در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

دمای عملکرد اسپرینکلر

لطفا امتیاز دهید

دمای عملکرد اسپرینکلر

ما در مقاله قبلی در مورد اسپرینکلر که جزء سیستم‌های پاششی اطفاء حریق آتش است، با شما صحبت کردیم و قصد داریم در این مقاله نیز دمای عملکرد اسپرینکلر را مورد بررسی قرار دهیم.

این سیستم تنها زمانی می‌تواند عملکرد خود را به راحتی نشان دهد کرد دما را به مقدار و میزان مشخص شده افزایش دهید. همچنین سیستم باید اثر و احساسی نسبت به تشخیص دما داشته باشد تا بتواند شروع به کار کرده و آب را تخلیه کند.

امروزه تجهیزات این چنینی آتش نشانی در سراسر دنیا مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرد و می تواند در کاهش خسارت های ناشی از آتش سوزی نقش مهمی را ایفا کند. معمولاً ساختمان هایی که از این سیستم استفاده می‌کنند، بسیار کم دچار آسیب و خسارت ناشی از حریق می شوند.

دمای عملکرد اسپرینکلر

انواع شیشه جیوه ای اسپرینکلر

تنها زمانی می توان دمای عملکرد اسپرینکلر را به نمایش گذاشت که سنسور فعالی داشته و دمای تعیین شده از حد مشخص بالاتر رود. ایمنی این سیستم بسیار بالا است و اگر با توجه به استاندارد نصب گردد، قطعا می تواند به کنترل حریق بپردازد. اسپرینکلر جزء مهار کننده‌های اصلی آتش است که می‌تواند از آسیب‌های جدی به ساختمان ها و محل های گوناگون جلوگیری نماید.

همچنین طراحی این سیستم به شکلی است، منطقه ای که دچار آتش‌سوزی شده است را تحت پوشش خود قرار دهد و بدین ترتیب، در مصرف آب به شکل ویژه صرفه‌جویی می‌شود و در این بین، دمای عملکرد اسپینر به راحتی قابل تنظیم است. به گونه‌ای که هر چقدر حرارت افزایش یابد. سیستم شیشه جیوه شکسته می شود و مسیر آب را برای پاشیدن و مهار آتش سوزی فعال می کند.

معمولاً با توجه به کاربرد و ارتفاع های گوناگون دمای فعال سازی اسپرینکلر متفاوت است. این سیستم آب آفشان همانند یک کپسول آتش نشانی عمل می کند که می تواند به نحو احسن کارایی خود را به نمایش بگذارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر از منبع آب، اتصالات و لوله خبری نیست. بلکه از سنسور و شیر استفاده می کنند.

عمدتاً ۶ نوع شیشه جیوه ای برای دمای عملکرد اسپرینکلر مشخص می شود که دمای کار کرد با توجه به درجه سانتیگراد مشخص می شود و شیشه جیوه ای نارنجی ۵۷ درجه سانتیگراد، شیشه جیوه ای قرمز ۶۸ درجه سانتیگراد، شیشه جیوه ای زرد ۷۰ درجه سانتیگراد، شیشه جیوه ای سبز ۹۳ درجه سانتیگراد، شیشه جیوه ای آبی ۱۴۱ درجه سانتی‌گراد و شیشه جیوه ای بنفش ۱۸۲ درجه سانتیگراد را پوشش می دهد.

 انواع سیستم اسپرینکلر

 در مورد دمای عملکرد اسپرینکلر در این مقاله از سری مقالات تأسیسات با شما کاربران عزیز صحبت می کنیم. بهتر است بدانید که این نوع سیستم های اطفاء حریق و مکانیکی چنانچه افزایش دمای ۶۸ درجه را تجربه کنند، البته دمای عملکرد اسپرینکلر کاملا متفاوت است. عملیات اطفاء حریق آغاز می گردد. البته ناگفته نماند که اسپرینکلر به سیستم اعلام حریق به هیچ عنوان ارتباطی نداشته و عملکرد خود را به صورت مستقل ارائه می دهد.

همچنین خطا در عملکرد اسپرینکلر ها بسیار کم دیده می شود و تنها زمانی که دما به دمای مشخص شده برسد، شیشه جیوه شکسته و عملیات آغاز می‌شود و سیستم تر، سیستم خشک، سیستم سیلابی و سیستم pre – Action هر کدام از انواع سیستم اسپرینکلر به شمار می آیند.

 ویژگی سیستم اسپرینکلر

تا این جا با این موضوع آشنا شدید که دمای عملکرد اسپرینکلر به صورت دلخواه توسط افراد البته متخصص مشخص می گردد تا زمان حریق بتواند عملیات آب پاشی را با اطفاء حریق آغاز کند. البته اسپرینکلر به سبب ویژگی هایی که دارد امروزه مورد استقبال قرار گرفته است. به صورت دائم شما می توانید از فشار لازم به نحو احسن استفاده کنید.

همچنین، به واسطه افشانه های اتوماتیک هنگام آتش سوزی، مسیر پاشش مشخص می گردد. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که با وجود حباب شیشه ای، با افزایش دما دیگر حباب نمی تواند تحمل لازم را داشته باشد و شروع به ترکیدن می کند و این گونه مسیر جریان آب آزاد می شود و حال با توجه به این ویژگی ها شما می توانید، از این سیستم اطفاء حریق به سادگی و اطمینان کامل استفاده کنید.

دمای عملکرد اسپرینکلر

خرید اینترنتی اسپرینکلر

مجموعه تاسیسات دات کام از جمله مجموعه های معتبری است که در مقایسه با رقبا همیشه به روز ترین و با کیفیت ترین محصولات را ارائه می دهد.

کولر گازی ها و داکت اسپلیت و بسیاری از محصولات دیگر همگی در برندهای معتبر به فروش می رسند که شما می توانید با خرید اینترنتی بدون واسطه، هزینه بسیار کمتری را پرداخت کنید.

 البته ناگفته نماند که امروزه دیگر کمتر کسی به سراغ بازار سنتی می رود و حتی برای خرید اسپرینکلر لازم نیست که شما مجموعه و فروشگاه دیگری را انتخاب کنید، به این علت که در این مجموعه نیز به فروش می رسد.

دمای عملکرد اسپرینکلر نیز همان گونه که گفته شد به صورت دلخواه و طبق استاندارد های لازک تعیین می گردد. اینگونه در صورتی که با افزایش دما حباب شیشه ای رو به رو شود با شکستگی خود عملیات اطفاء آغاز می گردد.

شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق وب سایت https://tasisat.com تهیه نمائید. در صورت نیاز به اطلاعات و مشاوره لازم از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

حال که در مورد دمای عملکرد اسپرینکلر با شما صحبت کردیم، بهتر است بدانید که برای تنظیم دما همیشه باید به فردی ماهر و متخصص در این زمینه مراجعه کنید. به این دلیل که، اگر در زمان لازم حباب شیشه ای و جیوه ای سیستم اسپرینکلر دچار ترکیدگی نشود قطعاً عملیات اطفاء حریق نمی تواند به درستی و دون مشکل آغاز گردد.

البته برخی از افراد به صورت سرخورد نسبت به تنظیم دما اقدام می کنند که این انتخاب می تواند خسارت و مشکلات زیادی را به وجود آورد. توصیه ما این است که از محصولات مجموعه تاسیسات دات کام برای تهیه این چنین وسایل ایمنی اقدام نمایید. در مقایسه با رقبا این فروشگاه بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را ارائه می دهد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

چند نوع شیشه جیوه ای اسپرینکلر وجود دارد؟

6 نوع، آبی – قرمز – نارنجی – زرد – سبز – بنفش

عملیات اطفاء حریق چگونه آغاز می شود؟

زمانی که دما به حد لازم برسد، حباب شیشه ای جیوه ای شکسته و عملیات پاشش آب آغاز می گردد.

امروزه از چه نوع تجهیزاتی در این نوع سیستم استفاده می کنند؟

سنسور و شیر.

مطالب مرتبط

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس هر چقدر که بیشتر به فصل زمستان نزدیک شویم، مردم بیشتر به فکر خرید و... ادامه مطلب

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یازده =