Search
Close this search box.

راهنمایی تعمیر استخر

راهنمایی تعمیر استخر

در روز های گرم سال نیاز به یک تحریف که بتوان از گرما رها شود بسیار اهمیت دارد. به نحوی که شنا کردن به خوبی می تواند شما را از گرما خلاص کند‌. اما آنچه در این رابطه اهمیت می یابد این است که بتوان این کار را در یک استخر کاملاً بهداشتی و بدون از آلودگی انجام داد. چرا که آب یکی از راه های است که موجب انتقال بیماری می شود.

در نتیجه ممکن است التهابات پوستی را به همراه داشته باشد و بدون شک این مسئله برای بانوان و حتی آقایان رضایت بخش نمی باشد. آنچه قبل از راهنمایی تعمیر استخر می توان برای شما مطرح نماییم. 

برای ساخت استخر بایست بر اساس شرایط آب و هوای و اقلیمی عمل نمود و شما بایست یکسری از اصول و نکات را در ساخت رعایت نمایید تا در مواقع نیاز کوچک ترین مشکلی را در تعمیر و نگهداری نداشته باشید. ما در این مقاله تمایل داریم تا اطلاعاتی را در رابطه با راهنمایی تعمیر استخر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

راهنمایی تعمیر استخر

شرایط ساخت استخر و نکات مربوط به راهنمایی تعمیر استخر

به منظور ساخت استخر و جکوزی بایست در رابطه با متریال و مصالح اطلاعاتی بدست آورید. اگر قصد دارید می توانید از بتن برای این کار استفاده نمایید استفاده از این متریال در شهر های همچون تهران بهترین گزینه می باشد. یکی از راهنمایی تعمیر استخر که می توان برای شما عنوان نماییم استفاده از شیشه و یا آجر در نمای استخر می باشد که زیبایی استخر را چندین برابر می نماید.

در کنار این موارد توجه به چگونگی آلودگی هوای و در کنار آن درصد سرب نیز بسیار اهمیت دارد. چنانچه که بتن و رنگ را انتخاب نموده اید در این صورت بعد از مدتی شاهد پوسیدگی رنگ خواهید بود. در چنین مواردی یکی از نکاتی که در راهنمایی تعمیر استخر مطرح می گردد مشخص نمودن دوره های منظم برای تعمیر می باشد.

برای انجام این کار در وهله اول شما بایست نسبت به تخلیه آب استخر اقدام نماید. سپس بعد از اینکه پوسیدگی های مربوطه را تعمیر نمودید به سراغ رنگ بروید و با این کار فرآیند تعمیر دیوار های استخر را تمام کنید.

هزینه تعمیر استخر

هزینه های تعمیر استخر با توجه به مصالح و متریال بکار رفته متفاوت خواهد بود در نتیجه یکی از مواردی که بایست در راهنمایی تعمیر استخر مورد توجه قرار دهید. این است که شما بایست تعمیرات دوره ای را در زمان های معین انجام دهید. به یاد داشته باشید که بکارگیری بتن ارزان و در کل متریال بی کیفیت سبب خواهد شد هزینه های تعمیرات استخر افزایش یابد.

شرایط و نکات مهم تعمیرات استخر

به دلیل اینکه در برخی از فصول سال امکان استفاده از استخر وجود ندارد یکی از نکات مهم در راهنمایی تعمیرات استخر این است که در این فصول باست سطح استخر را بپوشانید. در ادامه برخی از نکات مهم را برای شما مطرح خواهیم نمود.

مراقبت از لوله کشی و تاسیسات

اگر در فصل های سرد سال قرار دارید بهتر است یکی از مهم ترین کار های که بایست در اولویت قرار دهید مراقبت از لوله کشی خواهد بود. بایست شما لوله ها را وارسی کنید تا آبی در لوله ها باقی نماند. چرا که اگر آب در داخل لوله ها باقی بماند با کاهش دما و سرد شدن با یخ زدن آب شده و ترک خوردگی لوله ها را به همراه خواهد داشت.

در کنار این موارد رسوبات لوله ها بایست تمیز گردند چرا که ته نشینی رسوبات سبب می گردد لوله ها پوسیده شوند. همچنین به یاد داشته باشید که اختلاف دما منجر به آسیب به تاسیسات استخر خواهد شد. در نتیجه با توجه به مطالب بیان شده در راهنمایی تعمیر استخر باید در فهرست کار های بازسازی خود اندازه گیری ph، دمای آب، فیلتر، تصفیه آب و البته گند زدایی به کمک کلر و ید را فراموش نکنید.

مشاوران و کارشناسان تاسیسات دات کام به شما پیشنهاد می کنند که در روز های سرد از تخلیه آب استخر خودداری کنید. زیرا که اگر آب استخر تخلیه شود سرما به دل دیوار های استخر رسوخ نموده و آسیب به دیوار و لوله ها را به همراه خواهد داشت.

ولیکن در صورت پر بودن آب وزن آب موجب خواهد شد تاسیسات و دیوار ها در امان بمانند و ترک و پوسیدگی های مویی را شاهد نباشیم. اگر موارد بیان شده را در خصوص راهنمایی تعمیر استخر انجام دهید شک نکنید که بهترین نتیجه برای شما حاصل خواهد شد.

قیمت ساخت استخر

به منظور کارکرد درست تجهیزات و تاسیسات استخر بایست در بازه زمانی مشخص تعمیر و سرویس را انجام دهید. پارامتر های بسیاری در تعمیر استخر تأثیر دارد که شرکت های بسیاری نیز در این حیطه فعالیت می کنند که در نتیجه تنوع در قیمت را شاهد خواهیم بود.

در ادامه در مطلب راهنمایی تعمیر استخر مهم ترین پارامتر های موثر شامل مواردی نظیر ابعاد استخر، لوله کشی و تأسیسات، مصالح بکار رفته و… می باشد. در نتیجه برای دستیابی به قیمت واقعی شما بایست به سرویس تجهیزاتی همچون پمپ ها، فیلتر، شیر های ورودی و خروجی، اسکیمر و … توجه نمایید.

راهنمایی تعمیر استخر

خدمات بازسازی و تعمیر تاسیسات استخر

در حیطه مربوط به راهنمایی تعمیرات استخر در رابطه با خدمات مربوط به بازسازی  و تعمیرات استخر بَر می خوریم به خدمات بازسازی و تعمیر تاسیسات استخر می باشد. که در ادامه مراحل مربوطه را برایتان مطرح خواهیم نمود.

  • نصب و اجرای سامانه لوله کشی به کمک لوله های upvc و لوله های سبز.
  • اجرای و پیاده سازی رینگ جکوزی به کمک لوله های استیل و لوله سبز.
  • بازسازی و تعمیر استخر های فرسوده به کمک ادوات و تاسیسات استاندارد بر اساس پایه فنی که بر حسب فناوری روز دنیا.
  • برطرف نمودن زنگ زدگی لوله های فلزی و سپس رنگ آمیزی آن ها.
  • خدمات که در خصوص تعمیر و نگهداری تجهیزات استخر و موتور خانه می باشد.
  • تعویض فیلتر های شنی و جایگزین نمودن آن با فیلتر فایبر گلاس از بهترین برند.
  • تعویض شن سیلیس که در درون دستگاه های تصفیه وجود دارد.
  • تعمیر پمپ استخر و همچنین در کنار آن تعویض دیگ.

عمده ترین مشکلات استخر که موجب می گردد استخر نیاز به تعمیر داشته باشد

از مواردی که سبب می گردد استخر ها نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشند و این موضوع را حتی در استخر های جدید مشاهده می کنید ساخت غیر اصولی و عدم رعایت استاندارد ها می باشد. در این رابطه بایست مطرح کنیم که بخشی از تقصیر این کار بر عهده مالکان نیز می باشد. چرا که برای کاهش هزینه به سراغ تجهیزات و مصالح ارزان قیمت می روند.

در نتیجه کمی پس از راه اندازی استخر شاهد نشت نمودن آب استخر می باشند. اگر این مشکل برای شما رخ داده است شما بایست تمامی سطح را برداشته و سپس به کمک مصالح قوی و با کیفیت کار را درست و اصولی پیش ببرید.

برای مثال از سیمان پوزولان به جای سیمان تیپ ۵ و ۲ در کنار ذرات بی کیفیت شن و ماسه استفاده می شود. در نتیجه موجب می شود در زمان کوتاهی نیاز به تعمیر استخر خود را نشان دهد. در واقع در مطلب راهنمایی تعمیر استخر می توان بیان نمود که بیشتر مشکلات مربوط به تعمیر به دلیل انجام ساخت استخر به کمک عوامل غیر فنی می باشد. *** دیوار های استخر بایست به درستی آب بندی و عایق بندی شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *