سرمایش و گرمایش هوشمند

سرمایش و گرمایش هوشمند

لطفا امتیاز دهید

سرمایش و گرمایش هوشمند

سرمایش و گرمایش هوشمند با توجه به مزایا و ویژگی های خاصی که دارند امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. در این مطلب قصد داریم سرمایش و گرمایش هوشمند را مورد بررسی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید مهم ترین بخش های خانه هوشمند سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند آن می باشد. به گونه ای که بهترین و کاربردی ترین قسمت سیستم هوشمند همین سیستم می باشد که سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی بخشی از آن می‌باشد. به عنوان مثال می‌توان گفت روشن و خاموش کردن چراغ های روشنایی در خارج از منزل کاربردی نیست.

روشن کردن کولر یا فن کوئل ها خارج از منزل بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. توجه داشته باشید سرمایش و گرمایش هوشمند برای منازل بسیار مناسب می باشد و برای اتاق ها همچنین سیستم سرمایش و گرمایش از کف می توان توسط این سیستم کنترل کرد و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

سرمایش و گرمایش هوشمند

ساده ترین نوع هوشمند سرمایش و گرمایش

ساده ترین سیستم گرمایش مرکزی هوشمند همان ترموستات های معمولی می باشند. این ترموستات ها در بیشتر دستگاه ها وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد ترموستات به این گونه است که وقتی دما را بر روی یک درجه تنظیم می‌کنید ترموستات دستگاه را روشن خواهد کرد. دستگاه دما را تغییر می دهد تا به دمایی که شما تنظیم کرده‌اید برسد.

پس از اینکه به دمای تنظیم شده رسید ترموستات دستگاه را به صورت خودکار خاموش خواهد کرد که این یک و سیستم هوشمند ساده می باشد. اما بهتر است بدانید این سیستم هوشمند می‌توانند پیشرفته تر نیز باشد. به عنوان مثال به جز روشن خاموش کردن دستگاه می‌تواند برای دور فن دستگاه نیز تنظیم کند. هنگامی که اختلاف دما زیاد است دور آن را زیاد کرده تا دما زودتر به میزان دلخواه برسد.

امکانات سرمایش و گرمایش هوشمند

همانطور که می‌دانید سیستم های سرمایش و گرمایش هوشمند دارای امکانات و ویژگی های ویژه ای می باشند. برخورداری از این امکانات باعث شده است امروزه جزء محبوب ترین سیستم های مورد استفاده باشد. برخی از امکانات سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند عبارتند از:

  • دارای تنظیم دمای مورد نیاز ساختمان توسط کاربر با استفاده از کلیدهای هوشمند اختصاصی دیواری.
  • قابلیت تنظیم سرعت سیستم به صورت اتوماتیک و یا دستی
  • دارای قابلیت روشن و خاموش شدن تجهیزات سرمایشی و گرمایشی به صورت زمانبندی شده
  • برخورداری از قابلیت روشن و خاموش شدن تجهیزات سرمایش و گرمایش به صورت هوشمند برای تامین دمای مورد نیاز
  • دارای قابلیت کنترل قابل تنظیم سیستم های هوشمند
  • برخورداری از قابلیت هوشمند کنترل هوشمند سرعت فن به سه حالت تند، متوسط و کند
  • دارای قابلیت تنظیم اتوماتیک های مختلف سر به صورت خودکار
  • دارای قابلیت روشن و خاموش شدن تجهیزات سرمایش و گرمایش به صورت هوشمند برای تامین دما نیاز.

کارکرد سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

بهتر است بدانید استفاده از سیستم هوشمند به دو صورت انجام می شود. در روش اول سیستم به حسگرهای تعیین کننده دما مجهز می باشد که به صورت خودکار سیستم عملکرد و دستگاه خود به خود روشن و یا خاموش خواهد شد.

اما در حالت دوم حالت خودکار سیستم های نوین سرمایش و گرمایش را به صورت دستی زیاد یا کم و یا روشن و خاموش خواهد شد. شما می‌توانید در این سیستم‌ها جهت سرمایش و گرمایش در فصول مختلف سال بهره مند شده و از هوای مطبوع نهایت لذت ببرید.

هوشمند سازی سیستم سرمایش و گرمایش با توجه به تنوع سیستم ها توسط روش های مختلفی انجام می شود. با توجه به وجود انواع مختلف سیستم های سرمایش و گرمایش موجود در بازار که در پروژه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اجرای هوشمند سازی سیستم ها توسط روش های مختلفی انجام می شود.

سرمایش و گرمایش هوشمند

ماژول کنترل فن کویل، ترموستات هوشمند

زمانی که هوشمند سازی پروژه ای در سیستم سرمایش و گرمایش از دستگاه فن کویل استفاده می شود و سیستم هوشمند استفاده خواهد شد. یعنی علاوه بر عملکرد ترموستات که در حالت سنتی می باشد در شبکه هوشمند اتصال داده می‌شود که این اتصالات امکان کنترل خاموش روشن کردن دما و … را توسط موبایل یا تبلت به شما می دهد.

همچنین از هر یک از تاچ پنل های داخل منزل می توان فن کویل های تمامی فضاها را کنترل کنید و تنظیمات مختلف را با انتخاب هر سناریو برای فن کویل را اعمال نمایید. در این صورت عملگرها برای فعال‌سازی دوره های فن کویل معمولاً در داخل تابلو برق هوشمند قرار خواهند گرفت که نیازی به یه ماژول کنترل در تابلو هوشمند و همچنین فضای مجزا در تابلو برق هوشمند و … خواهد بود. همچنین بهتر است بدانید حجم آب ورودی به کویل توسط شیر برقی قابل کنترل خواهد شد.

کنترل هوشمند داکت اسپلیت

اکثر داکت اسپلیت های که در بازار موجود می باشند دارای ریموت کنترل می‌باشد مانند اسپلیت کنترل می‌شوند. مثل تلویزیون و … ریموت کنترل را در مقابل دستگاه قرار داده و با فشردن هر دکمه می‌توانید ویژگی‌هایی را فعال یا غیرفعال نمایید.

کنترل هوشمند vrf

عملکرد و کاربرد سیستم سرمایش و گرمایش VRF مانند چیلر تراکمی می باشد و تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. توجه داشته باشید اکثر دستگاهی که در بازار موجود می باشد دارای ریموت کنترل می باشند. در این صورت کنترل و هوشمند سازی VRF خواهد بود. با توجه به نوع عملکرد و پروتکل در دستگاه VRF شما نیاز به مبدل خواهید داشت که دستگاه را با شبکه هوشمند یکپارچه نماید و دیتا را ارسال یا دریافت کنید.

توجه داشته باشید شما می توانید تمامی سیستم های گرمایش از کف را به صورت هوشمند سازی کنید و از آن بهره مند شوید. جهت راهنمایی و مشاوره برای سیستم سرمایش و گرمایش از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید. می توانید سیستم های سرمایش و گرمایش هوشمند را از طریق فروشگاه آنلاین https://tasisat.com/  را تهیه کرده و از عملکرد مناسب آن بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

آیا توسط سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند می‌توان رطوبت یا دما را کنترل کرد؟

بله توسط سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند می‌توانید رطوبت محیط را تنظیم کرده و همچنین دما به صورت خودکار برای فصول مختلف سال کنترل خواهد شد.

آیا سیستم گرمایش از کف نیز قابل هوشمندسازی می باشد.؟

بله سیستم گرمایش از کف نیز مثل رادیاتورها، شوفاژ ها و ... قابلیت هوشمند سازی را دارند.

چگونه می توان سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند را تهیه کرد؟

از طریق فروشگاه آنلاین https://tasisat.com/ می توانید سیستم های سرمایش و گرمایش هوشمند را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *