راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی tcl

3.2/5 - (4 امتیاز)

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی tcl

شما زمانی که می خواهید از کنترل کولر گازی tcl استفاده کنید باید به خوبی در مورد کارایی دکمه هایی که روی ریموت کنترل کولر گازی tcl وجود دارد اطلاعات خود را افزایش دهید. هر یک از دکمه هایی که روی ریموت کولر گازی تی سی ال وجود دارد دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی می باشد که شما باید به خوبی با ویژگی ها و مشخصات کولر گازی آشنایی بیشتری داشته باشید.

در صورتی که دکمه های روی کولر گازی را به درستی نزنید ممکن است که به ساختار کولر آسیب وارد نمایید و عملکرد اصولی از آن دریافت نکنید. بسیاری از افراد هستند که به خوبی با دکمه های روی ریموت کنترل کولر گازی tcl آشنایی ندارند. به همین دلیل آنها به خوبی قادر نخواهند بود که از کولر گازی استفاده بهینه ای داشته باشند.

پیش از اینکه هر یک از دکمه های روی کولر گازی را بزنید بهتر است که به خوبی با مشخصات و ویژگی های آن آشنایی به دست آورید. برخی از اصلی ترین و مهمترین دکمه هایی که روی ریموت وجود دارد را در ادامه معرفی می کنیم تا شما اطلاعات بیشتری در مورد آنها داشته باشید.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی tcl

معرفی دکمه های روی ریموت کنترل کولر گازی tcl

برخی از اصلی ترین و مهمترین دکمه هایی که روی ریموت کنترل کولر گازی tcl وجود دارد و شما باید به خوبی آنها را بشناسید عبارت هستند از :

  1. دکمه خاموش و روشن :

شما برای خاموش و روشن کردن کولر گازی خود باید از این دکمه استفاده کنید. دقت داشته باشید که پیش از خاموش کردن کولر گازی باید تنظیمات کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید چرا که اگر به طور مجدد کولر گازی را روشن کنید همان تنظیمات قبلی راه اندازی می شود.

  1. دکمه مود :

دکمه ای که مربوط به حالت انتخاب می باشد یکی از کاربردی ترین دکمه های روی ریموت کولر گازی تی سی ال است. شما با زدن این دکمه حالت های متنوع کولر گازی را می توانید مشاهده کنید. حالت سرمایشی، گرمایشی، اتوماتیک، فن و خشک از جمله مهمترین حالت های کولر گازی است.

در صورتی که شما یکی از حالت ها مد نظرتان می باشد باید دوبار روی آن بزنید تا کولر گازی بر اساس آن حالت کارکردش را آغاز کند.

  1. دکمه فن :

شما با زدن دکمه فن که روی ریموت کنترل کولر گازی tcl وجود دارد می توانید موتور کولر گازی را از کار بیندازید. فن کولر گازی زمانی که شروع به کار کردن می کند هوا را درون ساختمان جابجا می سازد. با جابجا کردن هوای درون ساختمان شما قادر خواهید بود که تهویه سازی ساختمان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

  1. دکمه تمپ :

شما برای افزایش و کاهش دادن دمای کولر گازی به این دکمه نیاز خواهید داشت. با فشار دادن فلش بالای روی ریموت می توانید دما را افزایش دهید و همچنین با فشار دادن فلش پایین روی ریموت می توانید دمای کولر گازی را کاهش دهید.

در صورتی که دمای ۲۲ الی ۲۵ درجه سانتیگراد را روی کولر گازی خود تنظیم کنید دیگر نیازی نیست که از این دکمه برای کاهش و افزایش دادن دما استفاده نمایید.

کنترل کولر گازی tcl

  1. دکمه سوئینگ :

یکی از کاربردی ترین دکمه های روی ریموت کولر گازی این دکمه است. شما با زدن این دکمه روی ریموت کولر گازی میتوانید پره های کولر گازی را تغییر دهید. افقی و عمودی بودن پره های کولر گازی با این دکمه تغییر پیدا می ‌کند و شما می‌ توانید درجه هوا را به سمتی که مایل هستید بچرخانید. شما می ‌توانید جهش باد کولر گازی را با استفاده از این دکمه به سمتی که می خواهید باد بوزد بچرخانید.

  1. دکمه هیت :

اگر شما قصد دارید گرمایش درون کولر گازی را افزایش دهید می توانید از این دکمه روی ریموت استفاده کنید. اگر شما بخواهید از این دکمه روی ریموت کولر گازی در فصل تابستان استفاده کنید کارایی لازم را از آن دریافت نخواهید کرد.

این دکمه بیشتر در فصل زمستان کاربرد ویژه ‌ای دارد و شما می توانید با زدن آن در کمترین زمان گرمای درون ساختمان را افزایش دهید.

  1. دکمه کول :

دکمه کول یکی از دیگر دکمه های روی ریموت کنترل کولر گازی tcl می باشد که شما با زدن آن می توانید سرمای سریع از کولر گازی دریافت کنید. در روزهای بسیار گرم تابستان شما با زدن این دکمه می توانید تنها در چند دقیقه هوای ساختمان را خنک سازید. این دکمه یکی از دکمه های کاربردی فصل تابستان می باشد.

  1. دکمه تنظیم ساعت و حالت خواب :

در صورتی که شما می خواهید ساعت مشخص شده ای را برای روشن شدن و خاموش شدن کولر گازی تنظیم کنید باید بدانید که این دکمه کولر گازی گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. دقت داشته باشید که با زدن این دکمه در ساعت مشخص شده ‌ای کولر گازی خاموش و روشن می شود.

موارد بیشتری که باید درباره ریموت کنترل کولر گازی tcl بدانید

برد کنترل از راه دور تا 8 متر است. کنترل از راه دور را به سمت گیرنده در واحد داخلی بگیرید. یک بوق تأیید می کند که سیگنال کنترل از راه دور دریافت شده است. عملکرد از راه دور دستگاه را با استفاده از دکمه روشن/خاموش روشن کنید. این تنظیمات اخیراً استفاده شده را فعال می کند. دکمه ON/OFF نیز تهویه مطبوع را خاموش می کند.

در حالت گرمایش، برای کاهش دمای تنظیم شده فشار دهید. این کار باعث می‌شود که دستگاه برای مدت 15 دقیقه سریع‌تر اتاق را خنک یا گرم کند. فن روی حداکثر تنظیم می‌شود، دما در حالت خنک‌کننده روی 16 درجه سانتی‌گراد تنظیم می‌شود یا جهت عمودی جریان هوا را انتخاب کنید (جهت افقی قابل تنظیم نیست). در این مدل ها برای خاموش کردن بوق هنگام انتخاب عملکردها فشار دهید. برای روشن/خاموش کردن نمایشگر LED فشار دهید تا عملکردآن کاملا نشان داده شود، برای فعال کردن عملکرد یونیزر آنتی باکتریال فشار دهید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دکمه های ریموت کنترل کولر گازی tclچند مواردی هستند؟

معمولا ریموت کنترل گازی هر نوع کولر و همچنین کولر گازی تی سی ال این موارد هستند. • دکمه روشن و خاموش / on/off • دکمه mode • انواع حالت mode • دکمه temp • دکمه fan speed • دکمه turbo / jet cool • دکمه swing • دکمه set • دکمه sleep / time up • دکمه reset • دکمه clock • دکمه plasma • دکمه econo • دکمه dimmer

عملکرد دکمه روشن و خاموش (on/off) این کولر گازی چگونه است؟

دکمه on/off روشن و خاموش با علامت پاور بر روی ریموت کنترل کولر گازی نشانه‌گذاری شده و رنگ آن نیز در بعضی ریموت‌ها قرمز است.

دکمه (Mode) ریموت کنترل کولر گازی چیست؟

دکمه مود یا حالت، اغلب با نوشتن کلمه Mode در قسمت بالایی دکمه مربوط، مشخص شده است.

مطالب مرتبط

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت مینی چیلر و داکت اسپلیت از سیستم های رایجی هستند که در کاربری... ادامه مطلب

محل نصب چیلر هوا خنک

محل نصب چیلر هوا خنک چیلر یکی از تجهیزات تهویه مطبوع است که به طور کلی به دو دسته جذبی... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *