Search
Close this search box.

اسپلیت با دو پنل

اسپلیت با دو پنل

اسپلیت با دو پنل

اسپلیت از جمله سیستم های تهویه مطبوع می باشد که با توجه به این که از محبوبیت بالایی برخوردار شده است توسط برندهای بسیاری تولید و عرضه می‌شود. تمامی برند ها در تلاش هستند تا این محصولات را در مدل ها و ظرفیت های متنوعی تولید و عرضه کنند. در این مقاله از سری مقالات تاسیسات دات کام قصد داریم اسپلیت با دو پنل را مورد بررسی قرار دهیم. جهت آشنایی با این محصول با ما همراه باشید.

اسپلیت با دو پنل دستگاهی است که از دو پنل متشکل از یک یونیت خارجی و یا دو یا چند یونیت داخلی می باشد. پنل های بیرونی این قابلیت را دارند که در محیط های مختلف نصب و تعبیه شود و توسط یک کندانسور دو محیط را خنک خواهند کرد.

توجه داشته باشید برای ساختمان هایی که تعداد واحدهای بیشتر و اتاق های بیشتری دارد این محصول بیشترین کاربرد را به همراه خواهد داشت. شما با توجه به متراژ و محل مورد نظر می توانید محصول مناسبی را انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید که متراژ ساختمان و … در انتخاب محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.

اسپلیت با دو پنل

پنل کولر گازی

بهتر است بدانید از بخش‌های بسیار مهم کولر گازی معمولاً پنل کولر گازی می باشد. توسط پنل گرما و سرما به محیط داخلی مورد نظر انتقال داده خواهد شد. در گذشته برندها کولرهای گازی را به‌صورت یک پنل تولید می‌کردند ولی با توجه به اینکه این کولرها سر و صدای زیادی داشته تولید آن ها متوقف شد. امروزه اسپلیت با دو پنل تولید و ساخته می شود که هر قسمت وظیفه مخصوص خود را انجام خواهد داد.

کولر گازی از چند قطعه مختلف تشکیل شده است که هر یک از این قطعات وظایف خود را دارد. در صورتی که مشکلی برای هر یک از قطعات ایجاد شود باعث می شود تا پنل نتواند به درستی کار خود را انجام دهد و این باعث می‌شود تا در سرمایش و گرمایش دستگاه اختلال ایجاد شود. بهتر است بدانید به خاطر اکسیده شدن لوله های پنل کولر گازی معمولاً رادیات پنل بیشترین آسیب را خواهد دید.

 در برخی مواقع نیز به خاطر نصب اشتباه دستگاه پنل نشتی مواجه می‌شود که این نشتی قابل تعمیر نخواهد بود باید آن را تعویض نمایید. تعویض رادیات به صرفه نیست و بهتر است شما پنل را به صورت کامل تعویض کنید.

پنل های اسپلیت تفاوت هایی با یکدیگر دارند و به دو بخش تک پنله یا دو یا چند پنله تقسیم بندی می شود. تفاوت عمده این محصولات در پنل یونیت خارجی آن ها می باشد. در واقع یونیت خارجی کولرهای گازی این قابلیت را دارد که بیش از دو یا چند پنل خارجی اتصال پیدا کند. اما یونیت داخلی تنها امکان اتصال به یک یونیت داخلی وجود دارد.

اسپلیت دو پنله

اسپلیت با دو پنل برای نمای بیرونی ساختمان ها کاربرد های بسیاری دارد. در برخی مواقع نمای برخی از ساختمان ها به خاطر وجود یونیت های زیاد، زیبایی خود را از دست خواهند داد که در این موارد می توانید از کولر اسپلیت با دو پنل استفاده کنید.

این محصول با استفاده از یک یونیت بیرونی توانایی پشتیبانی چند پنل داخلی را دارد. برق و انرژی که برای این دستگاه استفاده می شود از برق مصرفی کمپرسور و همچنین پنل های داخلی حاصل خواهد شد.

کمپرسور معمولاً به دو پنل داخلی اتصال داده می‌شود و می‌تواند این دو پنل را در اتاق های مختلف ولی نزدیک به یکدیگر اتصال دهید. در واقع می‌توان گفت اسپلیت با دو پنل محدودیتی برای جانمایی ندارد و شما می توانید چند پنل داخلی را به یک پنل خارجی اتصال دهید. به این صورت می‌توان به بهترین نحو کمترین فضای بیرون استفاده کرده و زیبایی فضای بیرون را حفظ نمایید.    

مزایای اسپلیت با دو پنل

اسپلیت با دو پنل با توجه به کارایی منحصر به فردی که دارد امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. اسپلیت های یک پنل معمولا توانایی خنک کردن بیشتر از یک بخش را ندارد.

می‌توان گفت اگر این پنل داخلی در فضای عمومی خانه نصب شود؛ تهویه مطبوع اتاق ها به صورت کامل انجام نخواهد شد. برای اتاق ها نیاز به خرید سیستم جداگانه می باشد که این باعث می‌شود تا هزینه بیشتری را برای افراد به همراه داشته باشد.

اما در نظر داشته باشید که شما با تهیه اسپلیت با دو پنل هزینه کمتری را متقبل خواهی شد. همچنین با این دستگاه فضای اشغال شده کاهش پیدا می کند. به خصوص اینکه نصب چند کندانسور در ساختمان ها امکان نداشته باشد به همین خاطر استفاده از این محصول بسیار مناسب تر است.

اسپلیت با دو پنل

تفاوت اسپلیت تک پنل با دو پنل

یکی از تفاوت مهم این دو اسپلیت این است که معمولاً سیستم تک پنل از مراقبت کمتری برخوردار بوده و همچنین قیمت آن نیز کمتر خواهد بود. از دیگر تفاوت های این محصول می توان به اجزای تشکیل دهنده آن اشاره کرد که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

  • یونیت داخلی یا پنل ها

پنل ها هوای تازه را از بیرون دریافت کرده و به محیط انتقال می دهند. از آنجایی که در اسپلیت با دو پنل؛ پنل به یک یونیت خارجی متصل است به جای اینکه هوا به بیرون منتقل شود دمای هوای مورد نیاز به صورت رفت و برگشت تامین خواهد شد. از اجزای مختلفی همچون فیلتر خروجی هوا، شبکه بادگیر هوا، دکمه روشن و خاموش و … تشکیل شده است که هر یک وظایف خاص خود را دارد.

  •  یونیت خارجی یا کندانسور

کندانسور مهمترین بخش از سیستم با دو پنل است که در بیرون از اسپلیت تعبیه شده است می‌تواند از ۲ تا ۸ پنل را پشتیبانی کند. ساختمان اصلی کندانسور از قطعات همچون فنکویل، لوله هوای بیرونی و اکسپنشن و … تشکیل شده است.

  •  سیستم ارتباطی

جهت استفاده از توانایی‌های پنل داخلی و کندانسور باید توسط لوله های از جنس مس به پنل بیرونی اتصال دهید. به این صورت می توانید از هوای مطبوع تولید شده و بهره مند شوید.

در این مقاله برای شما بازدید کنندگان عزیز اسپلیت با دو پنل را مورد بررسی قرار دادیم که در کاربردهای مدنظر خود می توانید از آن بهره مند شوید. البته در نظر داشته باشید که شما عزیزان باید سعی کنید این محصولات را از فروشگاه های معتبری تهیه کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که از طریق وب سایت https://tasisat.com/ جهت تهیه و سفارش انواع سیستم های تهویه مطبوع اقدام کنید. به صورت محصولات با کیفیتی را تهیه خواهید کرد و ازعملکرد و کارایی بالای آن بهره مند خواهید شد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”هزینه برق مصرفی اسپلیت تک پنل به صرفه است یا اسپلیت دو پنل؟” answer-0=”یکی از از تفاوت های بسیار مهم کولر گازی تک پنل با دو پنل هزینه برق مصرفی آن می باشد. اسپلیت دو پنل در مقایسه با اسپلیت های تک پنل مصرف برق بیشتری دارند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”برق مصرفی سیستم دو پنل چگونه به دست می آید؟” answer-1=”برق مصرفی مورد نیاز این سیستم توسط کمپرسور و پنل های داخلی تامین می شود.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”به چه صورت می توان اسپلیت با دو پنل را تهیه و خریداری کرد؟” answer-2=”از طریق فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام https://tasisat.com/ می‌توانید اسپلیت با دو پنل را تهیه و خریداری نمایید. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *