Search
Close this search box.

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

estakhr3-min

اگر دارای خانه های ویلای هستید به احتمال بسیار خانه شما مجهز به استخر می باشد. استخر را می توان از جذاب ترین و مهم ترین قسمت خانه های ویلای دانست. چرا که این قابلیت را مهیا می سازد به طریق خصوصی شنا و یا آب تنی کرد. چنانچه که شما در دسته اشخاصی قرار می گیرد که علاقه به شنا دارید و این کار سبب ایجاد حسی زیبا و مفرح در شما می گردد بهتر است با نکاتی آشنا شوید.

بهار و تابستان بهترین فصل سال برای بکارگیری و راه اندازی استخر خانه های ویلای می باشد. ولیکن در در زمستان هیچ گونه استفاده ای ندارند و همین مسئله نشان می دهد که بایست نگهداری و تعمیرات آن را جدی گرفت.

در اکثر موارد استخر های روباز در زمستان بلا استفاده باقی می مانند. در نتیجه توصیه می کنیم که با رعایت یکسری از نکات از ایجاد هزینه های اضافی ممانعت نماید. برای مثال بهتر است نردبان و تخته های غواص را جدا نموده و در جای مطمئنی قرار دهید. تاسیسات دات کام تمایل دارد موضوع امروز مقاله خود را  به حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان اختصاص دهد.  

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

نحوه نگهداری استخر و جکوزی در زمستان

برای حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان انجام اقدامات مربوط به سرویس و نگهداری در فصل های سرد سال اعم از پاییز و زمستان بایست مورد توجه قرار گیرد.

چرا که این موضوع بدیهی است که اگر نگهداری مستمر صورت گیرد از هزینه های اضافی در زمان راه اندازی در روز های گرم سال جلوگیری خواهد نمود. در ادامه تمام تلاش خود را می کنیم تا نکات مهم و کلیدی را برای شما مطرح نماییم تا کمکی در حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان به شما نماییم.

این امر طبیعی است زمانی که فصل تابستان رو به اتمام است و به سمت هوای سرد حرکت می نماییم. بهترین زمان خواهد بود که شما بایست اقدامات مربوط به نگهداری استخر در زمستان آغاز کنید. بیشتر اشخاص و صاحبان بر این باور هستند که نگهداری استخر منوط به تابستان بوده در نتیجه نیازی نیست در زمستان کاری انجام داد. ولیکن در حالی که به هیچ عنوان اینگونه نمی باشد.

استخر های سرپوشیده همچنان به ارائه خدمات می پردازند و لزوم سرویس آنها بیشتر از فصول گرم سال می باشد. در رابطه با استخر های سرباز قضیه متفاوت خواهد بود و بایست برای محافظت و عملکرد درست تاسیسات در زمستان اقداماتی را انجام داد. که در ادامه مقاله حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان آن را بیان خواهیم نمود.

 • پاک نمودن مواد شیمیایی با هدف ممانعت از رشد جلبک ها.
 • نصب درست روکش و وارسی آن.
 • عایق بندی و پوشش درست تجهیزات.

چه مواردی سبب شده که نگهداری استخر روباز در زمستان اهمیت یابد؟

هنگامی که روز های گرم سال بار خود را می بندد و شاهد ورود هوای سرد هستیم شما بایست کار های مربوط به آماده سازی استخر خود را انجام دهید. بعد از گذراندن وقت خود در استخر در روز های گرم سال برای استفاده مجدد بایست به فکر نگهداری از استخر در زمستان باشید. در حقیقت می توانیم مطرح نماییم که انجام این فرآیندها یکی از بهترین راهکارهای است.

که می تواند سبب شود در صورت بروز آسیب و یا اختلالی در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان اقدام نمود. با انجام این کار ها این اطمینان در شما شکل خواهد گرفت که بار دیگر بدون هیچ مشکلی می توانید خاطرات را برای خود تداعی نماید.

زمان آماده سازی استخر برای فصل پاییز و زمستان

شما برای آماده سازی استخر برای روز های سرد سال بایست مراحلی را در طول روز سپری نمایید. توجه نمایید بهتر است که این کار را در آغاز روز های سرد انجام دهید در غیر این صورت با مشکلاتی روبرو خواهید شد. در ادامه به شرح کامل مراحل مربوطه خواهیم پرداخت تا به شما در حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان کمک نموده باشیم.

 • گام نخست از مراحل برطرف نمودن حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان اختصاص می یابد به جمع نمودن ادوات غیر ضروری. شما بایست وسایل و تجهیزاتی از قبیل سبد کفگیر، نردبان و پله ها، پاک کننده را جمع نمایید. اگر جلبک و آلودگی را مشاهده نموده اید آن ها را تمیز نمایید و پس از خشک نمودن آن ها در یک فضای عاری از رطوبت قرار دهید.
 • در صورت وجود هرگونه آشغال اعم از برگ های خشک، لجن ها و… تا جای که امکان دارد تمیز نمایید. این کار سبب تعادل شیمیایی آب شده که به تبع از رشد کپک و جلبک ممانعت می نماید. در فرآیند حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان در حیطه پاکسازی و نگهداری بهتر است از جارو مخصوص استخر بهره بگیرید تا راحت تر پروسه مربوطه پیش رود.
 • در این مرحله بایست سطح آب را پایین بیاورید.
 • این نکته را در رابطه با نگهداری استخر روباز در زمستان به خاطر بسپارید که شما بایست همه ای تجهیزات را خال نمایید. چرا که کوچک ترین آبی می توان در زمستان آسیب به تجهیزات شما وارد نماید. می توانید به کمک یک دمنده آب را از خطوط یخ خالی کنید. چنانچه که تمایل دارید که نسبت به ترکیدگی لوله ها اطمینان بیشتری داشته باشید. می توانید از ضد یخ استر استفاده نمایید. در کنار این موارد شما بایست فیلتر های که تعبیه کرده اید را برداشته و تمیز کنید. بهتر است پمپ استخر و فیلترشنی را در خانه قرار دهید.
 • پیش از آنکه بخواهید از روکش استفاده کنید بهتر است که از جلبک کش و شوک برای از میان بردن باکتری بهره بگیرید. از استفاده همزمان جلبک کش و شوک کلر اجتناب نمایید.
 • اکنون در گام آخر بایست از روکش استفاده نمایید روکش های استخر به دو دسته روکش ایمنی و روکش زمستانی تقسیم می گردند.

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

چگونگی نگهداری قطعات استخر روباز در زمستان

در اغلب موارد قطعات استخر ها کمتر مورد توجه قرار ی گیرد و در نتیجه ما در تاسیسات دات کام به شما پیشنهاد می دهیم که همواره تمامی قطعات استخر را وارسی کنید .

 • هیتر، فیلتر و پمپ بایست تحت نظارت قرار  گیرند. چنانچه که کوچک ترین احمالی در نگهداری و سرویس این قطعات صورت گیر هزینه های بسیاری را متحمل خواهید شد.
 • در زمان وارسی استخر در حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان مطمئن شوید که تمامی آب استخر خارج شده است. چرا یخ زدگی موجب ترک خوردگی لوله و در نهایت مشکلات بسیاری را خواهد داشت.

بررسی سطح مواد شیمیایی استخر

در برخی از موارد برخی صاحبان ترجیح می دهند که آب استخر را تماماً خارج نکنند در نتیجه سطح شیمیای آب بسیار اهمیت دارد. تعادل شیمیای آب از بروز جلبک و باکتری ممانعت نموده و از ایجاد آلودگی در سامانه لوله کشی و همچنین پروسه راه اندازی دوباره را سهولت می بخشد. از نگهداری مواد شیمیایی به مدت یک سال اجتناب کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”به منظور ممانعت از یخ زدگی لوله های استخر در زمستان چه اقدامی می توان انجام داد؟” answer-0=”بهتر است هر روز به مدت یک الی دو ساعت پمپ را روشن نگه دارید.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”مهم ترین نکته که بایست در فصل پاییز انجام دهید چیست؟” answer-1=”برای جلوگیری از انسداد لوله ها بهتر است که به کمک تجهیزات مربوطه آن ها را نمی نمایید.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”مهم ترین مزیت های استخر پیش ساخته فایبرگلاس چیست؟” answer-2=”نصب ساده، طول عمر بالا و در کنار آن دوام از بهترین شاخصه های استخر پیش ساخته می باشد.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” headline-32=”h2″ question-32=”” answer-32=”” image-32=”” headline-33=”h2″ question-33=”” answer-33=”” image-33=”” headline-34=”h2″ question-34=”” answer-34=”” image-34=”” headline-35=”h2″ question-35=”” answer-35=”” image-35=”” headline-36=”h2″ question-36=”” answer-36=”” image-36=”” headline-37=”h2″ question-37=”” answer-37=”” image-37=”” count=”38″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *