Search
Close this search box.

تیم تخصصی تصفیه استخر

تیم تخصصی تصفیه استخر

تصفیه آب استخر شنا روندی به منظور کسب اطمینان از سالم بودن شرایط استخر خواهد بود. تصفیه مناسب وضوح دیداری آب را حفظ خواهد کرد و همچنین از انتقال بیماری عفونی و میکروب ها به واسطه ی آب پیش گیری خواهد کرد. حال بهتر است با شما از زبان تیم تخصصی تصفیه استخر سخن بگوییم. لطفاً با ما جهت کسب اطلاعات بیشتر حول محور این موضوع همراه باشید.

ضد عفونی کننده ها اغلب به حالت هیپوکلرو HCLO به منظور از بین بردن میکروارگانیسم های عفونی مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار این دو شیوه، صاحبان استخر در تمیز نمودن استخر همانند بهره گیری از توری ها به منظور گرفتن زباله ها و پاک کردن کناره های آن می تواند در تصفیه آب اثرگذار باشد.

دستورالعمل این کار عبارت است از؛

نهاد بهداشت جهانی دستورالعمل های بین المللی به منظور ایمنی استخر شنا و مجموعه های آبی مشابه، از جمله استاندارد هایی برای به حداقل رساندن خطرات میکروبی و شیمیایی منتشر نموده است. مراکز کنترل و پیش گیری از بیماری های ایران همچنین برخی از اطلاعات در ارتباط با آب استخر و بیماری های منوط بدان برای متخصصان بهداشتی و مردم مهیا می سازند.

بنیاد ملّی شنا و انجمن متخصصان آب گرم جزئی از نهادهایی می باشند که گواهی نامه های کیفیت آب استخر را صادر خواهند کرد. این نیز دستورالعمل کار استخر از زبان تیم تخصصی تصفیه استخر می باشد.

تیم تخصصی تصفیه استخر

تیم تخصصی تصفیه استخر، تمامی آلاینده ها و بیماری ها را از بین می برند!

آلاینده های استخر شنا از منابع محیطی و شناگران وارد خواهند شد. مواردی که بر استخرهای شنا در فضای باز اثرگذار است، آلاینده های محیطی یعنی؛ گرد و خاک باد و آوار، آب ورودی از منابع غیر بهداشتی، باران حاوی جلبک دریایی میکروسکوپی و فضولات پرندگان، می باشد که به احتمال بسیار حاوی پاتوژن ها می باشند. استخرهای سرپوشیده قطعاً کمتر مستعد آلاینده های محیطی خواهند بود.

به زبان تیم تخصصی تصفیه استخر آلاینده هایی که به واسطه ی شناگران به درون آب وارد می شود می توانند به گونه ای چشم گیر بر کارکرد استخرهای شنا سرپوشیده و روباز اثرگذار باشند. منابع دربرگیرنده ارگانیسم ها و روغن های بدنی افراد، شامل؛ عرق، لوازم آرایشی و بهداشتی، لسیون ضد برنزه، ادرار، بزاق و گاهاً مدفوع است.

به عنوان نمونه؛ به واسطه ی محققان استخرهای شنا تخمین زده شده، به گونه ای متوسط سی الی هشتاد میلی لیتر از ادرار برای هر فردی که از این استخر بهره گیری می کند در آب وجود خواهد داشت.

مازاد بر تمامی این ها، تعامل میان ضد عفونی کننده ها و آلاینده های آب استخر خواهد توانست ترکیبی از کلرامین و سایر محصولات ضد عفونی را تولید نماید. حال بنابر سخنان تیم تخصصی تصفیه استخر عرق و ادرار با کلرین واکنش نشان می دهد و تری کلرامین و سیانوژن کلرید را تولید می نمایند که دو ماده شیمیایی خطرناک برای سلامتی آدمی خواهند بود.

سیستم تصفیه استخر خانگی و خصوصی به چه حالت است؟

  • پمپ آب استخر

یک پمپ آب به حالت الکتریکی کار خود را ادامه می دهد، محرک اصلی در چرخش آب استخر خواهد بود. آب به واسطه ی یک فیلتر رانده شده و سپس به استخر باز خواهد گشت. بهره گیری از پمپ آب به خودی خود به منظور تصفیه کامل استخر کافی نمی باشد. پمپ آب استخرهای خصوصی و معمولی اغلب بیست و چهار ساعت در روز در فصل های کار استخر بدون استراحت کار خواهند کرد.

پمپ تخلیه به مدّت زمان چهار ساعت در روز در زمستان و تا به بیست و چهار ساعت در تابستان فعال می باشند. به منظور صرفه جویی در هزینه برق و انرژی، اکثریت استخرها و بنابر توصیه تیم تخصصی تصفیه استخر پمپ آب به مدّت زمان شش الی دوازده ساعت در تابستان که به واسطه ی یک تایمر الکترونیکی کنترل می گردد، کنترل می نمایند.

قسمت های فیلتراسیون!

یک عدد فیلتر شنی اغلب بلافاصله بعد از پمپ آب واقع می شود. این فیلتر غالباً ذرات آب گل آلود را به اندازه کمتر از ده میکرومتر تصفیه می نماید. فیلتر شنی باید به حالت دوره ای شسته و سرویس گردد. به گونه ای که اگر این کار صورت نگیرد، آلاینده ها جریان آب را کاهش خواهد داد و فشار آن را بیشتر می کند. با بهره گیری از فشار سنج در بخش فشار فیلتر که به بخش خط قرمز می رسد، نیاز به شست و شوی دوباره به صاحب استخر هشدار داده خواهد شد.

بنابر سخنان تیم تخصصی تصفیه استخر گونه ای دیگر از فیلترهای شنی در اوایل دهه ۱۹۰۰ معرفی گردید که به واسطه ی آن آب به بخش بالا مخزن با حجم بسیار تصفیه می گردید و از طریق لوله در قسمت زیرین مخزن دوباره به استخر باز می گردد. از آن جایی که هیچ فشاری در این قبیل از مخزن وجود ندارد آن ها به فیلتر شنی گرانشی نیز شناخته می شود و آن ها دیگر تأثیرگذار نیستند و فیلتر نوع فشار تغذیه جایگزین می گردند.

  • فیلتر کارتریجی؛

دیگر دستگاه های فیلتری که از سال ۱۹۷۰ به بازار استخر شنا خانگی معرفی گردیدند، که دربرگیرنده بخش های شنی و کاغذی پنجاه الی صد و پنجاه فوت مربع مساحت فیلتر می باشند و حاوی قطر دوازده اینچی هستند و همانند؛ کارتریج دایروی می باشند.

این واحدها را می توان به حالت آکاردئونی به یک دیگر وصل نمود تا به گونه ای جمعی هر مخزن بزرگی را فیلتر نماید. فیلتر کارتریج استخر با باز نمودن بدنه مخزن و شست و شوی با آب قابل تمیز نمودن و بکواش می باشند.

تیم تخصصی تصفیه استخر

تمیز کننده های خودکار استخر!

تمیز کننده های خودکار و یا اتوماتیک استخر یک دستگاه مستقل و مجزا و اضافی برای تصفیه استخر می باشند و همانند یک دستگاه وکیوم دستی می باشد که بدون لخته سازی شن و ماسه استخر را تمیز خواهد کرد. این قبیل از تمیز کننده ها از فیلتر اصلی و سیستم پمپ جدا می باشند و با یک منبع به حالت جداگانه کار خود را به انجام می‌ رسانند.

به زبان تیم تخصصی تصفیه استخر آن ها حاوی دو موتور داخلی می‌ باشند یکی برای مکیدن آب به واسطه ی یک عدد کیسه فیلتر و بعد بازگشت آب فیلتر گردیده با سرعت عمل بالا به استخر.

حالت دوّم یک محرک می باشد که به لاستیک این روبوت ها متصل است و بدان ها قابلیت حرکت خواهد داد. برس ها و فرچه هایی در بخش عقب و جلو ماشین واقع شده است و به حذف ذرات آلاینده از کف زمین و دیواره ها بنابر اندازه و مدل دستگاه کمک می نمایند.

نتیجه گیری؛

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با برخی از مزایای فیلترها و تصفیه آب استخر آشنا سازیم. بهتر است بگوییم که شما باید از یک تیم تخصصی تصفیه استخر در این مسیر کمک دریافت کنید. این گونه خواهد بود که به بهترین ها و مطلوب ترین خدمات در این مسیر دست پیدا خواهید کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”با توجه به سخنان تیم تخصصی تصفیه استخر آیا تصفیه استخر امری الزامی است؟” answer-0=”بله، شما برای دسترسی به آبی تمیز و سالم بهتر است آب استخر خود را به خوبی تصفیه کنید. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا فیلتر شنی در راستای خرید مناسب است؟ ” answer-1=”به عبارتی یکی از بهترین فیلتر ها در راستای تصفیه آب استخر، فیلتر شنی است. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا امکان خرید تجهیزات استخر به صورت اینترنتی وجود دارد؟ ” answer-2=”بله تنها کافی است شما با ما در تاسیسات دات کام همراه باشید. ” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” headline-32=”h2″ question-32=”” answer-32=”” image-32=”” headline-33=”h2″ question-33=”” answer-33=”” image-33=”” headline-34=”h2″ question-34=”” answer-34=”” image-34=”” count=”35″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *