Search
Close this search box.

حل مشکل تاسیسات استخر

POMP3-min

هم‌ اکنون در بسیاری از خانه ها استخر طراحی و ساخته می شود. از این جهت نگهداری و حل مشکل تاسیسات استخر امری ضروری تلقّی می شود. حال چگونه می توانیم آب استخر را تمیز نگه داریم! بهتر است با ما همراه باشید تا به خوبی پاسخ سؤالات خود را به دست بیاورید.

چگونه می توانیم آب استخر را تمیز نگه داریم؟

در حل مشکل تاسیسات استخر و سرویس و نگهداری تاسیسات استخر، جدا از مقدار اهمیتی که به خود اختصاص داده است، امری بسیار طاقت فرسا است.

هم اکنون در راستای تمیزی آب استخر علاوه بر بهره گیری از تجهیزاتی همانند جاروهای دستی و اتوماتیک، برس و تمیز کننده های استخر از مواد شیمیایی چون سولفات آلومینیوم و سولفات مس نیز همراه با کلر به منظور ضدعفونی نمودن آب استخر و نگهداری استخر خانگی و عمومی بهره گیری می شود. جالب است بدانید که کلر به چهار حالت، قرص، مایع و گاز و پودر وجود دارد.

ویروس ها و قارچ ها و باکتری ها در هر کجای کره ی زمین به ویژه در آب ها پیدا می شود. گرچه که لازم به بیان است که تمامی آن ها برای سلامتی زیان بار نیستند ولی گونه هایی وجود دارد که منجر به ایجاد بیماری در آدمی و حتی حیوانات می شود که به آن ها میکروارگانیسم های بیماری زا اطلاق می شود.

به منظور بهره گیری بهتر از خدمات استخر و روبه‌رویی با بیماری ها از شیوه های گوناگونی در راستای ضدعفونی و از میان بردن میکروارگانیسم های بیماری زا استفاده می شود. در کناره ی دیگر موارد حل مشکل تاسیسات استخر فرآیند تصفیه آب چون رسوب گذاری و فیلتراسیون منجر به فیلتراسیون و ضدعفونی گردیدن آب می شود.

حل مشکل تاسیسات استخرنگهداری از تاسیسات استخر!

نگهداری از استخر اهمیت به سزایی دارد و گام ابتدایی این می باشد که تاسیسات استخر را چک نمایید و از سلامت آن ها اطمینان خاطر کسب کنید. استخرهای روباز نیاز به سیستم تهویه و تنظیم نمودن سرما و گرمای فضای اطراف ندارند و تنها تعادل دمای آب آن ها باید کنترل گردد. اگر که پمپ ها و صافی های استخر پر گردد باید سریعاً به منظور تخلیه آن ها اقدام بنمایید.

پس از آن لازم می باشد تا به موارد امنیتی و تمیزی دور و اطراف استخر توجه بنمایید و سطوح داخلی و خارجی استخر را چک بنمایید. علاوه بر مجرای ورودی و خروجی آب را در راستای پیش گیری از پوسیدگی و زنگ زدگی وارسی نمایید تا منجر به نشت نشود.

در نگهداری تاسیسات همیشه از وسایل و لوازم امروزی و با کیفیت بهره گیرید. کفی، صافی لوله به همراه توری تنها نمونه هایی از تجهیزات نگهداری استخر می باشند. تلاش کنید پمپ های گرمایشی را همیشه روشن نگهداری کنید تا فیلترها بتوانند پیوسته آب را تصفیه نمایند‌. لازم است به این نکته هم توجه داشته باشید که هواگیری این نوع از پمپ ها پیش از بهره گیری موضوعی ضروری خواهد بود.

سرویس و نگهداری و حل مشکل تاسیسات استخر!

در امر سرویس و نگهداری استخر لازم است سرویس کار همیشه به تابلو برق، تجهیزات توجه بنماید تا به هنگام بروز مشکلات آن را حل کند.‌ پمپ های استخر لازم است هفته ای یک مرتبه تمیز بشوند و اگر که از پمپ صدای غیرمعقول به گوش می رسد، یا پمپ دچار لرزش شدید گردید، باید به حالتی تخصصی سلامت پمپ بررسی بشود.

بکواش نمودن فیلتر در راستای رفع آلودگی، تعویض سالیانه سیلیس ها و دیگر موارد نیز از جمله کارهایی می باشند که در نگهداری تاسیسات استخر باید صورت پذیرد.

انواع گوناگون فیلتر استخر را بشناسید!

در نگهداری و حل مشکل تاسیسات استخر فیلترها نقش بسیار پررنگی دارند. انواع گوناگون فیلتر های استخر در فیلترشنی، کارتریجی، دیاتومه خلاصه می شود. تمیزی آب استخر و شفافیت آن نکته بسیار مهمی خواهد بود، اگر که این موضوع برای شما هم مهم است از فیلتر دیاتومه استفاده کنید.

علاوه بر این ها اگر که شما می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی لازم را به عمل آورید از فیلتر کارتریجی می توانید بهره گیرید. حال حل مشکل تاسیسات استخر در دو فیلتر نام برده شده امری سخت به نظر می رسد، در این هنگام شما می توانید فیلترشنی را انتخاب بنمایید.

حل مشکل تاسیسات استخر

برخی از مهم‌ ترین مزایای بهره گیری از فیلتر استخر عبارت است از؛

بهتر است شما را به منظور حل مشکل تاسیسات استخر با فیلتر کمی بیشتر آشنا نماییم.

 • سیلیس درون فیلترشنی که در راستای جذب آلودگی تعبیه گردیده، منجر به افزایش طول عمر این فیلتر گردیده است.
 • فیلتر دیاتومه‌ این توانایی را دارد حتی ذرات تا به ابعاد پنج میکرون را از آب حذف بنماید. از این جهت جزئی از قدرتمند ترین فیلترها در تصفیه آب می باشند.
 • کمپرسور به ویژه در نمونه های بزرگ، بیشترین تماس را با سطح آب استخر دارد و نسبت به دیگر فیلترها آب کمتری را در راستای شست و شو و تمیز نمودن مصرف می نمایند.
 • فیلتر کارتریجی نسبت به دیگر فیلترها فضای کمتری را به خود اختصاص می دهد.
 • مقاومت و استحکام فیلترهای شنی از دو فیلتر نام برده شده بیشتر است.
 • فیلتر کارتریجی در مقایسه با دیگر اقسام گوناگون فیلترهای استخر، می توانند در سرعت پایین آب، کارکرد بهتری را داشته باشد.
 • سطح بیشتر تماس آب در فیلتر کارتریجی نسبت به شنی و دیاتومه منجر به بالاتر بودن راندمان هیدرولیکی این فیلترها می شود. یک فیلتر کارتریجی بزرگ تقریباً سطحی برابر با پانصد فوت مربع به منظور عبور آب در اختیار خود دارد که این وسعت سطح منجر می شود تا آب برای عبور از فیلتر، مقدار انرژی کمتری را صرف کند.
 • سطح گستره ی فیلتر کارتریجی همچنین منجر می شود در زمان تجمع کثیفی ها و ذرات برروی آن مقاومت، نسبت به دو فیلتر دیگر به سرعت کمتری افزایش پیدا نماید.
 •  
 • برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

  ۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 • [sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا عملیات فیلتراسیون آب موضوعی پراهمیت است؟ ” answer-0=”بله، قطعاً شما نمی خواهید به عوامل بیماری زا مبتلا شوید. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا فیلترشنی در راستای خرید برای استخر خانگی توصیه می شود؟ ” answer-1=”بله، فیلتر شنی نسبت به دو فیلتر نام برده شده دارای مقاومت بیشتری است. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا امکان خرید اینترنتی تجهیزات استخر وجود دارد؟ ” answer-2=”بله، ما این امکان را در وب‌سایت خود یعنی تاسیسات دات کام برای شما فراهم نموده ایم. ” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” count=”12″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *