Search
Close this search box.

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

در طی یکی دو سال اخیر شاهد افزایش ساخت استخر در منازل بوده ایم. در نتیجه بایست برای شما مطرح نماییم که به هر اندازه که  برای شما جذاب است و راحتی را به شما هدیه دهد. بایست به همان میزان به کار های سرویس و خدمات استخر اهمیت دهید. نگهداری استخر در هر فصلی از سال نیازمند یکسری از قوانین می باشد و بایست فرآیند های مربوطه طی گردد.

در فصل تابستان به دلیل اینکه هوا گرم می باشد بیشتر تمایل به آب تنی و شنا کردن خود را نشان می دهد. ولیکن حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان بر روی بهداشت و ایمنی آن بسیار تاثیر دارد. اما از آنجایی که این کار نیازمند وقت و زمان و در کنار آن تخصص می باشد بیشتر مالکان از انجام آن اجتناب می کنند. استخر ها در دو گروه زمینی و سرپوشیده جای می گیرد.  

اجرای و نصب نوع زمینی آن هزینه های بسیاری را شامل نمی گردد. چرا که به کمک کیت های آماده و البته یک تکنسین مجرب می توان کار را تمام کرد. ولیکن برای استخر های سرپوشیده و البته استخر های ویلا نیازمند بتن، وینیل، فایبرگلاس می باشیم و نمی توان اهمیت تاسیسات را در این بین نادیده گرفت. در ادامه در این مقاله (حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان) همراه ما باشید.

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

انتخاب مکانی مناسب برای ساخت استخر به منظور حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

به محلی که برای ساخت استخر در نظر گرفته اید توجه کنید. زیرا احتمال دارد که در آینده برای حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان وسایلی را اضافه و با حذف نمایید. این موضوع بر روی قیمت پروژه ساخت استخر تأثیر خواهد گذاشت.

 • ابعاد استخر را بایست بر حسب محل نصب در نظر گرفته شود در حقیقت شما با انجام این کار قدمی در راستای حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان برداشته اید.
 • یکی از مواردی که همواره در رابطه با استخر بیان می گردد و توجه چندانی به آن نمی گردد طراحی نمای استخر می باشد.
 • کار های مربوط به نصب و راه اندازی و حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان سامانه گردش و فیلتر آب بایست توسط یک متخصص انجام گیرد.

نکاتی برای ساخت استخر و جکوزی در تابستان

اگر هزینه و بودجه بسیاری برای ساخت استخر در نظر نگرفته اید در این صورت بهتر است که به سراغ طراحی های ساده بروید. چرا که تزئینات می تواند هزینه ها را افزایش دهد.

داشتن عمق متوسط موجب خواهد شد که کار های مربوط به تمیز نمودن آن به خصوص استخر های ویلای به راحتی انجام گیرد. برخورداری از طراحی جعبه ای هزینه های کمی را بر دوش شما متحمل خواهد ساخت.

به چه تجهیزاتی برای حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان نیاز داریم؟

جریان آب

آبی که در داخل استخر قرار دارد به منظور حذف آلودگی نیاز به یک سیستم فیلتر دارد.

پمپ و فیلتر

پمپ را می توان قلب سیستم استخر دانست چرا که به خوبی می تواند در حل مشکلات استخر و جکوزی کارآمد باشد. برای مثال موتور الکتریکی که در داخل پمپ قرار دارد موجب گردش پروانه می گردد. در نتیجه آب از دریچه های متعدد خارج می گردد. بعد از اینکه آب از پمپ رد می گردد به سمت فیلتر روانه می شود.

فیلتر

گرانش سبب می گردد آب به سمت پایین در حرکت باشد سپس بر اساس نوع فیلتر ماسه، خاک دیاتومه و… ذرات را دریافت می کند. فشار وارد شده به فیلتر تعیین می کند که چه زمانی بایست نسبت به تمیز نمودن آن اقدام نمود.

متعادل سازی آب استخر

در این قسمت از حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان به سراغ متعادل سازی آب استخر می رویم. با وجود آنکه سیستم فیلتر آبی تقریباً تمیز در اختیار شما قرار می دهد ولیکن متعادل نمودن آب استخر از منظر شیمیایی بایست در اولویت قرار گیرد. چنانچه که اگر آب استخر تصفیه نگردد شاهد رشد باکتری و بیماری خواهیم بود.

استفاده از کلر

یکی از موادی که بعد از طی مرحله فیلتر انجام می گیرد استفاده از کلر می باشد که به عنوان رایج ترین ماده ضد عفونی شناخته می شود. آنچه در رابطه با کلر اهمیت دارد این است که بایست به وسیله یک فیدر شیمیایی به آب افزوده شود. چرا که این کار موجب توزیع مساوی در آب استخر خواهد شد.

گرمایش استخر

حتی در روز های گرم سال نیز در برخی از موارد احتمال دارد دمای آب پایین باشد در نتیجه برای حل این مسئله از مشکلات استخر و جکوزی در تابستان بایست از یک گرمایش دهنده استفاده نمود. برای انجام این عمل می توان از پمپ های حرارتی، روکش های خورشیدی بهره گرفت.

طول عمر تجهیزات استخر

تجهیزاتی که در هر استخر استفاده می گردد طول عمر متفاوتی دارد چرا که متأثر از عواملی نظیر تعداد دفعات بکارگیری، موقعیت مکانی و… می باشد.

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

مهم ترین فعالیت ها در زمان راه اندازی و حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

 • در بیشتر موارد افراد در فصول سرد سال برای نگهداری بهتر و عدم مواجه با مشکل از روکش استخر می نمایند. در نتیجه در گام نخست از حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان به سراغ روکش استخر بروید و آن را بردارید.
 • در این گام  شما بایست استخر را تخلیه نموده  و کار های مربوط به تمیز نمودن آن را انجام دهید.
 • بعد از طی نمودن مراحل بالا شما بایست استخر را از آب تمیز پر نمایید.
 • شما بایست PH آب را اندازه گیری نموده و آن را تنظیم نمایید.
 • تمامی تاسیسات استخر از قبیل ادوات برقی، فیلتر، نردبان، اسکیمر، گیج ها، کفشور و… را وارسی نمایید.
 • کاشی های اطراف را وارسی کنید و اگر نیاز دیدید آن را تمیز نمایید.
 •     به کمک جارو استخر کار مربوطه را انجام دهید.
 • در این مرحله کار های مربوط به ضد عفونی و در صورت تمایل از محلول ضد جلبک استفاده نمایید.

انجام این کار ها به خوبی می توان سبب حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان گردد.

وارسی های هفتگی برای نگهداری استخر در تابستان

 1. شما هر هفته بایست کلر و PH آب استخر را اندازه گیری نمایید.
 2. سبد اسکیمر و صافی پمپ تصفیه استخر نیز بایست انجام گیرد.
 3. برای حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان بهتر است به کمک یک برس استخر را تمیز نموده و سپس از یک جارو استخر کمک بگیرید.
 4. نکته ای که در رابطه با تعمیر و نگهداری استخر در تابستان وجود دارد این است که بر اساس میزان استفاده باید از مواد ضد عفونی کننده استفاده نمود.
 5. *** چنانچه دستگاه کلر زن خطی را انتخاب نموده اید بایست میزان نمک آب را وارسی نمایید.

فعالیت های که باید بعد از پایان تابستان در استخر انجام دهید

شما بایست فاکتور های کیفی آب استخر را در پایان سال اندازه بگیرید. بهتر است که فیلتر به مدت بیست و چهار الی چهل و هشت ساعت روشن باشد.

در نهایت آبی که در پمپ، فیلتر و هر گونه تجهیزات استخر وجود دارد را تخلیه کرده تا با انجام این کار از آسیب به تجهیزات جلوگیری می نمایید. همچنین به یاد داشته باشید که شیرآلات، اورینگ ها و درپوش ها را روغن کاری نماید. خطوط لوله کشی را بررسی کنید که داخل آن عاری از آب باشد و با کشیدن روکش کار خود را تمام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”ارزان ترین راه برای ساخت استخر چیست؟” answer-0=”بهترین راه برای داشتن استخر ارزان استفاده از آستر وینیل می باشد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا امکان ساخت و راه اندازی استخر سرپوشیده وجود دارد؟” answer-1=”در صورت داشتن فضای کافی می توان این کار را انجام داد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”ساخت استخر چه مدت زمانی طول می کشد؟” answer-2=”با توجه به نوع پروژه در حدود چهار الی شش ماه برای ساخت استخر زمان نیاز است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” headline-32=”h2″ question-32=”” answer-32=”” image-32=”” headline-33=”h2″ question-33=”” answer-33=”” image-33=”” headline-34=”h2″ question-34=”” answer-34=”” image-34=”” headline-35=”h2″ question-35=”” answer-35=”” image-35=”” headline-36=”h2″ question-36=”” answer-36=”” image-36=”” count=”37″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *