Search
Close this search box.

کولر گازی جنرال زد اچ ساخت کجاست؟ + راهنمای خرید

General-ZH-gas-cooler

کولر گازی جنرال ZH ساخت کجاست ؟

کولر گازی جنرال ZH ساخت کدام کشور است ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کمپانی GENERAL ZH جزء برند های شناخته شده روز دنیاست. این کمپانی به منظور طراحی و ساخت انواع کولرهای گازی فعالیت بسیار بالایی دارد که برگرفته از تکنولوژی روز دنیا و محصولات مدرن و کاربردی است. کولر گازی جنرال ZH دارای قطعات ژاپنی و مونتاژ تایلند است.

کمپانی GENERAL ZH مطابق با جدید ترین فناوری ها و رعایت استانداردهای بین المللی در کنار قیمت مناسب و بالاترین سطح کیفیت کولرهای گازی را تولید می کند. تنوع در طراحی و ظرفیت موتور باعث شده است که سایر کمپانی ها در رقابت بسیار شدید با آن قرار بگیرند.

کولرهای گازی این برند دارای نصب رایگان هستند و هیچگونه مشکلی در زمان نصب آنها به وجود نمی اید. با آرامش خاطر و کارکرد طولانی مدت می توانید از آنها استفاده کنید.

از ویژگی های منحصر به فرد این برند که باعث شده است جزء یکی از بهترین کولرهای گازی در ایران شناخته شود، استحکام بسیار بالای بدنه و قطعات، مصرف کم برق، تنوع بسیار بالا همراه با زیبایی چشم گیر و ….است. در واقع کولر گازی جنرال ZH در تمامی مراکز سرپوشیده اعم از بازار ها، رستورانها و فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

در ابتدا برای شناخت بهتر، کولر گازی جنرال ZH را در دو دسته قرار می دهیم: کولر گازی جنرال ZH یک تکه و کولر گازی جنرال ZH دو تکه.

کولر های گازی دو تکه همانطور که مشخص است در فضای داخلی محیط و بیرون از محیط قرار می گیرند مانند اسپلیت. اما کولر های گازی یک تکه فقط دارای یک پنل هستند مانند کولرهای پرتابل و پنجره ای.

کولر گازی همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه خنک کردن محیط را برعهده دارد. امروزه به دلیل پیشرفت علم در کشورهای پیشرفته شاهد تولید کولر گازی جنرال ZH هستیم که محیطی با دمای مناسب را در اختیار شما قرار می دهد. کولرهای گازی دارای اجزاء متفاوتی هستند که هر کدام وظیفه مربوط به خودش را انجام می دهد که در ادامه به همه این اجزاء می پردازیم.

خرید انواع اسپلیت و کولر گازی

کسانی که در مناطق های مختلف زندگی می کنند باید بسته به نوع آب و هوا کولر گازی خود را انتخاب کنند که از نظر سرمایش و گرمایش  کولر اذیت نشوند.

همانطور که همه شما عزیزان می دانید تنوع در ساخت کولرها بسیار بالا است و برخی از کولرها نسبت به نوع دیگر خودشان با قیمت بالاتری در بازار به فروش می رسند و این بسته به کیفیت و نوع قطعات و سیستم های به کار رفته در کولر گازی برند جنرال ZH دارد. در تابستان ها مخصوصا در مناطق گرمسیر جنوب کشور سه منبع اصلی گرما وجود دارد که به طور ناخواسته محیط را گرم می کنند.

یکی از این منبع های گرمای هوا دیوارها و سقف هستند که هوای گرم را وارد محیط می کنند، یکی دیگر از این منبع ها می تواند از وسایل روشنایی مانند لامپ ها و پنجره ها باشد که نور خورشید را به داخل هدایت می کند. برای این منظور برا خنک تر شدن هوا باید از لامپ های کمتر و پرده برای پنجره ها استفاده کنید.

کولر گازی جنرال ZH در اوقات گرم و سرد دمای محیط خانه را برای شما به دلخواه تنظیم می کند مانند سایر وسایل سرمایشی کارکرد یکسانی از نظر خنک کردن دارد مانند یخچال ها. تنها تفاوت آنها در این است که کولر گازی دمای محیط مورد نظر را ثابت و به دلخواه به هر اندازه خنک می کند.

کولر گازی جنرال ZH

کولر گازی یکی از مهم ترین لوازم منزل است که در تابستان و زمستان مورد استفاده قرار می گیرد. در تابستان برای خنک کردن محیط و در زمستان برای گرم کردن مورد استفاده است.

چه چیزی را در مورد گازی برند جنرال ZH باید در هنگام خرید آن بدانیم؟

چه چیزی را در مورد گازی برند جنرال ZH باید در هنگام خرید آن بدانیم؟ در گذشته به دلیل نبودن تکنولوژی و کمبود کارشناسان خبره، برای سرد کردن  از کولرهای آبی استفاده می کردند و چون کار کرد این کولر ها با آب بود به آنها کولر های آبی می گفتند.

و برای گرم کردن از انواع بخاری های برقی و نفتی که دمای محیط یا بسیار سرد و یا بسیار گرم می شد و یا اینکه باید هزینه زیادی را برای برق پرداخت می کردند. در واقع این را باید به یاد داشته باشید هنگامی که می خواهید کولر گازی شرکت جنرال ZH را خریداری کنید.

در ابتدا باید متراژ محیط مورد نظر مطابق با توان کمپرسور کولر باشد چرا اگر محیط بزرگ و کولر گازی با ظرفیت کم را انتخاب کنید مجبور هستید کولر گازی را مدام روی دور تند قرار دهید و این باعث خراب شدن کولر گازی می شود و کمپرسور آن خیلی زود از کار می افتد و همچنین اگر محیط کوچک با کولر گازی ظرفیت بالا را انتخاب کرده باشید در حقیقت پول خود را دور ریخته اید.

به همین دلیل باید در ابتدا متراژ محیط مورد نظر را یادداشت کرده باشید. این برند از کولر دارای کیفیت عالی است که ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارد. در واقع از جمله این مشخصات میزان صدای کولر است که کولر گازی جنرال ZH  به دلیل قطعات مرغوب صدای بسیار کمی دارد، مشخصات دیگر می تواند شامل توان مصرفی برق باشد که این برند به دلیل تکنولوژی روز دنیا این امکان را می دهد که در هنگام استفاده از کولر میزان برق مصرفی شما بسیار پایین و مقرون به صرفه  خواهد بود.

کولر گازی جنرال زد اچ

اجزاء تشکیل دهنده کولر گازی برند جنرال ZH

این اجزاء بسته به نوع یک تکه یا دو تکه بودن به پنل های خارجی و پنل های داخلی تقسیم می شوند.

اجزاء پنل داخلی کولر گازی

  • فن خنک کننده، فیلتر هوا، دریچه و …
  • اجراء پنل خارجی کولر گازی
  • کمپرسور، کند انسور،  شیر انبساط و فن
  • که وظیفه هر کدام از این اجزاء را به طور مختصر یادآور  می شویم.

اجزاء تشکیل دهنده کولر گازی جنرال ZH

کمپرسور جزء مهم ترین قسمت های کولر گازی است در واقع همان موتور کولر گازی است که بنا به کیفیت و ظرفیت می تواند کارکردهای متفاوتی داشته باشد. این وسیله با کشیدن گاز به داخل و متراکم کردن آن وظیفه خود را انجام می دهد و سپس با فشار زیاد آن را به سوی کندانسور می فرستد. کمپرسورهای کولر گازی جنرال ZH  دارای محافظ هستند به همین دلیل در هنگام نوسان برق مشکلی برای آن ها پیش نمی آید.

اگر تمام کولر های گازی شبیه به هم باشند و ظرفیت همه آنها برای خنک کردن محیط یکسان باشد افرادی که به دنبال کولر با ظرفیت بسیار بالا یا بسیار پایین هستند از خرید آن منصرف می شوند به همین دلیل کمپانی جنرال ZH سعی کرده کولر ها با ظرفیت های مختلف تولید کند.در واقع کاربرد اواپراتور برعکس کندانسور است.

فن که در قسمت خارجی کولر قرار دارد یک فن ساده و معمولی می باشد معمولا این فن دارای سه یا چهار پره است و وظیفه بیرون دادن گرمای تولید شده از کمپرسور را بر عهده دارد.

هوای گرم داخل به وسیله فن به بیرون هدایت می شود. هنگامی که هوای گرم خارج می شود از روی اواپراتور عبور می کند که باعث خنک شدن محیط می شود.

هوای خنکی که از کولر خارج می شود از طریق دریچه وارد محیط شده و بعد پخش می شود.در واقع فیلتر هوا تمام ذرات خاک را از محیط می گیرد و باعث تمیز شدن هوا می شود. هنگامی که فن هوای گرم داخل محیط را می کشد این هوا اول از فیلتر رد می شود و بعد در اواپراتور قرار می گیرد. کولر گازی جنرال ZH  بسته به نوع آب و هوا در سه دسته کلی قرار می گیرد: گرمسیری، معتدل و سردسیری. که با توجه کردن به این نکته برق کمتری مصرف می شود.

کولر گازی جنرال

مزایای کولر گازی جنرال ZH

مزیت و نکته مثبتی که در مورد کولر گازی جنرال ZH وجود دارد، این است که این کولرها نسبت به سایر کولرهای گازی، قیمت مقرون به صرفه تری دارند.

وجود گاز R410 در تولید این کولرهای گازی، از دیگر مزیت های آن می باشد. همانطور که می دانید، کولرهای گازی که با این نوع از گاز ساخته می شوند، در مصرف انرژی بسیار مناسب هستند. کم مصرف بودن کولرهای گازی ZH، همچنین از لحاظ هزینه های تمام شده نیز، برای شما بسیار مناسب خواهند بود.

امکان استفاده کردن از این کولر در فصول سرد و فصول گرم سال، از دیگر مزیت های فوق العاده آن است. کولر گازی ZH دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی است. تمرکز بر طراحی ظاهری کولر گازی ZH، یکی دیگر از نکات مثبت این کولر گازی می باشد. این شرکت خلاق چینی با ایجاد طراحی های متنوع و مناسب در ساخت کولرهای گازی، باعث هرچه زیباتر شدن منزل شما خواهند شد.

انواع مدل های کولر گازی جنرال ZH

کولرهای گازی این برند مانند سایر برندها انواع مختلفی هستند که به صورت معمولی و اینورتر تولید می شوند. این برند هم برای رفع تمامی نیازهای مشتریان خود، انواع کولرهای گازی را در ظرفیت های متفاوت طراحی و تولید کرده است.

کولر گازی ۹۰۰۰، ۱۲۰۰۰، ۱۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ btu ظرفیت هایی هستند که شرکت جنرال تا به الان برای این نوع از کولرهای گازی وارد بازار کرده است.

کولر گازی جنرال ZH مدل پنجره ای

کولرهای پنجره ای در دسته یک تکه ها هستند. این کولرها به برق چندان قوی نیاز ندارند و با برق تک فاز به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید. از دمای ۲۱ درجه تا ۴۳ می توانند محیط را برای شما خنک کنند.

البته به دلیل موتور به کار رفته در این کولرها بسته به خرید شما با همان ظرفیت به شما کارایی می دهند. این کولرها صدای چندانی ندارد و به راحتی می توانید فیلتر هوای آن را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

کولر گازی جنرال ZH مدل دو تکه یا اسپلیت

کولرهای گازی اسپلیت  از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند که یکی از این اجزا داخلی و دیگری خارجی است. اسپلیت نسل نو برق کمتری مصرف می کنند که به راحتی می توانیم هزینه ها ی خود را  در زمینه برق مصرفی کاهش دهیم.

کولرهای گازی اسپلیت این برند داری برچسب مصرف انرژی A  هستند.در واقع کارایی سیستم اینورتر به این صورت است، هنگامی که دمای محیط به درجه مورد نظر رسید نیاز به خاموش کردن کولر نیست به طور خودکار دور موتور کم میشود و پس از گذشت زمان و تغییر هوا دوباره کولر شروع به کار می کند به همین دلیل است برق کمتری مصرف میکند.

کولر گازی جنرال ZH مدل پرتابل

این کولر ها مانند کولرهای گازی مدل پنجره ای در دسته یک تکه ها قرار می گیرند و به دلیل چرخی که دارند قابل جا به جایی هستند. پرتاب باد بسیار عالی دارند و در محیط های کوچک می توانند به خوبی جوابگو باشند. تمامی کولرهای گازی برند جنرال ZH دارای لایه های تهویه هوا هستند. کولرهای گازی مدل  پرتابل در مکانهایی که که امکان نصب کولر وجود ندارد بسیار مناسب هستند.

کولر گازی جنرال ZH ساخت کجاست

کولر گازی جنرال ZH مدل مولتی اسپلیت

کولرهای گازی اسپلیت یک پنل داخلی و یک پنل خارجی دارند اما کولرهای گازی مولتی اسپلیت هر دو پنل در داخل قرار دارند. به همین دلیل است که این مدل کولر با مدل اسپلیت اشتباه گرفته می شود.

سیستم توربو کولرهای گازی در حالت سرمایشی و گرمایشی به مدت نیم ساعت کار می کنند و بعد از نیم ساعت کولر به حالت اولیه خود برمی گردد و از حالت توربو خارج می شود.

در واقع این قابلیت کولرهای گازی کمپانی جنرال ZH  برای ایجاد سرعت در خنک کردن و گرم کردن محیط است.

کولر گازی جنرال ZH مدل ایستاده

برق مصرفی کولرهای گازی مدل ایستاده  می تواند از نوع تک فاز ویا سه فاز باشد. همانطور که از اسم این کولر ها مشخص است.

در حالت ایستاده قرار می گیرند و نمی توان آنها را روی سقف و یا زمین نصب کرد. یک نکته حائز اهمیت در مورد کولرهای گازی مدل ایستاده این است که این کولرها مانند کولرهای گازی مدل اسپلیت دارای دو پنل هستند و مانند مدل پرتابل نمی توان آنها را جا به جا کرد و فقط در یک گوشه از محیط نصب می شوند.

در ادامه مبحث کولر گازی جنرال ZH ساخت کجاست باید بگوییم که این کولر به دلیل ظرفیت بالای موتور و منحصر به فرد بودن مشتریان زیادی دارد در واقع در مکان های بزرگ و شلوغ مانند ترمینالها و مراکز خرید و ….. بدون هیچ گونه کم و کاستی پاسخگو است. موتور کولر های گازی ایستاده گری از نوع روتاری و اسکرال است.

انواع کولر گازی جنرال ZH

برای خرید و آشنایی با  انواع اسپلیت و کولر گازی میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”برند کولر جنرال و اجنرال یکی هستند؟” answer-0=”خیر برند اجنرال محصول ژاپن و برند جنرال برای کشور چین است.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا کولرهای گازی ZH گارانتی دارند؟” answer-1=”بله این محصول چینی تا یک سال گارانتی دارد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا کولر گازی جنرال برای مناطق گرمسیر مناسب است؟” answer-2=”بله این کولر گازی دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی است که در تنوع بالایی تولید شده اند و برای مناطق گرمسیری هم مناسب هستند.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *