Search
Close this search box.

اندازه و ابعاد کولر گازی

11-min

اندازه و ابعاد کولر گازی

ابعاد کولر گازی متناسب با ظرفیت سرمایش و گرمایش دستگاه متغیر و متفاوت می باشد. کولرهای گازی اسپلیت با موقعیت نصب دیواری در مدل ها و ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شوند. از لحاظ ظرفیت، این مدل از سیستم های تهویه مطبوع در ظرفیت های ۹/۱۲/۱۸/۲۴/۳۰/۳۶/۴۸/۶۰ بی تی یو بر ساعت در سطح بازار موجود می باشند.

کولر گازی اسپلیت متناسب با ظرفیت از ابعاد و اندازه های متفاوتی بهره مند می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که پنل داخلی کولر گازی در مقایسه با یونیت خارجی، در اندازه های متفاوتی تولید می شود.

ابعاد کولر گازی

اهمیت ابعاد کولر گازی

به طور معمول، ابعاد کولر گازی اسپلیت در دفترچه راهنما یا کاتالوگ محصول به صورت دقیق مشخص شده است. ابعاد دستگاه به صورت عمق و عرض و ارتفاع و بر مبنای واحد میلیمتر (mm) تعیین می گردد.

بر این اساس، کولرهای گازی ظرفیت پایین به مراتب از ابعاد و حجم کمتری در مقایسه با سیستم های با ظرفیت بالا برخوردار هستند.

همچنین، مناسب بودن ابعاد و اندازه کولرهای گازی، ضمن جلوگیری از اشغال فضای اضافی، صرفه جویی و بهینه سازی در فضای نصب را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد. علاوه بر این، ابعاد و اندازه کولر گازی اسپلیت به تفکیک یونیت داخلی و یونیت بیرونی دستگاه مشخص می شود.

لازم به ذکر است که ابعاد و اندازه اسپلیت از پارامترهای موثر در تعیین قیمت این سیستم به شمار می رود. ابعاد کمتر دستگاه به مراتب قیمت پایین تری را در مقایسه با کولرهای دارای ابعاد زیاد به خود اختصاص می دهد. همچنین، در هنگام خرید سیستم های تهویه مطبوع می بایست به ابعاد و اندازه دستگاه توجه ویژه ای داشت.

مناسب است که ابعاد و اندازه کولر گازی متناسب با متراژ فضای مورد استفاده انتخاب شود. عدم تطابق حجم اسپلیت با فضای مورد استفاده، فرآیند نصب و راه اندازی دستگاه را با مشکلات متعددی مواجه می سازد.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که همخوانی ظرفیت کولر گازی با متراژ فضا، موجب تسریع در رساندن محیط به شرایط ایده آل دمایی و بهینه سازی مصرف انرژی می شود.

تعیین ابعاد کولر گازی بر اساس ظرفیت

ظرفیت ۹۰۰۰ btu/h، پایین ترین ظرفیت موجود در بین کولرهای گازی اسپلیت به شمار می رود. ابعاد کولر گازی ۹۰۰۰ متناسب با نوع و مدل دستگاه در بازه حداقل ۲۵۰ میلیمتر ارتفاع، عمق ۱۹۰ و عرض ۷۵۰ میلیمتر می باشد.

اندازه پنل خارجی کولر گازی ۹۰۰۰ btu/hr در محدوده حداقل ارتفاع ۲۶۰ میلیمتر، عمق ۵۵۰ و عرض ۷۰۰ میلیمتر قرار دارد. یونیت داخلی و بیرونی کولرهای گازی با ظرفیت ۱۲۰۰۰ btu/hr از ارتفاع و عمق و عرضی تقریبا همانند با مدل ۹۰۰۰ بهره می برند.

ندازه پنل داخلی اسپلیت های دیواری ۱۸۰۰۰/۲۴۰۰۰ btu/hr در محدوده تقریبی ۳۱۵ (ارتفاع)، ۲۲۰ (عمق) و ۱۰۰۰ (عرض) میلیمتر برآورد می گردد. ابعاد یونیت داخلی کولر گازی دارای ظرفیت ۳۰/۳۶، در بازه ۳۴۰ ارتفاع، ۲۵۰ عمق و ۱۱۵۰ میلیمتر عرض قرار دارد.

اندازه یونیت خارجی یا کندانسور این مدل نیز در محدوده ارتفاع ۳۷۰، عمق ۸۰۰ و عرض ۹۰۰ میلیمتر عنوان شده است. بر این اساس، در هنگام انتخاب و خرید سیستم های تهویه مطبوع می بایست شاخصه ابعاد و اندازه دستگاه مدنظر قرار گیرد.

نکته: ابعاد و اندازه های اعلام شده به صورت تقریبی در نظر گرفته شده است. به همین جهت، این اندازه ها متناسب با تیپ و مدل کولر گازی و برند تولید کننده متغیر می باشند.

ابعاد کولر گازی

ابعاد کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده از دیگر مدل های سیستم تهویه مطبوع بوده که در ظرفیت های ۳۶۰۰۰ الی ۹۰۰۰۰ btu طراحی و تولید می شود. ابعاد کولر گازی ایستاده متناسب با نوع و مدل و ظرفیت دستگاه متفاوت است. بر این اساس، اندازه کولر گازی ایستاده با ظرفیت ۳۶۰۰۰ در محدوده ۵۴۰ میلیمتر ارتفاع، عمق ۳۷۰ و طول ۱۷۷۰ میلیمتر می باشد.

کولر گازی ایستاده ۴۸۰۰۰ از ارتفاع برابر با ۵۸۱، عمق ۳۹۰ و طول ۱۸۷۰ میلیمتر بهره می‌برد. کولرهای گازی ایستاده ۶۰۰۰۰ از ارتفاع حدود ۶۰۰، عمق ۳۱۳ و طول ۱۸۶۰ میلیمتر برخوردار هستند. همچنین، ابعاد و اندازه کولر گازی ۹۶۰۰۰ در محدوده طول ۲۰۰۰، عمق ۴۵۰ و ارتفاع ۷۵۰ میلیمتر قرار دارد.

ابعاد کولر گازی

ابعاد کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که شما عزیزان باید سعی کنید قبل از اینکه جهت خرید این دستگاه اقدام کنید و آن را بررسی کنید. با توجه به محل نصب می توانید ابعاد مناسب دستگاه را انتخاب کنید. محل نصب دستگاه برای هر برندی متفاوت بوده که باید مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که این کار سخت و دشوار می باشد که شما باید تک تک آن ها را بررسی کرده تا بتوانید دستگاهی با ابعاد مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در اینجا کارشناسان خبره تاسیسات دات کام به کمک شما آمده و کمک خواهند کرد تا بتوانید با توجه به محل مورد نظر خود دستگاه مناسبی را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم حتما قبل از اینکه به بازار سیستم های تهویه مطبوع مراجعه کنید؛ محل مورد نظر را بررسی کنید؛ تا بتوانید با توجه به آن محل دستگاه مناسبی را انتخاب کنید.

ابعاد کولر گازی

نکات مهم در خرید کولر گازی

در هنگام خرید کولر گازی می بایست به یک سری نکات و فاکتورها توجه ویژه ای مبذول داشت. محدوده ظرفیت سرمایش و گرمایش، از مهم ترین فاکتورها در این زمینه قلمداد می گردد. این شاخصه بر مبنای واحد btu در کاتالوگ محصول به خوبی مشخص شده است.

میزان جریان برق کولر گازی از دیگر پارامترهای حائز اهمیت در هنگام خرید به شمار می رود. کولرهای گازی از لحاظ جریان مصرفی در مدل های تک فاز و سه فاز موجود می‌باشند.

علاوه بر این، رتبه انرژی دستگاه، سطح صدا، قابلیت ها و امکانات جانبی، میزان مصرف انرژی، نوع و مدل کمپرسور، توان برودتی و حرارتی، نوع گاز مبرد، کیفیت قطعات فنی، متریال استفاده شده و بازه قیمت، از دیگر موارد مهم در حین خرید کولر گازی محسوب می شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *