کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری

انتخاب کولر گازی مناسب و باکیفیت همواره از مولفه های مهم و حائز اهمیت در هنگام خرید این مدل از سیستم‌های تهویه مطبوع به شمار می رود. در زمینه انتخاب کولر گازی پارامترها و فاکتورهای مختلفی را باید در نظر گرفت. متراژ و ابعاد ساختمان، شرایط آب و هوایی منطقه، نوع کاربری ساختمان و درب و پنجره های تعبیه شده در سازه، از فاکتورهای موثر و تاثیرگذار در این زمینه به شمار می روند.

با لحاظ کردن این پارامترها به راحتی می توان سیستم تهویه مطبوع مناسب و کاربردی را انتخاب و خریداری نمود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که عدم تناسب ظرفیت سرمایش و گرمایش دستگاه با متراژ ساختمان، ضمن اتلاف و هدر رفت انرژی، افزایش هزینه های جانبی و اقتصادی مصرف کننده را به دنبال دارد.

مضاف بر این، همخوان نبودن مساحت فضای مورد استفاده با ظرفیت کولر گازی، مانع از تولید و توزیع هوا با نرخ ثابت و یکسان می شود. بر همین اساس، در هنگام انتخاب سیستم های سرمایشی و گرمایشی، می بایست نهایت دقت و توجه و حساسیت را به خرج داد.

کولر گازی مناسب

مهم ترین پارامترها برای انتخاب کولر گازی مناسب

بدون تردید، یکی از مهم ترین پارامترها برای خرید کولر گازی توجه به شاخص ظرفیت گرمایش و سرمایش دستگاه می باشد. این شاخص غالبا در کاتالوگ یا دفترچه راهنمای محصول با واحد BTU/hr مشخص می گردد. با لحاظ کردن این شاخص به سادگی می توان دستگاه کولر گازی را متناسب با نوع نیاز و متراژ و ابعاد ساختمان انتخاب نمود.

همچنین، با در نظر گرفتن ظرفیت سرمایش و گرمایش دستگاه، از صرف هزینه های گزاف و اضافی جلوگیری می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که شاخص BTU، قابلیت انتخاب دستگاه کولر گازی برای آپارتمان 80 یا 100 متری را به راحتی امکان پذیر می سازد.

لازم به ذکر است که British Thermal Unit (BTU) یا واحد حرارتی بریتانیا، واحد سنجش و اندازه گیری بین المللی انرژی محسوب می شود. از سوی دیگر، هر 1200 بی تی یو، قابلیت خنک کردن حدود 46 متر از یک فضا را دارد. این میزان و مقدار با توجه به شرایط ایده آل در نظر گرفته شده است.

بنابراین، در کلان شهرهایی مانند تهران با در نظر گرفتن شرایط ایده آل، برای هر فضای در حدود 20 متر، نیاز به 18000 بی تی یو سرمادهی می باشد. گفتنی است که میزان ارتفاع سقف تا دیوار، مدت زمان قرارگیری ساختمان در معرض آفتاب و میزان تابش آفتاب، از دیگر پارامترها برای انتخاب مناسب کولر گازی برای آپارتمان به شمار می روند.

علاوه بر این، میزان عایق بندی سازه، تعداد ساکنان، ارتفاع سقف و نقشه ساختمان از دیگر پارامترها موثر و تاثیرگذار در این زمینه محسوب می‌شوند. همچنین، انتخاب دستگاه دارای ظرفیت سرمایشی زیاد برای متراژ کم و همینطور خنک سازی متراژ بالا با کولر گازی دارای ظرفیت سرمایش پایین، توجیه اقتصادی و منطقی ندارد. این کار به جز افزایش هزینه های مربوط به برق و انرژی، هیچ نتیجه دیگری را در بر نخواهد داشت.

انتخاب کولر گازی مناسب متناسب با متراژ آپارتمان

محاسبه متراژ و مساحت ساختمان در انتخاب و خرید کولر گازی مناسب، کمک شایانی می نماید. به طور معمول، کولرهای گازی در ظرفیت های سرمایشی و برودتی 9000 الی 30000 بی تی یو بر ساعت تولید و به خریداران عرضه می‌گردد. با در نظر گرفتن مساحت فضای مورد استفاده و تناسب داشتن آن با ظرفیت کولر گازی، امکان خنک سازی محیط در سریع ترین و کوتاه ترین بازه زمانی میسر می شود.

مطابق با بررسی های انجام شده، کولر گازی دارای ظرفیت 9000 بی تی یو بر ساعت، برای سازه های با متراژ 10 الی 20 مترمربع مناسب و مفید می باشد. برای انتخاب کولر گازی مناسب برای سازه های 20 تا 40 مترمربع، ظرفیت 12000 Btu/hr، از بهترین و مناسب ترین گزینه ها تلقی می گردد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کولر گازی دارای ظرفیت 12000، امکان خنک سازی فضاهای 20 تا 40 متری را در کوتاه ترین زمان فراهم می آورد. بر این اساس، هوای خنک و مطبوع به صورت یکپارچه و یکنواخت در محیط داخلی انتشار پیدا می کند. این در حالی است که کولر گازی با ظرفیت 18000، قابلیت خنک سازی سازه های 40 تا 60 مترمربع را به نحو مطلوب، امکان پذیر می سازد.

کولر گازی مناسب

از سوی دیگر خرید کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری، دستگاه های دارای ظرفیت سرمایشی 24000 بی تی یو بر ساعت می باشد.

بنابراین، برای خنک سازی سازه های ساختمانی و مسکونی دارای متراژ 60 تا 80 مترمربع، کولر گازی با ظرفیت 24000 btu/hr از گزینه های کاربردی و کارآمد قلمداد می گردد. مضاف بر این، کولرهای گازی 30000، بهترین انتخاب برای فضاهای دارای متراژ 80 تا 100 مترمربع می باشند.

ناگفته نماند که انتخاب کولر گازی مناسب برای سایر سازه ها، از قبیل واحدهای اداری، تجاری و بیمارستانی، کاملا متفاوت با سازه های ساختمانی صورت می گیرد. بر این اساس، انتخاب سیستم های تهویه مطبوع، معمولا متناسب با نوع کاربری سازه و پروژه انجام می شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =