Search
Close this search box.

طراحی تاسیسات استخر

tasisat-estakhr3-min

طراحی تاسیسات استخر، یکی از ملزومات مهم در ساخت استخر، سونا و جکوزی می باشد؛ لذا باعث شده بنای و محوطه استخر طبق قواعد و اصول درست طراحی و ساخته شود. بنابراین محیطی ایمن برای تفریح و استراحت افراد می باشد.

طراحی تاسیسات استخر، امری تخصصی و اصولی است. به همین خاطر تنها افرادی که علم و تجربه طراحی استخر را دارند، می توانند این امر را به شیوه درست طراحی و اجزا سازند‌. طراحی تاسیسات استخر، پکیجی کامل از شیوه های مراقبتی برای محیط های آبی می باشد.

بنابراین اگر به دنبال مکانی ایمن و کاربردی در عرصه بازی های آبی هستید، بایستی در شروع کار از پکیج های مختلف تاسیسات استخر همچون طراحی بهره بگیرید‌، که در شروع کار، با مشکل و بی نظمی رو به رو نشوید.

طراحی تاسیسات استخر، کار را برای افراد راحت و آسان می سازد؛ چرا که اندازه دقیق و جایگاه هر از وسائل بازی را در محوطه ساختمان مشخص می سازد. بنابراین مراحل ساخت استخر، جکوزی و سونا طبق قواعد خاصی پیش می رود، که باعث شده بر جذابیت و ایمنی محیط افزوده شود.

در مقاله پیش رو به صورت مفصل در رابطه با طراحی تاسیسات استخر و اهمیت اجرا سازی این امر در ساختمان ها به صورت مفصل توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

طراحی تاسیسات استخر

طراحی تاسیسات استخر به چه معناست؟

طراحی تاسیسات استخر، همانند یک الگو عمل می کند. بر همین اساس باعث شره طرح ثانویه از هر جنبه ای زیبا و کاربردی باشد؛ لذا مهندسان از حداقل منابع نهایت بهره بری را به عمل آورده اند. طراحی تاسیسات استخر، ساختار بنا که همان استخر، جکوزی یا سونا است؛ را به بهترین شکل ممکن با بهره گیری از اصول درست تغییر می دهد. به همین خاطر محیطی مفرح بخش برای اوقات فراغت افراد به وجود می آید.

طراحی تاسیسات استخر، امری گریز نا پذیر است؛ چرا که تنها بر قسمت خاصی از مجموعه تاثیر نمی گذارد. این امر شگفت انگیز بر تمام جنبه های کیفی و ظاهری استخر تاثیر دارد؛ لذت اجازه نمی دهد، هیج یک از ابزار آلات عام فیلتر شنی، پمپ تصفیه آب استخر و… از مدار خود خارج شود. بنابراین با قدرتی فوق العاده بدون هیچ گونه اروری به فعالیت خود ادامه می دهند.

طراحی تاسیسات استخر، سبب کم هزینه شدن راه اندازی سرزمین بازی می شود؛ لذا تاسیسات استخر به آموز مختلفی سازماندهی می بخشد. به همین خاطر، در مدت زمان کوتاه تری نیز انجام می شوند؛ چرا که دیگر به بسیاری از امور نیازی ندارند.

امروزه بایستی در تمام استخر ها، طراحی تاسیسات استخر صورت گیرد؛ لذا استخر های مدرن تنها یک بدنه نیستند، بلکه برای بهبود پاکیزگی و ایمنی محیط از ابزارآلات مختلفی بهره برداری می شود.

از برترین ابزارآلاتی الکترونیکی و مکانیکی که در طراحی تاسیسات استخر استفاده می شود؛ می توان به فیلتر شنی داب، پمپ تصفیه آب، دستگاه سختی گیر ایمکس و… را نام برد. هر یک از این ابزار آلات برای بهبود کارایی استخر ها الزامی و مفید هستند، لذا سبب ارتقاء کیفیت و ایمنی استخر می شود. به همین خاطر بازار مصرف تاسیسات استخر بسیار شلوغ و رنگارنگ می باشد.

اهمیت طراحی تاسیسات استخر

طراحی تاسیسات استخر، از امور عالی و کارآمد است؛ لذا سبب شده علاوه بر تغییر مکانیسم و عملکرد استخر ها، جلوه ساختمان نیز تغییر کند. به همین خاطر، از گذشته های دور با این که انسان ها با قواعد و اصول طراحی تاسیسات استخر آشنا نبودند؛ اما در جهت افزایش امنیت و آرامش استخر ها نهایت تلاش خود را می کردند.

طراحی تاسیسات استخر، امری دشوار و مشکل است؛ لذا تنها به جنبه ی کوچکی از ساختمان مربوط نمی شود، بلکه دیگر جنبه ها همچون ظاهر بنا را نیز در بردارد، چرا که کوچک ترین اشتباهی جان افراد را به خطر می اندازد. به همین خاطر بایستی از همان ابتدای تاسیس و راه اندازی محیط های بازی به طراحی مکانیسم ساختمان بپردازیم.

امروزه طراحی تاسیسات استخر، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که باعث شده حال و هوای محیط نیز تحت تاثیر این نظم منسجم قرار گیرد. به همین خاطر، محیط های بازی به بهترین مکان برای سرگرمی و شادی افراد تبدیل می شود.

طراحی تاسیسات استخر مربوط به شاخه های مختلفی از ساختمان است؛ لذا ساختار و مکانیسم استخر ها بسیار پیچیده و سرگرم کننده می باشد. استخر ها نیاز به سیم کشی برق برای تامین نیروی الکتریکی دستگاه و لامپ ها دارد.

بنابراین بایستی سیم کشی طوری طراحی و اجرا شود؛ که با آب و محیط های بازی هیچ گونه تماسی نداشته باشد، لذا کوچک ترین تماسی سبب برق گرفتگی کل فضای استخر و ساکنین می شود، که این اتفاق بسیار بد و ناگوار است.

طراحی تاسیسات استخر محیطی بهتر برای ورزشکاران به وجود می آورد؛ لذا باعث شده تمامی امور در مسیری درست با بالاترین راندمان قرار گیرند. بنابراین سبب شده کیفیت مجموعه نیز افزایش یابد.

طراحی تاسیسات استخر

طراحی تاسیسات استخر به چه بخش هایی سر و سامان می دهد؟

طراحی تاسیسات استخر به بخش های مختلفی از ساختمان سر و سامان می دهد؛ چرا که وظیفه دارد، بر اساس اصول استاندارد و بهداشت، محیطی بهتر برای تفریح افراد به وجود آورد.

اولین قسمت که طراحی تاسیسات استخر بر آن نظارت می کند؛ ابعاد استخر، سونا و جکوزی است؛ چرا که استخر ها به خصوص استخر های عمومی محلی برای آموزش ورزشکاران مبتدی می باشد؛ بنابراین در صورتی که اصول ایمنی در ساخت آن رعایت نشده باشد، مسلما اتفاقات نا خوشایندی رخ می دهد، چرا که افراد هنوز با چگونگی قرار گرفتن در محیط های آبی آشنا نیستند.

طراحی تاسیسات استخر به نوع قرار گیری ابزارآلات مکانیکی، الکترونیکی و بازی در محوطه استخر نیز مربوط می شود؛ چرا که سبب شده محوطه ساختمان با وجود ده ها وسیله شلوغ و منزجر کننده به نظر نرسد.

طراحی تاسیسات استخر بر بخش های دیگری همچون تاسیسات برق، مکانیک و ابینه صورت می گیرد؛ چرا که زیبایی و ایمنی استخر به تمام بخش ها مربوط است.

هزینه طراحی تاسیسات استخر چقدر است؟

هزینه طراحی تاسیسات استخر به پارامتر های گوناگونی بستگی دارد؛ بر همین علت در بازار با رنج قیمت های مختلفی انجام می شود. از جمله پارامتر هایی که بر قیمت این پکیج طراحی تاثیر می گذارد؛ عبارتند از:

  • ابعاد استخر
  • نوع استخر
  • موقعیت مکانی استخر
  • نرخ تورم
  • نوع پکیج طراحی تاسیسات استخر
  • و…

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا طراحی تاسیسات استخر ضروری است؟” answer-0=”بله. سبب افزایش ایمنی استخر و بهبود عملکرد تجهیزات می شود.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا شخصا می توان به طراحی تاسیسات استخر پرداخت؟” answer-1=”خیر، لذا علاوه بر این که طراحی تاسیسات استخر، امری تخصصی است؛ دارای شاخه های بسیاری نیز هستند.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”طراحی تاسیسات استخر ۲۰۰ متر چقدر می شود؟” answer-2=”قیمت طراحی تاسیسات استخر به علت نرخ تورم، متغیر است؛ بنابراین قبل از خرید با کارشناسان ما در تاسیسات دات کام تماس حاصل فرمایید تا از قیمت دقیق خدمات مطلع شوید.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” count=”24″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *