مشاور تاسیسات استخر و جکوزی

لطفا امتیاز دهید

بهتر است از دیدگاه مشاور تاسیسات استخر و جکوزی وارد عمل شده و شما را با این موضوع کمی بیشتر آشنا سازیم. به گونه ای جامع و کلّی تاسیسات استخر در اصطلاح به مجموعه ‌ای از سیستم‌ ها، تجهیزات و دستگاه هایی گفته می شود که در راستای تجهیز نمودن استخر و جکوزی و سونا و به منظور ایجاد یک فضایی مطلوب و منحصر به فرد مورد استفاده قرار می گیرد.

البته که موارد بیان شده تنها یک تعریف جامع از تاسیسات می باشد و چنانچه که ما بخواهیم دقیق تر به سمت و سوی مسئله گام بگذاریم. باید چنین بگوییم که تاسیسات ساختمانی خود به چند قسمت گوناگون طبقه بندی می شود که در این مطلب به واسطه تاسیسات دات کام بدان پرداخته می شود!

مشاور تاسیسات استخر و جکوزی

تاسیسات استخر و جکوزی و سونا را بیشتر بشناسید؛

  • تاسیسات ابنیه!

این شاخه از تاسیسات ساختمانی، منوط بر کارهای ساختمانی چون بتن ریزی، آرماتوربندی، سقف گذاری، نازک کاری، نماسازی، دیوار چینی و تمامی امور منوط بر حوزه عمران و معماری ساختمان می باشد‌.

  • تاسیسات مکانیکی؛

و امّا در مشاور تاسیسات استخر و جکوزی این قسمت از تاسیسات ساختمانی و استخری، منوط بر سیالات «مایعات و گازها» می باشد. به عبارتی می توانیم چنین بیان کنیم که تمامی عملیات و امور تاسیساتی که برروی سیالات صورت می پذیرد، منوط بر تاسیسات مکانیکی است.

ما از جمله آن ها را می توانیم در؛ گردش آب، گرمایش و سرمایش خلاصه کنیم. تاسیسات مکانیکی خود به چند دسته دیگر قسم‌بندی می شود که چندی بعد در ارتباط با آن ها با شما سخن خواهیم گفت.

  • تاسیسات برقی؛

تاسیسات برقی در گستره ی مشاور تاسیسات استخر و جکوزی دربرگیرنده کلّیه ی سیم کشی ها و کابل کشی های ساختمان چون سیم کشی برق و تلفن است و از جمله حائز اهمیت ترین بخش های تاسیسات ساختمانی به شمار می رود. لازم به بیان است که این شاخه از تاسیسات تحت عنوان یک رشته تحصیلی کامل در مدارس و دانشگاه ها تدریس می شود.

  • انواع گوناگون تاسیسات مکانیکی؛

به همان شکل که در قسمت فوقانی متن به این نکته اشاره نمودیم، از جمله حائز اهمیت ترین شاخه های تاسیسات استخر و جکوزی، تاسیسات مکانیکی می باشد. خود این تاسیسات دربرگیرنده چند دسته است که در این قسمت آن‌ ها را معرفی خواهیم کرد.

  • تاسیسات آب رسانی؛

مسئولیت تاسیسات آب رسانی گردش آب در ساختمان می باشد. این تاسیسات از کنتور شروع خواهد شد و منابع ذخیره آب، پمپ آبرسانی و لوله های آب ساختمان را در گستره ی خود جای می دهد.

  • تاسیسات فاضلاب؛

این تاسیسات هم در ساختمان در راستای گردآوری فاضلاب ساختمانی «آب خروجی از حمام و توالت و روشویی» هدایت آن به سمت شبکه فاضلاب شهری، ایجاد خواهد شد.

  • تاسیسات گازرسانی ساختمان؛

در گستره ی مشاور تاسیسات استخر خانگی گازرسانی مسئولیت انتقال گاز را دارد. تاسیسات گازرسانی از ایستگاه های تقلیل گاز آغاز شده، لوله کشی ها و شیرآلات گاز را شامل شده و در پایان به شومینه ها، اجاق های گاز و دیگر وسایل گازسوز مصرفی درون ساختمان منتهی می شود.

  • تاسیسات سرمایشی و گرمایشی!

این قبیل از تاسیسات و تاسیسات استخر در راستای مطلوب نگاه داشتن دمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از ساختمان ها گرمایش و سرمایش فضا، به طریق آب و جریان آن صورت می پذیرد. برای این منظور یک سیستم گرمایشی و سرمایشی با نام پکیج برای ساختمان ها در نظر انگاشته می شود که درون شبکه های این سیستم، آب جریان پیدا خواهد کرد.

گرم نمودن آب و توزیع آن درون شبکه ها، منجر به تبادل حرارت و نهایتاً گرم گردیدن فضا خواهد شد. در ارتباط با سرمایش هم دقیقاً مشابه با همین موضوع رخ می دهد. البته که بهتر است بگوییم سیستم گرمایشی و سرمایشی پکیج، نیازمند برخی از تجهیزات چون؛ فن کویل و شوفاژ می باشد.

مشاور تاسیسات استخر و جکوزی

تاسیسات استخری را از زبان مشاور تاسیسات استخر و جکوزی بررسی می کنیم؛

تاسیسات استخر هم به زبان مشاور تاسیسات استخر و جکوزی به همین تازگی ها به تاسیسات ساختمانی افزوده شده است‌‌. زیرا چندی پیش استخرها تنها مختص به اماکن عمومی چون ورزشگاه ها بوده اند. به گونه ای که بیشتر حکم ورزشی و تفریحی عمومی داشته‌اند.

ولی امروزه به دلیل گرایش بسیار مردم به بهره گیری از لوله کشی استخر، در بخش اعظمی از خانه ها و برج های مسکونی، هتل و ویلا، وجود استخر از جمله ملزومات ضروری شده است.

از این جهت هم اکنون تاسیسات استخر نیز تحت عنوان از جمله شاخه های تاسیسات ساختمانی تعریف گردیده و مراجع و مشاور تاسیسات استخر و جکوزی جهت ارائه اطلاعات بیشتر گرد هم آمده اند.

تاسیسات استخر و جکوزی و تاسیسات مربوط به سونا؛

پیش از هرچیزی بهتر است بگوییم که تاسیسات استخر حاوی تاسیسات ابنیه، تاسیسات استخر خانگی و تاسیسات استخر خواهد بود. به بیانی بهتر و دقیق تر درون تاسیسات استخری از تاسیسات ابنیه هم بهره گیری می شود. از جمله این موارد را ما می توانیم در؛ کاسه استخر، کاسه جکوزی، آب بندی، بتن ریزی خلاصه نماییم که تمامی این ها در دسته و طبقه تاسیسات ابنیه جای می گیرد.

  • قسمت اوّل سیستم هیدرولیک است!

این بخش دربرگیرنده لوله ها و اتصالات و به گونه ای جامع سیستم لوله کشی مجموعه آبی می باشد که مسئولیت آن گردآوری، حمل و نقل و عبور دادن آن از قسمت های گوناگون چون؛ تصفیه خانه و موتورخانه می باشد.

به عبارتی آب توسط سیستم لوله کشی، از کاسه استخر و جکوزی گردآوری و به سمت و سوی موتورخانه رهسپار می شود و بعد از عبور نمودن از کلّیه ی تجهیزات موتورخانه، برای باری دیگر به سمت کاسه استخر و جکوزی بر می گردد.

نکته بسیار مهمی که در ارتباط با سیستم هیدرولیک وجود دارد به زبان مشاور تاسیسات استخر و جکوزی این می باشد که جنس لوله و اتصالات مورد بهره گیری می‌باید از یو‌پی‌وی‌سی و یا همان پی‌وی‌سی سخت گردیده باشد. چرا که این متریال کلّیه ی استانداردهای آبرسانی را شامل می شود و از نظر بهداشتی به منظور انتقال آب شرب تماماً مناسب است.

البته که چندی پیش در سیستم لوله کشی استخرها از متریال های دیگر هم بهره گیری می شد ولی هم اکنون توصیه تمامی استانداردهای اروپایی و آمریکایی بهره گیری از سیستم لوله کشی یو‌پی‌وی‌سی است.

  • قسمت دوّم تاسیسات استخر و جکوزی؛

این بخش حاوی تجهیزات تصفیه، تاسیسات گندزدایی و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی می باشد که تمامی این ها با این ترتیب استاندارد و پیش تعریف گردیده، به حالت سری و گاهاً موازی پشت سرهم واقع شده و اصطلاحاً اسمبل می گردند و هریک عملیات گوناگونی چون گندزدایی، تصفیه فیزیکی و شیمیایی و گرم و یا سرد نمودن آب را به ترتیب به انجام می رسانند.

مشاور تاسیسات استخر و جکوزی این تجهیزات را در دیگ بخار، دیگ آب گرم، فیلترشنی، مبدل حرارتی و پمپ تصفیه خلاصه می نماید‌. مجموعه این تاسیسات است که در پایان موتورخانه استخر و جکوزی را ایجاد می نماید.

گرمایش و تصفیه تاسیسات استخر و جکوزی خانگی؛

واحد گرمایش استخر و تاسیسات استخر، به همان شکل که از نام آن پیدا است بخشی می باشد که مسئولیت کنترل و تنظیم دمای آب ورودی استخر را برعهده خود دارد.

از جمله حائز اهمیت‌ ترین تجهیزات مورد بهره گیری در این قسمت، مبدل حرارتی می باشند که کار آن ها رسانیدن دمای آب به دمای مناسب نیز جبران افت دما به هنگام وجود، است‌. به گونه ای جامع و کلّی درجه حرارت مطلوب برای تاسیسات استخر خانگی و استخرهای گوناگون، چیزی میان بیست و پنج الی بیست و هشت درجه سانتیگراد است.

مشاور تاسیسات استخر و جکوزی

واحد تصفیه تاسیسات استخر خانگی؛

واحد تصفیه در واقع از جمله مهم ترین قسمت های موتورخانه استخر می باشد که خود به دو بخش تصفیه شیمیایی و فیزیکی آب قسم بندی می شود. قسمت تصفیه فیزیکی دربرگیرنده تجهیزات حائز اهمیتی چون؛ فیلترهای شنی و پمپ تصفیه است. پمپ تصفیه آب مسئولیت زباله گیری و پمپاژ آب در سیستم تصفیه را برعهده خود دارد.

فیلتر شنی با عبور دادن آب از یک مخزن که دارای سیلیس است، هر نوع از آلودگی های فیزیکی کوچک را از آب پاک کرده و آن را تماماً شفاف می نماید. تصفیه شیمیایی آب استخر نیز به واسطه ی مواد شیمایی گوناگون چون کلر و برم انجام می شود.

در ارتباط با جنس تاسیسات مورد استفاده درون استخر بهتر است چنین بگوییم که به دلیل بهره گیری از کلر و اسید درون آب استخر، تا به جای امکان باید از بهره گیری از تاسیسات فلزی دوری نمود. به جای آن شما می توانید با اطمینان خاطر از تاسیسات غیرفلزی بهره گیرید. هم‌اکنون تمامی این قبیل از تاسیسات در دسترس می باشند.

بهتر است بگوییم که تاسیسات مورد بهره گیری در تاسیسات استخر، در مجموعه های آبی گوناگون با همدیگر تفاوت‌هایی دارند‌. نوع تاسیسات استفاده شده از جانب شما هم می تواند به عوامل گوناگونی چون کاربری استخر بستگی داشته باشد. به عنوان نمونه در استخرهای سرپوشیده لازم است از سیستم های گرمایشی و سرمایشی هم استفاده بشود.

این موضوع در استخرهای روباز وجود نخواهد داشت. جالب است بدانید که محل قرارگیری سیستم های گرمایشی و سرمایشی فضا در یک بخشی از موتورخانه می باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

آیا می دانید استفاده از سیستم هیدرولیک در استخر خانگی دارای چه ضرورتی است؟

با استفاده از سیستم هیدرولیک آب از کاسه استخر به سمت موتورخانه می رود و پس از عبور نمودن از تاسیسات موتورخانه به سمت کاسه استخر و جکوزی باز می گردد.

پمپ تصفیه آب چه مسئولیتی بر عهده ی خود دارد؟

مشاور تاسیسات استخر و جکوزی چنین می گوید که پمپ تصفیه آب مسئولیت زباله گیری و پمپاژ آب در سیستم تصفیه را برعهده خود دارد.

آیا امکان خرید اینترنتی تجهیزات و تاسیسات استخر و جکوزی خانگی وجود دارد؟

بله شما می توانید با آسودگی خاطر با ما یعنی وب‌سایت تاسیسات دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی مشکلات زیادی در کولر گازی رخ می دهد که یکی از آن ها... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلفی موجود است که تفاوت هایی با هم... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور سیستم متنوعی برای تهویه مطبوع استفاده می شوند که از جمله آن می توان به... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *