روش های آتش نشانی و اطفاء حریق

استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

لطفا امتیاز دهید

استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

همیشه استانداردهای وجود دارد که به واسطه آن شما باید نسبت به نصب بسیاری از تجهیزات ایمنی مانند کپسول آتش نشانی اقدام نمایید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با معیارهای اصلی استاندارد نصب کپسول آتش نشانی آشنا کنیم که این چنین، ایمنی ساختمان به بهترین شکل ممکن امکان پذیر شود.

برای خرید کپسول آتش‌نشانی مناسب می‌توانید به فروشگاه اینترنتی تأسیسات دات کام https://tasisat.com مراجعه کنید که نسبت به رقبا قیمت مناسب تری را پیشنهاد می دهد. سپس با توجه به مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود نسبت به نصب آن اقدام نمایید.

استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

نکات نصب کپسول آتش نشانی

شما برای توجه به استاندارد نصب کپسول آتش نشانی باید به کپسول های آن توجه کنید. نصب صحیح معیارهای خاصی را به خود اختصاص می‌دهد. در این بین، تعداد کپسول مورد نیاز نیز جزء  فاکتورهایی است که نباید به هیچ عنوان آن را نادیده گرفت.

باید دقت کنید هر کپسول آتش نشانی سطح پوشش خاصی دارد که این نیز استاندارد نصب را در بر دارد و جزء عوامل بسیار کلیدی محسوب می شود. البته اگر شما از فردی ماهر و متخصص برای نصب کپسول آتش نشانی استفاده کنید، در طولانی مدت می توانید نسبت به ایمنی ساختمان و هر محل دیگری مطمئن باشید.  

  • محل نصب کپسول آتش نشانی

معمولاً با توجه به استاندارد نصب کپسول آتش نشانی شما در مجاورت ورودی و خروجی و حتی در معرض دید محل مورد نظر باید نسبت به نصب اقدام نمایید. برای نصب کپسول آتش نشانی نیز از این بست کاملا مخصوص باید استفاده نمایید و با امنیت کامل کپسول را در محل نصب کنید.

محیط های بسیار گسترده، باید کپسول را به گونه ای نصب کنید که در دسترس همگان قرار بگیرد. همچنین دستورالعمل استفاده از آن در کنار کپسول الزامی است که نباید آن را نادیده گرفت. البته برخی از افراد در زمان نصب به این نکته توجه ندارند که کپسول نباید آسیب ببیند و همچنین کاملاً دور از مواد اشتعال زا باشد.

چرا که مواد اشتعال زا می‌تواند خطرات بسیار زیادی را برای کپسول آتش نشانی به وجود آورد. توصیه ما به شما این است در فضای باز و حتی در مقابل نور خورشید و یا هر شرایط جوی نامساعد دیگر مانند باران و برف از قرار دادن کپسول آتش نشانی خودداری نمایید؛ چرا که این چنین طبق استاندارد نصب کپسول آتش نشانی عمل نکرده اید.

همچنین برای هر واحد ساختمان و آپارتمان باید به صورت مجزا از یک کپسول آتش‌نشانی مرغوب و با کیفیت استفاده کنید. کپسول باید به شکلی بر روی آویز مخصوص خود قرار گیرد که برچسب شارژ سالیانه و همچنین تست هیدرواستاتیک آن به وضوح قابل خواندن باشد، این چنین نوع کلاس بندی خاموش کننده و دستورالعمل آن نیز مشاهده خواهد شد.

 البته برخی کپسول را درون کابینت و یا فرورفتگی داخل دیوار قرار می دهند. در این هنگام شما نباید نسبت به قفل کردن کابینت اقدام نمایید. کابینت را نشانه‌گذاری کنید تا به راحتی در معرض دید قرار داشته باشد و در شرایط بحرانی به توان از آن به راحتی استفاده کرد.

همچنین برای کابینت باید یک محفظه تهویه هوا نیز در نظر بگیرید؛ چون که افزایش دمای داخل کابینت نیز امکان پذیر است. به صورت سالانه و منظم نسبت به سرویس و شارژ بهتر است هرچه سریع تر اقدام نمایید.

  • فاصله استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

حال که در مورد محل نصب کپسول آتش نشانی با شما صحبت می کنیم، بهتر است نوع کپسول و مساحت محل را نیز برای تشخیص کپسول آتش نشانی در نظر بگیرید. برای مکان هایی که مساحت بالایی دارند اگر از کپسول های کوچک استفاده میکنید، باید بین آنها فاصله بسیار کمتری را در نظر بگیرید. نوع محل و مواد قابل اشتعال محیط برای نصب کپسول نیز تأثیرگذار است.  

توجه کنید که چه تعداد کپسول می تواند برای محیط شما مناسب باشد تا به واسطه آن بتوانید به استاندارد نصب کپسول آتش نشانی توجه کنید.

همیشه یک برآورد از مواد سوختنی و قابل اشتعال باید در نظر بگیرید و مواردی مانند محاسبه سطح کارگاه، دانسیته مواد سوختی، نوع محل از نظر میزان حریق، حداکثر سطح احتمالی، ارزش کالا و دستگاه ها و تعیین فاکتور خاموش کنندگی را نباید از یاد برد.با توجه به این عوامل می توانید تعداد کپسول مورد نیاز را برای نصب در نظر بگیرید.

برای این کار بهتر است علاوه بر توجه به استاندارد نصب کپسول آتش نشانی از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید. سطح پوشش کپسول آتش نشانی از عوامل مهم دیگر در انتخاب تعداد کپسول است که با توجه به نوع و اندازه و وزن کپسول مشخص می گردد. اما معمولاً فاصله خاموش کننده های گروه A 23 متر و گروه B نیز ۹ متر برآورد می‌شود.

استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

  •  ارتفاع نصب کپسول آتش نشانی

البته اتحادیه ملی محافظت در مقابل آن آتش نیز با توجه به استاندارد نصب کپسول آتش نشانی شرایطی را ارزیابی کرده است و این چنین شرح می‌دهد. برای کپسول هایی که وزن آنها از ۱۸ کیلوگرم پایین‌تر است، خاموش کننده حداکثر یک و نیم متر از زمین فاصله باید داشته باشد.

خاموش کننده هایی که وزن بیشتری از 18 کیلوگرم دارند، سر خاموش کننده در ارتفاع بالای یک متر از سطح زمین باید قرار بگیرد. اما کپسول های آتش نشانی در ارتفاع ۱۰ سانتی متر از کف زمین گزینه ایده آلی است.

خاموش کننده هایی که چرخ دار هستند، روی زمین محل مناسبی برای نصب نیست. به این دلیل که نباید جا به جا شوند شود البته از خاموش کننده هایی که قابل حمل هستند، نباید بر روی زمین استفاده کرد. 

با توجه به استاندارد نصب آتش نشانی شما می توانید از این محصول در طولانی مدت به نحو احسن استفاده نمایید. متاسفانه برخی از افراد به این استانداردها هیچگونه توجهی ندارند و این چنین است که در کوتاه مدت مشکلات ریز و درشت زیادی به وجود می آید. همچنین شما باید بدانید که اگر به این استاندارد توجه نکنید، احتمال خسارت و حادثه بسیار زیادی نیز وجود دارد.

مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع کپسول های اتش نشانی و همچنین سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولرگازی، داکت اسپلیت، پکیج و … می باشد. تمامی این محصولات توسط برترین برند ها تولید و ساخته شده است. شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com جهت خرید و سفارش این محصول اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

 

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *