در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها

کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها

لطفا امتیاز دهید

کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها

کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها باید با توجه به مساحت و همچنین تجهیزاتی که در آن قرار دارد انتخاب شود. در بیشتر انبار ها بسته بندی زیادی وجود دارد و امکان دارد برخی تجهیزات الکتریکی وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که معمولاً در انبارها فضای وسیع تری نسبت به اتاق ها وجود دارد که نسبت کپسول آتش نشانی بزرگتر برای پوشاندن فضای بیشتر توصیه خواهد شد.

انبار ها یکی از محیط های بسیار مهم می باشند که شما باید سعی کنید از کپسول مناسبی برای آن استفاده نمایید. در اتبارها تجهیزات زیادی وجود دارد که شما باید سعی کنید با تشخیص درست کپسول را انتخاب کنید که آسیبی به تجهیزات دیگر وارد نکند و جهت اطفاء حریق استفاده شود.

برای اینکه بتوانید کپسول مناسبی را انتخاب نمایید باید با انواع آن آشنا باشید. در ادامه انواع کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها را برای شما عزیزان ذکر میکنیم.

کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها

انواع کپسول های آتش نشانی

در ادامه ی مبحث کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها باید ذکر کنیم که انواع کپسول آتش نشانی وجود دارد که هر یک با مواد خاموش کننده مناسب اطفاء حریق نوع خاصی از مواد قابل اشتعال می باشد. برخی از مواد خاموش کننده اطفاء که در این کپسول ها استفاده می شوند عبارتند از: مواد شیمیایی مایع، گاز CO2 و پودر خشک و آب است.

هیچ کپسولی وجود ندارد که بتواند در تمام طبقات آتش مورد استفاده قرار بگیرد. شما باید سعی کنید که کپسول آتش خاموش کن مناسب محل کار یا زندگی خود را تهیه نمایید. یکی دیگر از موارد مورد توجه به انتخاب کپسول آتش خاموش کن اندازه و وزن مناسب برای مطابقت با مقررات ایمنی و آتش در محل کار یا زندگی شما می باشد.  

  • خاموش کننده های حاوی کف

کپسول های آتش نشانی حاوی کف ازجمله کپسول اتش نشانی مناسب در انبارها می باشند که معمولا بیشتر برای اتش‌سوزی های گروه B استفاده می شود. با این حال بهتر است بدانید که این کپسول ها معمولاً بر پایه های آب می باشد به همین خاطر می توانید از آن ها برای آتش سوزی های کلاس A استفاده نمایید.

این محصول امکان دارد برای آتش سوزی ناشی از مواد آلی مختلف از جمله چوب، زغال سنگ، منسوجات و پارچه، مقوا و کاغذ همچنین مایعات قابل اشتعال مثل بنزین و رنگ و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است بدانید از این رو نمی توان در آتش سوزی های ناشی از فلزات قابل اشتعال در آشپزخانه و آتش سوزی های که تجهیزات الکتریکی را در گیر کرده اند استفاده کرد. رنگ برچسب این محصول کرم رنگ می باشد.

بهتر است بدانید در محل کار و ساختمان‌های مثل انبارها، املاک مسکونی، بیمارستان ها، مدارس، ادارات و ساختمان هایی که مایعات قابل اشتعال از اهمیت بالایی برخوردار بوده که باید کپسول برای اطفائ حریق وجود داشته باشید.

  •  خاموش کننده های مبتنی بر اب

در ادامه مبحث کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها باید ذکر کرد که کپسول های آتش نشانی مبتنی بر آب بیشتر برای خطر آتش سوزی کلاس A مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که این خاموش کننده ها برای اتش سوزی های ناشی از پارچه، منسوجات، زغال سنگ، چوب و مقوا و کاغذ و … استفاده خواهد شد.

از این خاموش کننده ها برای اتش سوزی های تجهیزات الکتریکی به هیچ عنوان استفاده نکنید چرا که امکان دارد باعث گسترش آتش شود. توجه داشته باشید که این کپسول ها دارای برچسب قرمز روشن می باشد.

در داشته باشید که نوع مشاغل، محلی که این نوع کپسول باید در آنجا قرار داشته باشد و همچنین در ساختمان های ساخته شده از چوب یا مواد آلی و تجاری حاوی انواع خاصی از مواد آلی مثل بیمارستان ها، مدارس، هتل‌ها، دفاتر، انبارهاریال املاک مسکونی و .. استفاده می شود.

  •   خاموش کننده های حاوی پودر خشک

یکی از انواع کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها؛ کپسول خاموش کننده حاوی پودر خشک می باشد. با این حال توجه داشته باشید که نباید از این نوع کپسول ها در فضاهای بسته استفاده کنید.

چرا که پودر خشک موجود در خاموش کننده ها به راحتی استنشاق می شود. همچنین تمیز کردن پودری که بعد از اتش به جا مانده است بسیار سخت و دشوار می باشد.

 برای اتش سوزی هایی که مربوط به تجهیزات الکتریکی، مواد آلی مثل چوب، زغال سنگ، منسوجات و پارچه، مقوا و کاغذ و همچنین آتش سوزی های ناشی از مایعات قابل اشتعال مثل بنزین، رنگ و … مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور معمول برای حریق فلزات قابل اشتعال مثل منیزیم و تیتانیوم نیز استفاده خواهد شد. از این کپسول ها در محل ‌های گاراژ، مشاغل جوشکاری و برش، ساختمان‌های با اتاق‌های بزرگ، دیگ بخار و مکان های حاوی گازهای قابل اشتعال مورد نیاز می باشد.

  •   خاموش کننده های حاوی مواد شیمیایی مرطوب

در ادامه مبحث کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها باید ذکر کنیم که یکی از انواع کپسول خاموش کننده های حاوی مواد شیمیایی مرطوب می باشد. این خاموش کننده در آتش سوزی های ناشی از مواد مختلف مثل چوب و کاغذ، مقوا و … استفاده می شود. بهتر است بدانید برچسب این کپسول به رنگ زرد می باشد.

کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها

  • خاموش کننده های حاوی مواد شیمیایی دی اکسید کربن یا CO2

با توجه به کپسول اتش نشانی مناسب در انبارها باید ذکر کنیم که یکی از انواع کپسول هایی که برای انبار ها بسیار مناسب می باشد که آتش نشانی دی اکسید کربن یا CO2 می باشد که اصلی ترین نوع خاموش کننده ها به شمار می رود.

مواد درون این کپسول مانع رسیدن اکسیژن به آتش شده و به سرعت آتش را خاموش می کند. همچنین بهتر است بدانید این نوع مواد پسماندی برجای نزاشته و به تجهیزات اطراف آتش نیز آسیبی وارد نخواهد کرد.   

در این مقاله برای شما عزیزان انواع کپسول ها را ذکر کردیم که با توجه به آن می‌توانید کپسول آتش نشانی مناسب در انبارها را انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید. مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع تجهیزات آتش نشانی می باشد. با اطمینان خاطر می توانید این تجهیزات را از سایت https://tasisat.com تهیه نمایید.

همچنین می توانید این مجموعه ارائه دهنده تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی، اسپلیت و پکیج، هیتر برفی، و … می باشد. که این محصولات توسط برترین تولید کنندگان داخلی و خارجی تولید شده اند. شما بازدیدکنندگان گرامی با اطمینان خاطر می توانید این محصولات تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

انواع کپسول های آتش نشانی کدامند؟

کپسول آتش نشانی حاوی فوم، کپسول آتش نشانی حاوی آب، کپسول اتش نشانی حاوی پودر خشک، کپسول اتش نشانی حاوی مواد شیمیایی مرطوب، کپسول شیمیایی حاوی دی اکسید کربن یا CO2

آیا می توان از یک نوع کپسول آتش نشانی برای اطفای حریق انواع آتش ها استفاده کرد؟

خیر برای هر نوع آتشی باید از کپسول مخصوص آن استفاده شود.

به چه صورت می توان کپسول آتش نشانی مناسبی را تهیه و خریداری کرد؟

از طریق وب سایت https://tasisat.com می توانید جهت تهیه انواع کپسول های آتش نشانی اقدام نمایید.

مطالب مرتبط

نصب پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری قدیم الایام سیستم گرمایشی منازل و ادارات بسیار ساده بود، اما امروزه با پیشرفت جوامع و تغییر... ادامه مطلب

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟ یکی از دغدغه های رایج در ساختمان ها کم کردن صدای... ادامه مطلب

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس هر چقدر که بیشتر به فصل زمستان نزدیک شویم، مردم بیشتر به فکر خرید و... ادامه مطلب

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دوازده =