Search
Close this search box.

شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا

شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا

امروزه به دلیل آلودگی زیاد هوا استفاده از دستگاه تصفیه هوا کاربرد زیادی دارد. در این‌ مبحث قصد داریم به بررسی شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا بپردازیم. از شما همراهان گرامی دعوت می شود برای آشنایی بیشتر با این محصول تا انتها با ما همراه باشید.

در ابتدای مبحث شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا اول باید با دستگاه تصفیه هوا آشنا شوید. دستگاه تصفیه هوا دستگاهی است که آلاینده های موجود در هوا را از بین برده و هوا را پاک می کند. این دستگاه با استفاده از فیلترهای مختلف کار تصفیه را انجام می دهد.

همچنین این دستگاه دود سیگار را از بین برده و استفاده از آن برای مبتلایان به آسم‌ و آلرژی توصیه می شود. استفاده از این دستگاه ها در همه مناطق به خصوص مناطقی که هوای خطرناکی دارند توصیه می شود.

شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا

آشنایی با شش گام موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا

در انتخاب دستگاه تصفیه هوا عواملی موثر هستند که در ادامه آن ها را شرح می دهیم:

ظرفیت سیستم تصفیه

یکی از شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا ظرفیت سیستم تصفیه است‌. قبل از خرید دستگاه تصفیه میزان ظرفیت مورد نظر را ارزیابی کنید. برای هر ۴۵ تا ۵۵ متر مربع به ظرفیت خنک سازی ۱ تنی احتیاج است. البته عواملی چون آب و هوای منطقه، ضخامت دیوار و سقف، تعداد در و پنچره بر روی آن اثرگذار است.

به طور مثال اگر در جنوب زندگی می کنید؛ برای دستگاه تصفیه به ظرفیت خنک سازی بالایی احتیاج دارید. حتما از یک متخصص کمک بگیرید تا براساس شرایط هر خانه ظرفیت مناسب را تعیین کند. شرایطی که مدنظر است به شرح زیر می باشد:

  1. مساحت خانه و چیدمان آن: فضای موجود برای جریان هوا از میان مسیرهای باز
  2. نقطه جغرافیایی: با توجه به مبحث شش گام موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا باید ذکر شود رطوبت و نوع آلودگی هر شهر از معیارهای مربوط به نقطه جغرافیایی است. در بعضی شهرها آلودگی شامل ذرات ریز بوده و در برخی شهرها گرد و خاک درشت وجود دارد. همچنین بعضی آلودگی ها دارای گازهای شیمیایی با منشأ صنعتی هستند. بنابراین نوع فیلتر و ظرفیت و توان تصفیه هر دستگاه بستگی به شرایط جغرافیایی و بومی منطقه دارد.

قدرت سیستم

دومین گام در انتخاب دستگاه تصویه قدرت سیستم است. هر قدر قدرت مکش دستگاه بالاتر باشد فضای موردنظر زودتر تصفیه می شود.

بودجه

 یکی دیگر از شش گام موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا بودجه است. بسته به بزرگ بودن متراژ خانه ظرفیت دستگاه نیز بیشتر می شود. بنابراین ابعاد و سایز دستگاه نیز بزرگتر شده و در نتیجه هزینه خرید، نصب و نگهداری آن نیز بالاتر می رود.

نوع سیستم تصفیه هوا بر اساس فیلتر

 معیاری بعدی در انتخاب نوع خود سیستم تصفیه است. دستگاه های تصفیه هوا فیلترهای مختلفی دارند که شامل فیلتر فعال و غیرفعال می باشد. فیلتر فعال کار تصفیه را به وسیله یونیزه کردن و خواص شیمیایی آن انجام‌ می دهد. در این سیستم ها فیلتر نقش اصلی را داشته و کار آن مکش و رد شدن هوا از فیلترها است. می توانید مطابق با نیاز خود فیلتر مناسب را انتخاب کنید.

شرایط نگهداری و تعمیرات

شرایط نگهداری و تعمیرات دستگاه یکی دیگر از شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا می باشد. نگهداری دستگاه شامل تعویض انواع قطعات خراب، عایق سازی مناسب، تمیز کردن یا تعویض فیلترهای هوا، تقویت قطعات قدیمی با قطعات جدید می شود.

یادآور می شویم که عایق سازی مناسب در عملکرد کلی سیستم های تصفیه تأثیر دارد. به طوری که اگر عایق سازی ضعیف باشد بر روی هزینه های کوتاه مدت و بلند مدت سیستم اثر می گذارد.

معیارهای فنی و محاسبه عملکرد دستگاه تصفیه هوا

 معیارهای محاسبه عملکرد دستگاه تصفیه هوا به عملکرد فنی سیستم تصفیه باز می گردد. برخی از این معیارها عبارتند از:

  • اندازه گیری کل هوای تصفیه شده در مدت زمان یک ساعت است.
  • تعداد دفعاتی در یک ساعت هوا تعویض می شود‌.
  • میزان صدای تولید شده و ایجاد آلودگی صوتی
  • فضایی که تحت پوشش سیستم است‌.
  • گارانتی دستگاه تصفیه

شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا

نحوه نصب دستگاه تصفیه هوا

با توجه به مبحث شش گام‌ موثر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا باید ذکر شود که حتما دستگاه را با توجه به متراژ محیط انتخاب کنید. پس از خرید دستگاه مناسب برای نصب آن کافی است دوشاخه دستگاه تصفیه هوا را وارد پریز برق نمایید. البته توجه شود که در بعضی دستگاه ها فیلترهای هوا را قبل از نصب از پلاستیک محافظ خارج کنید.

حتما قبل از روشن کردن دستگاه آن را چک کنید تا از عدم‌ وجود محافظ در اطراف فیلتر مطمئن شوید. بهتر است محل نصب دستگاه تصفیه از آشپزخانه و سرویش بهداشتی دور باشد. همچنین توجه شود که نصب دستگاه توسط فرد متخصص باید انجام شود.

خرید دستگاه تصفیه هوا

شما مخاطبان گرامی برای خرید دستگاه تصفیه هوا می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمائید. برای انتخاب بهتر توصیه می کنیم حتما با کارشناس فروش مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید. با دریافت مشاوره های لازم می توانید با توجه به کاربری و مکان مورد نظر خود سیستم مناسبی را تهیه و خریداری نمائید.

شایان ذکر است تمامی سیستم های قابل عرضه توسط این مجموعه توسط برندهای معتبر و شناخته شده تولید و روانه بازار شده اند. با اطمینان از کیفیت و عملکرد جهت سفارش این سیستم ها اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”دستگاه تصفیه هوا چیست؟ ” answer-0=”تصفیه هوا دستگاهی است که آلاینده ها و آلودگی های هوا را از بین برده و هوا را پاک می کند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”شش گام موثر در انتخاب دستگاه تصفیه کدامند؟ ” answer-1=”ظرفیت سیستم تصفیه، نقطه جغرافیایی، قدرت سیستم، بودجه، نوع سیستم براساس فیلتر، شرایط نگهداری و تعمیرات” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”معیارهای محاسبه عملکرد دستگاه تصفیه هوا را ذکر کنید؟ ” answer-2=”اندازه گیری کل هوای تصفیه شده در یک ساعت، تعداد دفعات تعویض هوا در یک ساعت، میزان صدای تولید شده، فضای تحت پوشش سیستم، گارانتی دستگاه” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *