آیا پکیج باید همیشه روشن باشد

آیا پکیج باید همیشه روشن باشد

لطفا امتیاز دهید

آیا پکیج باید همیشه روشن باشد

سوال این جاست که آیا پکیج باید همیشه روشن باشد. پکیج ها از جمله دستگاه هایی هستند که بیشتر در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرند. اما به این دلیل نیست که پکیج ها در فصل تابستان استفاده نمی شوند، چرا که پکیج ها قابلیت استفاده در تابستان و زمستان را دارا هستند.

اگر پکیج در فصل تابستان روشن نباشد، شما در دمای آب مشکل پیدا می کنید به همین دلیل روشن بودن پکیج در فصل تابستان برای شما یک مسئله مهم می باشد.

در فصل تابستان هوا گرم است و دیگر نیازی به سیستم گرمایشی ندارید به همین دلیل باید پکیج را در وضعیت تابستانی قرار دهید. پکیج ها در این هنگام تنها زمانی پکیج روشن می شود که شما شیر آب گرم را باز کنید ، چرا که در این صورت فلومتر بعد از تشخیص جریان آب گرم پکیج را روشن می کند تا آب سرد گرم شود.

در وضعیت تابستانی دیگر ترموستات مربوط به آب فعال نیست. البته ممکن است در فصل تابستان نیاز به گرمایش پکیج داشته باشید، در این صورت عملکرد پکیج شما تحت تاثیر قرار نمی گیرد. اما ذکر کنیم که بعضی از پکیج ها هستند که ظرفیت کافی برای موضوع مطرح شده را ندارند به همین دلیل روشن بودن ۲۴ ساعته باعث کاهش عمر آنها می شود.

اگر پکیج به صورت اتوماتیک روشن شده یا در مواقعی که شیر آب را باز نکرده اید روشن می شود احتمال خراب بودن پتانسومتر وجود دارد. هر چند که شما را در حالت تابستانه قرار داده اید اما پکیج در این وضعیت نبوده و در حالت زمستان قرار دارد و به همین دلیل باعث بروز مشکلاتی در پکیج می شود.

البته ممکن است علت به وجود آمدن چنین مشکلی خراب بودن برد پکیج باشد و در این صورت نیاز است تا یک تعمیرکار ماهر آن را بررسی کرده و مشکل را برطرف کند. توجه داشته باشید که افراد مبتدی اقدام به بررسی و تعمیر وسایل های گازسوزی مانند پکیج ها نکنند چرا که احتمال بروز حوادثی مانند آتش سوزی خواهد شد.

دلیل روشن بودن پکیج

عملکرد پکیج در فصل های مختلف چگونه است؟

عملکرد پکیج در فصل های مختلفی مانند زمستان و تابستان متفاوت است. پکیج ها در فصل زمستان دو عملکرد را با یکدیگر انجام می دهند. در ابتدا وقتی شیر آب را باز می کنید و آب از سنسور فشار میکرو عبور می کند و باعث فعال شدن سنسور شده و در نهایت از طریق برد الکترونیک به شیر سه طرفه فرمانی صادر شده و باعث قطع شدن فن کویل ها یا رادیاتور ها به صورت موقتی می شود و در نتیجه آب گرم شده برای مصارف مختلف و گوناگون منتقل می شود.

هنگامی که شیر آب قطع می شود، آب به سیستم های تبادل گرمایش مانند فن کویل و رادیاتور از طریق شیر سه طرفه منتقل می شود. البته در بعضی مواقع ممکن است اختلالاتی در نحوه عملکرد پکیج ها در فصل سرما به وجود آید و شما برای برطرف کردن اختلالات می توانید از یک متخصص کاملا ماهر و تجربه دیده کمک بگیرید.

در ادامه شما را با نحوه عملکرد پکیج در فصل تابستان آشنا می کنیم. نحوه عملکرد پکیج در فصل تابستان کاملا متفاوت از فصل زمستان است و هنگامی که شما شیر آب را باز می کنید پکیج روشن شده و شروع به گرم کردن آب مصرفی شما می کند. در حقیقت عملکرد پکیج در تابستان مانند عملکرد پکیج در زمستان نیست، چرا که پکیج در فصل زمستان همواره روشن است و در حال کار کردن می باشد اما در فصل تابستان تنها زمانی پکیج روشن می شود که شما شیر آب را باز کنید.

نحوه عملکرد پکیج در فصل تابستان به این صورت است که وقتی شما شیر آب را باز می کنید از طریق میکرو سوئیچ یک دستوری به برد ارسال می شود و در نهایت باعث روشن شدن مشعل می شود که روی شعله قرار دارد و به همین دلیل آب مصرفی گرم شده و از لوله عبور می کند. زمانی که شیر آب را می بندید همراه با آن مشعل نیز خاموش شده و شما تا زمانی که شیر را باز نکنید پکیج روشن نمی شود.

اما همه ی پکیج ها عملکردی مشابه دارند و نحوه عملکرد آنها در تابستان و زمستان مشابه یکدیگر است. پکیج ها بعد از نصب و راه اندازی به اقدام گرفتن آب از ورودی کرده و آن را گرم می کنند و سپس با استفاده از لوله های خروجی به مناطق گوناگون انتقال می دهند. در حقیقت کاربرد پکیج در فصل زمستان بیشتر است و این پکیج در فصل زمستان همواره مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر زیادی بر روی زندگی انسان ها دارد.

اما در فصل تابستان کاربرد پکیج کمی نادیده گرفته می شود اما نمی توان به طور کلی گفت که پکیج در تابستان کاربرد ندارد، چرا که پکیج ها به صورت موقتی در تابستان کار می کنند و هنگامی که نیاز به آن ها داشته باشید آب مصرفی را به صورت گرم در اختیار شما می گذارند.

عملکرد پکیج در فصل های مختلف چگونه است؟

سخن پایانی

سوال این است که آیا پکیج باید همیشه روشن باشد، در جواب باید بگوییم که پکیج را در فصل تابستان به صورت موقتی روشن هستند یعنی با باز شدن شیر آب گرم پکیج روشن شده و شروع به گرم کردن آب می کند اما در فصل زمستان عملکرد فرق می کند. عدم روشن بودن پکیج در تابستان سبب مشکل در دکای آب می شود.

عملکرد پکیج در فصل تابستان و زمستان با دیگر تفاوت آشکار دارد. شما برای خرید تاسیسات یا گرفتن مشاوره می توانید به سایت tasisat.com مراجعه کنید و از بهترین مشاوره ها بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد ؟

البته باید اشاره کنیم که هنگامی که اختلال در پکیج شما دیده شد بهتر است آن را سرویس کنید.

عملکرد پکیج در فصل تابستان و زمستان تفاوت دارد ؟

بله، پکیج در فصل تابستان برخلاف فصل زمستان تنها با باز شدن شیر آب گرم روشن می شوند.

عملکرد پکیج در تغییر فصل چگونه است ؟

به عنوان مثال، باید با تغییر فصل عملکرد پکیج را از زمستانه به تابستان تغییر دهید.

مطالب مرتبط

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *