبض برق خود اعم از تجاری یا مسکونی رجوع کند و همچنین با کنتور های برق دیجیتال جدید که چند تعرفه هستند.

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که در مدل ها و انواع مختلفی در بازار موجود است. برای... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

پکیج از جمله دستگاه های پرکاربردی است که در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار دیده می شود.... ادامه مطلب

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

بهترین برندهای ایرانی پکیج گازی و برقی

پکیج از سیستم هایی است که در مدل های مختلفی موجود بوده و هر کدام ویژگی های خاصی دارند.... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *