Search
Close this search box.

اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع

استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع

اسپرینکلر از جمله سامانه هایی است که برای اطفای حریق خودکار مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرد. امروزه به راحتی می توانید در مکان های گوناگون از این سیستم استفاده کنید.

همچنین، نازل این سیستم از جمله مهمترین قسمت های آن محسوب می‌شود که با حباب شیشه ای حساس به حرارت جزء اجزاء مهم و کاربردی در ساختار نازل سیستم اسپرینکلر است که باعث می شود دو اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع امروزه مورد کاربرد قرار گیرد.

اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع

اهمیت نصب اسپرینکلر

 اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع در برابر حریق عملکرد قابل قبولی را ارائه م دهند تا بتوان در در محیط های گوناگون مسکونی و غیرمسکونی از خساراتی که به خاطر انواع آتش سوزی حاصل می شود به راحتی جلوگیری نمود. معمولاً در محیط های مسکونی به خاطر وجود موکت، فرش و بسیاری از موارد این چنینی دیگر، شما با حرارت بالا و البته حوادث بسیار بیشتری مواجه می شوید.

اما زمانی که نسبت به نصب اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع اقدام نمایید، می توانید از خسارت احتمالی که گریبانگیر افراد در هنگام آتش سوزی می شود جلوگیری نمایید.

در بناهای مسکونی معمولا اسپرینکلر واکنش سریع به سادگی می‌تواند آتش‌سوزی را در همان لحظات اولیه از بین ببرد؛ چرا که در برخی از شرایط ثابت شده است تا زمان اعزام نیروی آتش نشانی، متأسفانه خسارت جبران ناپذیر بسیاری متحمل افراد می شود و عمدتاً اسپرینکلر برای کنترل حریق یک روش کاربردی و البته قابل قبول به شمار می آید.  

طراحی و انتخاب اسپرینکلر طبق چه معیاری انجام می شود؟

سؤالی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید این است که اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع بر چه اساسی طراحی و انتخاب می شود که در این میان، استاندارد NFPA با ۱۰ مرحله مورد توجه قرار می گیرد.

این ۱۰ مرحله شامل تشخیص نوع خطر می شود که در مرحله دوم نیز با بررسی نوع و شکل ساختمان شما می توانید نسبت به ساختار اصلی این سیستم مطمئن باشید. مرحله سوم شامل مرحله بررسی منابع آب مورد نیاز سیستم و سپس تشخیص و انتخاب نوع سیستم است و به خاطر داشته باشید که تعیین نوع اسپرینکلر مورد نیاز نیز باعث می شود تا انتخاب و طراحی آن بتواند به راحتی شکل پذیرد.

به هیچ عنوان انتخاب لوله مناسب را نباید نادیده گرفت؛ چرا که لوله مناسب همراه با بست و گیره های مناسب برای نصب لوله ها جزء موارد بسیار کلیدی در طراحی اسپرینکلر ها است.مرحله هشتم به تعیین تجهیزات جانبی مورد نیاز اشاره می کند که با محاسبات هیدرولیکی شما در پایان می توانید به تهیه نقشه و ذکر جزئیات و نکات مهم آن بپردازید.  

مقایسه اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع

به هیچ عنوان اسپرینکلر واکنش استاندارد به خاطر داشتن گواهی استاندارد به این نام شهرت ندارد، در صورتی که در مقایسه با اسپرینکلر واکنش سریع حساسیت بسیار کمتری داشته و حتی عملکرد خود را بسیار کند تر به نمایش می‌گذارد. در تکمیل این جمله بهتر است بدانید که تمامی اسپرینکلر ها این اختیار را دارند که دارای گواهی استاندارد باشند، اما اسپرینکلر واکنش استاندارد نباشند.

معمولاً در مقایسه اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع در یک شرایط برابر و یکسان زمان کمتری را برای فعال شدن به خود، اسپرینکلر واکنش سریع اختصاص می دهد و این چنین، آتش‌سوزی را به راحتی مدیریت و کنترل می نماید.

حباب شیشه‌ای حساس به دما در اسپرینکلر واکنش سریع در مقایسه با اسپرینکلر واکنش استاندارد بسیار باریک تر است و نسبت به افزایش دما نیز حساس تر عمل می کند. توجه داشته باشید که معمولاً در محل های کم خطر که تجمع افراد زیاد است، اسپرینکلر باید عملکرد خود را بسیار سریعتر به نمایش بگذارد تا بتواند از گسترش هر چه بیشتر آتش و البته ایجاد حجم بالای دود جلوگیری نماید.

معمولاً اسپرینکلر واکنش سریع در لحظات ابتدایی آتش سوزی کنترل بیشتری را شامل می شود که این خود یکی از مزایای اصلی آن به حساب می آید. همچنین اسپرینکلر های واکنش سریع هزینه بسیار کمتری نسبت به اسپرینکلر واکنش استاندارد دارند و آب کمتری را مصرف می کنند.

اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع

فروش اینترنتی اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع

وب سایت اینترنتی https://tasisat.com از جمله وب سایت های تخصصی است که شما می توانید نسبت به خرید کولر گازی، داکت اسپلیت، کولر آبی، فیلتر استخر، پمپ استخر، فن کویل و بسیاری از محصولات دیگر مانند اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع اقدام نمایید.

به هر حال این وبسایت در مقایسه با رقبا همیشه قیمت مقرون به صرفه و با کیفیت تری را ارائه می دهد که شما می توانید برند های معتبر و پرفروش بازار را در این سایت بیابید. قبل از خرید با مشاورین مجموعه در ارتباط باشید تا با توجه به نیاز و کاربرد خود خرید مقرون به صرفه ای را تجربه کنید.  

نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است شما عزیزان در هر جای ایران که باشید می توانید جهت سفارش این محصولات به صورت اینترنتی اقدام نمائید. در هر مرحله از خرید می توانید از راهنمایی و مشاوره های لازم بهره مند شوید.

ما در این مقاله هر آنچه لازم بود در اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع برای شما بیان کردیم. به هر حال هر کدام مزایای خاصی را به خود اختصاص می‌دهند، که شما با توجه به نوع کاربرد و نوع محل می‌توانید نسبت به خرید هر کدام اقدام نمایید.

در این بین، فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام بهترین گزینه برای خرید اینترنتی است که شما از خدماتی همچون تحویل سریع محصول، پرداخت آنلاین از طریق درگاه های مطمئن بانکی نیز به راحتی می توانید برای خرید بدون واسطه در کمترین زمان ممکن استفاده نمایید.

با اهمیت و ضرورت نصب اسپرینکلر واکنش استاندارد و واکنش سریع نباید خرید این محصولات را نادیده گرفت که تنها رفاه جان و مال با جلوگیری از خسارات بیشتر در حادثه آتش سوزی امکان پذیر است. فروشگاه اینترنتی تأسیسات دات کام می تواند بهترین گزینه برای خرید اینترنتی این محصولات با قیمت کمتر از بازار باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *