Search
Close this search box.

عملکرد فیلتر شنی

عملکرد فیلتر شنی

زمانی که نگاهی به تجهیزات استخر می اندازیم و اگر بخواهیم بر اساس اهمیت آن را طبقه بندی نماییم بَر می خوریم به فیلتر شنی. بر همین اساس فیلتر شنی در صدر فهرست قرار می گیرد چرا که مهم ترین نقش را در تصفیه استخر بر عهده دارد. با توجه به کاربرد آن در صنعت و صنایع و همچنین مصارف به خوبی می توان به اهمیت آن پی برد.

موارد و نکات بسیاری ریزی در رابطه با عملکرد فیلتر شنی وجود دارد که سبب می گردد دستگاه بهترین راندمان را داشته باشد. در ادامه بیشتر به شرح آن خواهیم پرداخت. در واقع هدف از این مقدمه این است که بتوانیم پیش نیازی را در اختیار شما قرار دهیم تا درک مطالب بیان شده بهتر صورت گیرد.

برای مثال زمانی که در رابطه با کارایی و عملکرد فیلتر شنی گفتگو می کنیم بایست مطرح کنیم که عملکرد فیلتر شنی بر روی کارایی سامانه تصفیه تأثیر دارد. در حالت کلی می توان مطرح نمود که سامانه تجهیزات استخر و جکوزی در دو دسته تصفیه و گرمایشی جای می گیرد. فیلتر شنی ایمکس را می توان مهم ترین بخش سامانه تصفیه دانست.

در ادامه در رابطه با عملکرد فیلتر شنی برای شما عزیزان مطالبی را شرح خواهیم داد. در این صورت شما به راحتی خواهید توانست با یک دید بهتر کار های مربوط به تهیه تجهیزات استخر و جکوزی را پیش ببرید.

عملکرد فیلتر شنی

نگاهی کوتاه به فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی با بهره برداری از سیلیس سبب زلال نمودن آب استخر می گردد. این دستگاه که از مهم ترین تجهیزات می باشد به همراه پمپ تصفیه، گندزدای های از قبیل کلر زن خطی موجب می گردد محیط استخر برای شنا مناسب باشد. نتیجه نهایی تصفیه آب استخر متأثر از عملکرد فیلتر شنی می باشد. در نتیجه با این تفاسیر اهمیت دارد که شما با دقت به ظرفیت و ابعاد استخر و جکوزی انتخابی مناسب داشته باشید.

نحوه عملکرد فیلتر شنی

اصلی ترین هدف این دستگاه این است که با انجام یکسری از فعالیت ها سبب محو کدری آب شده و در نهایت آب شفاف در استخر و جکوزی به شما هدیه خواهد داد. ذرات معلقی حتی شن و ماسه ای که در داخل آب وجود دارد به وسیله فیلتر های شنی به دام می افتند. تنها کافی است که به آبی که مراحل فیلتراسیون را طی نموده است و آبی که فیلتر نشده است نگاهی بیندازید.

خودتان به اهمیت استفاده از فیلتر شنی پی خواهید برد. عملکرد فیلتر شنی موجب می گردد سطح کیفیت آب افزایش یابد و آن هم به دلیل حذف نمودن مواد زائد و اضافات می باشد. نحوه عملکرد به این صورت می باشد که آب از بخش بالای به دستگاه وارد می گردد.

سپس باید لایه های صافی را طی نماید تا آبی تمیز در اختیار شما قرار دهد. آبی که فرآیند مربوطه بر روی آن انجام گرفته است از بخش پایینی فیلتر شنی به بیرون هدایت می گردد.  

کاربرد فیلتر شنی

کاربرد فیلتر شنی برند ایمکس را نمی توان تنها به تصفیه مایعات اختصاص داد بلکه موارد بسیاری را نیز شامل می گردد. در حیطه ی صنایع رنگ، صنایع نساجی، صنایع کاغذ سازی، صنایع شیشه، استخر های شنا، صنایع فولاد و فلزات، سیستم های حرارتی و برودتی تنها برخی از کاربرد های فیلتر شنی می باشد. علاوه بر این موارد در سامانه های آبیاری تحت فشار در  کشاورزی کاربرد گسترده ای دارد و فیلتر شنی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

فیلتر شنی تحت فشار

این مدل از فیلتر های شنی که  در بیشتر مواقع به منظور فیلتر نمودن آب استخر کاربرد دارد. عملکرد فیلتر شنی زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که افراد در زمان های طولانی در استخر بمانند.

در نتیجه اگر آب آنها تصفیه نشود مشکلات و مسائل بسیاری را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل است تاسیسات دات کام عنوان می کند که شما بایست در طی یک سری از مراحل آب استخر را به کمک تجهیزاتی همچون فیلتر شنی، موارد همچون کلر گندزدایی نمایید. فیلتر های شنی علاوه بر اینکه کار تصفیه آب را انجام دهد کیفیت آب را نیز بهبود می بخشد.

ساختار فیلتر شنی

سیلیس که در ساختار فیلتر شنی بکار رفته است اندازه این سیلیس ها بر طبق ابعاد فیلتر شنی و نوع آن متفاوت خواهد بود.

سیلیس فیلتر شنی

عمل فیلتراسیون در فیلتر شنی به کمک سیلیس انجام می گیرد ارتفاع فیلتر یک متر می باشد. البته این نکته را مطرح نماییم که بر اساس آزمایش های صورت گرفته اگر این میزان از حد معینی تجاوز نماید عملکرد فیلتر شنی دچار اختلال خواهد شد. در واقع هیچ گونه فعالیتی برای تصفیه آب صورت نخواهد گرفت. بیشترین ارتفاعی که درج شده است ۱.۵ متر بوده و نباید از این میزان تجاوز نماید.

نحوه عملکرد سیلیس

ذرات سیلیس که دارای دانه بندی ریزتری می باشند سطح زیاد تری در اختیار دارند و در نتیجه آلودگی های بیشتری را از آب استخراج می نماید. اما به منظور منتقل نمودن سیال نیاز دارد انرژی پمپاژ بیشتری اعمال گردد. در اکثر اوقات برای اینکه عملکرد فیلتر شنی بهتر باشد بایست از دانه های ۰.۲ تا ۱.۲ میلی متر بهره گرفته می شود. 

شستشوی سیلیس فیلتر شنی

زمانی که مدتی از عملکرد فیلتر شنی می گذرد شما با با سیلیس های کثیف روبرو خواهید شد. این آلودگی ها سبب خواهد شد مقدار کمی از آب تصفیه گردد. در نتیجه بایست به سراغ پروسه بک واش برویم. در این فرآیند آب برعکس به جریان در می آید. به این معنا که اگر جریان آب به صورت از بالا به پایین می باشد. در طی این فرآیند برعکس خواهد شد و از پایین به بالا عبور خواهد کرد.

برای شروع عملیات بک واش تنها کاری که نیاز است شما انجام دهید این است پمپ و دستگاه را خاموش نمایید. پیکربندی دستگاه را بر روی عملیات بک واش قرار دهید و اکنون پمپ را روشن کنید. مدت زمان زیادی را برای انجام این کار نیاز ندارید.

نکاتی در رابطه با نگهداری فیلتر شنی

اگر به صورت مستمر از فیلتر شنی استفاده می کنید لازم است که بعد از مدتی آب فیلتر ها تصفیه گردد. فیلتر شنی در برند های تعددی تولید و روانه بازار می شوند. شما می توانید برای بهره مندی از یک انتخاب درست با کارشناسان ما در تماس باشید.

عملکرد فیلتر شنی

نکات ایمنی در نصب فیلتر شنی

  • در گام اول شما بایست به دستورالعملی که از سمت شرکت سازنده ارائه می گردد دقت کنید.
  • فیلتر بایست به صورت تراز شده نصب گردد چرا که اگر به درستی راه اندازی نشود بعد از پر شدن آن با سیلیس به دلیل وزن سنگین آن نمی توان آن را جابجا نمود.
  • دقت نمایید که همه ای نازل ها، و قطعات بکار رفته در فیلتر شنی سالم بوده و مشکلی برای آن ها وجود نداشته است.

هشدار های مهم در زمان نصب فیلتر شنی

زمانی که با عملکرد فیلتر شنی مواجه می شوید بایست بدانید که دارای حداکثر فشار کاری می باشد که بر روی فیلتر درج شده است. در نتیجه شما نباید به سراغ فیلتری بروید که با اتصال به پمپ موجب می گردد اعداد از این حداکثر فشار خارج گردد. بهتر است شیر های لوله ها به عبارتی اتصالات به درستی عایق بندی شده باشد. از قرار گیری مواد شیمیایی در نزدیک فیلتر و یا پمپ استخر اجتناب نماید.

کلام پایانی

از متداول ترین شیوه های که برای تصفیه آب استخر در بیشتر نقاط کشور کاربرد دارد می توان به فیلتر شنی هایوارد اشاره نمود. شما با تهیه این فیلتر به دلیل عملکرد فیلتر شنی شاهد کیفیت بالای خواهید بود. با خرید از تاسیسات دات کام شما در واقع خرید خود را تضمین نموده اید. چرا که نگرانی از بابت فیک بودن و یا کیفیت کم محصولات نخواهید داشت.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”فیلتر ایمکس چه کاربردی دارد؟” answer-0=”این نوع فیلتر در دسته فیلتر های غیر خطی قرار می گیرد که با هدف کاهش نویز و صاف نمودن اطلاعات کاربرد دارد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”قیمت فیلتر شنی متأثر از چه پارامترهایی می باشد؟” answer-1=”برند تولیدی، وارداتی بودن و در نهایت ظرفیت قیمت فیلتر شنی را تعیین می نماید.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا می توان فیلتر شنی را به صورت غیر حضوری تأمین نمود؟” answer-2=”بله، برای انجام این کار می توانید به وب سایت تاسیسات دات کام مراجعه نمایید.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” headline-32=”h2″ question-32=”” answer-32=”” image-32=”” headline-33=”h2″ question-33=”” answer-33=”” image-33=”” headline-34=”h2″ question-34=”” answer-34=”” image-34=”” headline-35=”h2″ question-35=”” answer-35=”” image-35=”” headline-36=”h2″ question-36=”” answer-36=”” image-36=”” headline-37=”h2″ question-37=”” answer-37=”” image-37=”” headline-38=”h2″ question-38=”” answer-38=”” image-38=”” headline-39=”h2″ question-39=”” answer-39=”” image-39=”” headline-40=”h2″ question-40=”” answer-40=”” image-40=”” headline-41=”h2″ question-41=”” answer-41=”” image-41=”” count=”42″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *