Search
Close this search box.

تعمیرات استخر و جکوزی

تعمیرات استخر و جکوزی

تعمیرات استخر و جکوزی را بایستی در بازه های مختلفی انجام داد و از بروز آسیب های جدی جلوگیری کرد. استخر و جکوزی نیز مانند بسیاری از مکان ها دچار فرسودگی و فرسایش خواهند شد، لازم بوده تا جنبه های مختلفی از استخر و جکوزی را مورد تعمیرات قرارداد. تعمیر و به معنای رفع هرگونه ایراد و مشکل در قسمت های مختلف استخر و جکوزی است.

با انجام تعمیرات و تحمل هزینه‌های اندک از پرداخت هزینه های گزاف در آینده جلوگیری خواهد شد. استخر و جکوزی یکی از مکان های تفریحی و درمانی به شمار می‌آید، که افراد زیادی برای بهبود سلامت خود به آنجا مراجعه می کنند. از این رو لازم بوده تا تعمیرات استخر و جکوزی را به بهترین نحو ممکن انجام داد.

چرا که مستقیماً با افراد در ارتباط بوده و بر سلامت ایشان تاثیر گذار خواهد بود، در این مقاله هدف ما بررسی تعمیرات استخر و جکوزی است، اگر شما به این مطلب علاقه مندید خواهشمندم در ادامه با ما همراه شوید.

تعمیرات استخر و جکوزی

چرا باید تعمیرات استخر و جکوزی را انجام داد؟

تعمیرات استخر و جکوزی باید حتما به بهترین نحو ممکن انجام شود. استهلاک برای دستگاه ‌ها و ساختمان ها همیشه وجود دارد، حتی اگر از یک ساختمان استفاده نشود و خالی بماند در طولانی مدت باعث استهلاک آن مواجه خواهیم بود.

انباشت استهلاک باعث شده تا آسیب های وارده به ساختمان تا حد زیادی افزایش یابد، در بسیاری از ساختمان‌ ها تجهیزات و دستگاه های بسیاری وجود دارد، استخر و جکوزی تنها یک محیط آبی ساده نیستند، این مکان دارای تجهیزات و دستگاه های بسیار متعددی هستند، که وظیفه آنها تنظیم آب استخر است.

تجهیزات نیز همیشه با استهلاک دست و پنجه نرم می کنند، تجهیزات استخر ممکن بوده در طولانی مدت به دلیل استفاده مداوم و یا قرارگیری در شرایط نامطلوب نیاز به تعمیر پیدا کند. از این رو لازم بوده تا تعمیرات استخر و جکوزی را جدی بگیریم و همیشه برای انجام آن آماده باشیم.  

اگر تعمیرات استخر و جکوزی به درستی انجام نشود و یا به تعویق انداخته شود، مجبور به پرداخت هزینه های بسیار زیادی برای رفع مشکلات ایجاد شده خواهیم بود. چرا که مشکلات در طولانی مدت متوقف نمی شوند و بر شدت آنها افزوده خواهد شد. استخر و جکوزی به دلیل مجاورت با رطوبت و رفت و آمد های زیاد مستعد استهلاک هستند، از این رو لازم بوده تا همیشه برای رفع مشکلات آنها فکری شود.

اگر تعمیرات استخر و جکوزی را به زمان مشخصی محول کنیم و سالانه چندین مرتبه تعمیرات استخر و جکوزی انجام شود نه تنها نیاز به تعمیرات سنگین نخواهیم داشت بلکه در هزینه‌ها نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌شود. 

عواملی که سبب بروز آسیب در استخر و جکوزی می شوند؟

تعمیرات استخر و جکوزی اگر به درستی انجام شود، پس از گذشت زمان بسیاری استخر و جکوزی بدون هیچ گونه مشکلی به فعالیت های خود ادامه خواهند داد. خسارات و مشکلات به یکباره در استخر و جکوزی  ایجاد نمی شوند. عوامل مختلفی بوده که سبب بروز این مشکلات خواهد شد، که به سرح زیر می باشد؛

  • سطح استخر پوشیده از کاشی و سرامیک و یا سنگ است، آب و املاح بسیار زیادی است که سبب ایجاد جرم روی سطح استخر فلزی می شود، اگر این جرم ها را با استفاده از روش اصولی از بین نبریم، در طولانی مدت سبب خوردگی و خراب شدن کاشی و سرامیک خواهد شد. عدم رعایت بهداشت و از بین بردن آلودگی های ایجاد شده روی سطح استخر جکوزی یکی از عواملی است که باعث شده در زمان های آینده مجبور به انجام تعمیرات استخر و جکوزی شویم.
  • شوینده های بسیار زیادی وجود دارد که برای شستن استخر و جکوزی از آن استفاده می شود. بیشترین شوینده حالت باز اسیدی دارد، که توان بسیار زیادی در از بین بردن آلودگی ها دارند، اگر شوینده ای که برای شستشوی استخر استفاده می شود، بیش از حد اسیدی باشد، مانند استفاده از جوهر نمک به راحتی به کاشی و مواد میانی آن نفوذ کرده و استفاده مداوم از این شوینده باعث شده سطح و دیواره استخر و جکوزی به راحتی جدا شده و از بین بروند‌ از این رو لازم را در انتخاب شوینده ها دقت بسیار زیادی داشته باشیم. شاید یک شوینده قدرت زیادی در از بین بردن میکروب داشته باشد، اما استفاده از آن عواقب سنگینی داشته و سبب از بین بردن متریال بکار رفته شده ور استخر خواهد شد، که در ساخت استخر و جکوزی از آنها استفاده شده است.
  • برای استخر و جکوزی موتورخانه احداث خواهد شد، موتورخانه ها دارای تجهیزات و دستگاه بسیار زیادی هستند، که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند، این تجهیزات ارتباط مستقیمی با آب و برق و گاز دارند، اگر آبی که وارد این تجهیزات می شود، دارای املاح زیادی باشد، سبب ایجاد روسوب در دستگاه کرده و اتصالات آن در اثر جرم آب مسدود خواهد شد. انسداد اتصالات باعث شده تا دستگاه به خوبی از عهده وظایف خود بر نیاید و حتی غیر فعال شود. هر گونه خللی که در یکی از قطعات دستگاه های موتورخانه ایجاد شود، کل سیستم با اختلال مواجه شده و از ادامه فعالیت خود باز خواهد ماند. از این رو لازم بوده تا از سختی گیر در استخر استفاده شود و از نفوذ املاح و جرم به درون اتصال تجهیزات جلوگیری گردد.

تعمیرات استخر و جکوزی

تعمیرات استخر و جکوزی را به چه کسانی بسپاریم؟

تعمیرات استخر و جکوزی اهمیت زیادی دارد و برای انجام آن بایستی نکات بسیاری را مد نظر قرار داد. مهمتر از تعمیرات استخر و جکوزی پیدا کردن افرادی است که بتوانند به خوبی تعمیرات را انجام دهند، اگر کار را به کسانی که تخصص کافی ندارند بسپاریم قطعاً نتیجه کار رضایت بخش نخواهد بود، از این رو لازم بوده تا نکات مختلفی را در انتخاب افراد مد نظر داشت.

دسترسی به متخصصینی که توانایی بسیار زیادی در امر تعمیرات استخر و جکوزی دارند، ممکن است بسیار پیچیده باشد. اما خوشبختانه مجموعه تاسیسات دات کام این معضل را به خوبی برطرف نموده است. مجموعه تاسیسات دات کام تنهاه زک فروشگاه بزرگ برای ارائه دهنده تجهیزات مختلف نیست، در این مجموعه خدمات پس از فروش به خوبی ارائه می شود.

یکی از این خدمات تعمیرات دستگاه ها و قطعات مختلف است. این خدمات تنها به افرادی که از تاسیسات دات کام خرید کرده‌اند، تعلق نخواهد گرفت‌ هر فردی که برای تعمیرات دستگاه های خود به افراد متخصص احتیاج داشته باشد به راحتی می تواند از تاسیسات دادگاه کمک بگیرد.

این مجموعه خدمات مختلفی ناشی از تعمیر تجهیزات و دستگاهها تعمیرات استخر و تعمیرات ساختمان به خوبی انجام خواهد می دهد و تنها کافی است برای رفع مشکلات و انجام تعمیرات استخر و جکوزی با ایشان تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *